Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2014., 09:46   #261
Ne nisu veći.Što će se točno vidjet ovisi o kutu kamere i daljine kad je slikala.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 10:06   #262
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ne nisu veći.Što će se točno vidjet ovisi o kutu kamere i daljine kad je slikala.
hvala na odgovoru....budem vidio sto cu i kako
gmatija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 13:36   #263
brzina - čl. 53a st. 4

Dobar dan,

Dobio sam obavijest o počinjenom prometnom prekršaju po čl. 53a st. 4, tj.
"(4) Novčanom kaznom u iznosu od 2.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji se vozilom u naselju kreće brzinom koja je za više od 30 do 50 km na sat veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine."

Vozio sam službeni auto u smjeru ZG-Petrinja, prekršaj je (navodno) bio u Lekeniku, nitko me nije zaustavio, niti sam uočio policiju. Kako sam sam vozio dvoje malodobne djece na natjecanje, posebno sam pazio na brzinu, te vozio max 10-15 km/h brže od znak(ov)a.

U pismu je i uplatnica na 1.000 kn, te piše da ako platim u roku od 3 dana, nema postupka, nema upisa u evidenciju; slike ili drugih dokaza nema.
Kako prekršajni postupak (još) nije pokrenut, nema pravnih lijekova.

Datum "prekršaja" je 7.12.2013 (zima).

Kaj sad?

Prolazi li zahtjev za:
- potvrdom o osposobljenosti policajca za rukovanje mjernim uređajem
- potvrdom o ispravnosti mjernog uređaja
- potvrdom o temperaturnom opsegu rada mjernog uređaja (vani je bilo oko 0 C)?

Hvala,

Zoran
zMado66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 16:33   #264
Nekidan me copili u 2 sata u noci...

Kaze 71 , u 7 godina ni jedan jedini prekrsaj , jedva se izvuko s onom opomenom (inace bi 500kn bila kazna)

Sta to vise nema ono "prvi put pa ko ga jebe , vozi dalje" ?
__________________
Stop zenemarivanju baniranih!
Madafaka_The_Root is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 07:09   #265
Pa bilo je vozi dalje a sve u novčaniku ostalo isto.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 08:20   #266
Normalno da nema pravnih lijekova jer u ovoj fazi postupka imaš pravo platit koliko su napisali ili ne platit pa ćeš dobit prekršajni nalog na koji ćeš se moći žalit na visinu kazne ili da nisi učinio prekršaj po čl. i st. po kojim te se tereti.

Pokušat se možeš žalit na navedeno a da li će proći pod 1 i 2 vidjet ćeš na ročištu.Pod 3 je

Primjerice, za neka od mjerila za nadzor brzine, prema tvorničkim uputama, radni uvjeti su sljedeći:
za mjerilo Speedphot - od -10 do +60 stupnjeva Celzijevih;
za mjerilo Multanova Star - Laser - od -30 do +60 stupnjeva Celzijevih;
za mjerilo LTI 20.20 - od -30 do +60 stupnjeva Celzijevih;
za mjerilo Multanova 6F - od -10 do +50 stupnjeva Celzijevih;
za mjerilo Travimo - od -10 do +40 stupnjeva Celzijevih.

Ali imaš i čl.7 Pravilnika o mjeriteljskim zahtjevima za mjerila brzine u cestovnom prometu
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 13:24   #267
Oduzimanje vozacke dozvole

Gdje u novom zakonu pise na koliko se i kada oduzima vozacka dozvola???

Prije je pisalo uvijek, al citam zakon i sada nigdje ne pise, ni za alkohol, ni za brzinu ni nis.

Konkretno zanima me za prekoracenje brzine od vise od 50 od ogranicenja van naselja. Pise samo od 3000 do 7000 kn , nista ne stoji za zastitnu mjeru zabrane upravljanja.

Ovdje je netko spomenuo da po novom za to nije predvidjena ta mjera nego ima veze sa bodovima. Ali na stranicama mupa stoji da se oduzima mislim 12 mjeseci, i na jos par mjesta sam to procitao, do cak do 24 mj.

Ali zanima me gdje to stoji u zakonu tocno? Tko to odredjuje i po cemu?
Cooper 1300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 11:39   #268
Kupi štampani zakon s komentarima pa ćeš naći.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 20:33   #269
Dobio sam kaznu zbog prekoračenja brzine od 500kn+100kn za nekakve troškove prije nekih 5 mj. za koju sam imao rok 8 dana da ju platim, međutim nisam ju platio jer nisam bio u mogučnosti. Napokon je došlo vrijeme da bi ju mogao platit pa me zanima dali jednostavno mogu uzet tu uplatnicu koju sam tad dobio od policajca i otići u poštu to riješit ili? dali me čeka nekakva veća novčana kazna zbog kašnjenja? Inače, nezaposlen sam, jasno
Unaprijed hvala !
rio565 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 10:28   #270
Na tu uplatnicu uplati i faksiraj ili odnesi onima koji su prekršajni nalog i izdali da ne završiš u Registru.nema kamata ni druge kazne.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 14:56   #271
Pozdrav,

dobio sam obavijest o prometnom prekršaju, "policijski službenik ove Postaje izvješćem o počinjenom prekršaju... počinjen prometni prekršaj opisan u čl. 53. st. 1. 1., kažnjiv po čl. 53. st. 5 istog zakona... 1000 kn"...

prekršaj je navodno napravljen 08.12.2013. u 13.17, zagrebačka avenija kod broja 5. Igrom slučaja uspio sam se sjetiti da sam baš taj datum u to vrijeme vozio djeda na obiteljski ručak te s 99% sigurnosti mogu reći da nisam vozio brže od ograničenja (60km/h + 10 km/h).

Koje su mi mogućnosti i kako uopće provjeriti što je to točno bilo?
Isplati li se istraživati/kopati ili nema druge nego pomiriti se da moram pregristi 500kn ?
night is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 13:21   #272
Napišeš da nisi a oni će izradit sliku na kojoj će se vidjet jesi li brzo vozio ili nisi.Ako su oni u pravu plaćaš i izradu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 19:34   #273
Pozdrav,
Danas sam vozila po slavonskoj aveniji i taman tamo na skretanju za savsku sam skuzila policajca s kamerom. Nije nista blicnulo, vozila sam 77 km/sat po brzinomjeru. Mislim da je tamo 50 ogranicenje. Jel moguce da me usnimio i za koliko dode to pismo s uputom tko je vozio?
Hvala !
lilaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 20:45   #274
Snimaju li policajci u običnom policijskom automobilu koji se pojavi iza tebe usred noći dok voziš brže od ograničenja, a da te i potom sami preteknu i produže dalje?
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 09:34   #275
Snima se samo iz civilnih vozila,A to što su išli još brže od tebe okači mačku o rep.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 07:34   #276
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Snima se samo iz civilnih vozila,A to što su išli još brže od tebe okači mačku o rep.
Hvala na odgovoru ... samo ne znam kako si zaključio da sam ja vozio, jer iz pitanja se nije moglo iščitati, budući je dotično postavljeno kao hipotetičko, čisto me zanimalo zbog jedne situacije koju sam nedavno čuo.

Usput, zar policija smije kršiti prometne propise i ugrožavati druge sudionike u prometu?
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 08:45   #277
naravno da smije.

nego što bi?
ako te vide da prođeš kroz crveno na semaforu, oni ne bi smjeli za tobom kroz isto to crveno?
ili ako im hoćeš pobjeći, oni bi te trebali proganjati samo do 60 kmh po bolonji?
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 09:45   #278
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru ... samo ne znam kako si zaključio da sam ja vozio, jer iz pitanja se nije moglo iščitati, budući je dotično postavljeno kao hipotetičko, čisto me zanimalo zbog jedne situacije koju sam nedavno čuo.

Usput, zar policija smije kršiti prometne propise i ugrožavati druge sudionike u prometu?
Nebitno tko je vozio,ti ili susjed.

I Wonder je odgovorio ono što je napisano u čl.150 http://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sig...eta-na-cestama
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 10:01   #279
Nama se nedavno dogodilo da su nas zaustavili policajci i tvrdili da smo vozili 30 km/h preko dozvoljenog (s umanjenjem od 10 km/h), dakle 90 km/h uz ograničenje od 60 km/h. S obzirom da se radilo o uzbrdici i da je to malo vozilo, nije bilo nikakve mogućnosti da smo toliko brzo vozili. Čak smo policajcu ponudili da on pokuša na toj dionici toliko 'potegnut'. Usput nam je otvoreno rekao da se 'problem može riješiti i na drugačiji način' (valjda kroz čevape i janjetinu, ne znam...). Bilo nam je to sve sumnjivo pa smo se žalili. U žalbi se ustanovilo kako nije načinjena nikakava fotografija vozila, pa je moguće da su ulovili vozila koja su nas pretjecala. Na kraju se pokazalo da uređaj za mjerenje brzine nije bilo rekalibriran još iz vremena kada je kupljen, na što se sutkinja zgrozila i 'preporučila' policajcu da ubuduće obavljaju svoj posao sa testiranom i ispravnom opremom, a nas oslobodila.

Sigurno je svemu doprinijelo i da vozač nije u životu imao niti jedan prekršaj (osim pogrešnog parkiranja), da je visoko školovan i da je žensa osoba, no trebalo bi obratiti pažnju na ispravnost uređaja.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 10:10   #280
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
U žalbi se ustanovilo kako nije načinjena nikakava fotografija vozila, pa je moguće da su ulovili vozila koja su nas pretjecala.

Na kraju se pokazalo da uređaj za mjerenje brzine nije bilo rekalibriran još iz vremena kada je kupljen, na što se sutkinja zgrozila i 'preporučila' policajcu da ubuduće obavljaju svoj posao sa testiranom i ispravnom opremom, a nas oslobodila.
Nije ni moguća ako se radi o laseru starije proizvodnje tako da po tom pitanju žalba ne bi prošla a pada u vodu prekršaj zbog "nebaždarenja" uređaja kao i toga da policajac nema potvrdu o osposobljenosti korištenja uređaja (nalazi se u postaji) pa treba zapisat broj značke da se poslije ustanovi da li je isti i utvrdio prekršaj i napisao prekršajni nalog jer dolazi do rotacije utvrđivanja i pisanja naloga jer nisu svi osposobljeni.Na licu mjesta se odmah može zatražit uvid u naljepnicu izvšenog baždarenja uređaja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.