Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2009., 21:06   #21
krv je u redu rekla je doktorica, al vidin na nalazu da mi je INR 1 a treba bi bit od 2 do 3.5....al ona je rekla da je to ok, a nemam ni pojma sta je to inr

poslala me na bris grla radi ove angine....

znaci ipak nemam plucnu emboliju, uh
annie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 23:49   #22
pozz svima!vidim da ste zavrsili s pitanjima u 1.mj.pa se nadam da ce netko uocit ovo moje nakon 10 mj. naime, bila sam na operaciji endometrioticnih cista prije mjesec i pol dana i sad pijem neke nove kontracepcijske pilule Jaz.

Ovo je vec 19-i dan da ih pijem i sve je bilo u redu do prije par dana kada me uhvatila opca slabost,umor (danas sam mislila da cu pasti u nesvjest) i sto sam posebno htjela napomenuti-nekakvo otezano disanje.Svaki treci,cetvrti udisaj mogu normalno udahnuti,onako do kraja,a sve ostalo je otezano,kao skraceno.
Mozda trebam napomenuti da sam bila jako prehladena zadnjih tjedan dana,pa je mozda to u kombinaciji sa pilulama,ali opet to disanje i kao nekakvo stezanje oko pluca ili srca (poput nekakve tjeskobe) me zabrinjava.Inace nisam se isprepadala citajuci nuspojave i sl.,vec sam samo jedan dan primjetila da sam se uzasno zadihala pri penjanju uz par stepenica i od onda ne mogu do zraka :/ maloprije sam procitala da skraceno disanje i tjeskoba oko grudi moze takoder biti znak plucne embolije..ako itko ima kakvih iskustva,pliz help a sutra zovem doktoricu obavezno!unaprijed hvala!
anchica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 10:49   #23
Draga moja ako ti do sad nisi obavila sve pretrage sta da ti mi kazemo, i ne kazem ovo kao bitch vec ono..da se to meni desilo do sad bi vec obavila sve moguce pretrage i nebi pitala po netu.
Nemoj ovo uzet za zlo vec odi doktoru i to je to, nitko ti ovdje nemoze nista sa 100% sigurnoscu nista komentirat. Ne igraj se sa ovakvim stvarima.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 13:29   #24
Plućna embolija

Poštovani pišem iz Sarajeva.Forum je super i želio bi da podijelim sa Vama jedno moje nedavno iskustvo.Naime, prije mjesec dana "zaglavio sam na infektivnu kliniku zbog temperature koja je trajala više od 10 dana (ukupno trajala 22 dana).Na svašta su me ispitivali i razne dijagnoze davali (Bruceloza,Mononukleoza,Q groznica,ADIS,TBC)i na kraju ništa nije od ovog odnosno nalazi uredni.,nalaz pluća pokazuje na akutni bronhitis. Jedan dan su mi rekli da imam odnosno da su ga izolovali- Cito megalo virus CMV te da on može uzrokovati moju temperaturu.Svi nalazi uredni jednio CRP 32.Počeli su davati neke antibiotike mislim Avelox i Klacid (iako je ovo virus)al hajd.Jedan dan sam poslije infuzije sa pomenutim antibioticima,osjetio sam blagu vrtoglavicu te sam zovnuo doktora.Isti je došao, preslušao pluća (uredno),izmjerio pritisak 110/70, otkucaji srca 110 (povišeno) te su mi odmah uradili brze lab nalaze.Poslije 1h dolaze i kažu da imaju jedan nalaz koji im je čudno visok jer ja nemam simptome toga D-Dimeri 1380 (normalno do 200) te su opet uradili test za te d-dimere koji opet pokazuje približno istu vrijednost.Pošto je bio vikend upućuju me na hitni pregled kod pulmologa na Podhrastove.Napominjem nemam nikakvih simptoma koji bi govorili da nešto nije uredu osim temperature.Doktor me prima te preslušava (uredno) i gleda moj RTG snimak pluća koji sam uradio prvi dan boravka u bolnici.Odmah mi kaže da vidi neki Westermanov znak koji pokazuje plućni ugrušak te me pita imam i tegoba sa disanjem, nedostatkom zraka,hodanjem,zamaranjem,venama u nogama, sve negiram jer ništa od toga nemam osim straha, šta mi je.Kaže mi da ću dobiti terapiju te da je od tromba nastala temperatura, te da za dva dana je neću imati.Zove moju doktoricu na infektivnu te joj kaže da me hitno uputi na CT sa kontrastom.Isti dan urađen nalaz-rezultati taj dan kao i konačni-sve uredno nema ugruška.Sutra dan, urađen redovno nalaz D-dimera 180 (potpuno normalan).Primao Kleksan uporedo i antibiotike, ali temperatura nepada.Poslije 6 dana,molim da me puste kući za vikend te mi odobravaju.Isti dan nestaje temperatura, te je više nisam niti imao.Vratio sam se na kliniku držali su me još 7 dana te otpustili kao oporavljen ali su mi rekli da oni sumnjaju u dijagnozu pulmologa te vjeruju da nisam imao ugrušak.I danas uzimam Syntrom pola tablete i idem na kontrole kod pulmologa koji je otkrio navodni ugrušak,provjeravam INR.
Ima li ko slična iskustva, mislim na plućnu emboliju , kakve ste simptome imali, kako su vam dokazali tromb, i dr.....
Napisa ja svašta.........
syntr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 21:58   #25
Niko ništa......?????
syntr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 22:39   #26
Bok

Nemam iskustva, ali imam tu famoznu trombofiliju čiji ekstremni parametri uzrokuju međuostalim i plućnu emboliju.
Jesi išao hematologu?
To je hematološki problem, ako se radi o plućnoj e. trebao bi odraditi hematološku dijagnostiku također da se vidi što je u osnovi, dali jest ili ne.
Jer ako jest pl.e. može ti se vratit i ne znaš baš u kom obliku.
Ali kako si navodio ove detalje oko nalaza, vjerovatni je da je neko nešto pobrkao
Zato vrijedi dobro sve istražit, da ne ostaviš to "slučaju".
Odi traži barem drugo mišljenje.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 00:16   #27
Quote:
syntr kaže: Pogledaj post
Poštovani pišem iz Sarajeva.Forum je super i želio bi da podijelim sa Vama jedno moje nedavno iskustvo.Naime, prije mjesec dana "zaglavio sam na infektivnu kliniku zbog temperature koja je trajala više od 10 dana (ukupno trajala 22 dana).Na svašta su me ispitivali i razne dijagnoze davali (Bruceloza,Mononukleoza,Q groznica,ADIS,TBC)i na kraju ništa nije od ovog odnosno nalazi uredni.,nalaz pluća pokazuje na akutni bronhitis. Jedan dan su mi rekli da imam odnosno da su ga izolovali- Cito megalo virus CMV te da on može uzrokovati moju temperaturu.Svi nalazi uredni jednio CRP 32.Počeli su davati neke antibiotike mislim Avelox i Klacid (iako je ovo virus)al hajd.Jedan dan sam poslije infuzije sa pomenutim antibioticima,osjetio sam blagu vrtoglavicu te sam zovnuo doktora.Isti je došao, preslušao pluća (uredno),izmjerio pritisak 110/70, otkucaji srca 110 (povišeno) te su mi odmah uradili brze lab nalaze.Poslije 1h dolaze i kažu da imaju jedan nalaz koji im je čudno visok jer ja nemam simptome toga D-Dimeri 1380 (normalno do 200) te su opet uradili test za te d-dimere koji opet pokazuje približno istu vrijednost.Pošto je bio vikend upućuju me na hitni pregled kod pulmologa na Podhrastove.Napominjem nemam nikakvih simptoma koji bi govorili da nešto nije uredu osim temperature.Doktor me prima te preslušava (uredno) i gleda moj RTG snimak pluća koji sam uradio prvi dan boravka u bolnici.Odmah mi kaže da vidi neki Westermanov znak koji pokazuje plućni ugrušak te me pita imam i tegoba sa disanjem, nedostatkom zraka,hodanjem,zamaranjem,venama u nogama, sve negiram jer ništa od toga nemam osim straha, šta mi je.Kaže mi da ću dobiti terapiju te da je od tromba nastala temperatura, te da za dva dana je neću imati.Zove moju doktoricu na infektivnu te joj kaže da me hitno uputi na CT sa kontrastom.Isti dan urađen nalaz-rezultati taj dan kao i konačni-sve uredno nema ugruška.Sutra dan, urađen redovno nalaz D-dimera 180 (potpuno normalan).Primao Kleksan uporedo i antibiotike, ali temperatura nepada.Poslije 6 dana,molim da me puste kući za vikend te mi odobravaju.Isti dan nestaje temperatura, te je više nisam niti imao.Vratio sam se na kliniku držali su me još 7 dana te otpustili kao oporavljen ali su mi rekli da oni sumnjaju u dijagnozu pulmologa te vjeruju da nisam imao ugrušak.I danas uzimam Syntrom pola tablete i idem na kontrole kod pulmologa koji je otkrio navodni ugrušak,provjeravam INR.
Ima li ko slična iskustva, mislim na plućnu emboliju , kakve ste simptome imali, kako su vam dokazali tromb, i dr.....
Napisa ja svašta.........
Jel ti radjena scintigrafija? čisto sumnjam da ce radiolog s CTom naći tromb
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 11:17   #28
Plućna embolija je zeznuta stvar, znam to iz osobnog iskustva i ne želim te plašiti... Po meni trebaš potražiti drugo mišljenje da se utvrdi da li ju zbilja imaš ili ne. Možda da provjeriš na vaskularnoj kirurgiji, zgrada tik pored Medicinskog fakulteta...
Veliki pozdrav i javi se kako si:
SAAN0107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 18:13   #29
Quote:
drmed kaže: Pogledaj post
Jel ti radjena scintigrafija? čisto sumnjam da ce radiolog s CTom naći tromb
Vjerojatno su radili MSCT ili CTA.

Svakako bi bilo najbolje se javiti hematologu za daljnju obradu
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 22:28   #30
Radili su mi MSCT, scintigrafija nije...Navodno bio manji tromb koji se nemože vidjeti
syntr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 22:54   #31
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
Vjerojatno su radili MSCT ili CTA.

Svakako bi bilo najbolje se javiti hematologu za daljnju obradu
MSCT angiografija da
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 01:12   #32
Quote:
SAAN0107 kaže: Pogledaj post
Plućna embolija je zeznuta stvar, znam to iz osobnog iskustva i ne želim te plašiti... Po meni trebaš potražiti drugo mišljenje da se utvrdi da li ju zbilja imaš ili ne. Možda da provjeriš na vaskularnoj kirurgiji, zgrada tik pored Medicinskog fakulteta...
Veliki pozdrav i javi se kako si:
Koji su bili tvoji simptomi?Kako su ti je otkrili?Kojim dijagnostičkim metodama,lab.nalazima???
syntr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 01:42   #33
Plućna embolija

Pozdrav!

Nedavno sam prebolio masivnu plućnu emboliju, i dobio sam terapiju martefarinom. U uputstvima piše da alkohol povećava djelovanje lijeka, pa me zanima u kolikoj mjeri se smije konzumirati alkohol. Druga stvar koja me zanima da li konzumiranje marihuane uz martefarin ima kakve nuspojave ili nešto što marihuana sama po sebi nema?
Molio bih ozbiljne odgovore.

Hvala!
Emai is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 11:13   #34
Quote:
Emai kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Nedavno sam prebolio masivnu plućnu emboliju, i dobio sam terapiju martefarinom. U uputstvima piše da alkohol povećava djelovanje lijeka, pa me zanima u kolikoj mjeri se smije konzumirati alkohol. Druga stvar koja me zanima da li konzumiranje marihuane uz martefarin ima kakve nuspojave ili nešto što marihuana sama po sebi nema?
Molio bih ozbiljne odgovore.

Hvala!
1.Niste napisali koliko godina imate?
2. Uz Martefarin se nesmije uzimati alkohol,nije preporučljivo pušiti bilo šta,a vi ako želite eksperimentirati to,je vaša stvar.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 21:19   #35
Quote:
Emai kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Nedavno sam prebolio masivnu plućnu emboliju, i dobio sam terapiju martefarinom. U uputstvima piše da alkohol povećava djelovanje lijeka, pa me zanima u kolikoj mjeri se smije konzumirati alkohol. Druga stvar koja me zanima da li konzumiranje marihuane uz martefarin ima kakve nuspojave ili nešto što marihuana sama po sebi nema?
Molio bih ozbiljne odgovore.

Hvala!
Masivna plućna embolija u ogromnom %tku znači trenutačnu smrt ili smrt u kratkom vremenu.

Pomalo mi je tužno čitati da netko tko je to preživio, takav dar s neba, koji se rijetko dobiva, relativizira zajebavajući se drogom i cugom.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 22:40   #36
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Masivna plućna embolija u ogromnom %tku znači trenutačnu smrt ili smrt u kratkom vremenu.

Pomalo mi je tužno čitati da netko tko je to preživio, takav dar s neba, koji se rijetko dobiva, relativizira zajebavajući se drogom i cugom.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 10:51   #37
Bok. Radi se o mom djedu (72god). Prije cca 3 mjeseca bio je hospitaliziran zbog boli u desnoj nozi i otežanog disanja. Ustanovljena je duboka venska tromboza i plućna embolija. Nakon 10 liječenja otpušten je iz bolnice (do kuće je prevezen kolima hitne pomoći) u mnogo boljem stanju, ali vrlo slabo pokretan i slab (Prije bolesti živio je normalan, aktivan život, natprosječno za njegovu dob). Nakon nekih 3 tjedna epizoda se ponovila, te je opet nakon nekih 2 tjedna liječenja pušten doma. Odtada je stanje mnogo bolje, ali problem je što je od toga prošlo već oko mjesec dana, a on se još uvijek osjeća slabo i nemoćno, takoreći dan provede u krevetu. Je li to normalno? Koliko traje oporavak od plućne emboljije i ima li šanse da će se dići iz kreveta? Može li takvo stanje nastati od lijekova možda?

Hvala
The FartMachine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 14:49   #38
Quote:
The FartMachine kaže: Pogledaj post
Bok. Radi se o mom djedu (72god). Prije cca 3 mjeseca bio je hospitaliziran zbog boli u desnoj nozi i otežanog disanja. Ustanovljena je duboka venska tromboza i plućna embolija. Nakon 10 liječenja otpušten je iz bolnice (do kuće je prevezen kolima hitne pomoći) u mnogo boljem stanju, ali vrlo slabo pokretan i slab (Prije bolesti živio je normalan, aktivan život, natprosječno za njegovu dob). Nakon nekih 3 tjedna epizoda se ponovila, te je opet nakon nekih 2 tjedna liječenja pušten doma. Odtada je stanje mnogo bolje, ali problem je što je od toga prošlo već oko mjesec dana, a on se još uvijek osjeća slabo i nemoćno, takoreći dan provede u krevetu. Je li to normalno? Koliko traje oporavak od plućne emboljije i ima li šanse da će se dići iz kreveta? Može li takvo stanje nastati od lijekova možda?

Hvala
Koje dijagnoze ima,omali kakvih prijašnjih bolesti?
Usput ja nisam pokraj vas da znam koje lijekove uzima,jer nisu svi lijekovi isto.
Tako da ćete morati napisati koje lijekove uzima osim predpostavljam varfarina.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 12:02   #39
Hej svima,

nakon laparoskopske operacije žuči, kao poslijedica iste, dobila sam plućnu emboliju. Liječena sam inekcijama heparina i martefarinom, koji i sada uzimam.
Osjećam se relativno dobro, od otpuštanja iz bolnice prošlo je 3 tjedna...

Moje pitanje je, ako mi itko zna reći, da li je normalno što ponekad osjetim da me "zaboli" u plućima i imam suhi kašalj ili to znači da se bolest vratila?! Da li su dozvoljene šetnje po vani, kuhanje, pranje suđa, naravno sve u granicama normale, bez umaranja i pretjerivanja, odnosno koliko je moguć "normalan život"

Hvala puno
saslo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 20:01   #40
Quote:
annie25 kaže: Pogledaj post
ne znam da li vec postoji ova tema, ako postoji ispricavam se....
ne znam jesam li ja ovo sve umislila ili previse citam po internetu pa sama sebi nalazim simptome... prije 3 mjeseca san pocela piti logest s tim da jos nisam izvrsila krvne pretrage, tek mi je doktorica nedavno dala uputnicu, djelomicno sam i ja zato krivA jer je nisam prije pitala al mislila san posto sam vec pila logest duze vrijeme prije par godina da nije potrebno...
uglavnom sa pocetkom pijenja pilula pojavile mi se neka bol u prsima, nekad me onako samo ostro ubode kad lezim pa idem udahnit ili se drugacije namjestit a nekad me bas nesto steze....i to uvijek bude na ljevoj strani..ispod lijeve dojke...
prvo san mislila da mi nije nesto do dojke pa sam isla na ultrazvuk al sve je u redu..i tako kad me stegne primjetila sam da imam jace otkucaje srca
sad ne znam jel sam ja te jace otkucaje srca umislila al mislim da ipak nisam!
s prvom kutijom su me mucile teske glavobolje, a s drugom kutijom sam imala takve svakodnevne mucnine i slabost da sam cak mislila da sam trudna jer mi je i voda i sve ostalo bilo nekako drugacijeg okusa!! smrsavila sam jer mi se hrana gadila....
moram napomenit isto tako da nemam uopce snage, stalno sam u krevetu i umorna....
sad kad mi je bila pauza 7 dana nista me nije stezalo al pocetkom nove kutije opet je pocelo, tako da sam prestala piti nakon cetvrte pilule i eto opet dobila menstruaciju nakon tjedan dana.
sad, jel to stezanje ispod ili kraj lijeve dojke moze jednostavno znaciti pretvaranje nekog tkiva u neko drugo, joj to mi je doktorica objasnjavala al ne mogu se sad sjetit al opet ta ostra bol i stezanje me jako zabrinjava i ti brzi otkucaji srca jer sam procitala da su to simptomi plucne embolije!
da li netko ima iskustva s tim??
znam da moram otic kod doktorice, vec sam bila i ona je to sve pripisala pilulama pa tako sam ih ja i naglo prestala pit od straha!! idem krv vadit tek u ponediljak, evo i danas me steze u prsima...

da li je neko imao iste ovakve simptome i da se nakraju ispostavilo da je imao plucnu emboliju???

dosta sam i pod stresom pa ne znam da li to ima ikakve veze....
Sumnjam. Simptomi plućne embolije su znatno teže i opasnije.
Probajte vise vremena provoditi na zraku šetnjom, trčanjem itd...
zeczekonja17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.