Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2009., 13:24   #1
Kapario sam rabljeni C4 - vaše mišljenje?

bog ljudi..
evo danas sam kapario citroena c4..2005. godište prešo nešto preko 60000 motor 1.6hdi 66kw (90ks)..cijena 58000..vozio sam ga i izgleda ok..
zanima me vaše mišljenje da li je to isplativa kupnja te vaša iskustva ako imate sa tim automobilom (cjena servisa,djelova,izdržljivost motora itd)..hvala unaprijed
radoznalko is offline  
Old 10.09.2009., 13:41   #2
Sretno. Da li si dobro kupio ili ne, to nam reci ti nakon 6 mjeseci. Mi nismo na forumu vidovitih.
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Old 10.09.2009., 13:53   #3
Quote:
radoznalko kaže: Pogledaj post
bog ljudi..
evo danas sam kapario citroena c4..2005. godište prešo nešto preko 60000 motor 1.6hdi 66kw (90ks)..cijena 58000..vozio sam ga i izgleda ok..
zanima me vaše mišljenje da li je to isplativa kupnja te vaša iskustva ako imate sa tim automobilom (cjena servisa,djelova,izdržljivost motora itd)..hvala unaprijed
Sretno ti bilo s autom, tu na forumu imaš post o C4 negdje... malo sam ga prelistavao i ne znam možda bi bilo obro da počmeš razmišljat da ga se riješiš dok je vrijeme...
__________________
SVE JE TO RELATIVNO
54321012345 is offline  
Old 10.09.2009., 14:06   #4
Ja ti pojma nemam jesi dobro kupio ili nisi, ali na osnovu tisuće pročitanih postova u zadnjih mjesec -dva, možeš očekivati od raznoraznih i samozvanih autoznalaca i eksperata da će napisati kako auto ništa ne valja, takvima niti jedan auto ne valja, a ponajmanje francuskli, ali nemoj se previše brinuti zbog toga. Uživaj i sretno sa C4!
Cosmo28 is offline  
Old 10.09.2009., 14:32   #5
C4 1.6HDI -- motor ODLIČNO pogođen, 90ks se čini kao da ponekad ima 150, Citroen kao Citroen (ko ga voli neće drugi auto u životu vozit). Zadnji kraj dosta upije rupe na cesti i to se osjeti, ali neće ti smetati, auto je lijep i ljudi (s kojima sam pričao) ga hvale kako se jako malo kvari. Uživaj i stavi koju sliku!
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Old 10.09.2009., 15:27   #6
nadam se da nece otici u offtopic,al kolega ima c4 iz 2005 ili 2006 isto 1.6HDi al 110 konja autic ide ljepo,ALI stalno sitni kvarovi lampa obavezno svaka 2 mjeseca a komad je oko 65 kuna,cvrčci se pojavili nema ih puno al se javili,i sad pod zadnje otisao neki lager na getribi ili tako nest nisam ga bas skuzio dok mi je pricao.Uglavnom stalno jebucka a kak se cini sad i sa malo krupnijim stvarima.Neznam u kakvom je tvoj stanju al cini mi se da ovaj od kolege je dost manjkav. Zanimljivo je kaj je u slicnom razdoblju njegov brat uzeo fabiu 1.9 SDI sport paket i stvarno kaze da pokuca osim servisa nista,cini mi se puno kvalitetnije sklopljen nego c4. Oba su kupljena nova.
yoshimura-nipon is offline  
Old 10.09.2009., 15:29   #7
hvala svima na odgovorima i dobrim željama (onima koji su mi ih zaželjeli) ..
što se tiče prethodnog gledanja foruma i savjeta u smislu pregledaj forum - pregledao sam sve i ovdje i vani..netražim auto od jučer - već ozbiljno zadnja 2 tjedna..(vidio i vozio par megana, 2 focusa, cordobu na prlin, još 1 c4 itd)..
a što se tiče digresije crnog viteza o japancima - slažem se - imao sam mitsubishi lancera do prije god dana..prešao sa njim 150 000km i nikad ništa sa njim..no teško za ovu lovu uzet dobrog i novijeg japanca ja mislim..
uglavnom..nadam se da se sa ovim francuzom neću zajebat..ako ću se zajebat bar nek se zajebem malo
radoznalko is offline  
Old 10.09.2009., 15:29   #8
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
C4 1.6HDI -- motor ODLIČNO pogođen, 90ks se čini kao da ponekad ima 150, Citroen kao Citroen (ko ga voli neće drugi auto u životu vozit). Zadnji kraj dosta upije rupe na cesti i to se osjeti, ali neće ti smetati, auto je lijep i ljudi (s kojima sam pričao) ga hvale kako se jako malo kvari. Uživaj i stavi koju sliku!
Evo nedavno je neki covjek bio u dilemi da li kupiti rabljeni c4 i nije dobio niti jednu kritiku (prelistaj malo po forumu).
Ja sam prije jedno 2 mjeseca prodao identican auto sa cca 100k kilometara i nisam imao niti jedan problem sa njim samo redovni servisi i to je to. Sto se motora tice mislim da je za ovaj auto najbolji moguci izbor.
Sretno s novim autom i mislim da ces biti zadovoljan.
BundyR is offline  
Old 10.09.2009., 15:30   #9
Quote:
radoznalko kaže: Pogledaj post
hvala svima na odgovorima i dobrim željama (onima koji su mi ih zaželjeli) ..
što se tiče prethodnog gledanja foruma i savjeta u smislu pregledaj forum - pregledao sam sve i ovdje i vani..netražim auto od jučer - već ozbiljno zadnja 2 tjedna..(vidio i vozio par megana, 2 focusa, cordobu na prlin, još 1 c4 itd)..
a što se tiče digresije crnog viteza o japancima - slažem se - imao sam mitsubishi lancera do prije god dana..prešao sa njim 150 000km i nikad ništa sa njim..no teško za ovu lovu uzet dobrog i novijeg japanca ja mislim..
uglavnom..nadam se da se sa ovim francuzom neću zajebat..ako ću se zajebat bar nek se zajebem malo
nek te samo cvrčci zajebavaju ak vec mora nest sretno ti s autom
yoshimura-nipon is offline  
Old 11.09.2009., 06:55   #10
Quote:
yoshimura-nipon kaže: Pogledaj post
... Zanimljivo je kaj je u slicnom razdoblju njegov brat uzeo fabiu 1.9 SDI sport paket i stvarno kaze da pokuca osim servisa nista,cini mi se puno kvalitetnije sklopljen nego c4. Oba su kupljena nova.
Eto što čini marketing, "SDI" i "sport" u istoj rečenici...
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Old 11.09.2009., 07:25   #11
Provjeri si u hak-u dali taj auto ima stvarno 60 000km.
5 god. star dizel i 60 000, ne ide zajedno u istu rečenicu.
Ako si ga kupio u nekoj auto kući, pod obavezno provjeri km.
Glavni frajer kaže: is offline  
Old 11.09.2009., 07:32   #12
U svakoj stanici za tehnički možeš dobiti ispis zadnjih nekoliko kilometraža po godinama kad je dolazio na tehnički....

I meni je ovo stvarno malo... km i godine, ali budući da moja žena vozi Twingo i u zadnje 3 godine je napravila ukupno 4000 km... pa me onda ništa više ne čudi...
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Old 11.09.2009., 15:38   #13
Quote:
Saško kaže: Pogledaj post
Eto što čini marketing, "SDI" i "sport" u istoj rečenici...
Naravno da se sport nije odnosio na motor, kaj se mene tice meni sport i dizel pa makar bio i 330 xd M optik nejde i nikad nisu isli u istu recenicu. To je bila neka ponuda a neznam dal ih ima i danas sa sirim gumama,alu felgama mislim izmjenjenim branikom i tak tim stvarim.
yoshimura-nipon is offline  
Old 17.09.2009., 12:02   #14
ja ga ne bih nikad uzeo. Frend mi ga je dao na dva tjedna da vozim - koma. Htio ga je prodat pa sam ga odvezao dealeru da vidi koliko ce mu dati za "trade-in". 3.700 eura! I to jos za 2007. godinu. No, bez obzira, auto nis ne valja. Kloni ga se.
murter is offline  
Old 17.09.2009., 12:20   #15
Quote:
murter kaže: Pogledaj post
ja ga ne bih nikad uzeo. Frend mi ga je dao na dva tjedna da vozim - koma. Htio ga je prodat pa sam ga odvezao dealeru da vidi koliko ce mu dati za "trade-in". 3.700 eura! I to jos za 2007. godinu. No, bez obzira, auto nis ne valja. Kloni ga se.
ja tvom frendu dam 3.800 odma... i dodjem po njega na Murter...
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Old 17.09.2009., 13:02   #16
Niš ne valja...jer je "francusko auto" a nije "švapsko auto".

Ako si naletil na dobar primjerak, nek te ne brinu kilometri, ako je loš...svaki može biti loš, pa i novi.
U životu sam vozil jednog Juga, jednog Peugeota, jednog Renaulta i tri Citroena...i još uvijek mi se sviđaju (naročito novi C5).

Sretno i uživaj!
Zvon is offline  
Old 17.09.2009., 13:07   #17
zvon --> u svemu se slažem, ako nije Audi s 4.2 benzincem i Quattro pogonom iz 2000. nije auto... daj okanite se tog balkanskog mentaliteta,... a što se tiče onoga da bi ovi u trade inu dali 3700 za C4 koji je 2007... ja ti dam 5000€ na licu mjesta, ODMAH!
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Old 17.09.2009., 13:31   #18
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
zvon --> u svemu se slažem, ako nije Audi s 4.2 benzincem i Quattro pogonom iz 2000. nije auto... daj okanite se tog balkanskog mentaliteta,... a što se tiče onoga da bi ovi u trade inu dali 3700 za C4 koji je 2007... ja ti dam 5000€ na licu mjesta, ODMAH!
Mislim da bi bilo vrijeme da se ovdje sklope neki ozbiljni poslovi. Murter, kontaktiraj s frendom i javi mu za ponuđače.. Ako neko shebe javi ovamo da vidimo koliko je tko ozbiljan u cijeloj toj priči.. I dečki ajmo to još malo gore. Negdje oko 7000 biste se trebali naći, toliko neki dobivaju za stare švabe krampove preko 10 godina godina stare, a ovo je ipak citrać 2 godine star i skoro pod garancijom.
johny5 is offline  
Old 17.09.2009., 14:25   #19
A heb' ga, Fata je Fata, al Švabo je Švabo, pa makar stariji i od 10 godina.
Zvon is offline  
Old 17.09.2009., 14:25   #20
eto samo da se javim..nisam se vele obazirao na ove balkanske priče - uzmi golfa starog 10 god za 7 tisa eura itd..uglavnom, preuzeo sam c4 jučer (platio 57 sveskupa, prešao 63tkm)i auto je prva liga, motor 1.6 hdi, 92ks..sasvim dovoljno da potegne a guta na slamčicu (po putnom računalu sa klimom se laganini voziko 30 km - 4.5 litre )..vozio sam i focusa i megana i ovaj je taman između - dovoljno tvrd da nepleše i dovoljno udoban da ne umara..valjda će me služit ok..pozdrav
radoznalko is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:34.