Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2013., 22:20   #2841
Quote:
masal kaže: Pogledaj post
Zašto u svakoj turskoj seriji muškarci kupuju ženama vjenčanu haljinu ko da one to same ne bi znale??I odkud su toliki stručnjaci da pogode veličinu,onako odoka,jer ni jedan slučaj nije bio da se tu nešto konkretno već događalo,jel' te,pa da imaju praktična znanja,tj.mjere

Jel to od prirode dano ili...? Da pošaljemo i naše malo do Turske
...
a dvije su stigle drito iz Pariza , čisto sam jalna na Turkinje
Spadalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 22:22   #2842
Quote:
Emma Lizzy kaže: Pogledaj post
[B]Evo jedne forumašice koje se ljubavna priča Narin i Serdara nije dojmila...nije me dotaknula, jednostavno ja osobno, neku veliku ljubav nisam osjetila niti vidjela među njima.
Također nisam pod dojmom njihove nazovi ljubavi. Puno Meralinog htjenja od kojega nismo dobili, neću reći ništa, ali definitivno malo od Serdara, a nimalo od Narin. Narin lik, patnice, mučenice, svetice, sa onim tulavim pogledom, vrlo neuvjerljiva, Melisa kao glumica nije dala neki svoj obol, više je izgledala kao netko tko je zalutao u glumačke vode.

Asiye, žena lavica, bori se, a ne ponižava i prepušta sudbini, koristeći se inteligencijom, sama bez ičije pomoći rješava stvari kako zna i umije, glumica vrlo uvjerljiva i dostojna partnerica gl. glumcu.

I ne, Mustafa nije maniyak, iako kada to Safiye kaže, zvuči čok komik.

Svakako odlična serija, od četiri turkiš dizi, odgledanih do kraja, BBO-broj 2.
__________________
Francesco Totti - The King of Rome is not dead

Zadnje uređivanje Bhea : 19.07.2013. at 07:59. Reason: [/QUOTE]
mia rina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 22:36   #2843
Quote:
dasha1602 kaže: Pogledaj post

Ako može, ja bih, ipak, da se držimo originala BBO i pravila pdf Sapunice. :
Ne vidim razloga, zašto bi se na ovoj temi od toga odstupalo a na drugim zbog istih stvari prijetilo kartonima.
Definitivno si u pravu, moja greška, umemorirala sam "ozete i ima još puno toga za reci o seriji" Naravno da se mora držati teme kao i na svakom drugom topicu,
chatanje i sve što je off piše se na off-topicima.
Amona M is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 12:48   #2844
saPUNČKA moja..
upeko zvizdan, mozak van da skoči,
oslobađamao te svih dopunskih zadataka koje si fasovala ovdje na topicu..


Adalet
da, da..zeleno, zeleno volim..
zelen vjetar, zelen grana, zelen konjic u planini..

Ina
ne tako javno..

nego,
da reknem još koju s mirom;

glede ljubavnih zavrzlama i jao zašto-raspleta..
mudra Safiye reče onomad: Bog je veći od života..
ili ako je nekome draže; i sam Život je veći od života,
pa kad mi ovdje dolje pobrkamo kruške i jabuke, život sam vrati stvari u prirodni poredak..

meni je završetak ustvari naturalistički realan..
crvena kraljica jen, dva, tri..i svi su se našli točno tamo gdje im i je mjesto,
uključujući i nadrealno dobroga Serdara, koji je očito bio PREdobar i za ovaj svijet i za samu Narin,
pa je on, jelte, izuzet iz svega i po hitnom postupku uzdignut među anđele..(evo, točno ću i ja na kraju zaplakat)..

Narin, eto, IPAK ne vidje Pariz, a sva je prilika da niti neće..
sve mi se čini da počinjem razumijevati one lance i što nam Meral željaše sa njima poručiti..
možda, da i kada nam skinu lance, ostanu oni drugi lanci od kojih nas nitko ne može spasiti, niti osloboditi..tako smo zapravo otkrili da su Mustafini lanci bili samo kobajagi lanci, a pravi lanci su u Narininom psihosomatskom sklopu i ja se jednostavno ne mogu oteti onom svom dojmu s početka da je Narin DOBRO SAMO KAD JOJ NIJE DOBRO..u jednoj drugoj seriji ubrah jednu krasnu rečenicu koja ovdje fino sjeda: Život nam pruža samo onoliko koliko smo SPOSOBNI primiti od njega..pametnome dosta..

Mustafa, eto, ostao blažen među ženama..pa kad na jesen Sapunka izbaci novi materijal, nadam se da će i na tom polju biti nekih vidnih pomaka..
moribonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 13:19   #2845
Quote:
moribonda kaže: Pogledaj post
meni je završetak ustvari naturalistički realan..
crvena kraljica jen, dva, tri..i svi su se našli točno tamo gdje im i je mjesto,
uključujući i nadrealno dobroga Serdara, koji je očito bio PREdobar i za ovaj svijet i za samu Narin,
pa je on, jelte, izuzet iz svega i po hitnom postupku uzdignut među anđele..(evo, točno ću i ja na kraju zaplakat)..
Narin, eto, IPAK ne vidje Pariz, a sva je prilika da niti neće..
sve mi se čini da počinjem razumijevati one lance i što nam Meral željaše sa njima poručiti..
možda, da i kada nam skinu lance, ostanu oni drugi lanci od kojih nas nitko ne može spasiti, niti osloboditi..tako smo zapravo otkrili da su Mustafini lanci bili samo kobajagi lanci, a pravi lanci su u Narininom psihosomatskom sklopu i ja se jednostavno ne mogu oteti onom svom dojmu s početka da je Narin DOBRO SAMO KAD JOJ NIJE DOBRO..u jednoj drugoj seriji ubrah jednu krasnu rečenicu koja ovdje fino sjeda: Život nam pruža samo onoliko koliko smo SPOSOBNI primiti od njega..pametnome dosta..
Mustafa, eto, ostao blažen među ženama..pa kad na jesen Sapunka izbaci novi materijal, nadam se da će i na tom polju biti nekih vidnih pomaka..
Ja u šiframa ne znam .Dobro ti ovo razmišljanje Serdar bio toliko dobar i savršen da je na kraju s anđelima završio.S obzirom kako je napisan njegov lik fakat i ispade da drugačije nije mogao završit.Ja ti opet mislim a ne moram bit u pravu da je Meral najviše voljela Mustafin lik pa je dumala kako da Narin i Mustafa na neki način ipak ostanu zajedno i da zadovolji gledaoce i onda onih meni najdražih zadnjih osam minuta epizode i THE RAZGOVOR.Lanci su kao neki test bili za publiku,evo vam ulazite u uvrnuti svijet Buluta na svoju odgovornost.Ko preživi pričaće ili se zagrije ili ne.Prva epizoda puna savršenih scena koje bi zasebno mogle bit kratki filmovi.Lanci su i metafora te nemoguće ljubavi Mustafine,sredine koja ima svoja pravila,očekivanja okoline i porodice prije svega,konaka u kojem niko nije sretan pa i kamera snima odozgo da nam polako dočara taj bulutski mikrokozmos .Narin klasična mučenica i ne zna ni sama šta bi sa sobom kad je sretna ali je zato pasivnu agresiju doktorirala.Skidam joj kapu na tome.Evo me nešto krenula inspiracija s tvojim postom ali vraćam se na gifove .

Trio fantastikus Mustafa,Asil i Muko tjeraju mladoženju kojem je svadba džehenem/pakao da igra kolo.




Obratite pažnju na cvikerašicu u kadru



Serija je puna kratkih momenata savršeno snimljenih,vrijednih ponovnog gledanja a autor/ica se zaista potrudio s efektima

__________________
Know any English?No,but I can do Jack Nicholson :-)Tayanc Ayaydin Mustafa Bulut yani Engin Akyürek seni çok ama çok seviyorum EA:"Tabi ki ilk başrol oynadığım “Bir Bulut Olsam” dizisinin bendeki yeri çok ayrıdır." XaviIvančica
Ina84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 13:33   #2846
Quote:
moribonda kaže: Pogledaj post
saPUNČKA moja..
upeko zvizdan, mozak van da skoči,
oslobađamao te svih dopunskih zadataka koje si fasovala ovdje na topicu..

Mustafa, eto, ostao blažen među ženama..pa kad na jesen Sapunka izbaci novi materijal, nadam se da će i na tom polju biti nekih vidnih pomaka..

Rekli bi neki ;nigdar ni bilo da nekak ni bilo i nigdar nebu da nekak nebu...

Ja bih skromno rekla ,a vezano uz moj staž kao gledaoca turskih serija , da rijetko kad postoji ista u kojoj su nam likice bile draže od likova.
Generalno.
Mi žene tražimo vazda dlaku u jaju.
Osim ovih koji su dobri-dobri,najdobriji.
Ili koji hoće da tako zvuče ,pa čak i ovdje.
Ili po naški , nije se ta glumica/likica rodila u Turskoj koja bi nama ugodila.ZA razliku od muškadije s loknicama, brčinama, s rupicama na bradi i bez njih, s mirisom bosiljka na rukama,plav,crn, smeđ...uvijek im nađemo opravdanje.
Pa tako i jadna Narinka.Ja sama sam je tolko "oprala" da mi je ponekad čisto neugodnjak s ženskog point of view.Samo bi se od mojih riječi Narin mogla zacrveniti ko pomidora i oči izbuljiti u nevjerici, i pokrit ušima od neugodnjaka....
Kontam, po svim mogućim neverama koje su je snašle u manje od 22 godine, trebala bih joj halalit sve mane koje vidim na njoj.
Ali ne mogu...,jes da to zvuči okrutno,al šta ću kad ovdje mogu gadit s Cennetske i Cehennemske strane koju ona jadna stalno spominje.
Ovo ti je dobro s lancima. Onako,filozofski rekla bih...

A šta se tiče nastavka BBO-2, u izradi je, i srčano se dela na njemu.
Uskoro na vašem ekranu.
Vaše moribondsko visočanstvo će bit pravovremeno obavješteno o tajnoj lokaciji na kojem ćemo pustiti krokije radnog naslova Kako se kalio Bulut , ili Dva Bulutska prsta opet u akciji....


__________________
#biokovo
sapunka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 18:58   #2847
Quote:
mia rina kaže: Pogledaj post
Također nisam pod dojmom njihove nazovi ljubavi. Puno Meralinog htjenja od kojega nismo dobili, neću reći ništa, ali definitivno malo od Serdara, a nimalo od Narin. Narin lik, patnice, mučenice, svetice, sa onim tulavim pogledom, vrlo neuvjerljiva, Melisa kao glumica nije dala neki svoj obol, više je izgledala kao netko tko je zalutao u glumačke vode.

Asiye, žena lavica, bori se, a ne ponižava i prepušta sudbini, koristeći se inteligencijom, sama bez ičije pomoći rješava stvari kako zna i umije, glumica vrlo uvjerljiva i dostojna partnerica gl. glumcu.

I ne, Mustafa nije maniyak, iako kada to Safiye kaže, zvuči čok komik.

Svakako odlična serija, od četiri turkiš dizi, odgledanih do kraja, BBO-broj 2.
meni je Melisa dobro odglumila lik Narin, i inače mi se čini dobar izbor za taj lik Serdar mi se činio manje uvjerljiv od nje ali u globalu mi nije smetao

Engin je toliko dobro odglumio Mustafu da mi zaista nedostaje, one promjene njegovih okica iz bijesnih u tužne, svaki tenutak ga je bilo užitak gledat
kandy7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 16:11   #2848
auuuu .. što ste se vi drage moje raspisale…vratih se ja s odmora i imam što pročitati…to jest isčitati…obzirom da sam ja to davnih dana odgledala ove zadnje nisam bila u prilici gledati na tv-u ali pamćenjem me dobro služi .. posebne su mi bile te zadnje epizode .. zbog ovih zadnjih epizoda sam najviše zavoljela serija…zbog zadnjih sam naviše uživala ali sam se zbog njih najviše rastužila .. u ovom zadnjim epizodama ova Meral me dotukla… dotukla me od pokazane ljepote ljubavi i njihove tuge .. stalno se pitam i ne znam što joj je bila potrebna doktorova smrt .. to je nešto što nikako ne mogu svariti a i razumjeti …
doktor i Narin su mi bili savršeni od samog početka ali u ovim zadnjim epizodama meni su uništit…

mislim da je Meral stvarno s likom Serdara bila previše inspirirana i kao da je svu unutarnju žensku želju dala liku Seradar.. taj lik je toliko savršeno zamišljena tako da mu u RL ništa ne bih vadila ili nadodala … čovjek je zaista zamišljen kao savršeno biće i savršen sklad tijela i duše… njegova snaga i duh su beskrajni i on je bio najveća svijetlost u seriji… hvala Meral i hvala Enginu2 za lik dr.Serdara
ženski likovi u turskim serijama često su stereotipni i jednodimenzionalni ali meni je lik Narin odlično osmišljena … onako anoreksična i upijenih obraza koja više plaši nego privlači ja sam ju voljela i ja sam jako patila s njenim likom i jako sam uživala u njenoj sreći .. ona je lik koji me nije ni jedan trenutak nije nervirao i Melisa ga je savršeno utjelovila ..…obožavala sam Narin i doktora…prekrasni su mi njih dvoje ..

ja znam da se svi mi razbacujemo o ukusima i elaboriramo prema svojim emocijama i viđenjima ali meni je lik Mustafa prikazan kao stravično loš lik, prikazan kao jedna kaotična i luda lutajuća izgubljena duša … lik Mustafa kod mene je zaslužio potpuni zaborav … Engin1 ga je odlučno utjelovio

Serija je pokazala cijelu paletu slojevitih likovi koji utjelovljuju lice i naličje tog podneblja … lijepo su mi opet pokazali prekrasni grad koji je meni ostao duboko u srcu jer su u njemu obitavala dva meni najdraža muška lika…

prekrasno vjenčanje, prekrasan ples...divni su...obožavam ih...Narin&Serdar
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..

Zadnje uređivanje teuta.luburic : 22.07.2013. at 16:58.
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 20:09   #2849
Curice jel mogu vas pitati sta ce se desiti sa Narin i Mustafa iz BBO?
Diana22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 22:09   #2850
Quote:
Diana22 kaže: Pogledaj post
Curice jel mogu vas pitati sta ce se desiti sa Narin i Mustafa iz BBO?
Ja ti preporučujem da si ne spojlaš nego pogledaj ovu fantastičnu seriju do kraja nema puno epizoda da ti sad bezveze ne prepričavam šta,kako i zašto.
__________________
Know any English?No,but I can do Jack Nicholson :-)Tayanc Ayaydin Mustafa Bulut yani Engin Akyürek seni çok ama çok seviyorum EA:"Tabi ki ilk başrol oynadığım “Bir Bulut Olsam” dizisinin bendeki yeri çok ayrıdır." XaviIvančica
Ina84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 11:18   #2851
Vol. 1

Došlo ljeto i eto uhvatih malo slobodnog vremena pa rekoh idem pogledati neku tursku seriju kao da slušam malo turski budući da ga studiram (možda nešto i naučim, tko zna) i da si prikratim vrijeme. I eto sasvim slučajno naletjela sam na ovu seriju. Na prvu me zaintrigirao sadržaj jer je dosta neobičan i ističe se iz moru drugih serija, a veliki plus je i mali broj epizoda. I počela ja gledati ovu seriju i moram priznat da nisam mislila da će mi se ovoliko uvući pod kožu. Već jako dugo nisam pogledala neku seriju koja me toliko dirnula i čije epizode sam gutala i neke scene ponavljala po nekoliko puta. Osim toga, ova serija me baš potaknula na razmišljanje i kasnije sam vidjela da je bila na TV-u i baš mi je žao jer sam ju propustila. Bio bi mi užitak podijeliti misli s vama na forumu i komentirati detaljnije ovu seriju jer stvarno ima mnoštvo tema za dobru raspravu i analizu. Nakon odgledane serije do kraja odlučila sam dati malen doprinos ovoj temi i napisat zašto me ova serija toliko dirnula i oduševila.

Prvo i osnovno, definitivno kad bi mi netko spomenuo ovu seriju prva asocijacija bi mi bila predivna ljubavna priča Narin i Serdara koja me oborila s nogu. Kroz cijelu seriju baš sam nekako suživjela s tom ljubavlju. Stvarno sam pogledala dosta serija i vidjela mnoštvo svakakvih ljubavnih priča, ali ovo je definitivno ona koju ću pamtiti zauvijek. Zašto? Vjerojatno zato što je ovo jedna od rijetkih ljubavnih priča koja je izgrađena na dobrim temeljima i vrijednostima: povjerenje, poštovanje, iskrenost i ljubav. Ovo je ljubav u kojoj nije bilo laži: čista i iskrena, nije bilo nikakvih igrica, ljubomornih ispada, povuci-potegni odnosa. Pročitala sam većinu vaših komentare i netko od vas je napisao da je to postojana ljubav i ljubav za cijeli život. Upravo iz toga razloga me toliko i dirnula ova ljubavna priča jer na neki način to je ljubav kojoj velika većina ljudi teži, pa tako i ja sama, ali danas, nažalost, veoma se teško nalazi. Moram spomenuti odličnu kemiju glavnih glumaca, Engin Altan Düzyatan & Melisa Sözen su, barem meni, odlično dočarali ovu čistu i iskrenu ljubav. Njihovi nježni dodiri i pogledi govore više od ikakvih riječi.

Što se tiče likova moram priznat da su me i Narin i Serdar tijekom serije oduševljavali, naravno svaki na svoj način. Moram priznati da mi je u početku lik Narin bio prepasivan i često sam mislila: trgni se, nemoj šutjeti, izbori se za sebe, palo mi je i na pamet pa zašto ne pobjegne, zašto sve to trpi… Ali kada sam malo krenula razmišljati i kada sam uzela u obzir okolnosti shvatila sam da stvari i nisu tako crno-bijele kako na prvi pogled možda izgledaju i eto shvatila sam da je ova pasivnost i šutnja jednostavno u tom trenutku bilo sve što je ona mogla napraviti i da je i to neki način borbe protiv svega. Stalno joj nabijaju na nos da je ona za sve kriva: kriva je jer Mustafa luduje za njom, kriva je jer Mustafa radi gluposti, kriva je jer ju je Mustafa upucao, ispada da je kriva jer diše i jer se rodila. Narin stalno nabijaju na nos neke krivnje i treba s tim znati živjeti i nositi se s time. Dolazak doktora Serdara naravno sve mijenja i Narin počinje polako shvaćati da eto nije ona kriva za stvari koje joj drugi stalno spočitavaju. Sviđa mi se ta postepena promjena Narin iz uplašene djevojčice u hrabru ženu lavicu koja odlučuje preuzeti konce svoga života u svoje ruke.

Doktor Serdar. Što napisati o ovome liku, a da nije već napisano i da ne ponavljam vaše ranije napisane riječi. Definitivno moj najdraži muški lik u serijama. Kapa da poda tome liku. Ono s čime me je osvojio je njegova strpljivost, njegova smirenost i hladna glava koji se posebno ističu u scenama s Mustafom. Sviđa mi se način na koji se odnosim prema Narin od samoga početka, posebno mi se urezala u sjećanje jedna njegova rečenica koju je izrekao dok je razgovarao s majkom Inci, ne sjećam se baš točno od riječi do riječi kako ide, ali je bilo u stilu da Narin ne treba njihovo sažaljenje, nego poštovanje. Ono što mi se posebno sviđalo je to što se on nikada nije nametao Narin i zahtijevao nešto uz nju, uvijek je bio uz nju ne tražeći ništa zauzvrat. I mislim da je Narin to najviše i cijenila kod njega i da je to baš ono što joj je trebalo: netko tko nikada neće odlučivati umjesto nje i govoriti joj što smije, što ne smije i slično.

Što se tiče Mustafe: ja samim likom nisam nimalo oduševljena. Ono što me je oduševilo je gluma Engina Akyüreka i koju moć transformacije ima taj glumac od dobrice Kerima u FSN i naivnog i dobrodušnog Teka u BKEM do deli Mustafe u BBO. Ali Mustafa kao lik je po meni lik kojega i neću baš pamtiti. Ja sam pokušavala suosjećati s njegovim likom i razumjeti ga, i pokušala sam pronaći razloge i neka opravdanja za njegove postupe, i moram priznati da me u početku i dirala ta njegova neuzvraćena ljubav prema Narin i bilo mi ga je iskreno žao, ali kako je serija odmicala ja sam sve više osjećala gađenje prema tome liku i potpuno je nestalo svakoga oblika empatije prema njemu. I ja mislim da on nikada nije volio Narin: kakva je to ljubav koja te tjera da 2 godine vežeš voljenu osobu lancima, gledaš ju kako hoda minskim poljima, upucaš ju bez oklijevanja, siluješ, psihički i fizički ju maltretiraš… Ono što on naziva ljubavlju po meni je opsesija jer eto Narin ga nikada nije doživljavala i voljela i sad on nasilu želi nešto što ne može imati.
PoisonIvy1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 11:19   #2852
Vol. 2

Ova serija obiluje scenama koje sam gledala više puta. Kada bih ih sve redom nabrajala, bojim se da ovome postu ne bi bilo kraja, pa ću eto samo spomenuti one koje su mi se posebno urezale u pamćenje. Naravno, jedna od tih scena je i ona u vrtu između Narin i Serdara uoči njenoga vjenčanja s Harunom: duboko me dirnula ta scena, izrazi lica, suze, lagani stisak ruke od strane Narin, baš je scena nabijena emocijama, tuga i žaljenje zbog propuštenih prilika i neizrečenih riječi. Još jedna veoma tužna scena koja me se dojmila je scena kada se Narin pokušala ubiti, a Serdar ju spasio u zadnji tren i kada joj govori da će doživjeti ljepše dane i ljepšu budućnost i da joj život neće biti takav i kada ona uzima njegovu ruku i zaspije s njome. Naravno scene iz Izmira isto predivne, moram priznat da mi je to definitivno najdraža epizoda. Scena u kojoj me Narin apsolutno oduševila je ona nakon povratka iz Izmira kada se njezini doma čude jer ju je posjetio Serdar i kada Durije kaže da njihova obitelj to neće moći podnijeti, a ona im svu istinu saspe u lice: što je sve proživljavala, što joj je Mustafa radio, kako ju je silovao i onda vrhunac kako se objesila pa ju je Serdar spasio. Moram priznat da sam jako dugo čekala taj trenutak da Narin jednostavno pukne i sve im saspe u lice. Odlična gluma Melise Sözen u toj sceni. Scena u kojoj me Serdar oduševio je ona kada nakon potjere na tržnici Mustafa dolazi u konak i uperi pištolj u Serdara, a on njemu odgovara da ne priča puno, nego da šuti i puca te da zašto bi se klonio svoje buduće supruge. Tu mi je i Narin bila odlična kada je primila Serdara za ruku i dala po meni jasan odgovor jeli to istina. Scena prve bračne noći mi je isto divna i moram priznat da je i meni prva reakcija bila kako to da se Narin tako lako prepušta, što nema traume od 2 silovanja. Ali onda isto nakon malo razmišljanja shvatila sam nema razloga za to jer je to ipak Serdar: osoba koja joj je oduvijek bila potpora, koja joj nikada nije naudila, niti je s njim ikada imala koje loše iskustvo, pa i sama je ono jednom rekla da joj ostavi svoje ruke, da je njih prvi put dotaknula i osjetila povjerenje. Ključan razlog tako lakog Narininog prepuštanje je upravo povjerenje koje ona ima u Serdara. Eto tu su samo neke od scena koje sam vrtila više puta i svaki put su me jednako dirnule.

Moram se naravno osvrnuti i na kraj. To je neizbježno. Još davno sam naletjela na neku temu o turskim serijama i tužnim krajevima i bilo je linkova sa tužnim krajevima koje sam ja, naravno, otvarala i gledala i među njima je bio i kraj ove serije, ali tada nisam obraćala pažnju na to jer seriju nisam gledala i nekako sam to smetnula sa uma i tek kad je sam počela gledat posljednju epizodu shvatila sam da je to ta serija, tako da sam praktički cijelu zadnju epizodu gledala suznih očiju s nekim grčem i knedlom u grlu. Kraj je u svakom smislu totalno razočaranje. Meni osobno i ne smetaju tragični krajevi ako su smisleni (primjerice Aşk-ı Memnu, Ezel ili Yaprak Dökümü), ali ubiti glavnog lika kada praktički sve sjedne na svoje mjesto mi nema smisla. Često se uhvatim kako razmišljam pa zar su Narin i Serdar zaslužili samo 7 mjeseci i 16 dana sreće, zar samo toliko vrijedi sva patnja koju je Narin proživjela i čime su ostali likovi zaslužili kraj koji jesu: čime je Mustafa zavrijedio da sazna da ima sina, čime su Durije i Aslan zaslužili da uživaju u odmoru na Mediteranu i nekom ponovnom skladu u braku? Na neka pitanja, eto nažalost, koliko god se trudila ne mogu pronaći odgovor. Moram se posebno osvrnuti na Mustafin kraj: mislim da nikako nije zaslužio da sazna da ima sina, ali ako bi to ikada i saznao mislim da je o tome trebala Narin odlučiti, a ne njena majka, ali eto izgleda da je njima samo bitno da se u kući ima muško, a sad kakav je taj muško je manje važno. Mislim da saznanje da ima sina i Serdarova smrt nisu promijenili Mustafu: on je i dalje isti, što potvrđuje i scena s Narin nakon što je saznao da je Ateš njegov sin: on se usuđuje tražit od Narin da i njega odgaja kao što odgaja Ateša, pa zašto bi ona njega odgajala,lako je Mustafi reći okrenimo novu stranicu i počnimo čisto i iskreno iznova, nije njemu Narin radila ono što je on njoj, a otvaranje dječjeg parka koji nosi Serdarovo ime je po meni čisti pokušaj da se dodvori i približi Narin. Pokušala sam nekako zamisliti Narinin život u budućnosti nakon Serdara: bilo je komentara da je premalo tugovala, ja mislim da će ona tu bol za gubitkom Serdara zauvijek nositi i da se posvetila poslu da ne misli na bol, jer lakše je kad nešto radiš pa ne stigneš razmišljati. Mislim da ono što drži Narin na životu je njezin sin i da, iako je mlada, možda u trenutku Serdarove smrti imala oko 20-ak godina, da više nijedan muškarac neće ući u njeno srce. Svi znamo da je život okrutan i da najčešće oni najbolji dožive najgoru sudbinu, ali pitam se moramo li to gledati i u jednoj ovakvoj seriji? Ako nam scenaristi već daju jednu ovakvu toplu i iskrenu ljubavnu priču kao što je Serdarova i Narinina, zašto barem u seriji nam ne dozvole da uživamo u sretnom kraju?

I eto za kraj još jedna stvar koja me je oduševila je glazba u seriji. Iako stvarno, što se tiče glazbe u svakoj seriji ako ništa ne valja, barem je glazba dobra. Definitivno mi je glazbeno otkriće Aytekin Ataş za kojega do ove serije nisam čula.

P.S. Ispričavam se na ovome dosta podužem postu, kad sam ga počela nije mi bila namjera toliko napisati, ali eto riječi su samo izlazile od mene. Nadam se da će se u budućnosti pojaviti još koja serija koja će me toliko oduševiti i potaknuti na razmišljanje kao što je ova. Moram priznat da mi je nakon ove serije teško uživiti se u neke druge totalno površne serije.
PoisonIvy1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 21:15   #2853
Angry da sam oblak

kože li mi netko pokušat saznat kako se zove glumica koja je u ovoj seriji igrala lik aslanove ljubavnice bahar
z
t
ebru is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 21:45   #2854
Quote:
ebru kaže: Pogledaj post
kože li mi netko pokušat saznat kako se zove glumica koja je u ovoj seriji igrala lik aslanove ljubavnice bahar
z
t
Şükran Ovalı
PoisonIvy1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 21:12   #2855
Baš sam se oduševila,kad sam sad sasvim slučajno naišla na ovu stranicu.I ja dijelim vaša mišljenja oko ove divne serije.Kratka ,jezgrovita,divni eksterijeri,muzika da sam se uvijek ježila,a nadasve su me oduševili glumci.I ja bih voljela,da je kraj bio drukčiji,ali što se tu može.To nam je
već jasno,kad su u pitanju TR serije.Ja sam baš bila veliki fan,tako da sam si snimila sve nastavke,za svaki slučaj.Upravo sam ponovno odgledala(doduše malo na preskokce)epizode i moje oduševljenje nije jenjalo.Što se tiče glavnih protagonista stvar oko položaja žena u TR opet jako vidljiv.O tome se piše na svim stranicama,pa ja sad neću.Serdar mi je stvarno lik za poželjeti i Engin ga je fantastično iznio.Što se tiče Melise,onako krhka,a opet odlučna...ma super.Ipak,ako trebam birati,gluma Engina A. me je oduševila najviše.Pratila sam sad nedavno završenu Kara para ask(i tu je bio dobar,drukčiji),ali od svih njegovih uloga,ova me se najviše dojmila.Nisam baš pobornik takve patološke ljubavi,ali mi ga je u nekim trenucima ipak bilo žao.Naravno,da ne opravdavam one svinjarije koje joj je učinio,ali ne mogu se oteti dojmu,da je Narin ipak za njega bila čitav svijet.Jest da je to bolesna ljubav,posesivna,puna grubosti,neoprostivih postupaka...ali mislim da je on nju zaista volio,onako kako je bolesno znao.S druge strane Serdar,onako nježan ,pažljiv,pun razumijevanja...ma lik za poželjeti da ga imaš doma doživotno.Borba "dobra i zla"!Da ne duljim,tko nije gledao-obavezno pogledati!!!!!...makar i na turskom,shvatit ćete poantu i vidjeti prekrasnu ljubavnu priču.Jako mi je žao,da je scenaristica tako završila,mogli smo od nje dobiti još puno ljepote...zausta je bila maher u svom poslu.
nala321 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2020., 19:37   #2856
ja poslije iks godina ponovo gledam neke scene ove serije.kao da nije ista ona serija koju sam gledala prije toliko godina.
sve ima sasvim drugo znacenje.
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2020., 20:54   #2857
Sad sam vidio novi post na ovoj temi i sjetio se serije... Bila mi je baš dobra, tužna, a opet je imala komične elemente (sjećam se one neke sponzoruše koja je postala gazadarica konaka, pa je popila metak)... Jedna od boljih serija turske produkcije koje sam gledao, a uz to je bila i kratka.
LufatMufat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2020., 21:55   #2858
Quote:
LufatMufat kaže: Pogledaj post
Sad sam vidio novi post na ovoj temi i sjetio se serije... Bila mi je baš dobra, tužna, a opet je imala komične elemente (sjećam se one neke sponzoruše koja je postala gazadarica konaka, pa je popila metak)... Jedna od boljih serija turske produkcije koje sam gledao, a uz to je bila i kratka.
da istina.ova serija nije bila klasicna sapunica.
nego je bas ono imala konkretnu problematiku drustva i imali su neki sistematski scenario sa svim elementima jedne porodice i njihovih problema kao i drustva i okoline u kojem se ta porodica nalazi
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2020., 16:45   #2859
Jedna od najboljih serija! Mustafa je verovatno najkompleksnije napisan negativac ikada! Lik kojeg u isto vreme mrziš i obožavaš!

Asiye mi je takođe draga. Jeste loša osoba, ali se bar borila za sebe. Nije samo kukala i gledala u oblake.

Narin meni jako iritantna. Baš ne volim takve osobe koji samo plaču nad svojom sudbinom. A i Melisa je jako loša glumica.

Gulengul najlepša <3
Balkanski paša is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:12.