Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2010., 15:47   #81
Slušaj ti pametnjakoviču ja sam lipo čoviku reka da kad bi ima dobre gume da ide bez lanaca a kad bi ih več triba stavljat da se odluči sam, jer kako je pogon razvijen kod njegovog auta nisam siguran! Inače u uputama za Subaru-a stoji ako ih več moraš stavit na auto onda idu naprid!
Bućman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 15:57   #82
Quote:
Bućman kaže: Pogledaj post
Slušaj ti pametnjakoviču ja sam lipo čoviku reka da kad bi ima dobre gume da ide bez lanaca a kad bi ih več triba stavljat da se odluči sam, jer kako je pogon razvijen kod njegovog auta nisam siguran! Inače u uputama za Subaru-a stoji ako ih več moraš stavit na auto onda idu naprid!
Ti si čovjeku napisao glupost u tome je problem. Ne postoji niti jedan automobil pogona 4x4 na kojem lanci idu nazad. Niti postoji razlog da ih se metne nazad. Čak i Korando montira lance naprijed ili na sve kotače.

Nadam se da znaš zašto sam apostrofirao Korando.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 17:56   #83
2 bučmam,može kavica,svakako moram skoknit do trzina u avtoaktiv jer me brava yeb,nisam siguran ali mislim da x5 ima haldex,pogon ima na sve 4 do 20 na sat a posli po potrebi,60% zadnje i 40% prednje,ak si iz omiša onda smo susjedi(makarska)pa popijemo kavu i doli.gume su nove pirelli,ali nije ni 4x4 svemoguč,lance isto mislim da je bolje stavit sprida,možda i na sve 4,jer kad se uputim na taki put obično je cila familija u suv-u,i dica su tu pa nebi volia zapet ili nedaj bože nešto gore.e sad di ima kupit te easy grip i kolko dođu...
__________________
ko pije da zaboravi,plača unaprijed
0zzyk1ks is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 21:59   #84
a zasto se stavljaju na prednje kotace ?
i btw. kako doci do zavizana sada ? jel bi se moglo s nekim suvom (mozda ako ga se pretvori u gusjenicara) ?
__________________
"I have come here to chew bubblegum and kick ass............and I'm all out of bubblegum."
Jaranko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 09:58   #85
zato jer tada prednjim kotačima i vučeš auto i upravljaš njime. a inteligentni sistemi će ionako prebaciti pogon naprijed.
kad imaš lance otraga, nema upravljanja.

a sve zbog izvedbe, koja je za noviji X5:
Quote:
The rear wheels are powered at all times. Torque can be transferred to the front wheels via electronically controlled multi plate clutch that is located in the transfer case. XDrive does not have a center differential. Most of the time, the clutch is partially locked and power is transferred to both axles in proportion 40/60 front to rear. The power distribution can be altered to continuously variable levels (from 50/50 to 0/100).
na zavižan nemožeš nijednim autom sada.
svaki terenac, bez obzira na vrstu pogona, ne čisti snijeg ispred sebe. i makar stavio sva 4 lanca, kad-tad ćeš nakupiti toliko snijega ispod sebe da on digne prednji kraj auta u zrak (auto nasjedne motorom i prednjim diferencijalom na gomilu snijega) i kotači se onda vrte u zraku.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 13:08   #86
znam da bi se nasukao na tu svu silinu snijega, da li se to moze ikako sprijeciti ? tj. smanjiti pritisak kotaca na podlogu da ne propadaju kroz snijeg (osim ispustiti gume), postoji li neko home made rjesenje kako sloziti gusjenicara
__________________
"I have come here to chew bubblegum and kick ass............and I'm all out of bubblegum."
Jaranko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 13:15   #87
Quote:
Jaranko kaže: Pogledaj post
znam da bi se nasukao na tu svu silinu snijega, da li se to moze ikako sprijeciti ? tj. smanjiti pritisak kotaca na podlogu da ne propadaju kroz snijeg (osim ispustiti gume), postoji li neko home made rjesenje kako sloziti gusjenicara
pogledaj ovaj serijal off road avantura, u jednoj epizodi su pokušali sa jeep cherokee proći takav snijeg i gdje su u tu svrhu pokušali ugradit ralicu ispred epizoda 2, ha ha koji likovi, svašta im padne na pamet.
http://www.freebiking.org/RAZNO/offroad_avantura.html

Zadnje uređivanje Slatky : 06.01.2010. at 13:28.
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 17:59   #88
michelin easy grip, koliko vidim nema nigdje kupiti u hr.

ili ipak ima, zna li ko?
17+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 18:16   #89
Evo 17+, kontaktirao sam ih prije dva mjeseca i dobio ovakav odgovor na pitanje gdje u HR ili najbliže HR ima kupiti easy grip

Dear Sir,

You can find the Easy Grip in Italy in Auchan.

Best Regards.


BTW, Auchan je lanac trgovina. Najbliži je u Veneciji.


A na pitanje može li se proizvod naručiti online i koliko to košta, slijedi odgovor:

Dear Sir,

The shipping cost for Croatia is 30 € TTC .

Can you pay by paypal?

Best Regards.




Na kraju nisam naručio, ali za slijedeću sezonu vjerojatno hoću.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 20:41   #90
ok, thanks...!
17+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 06:03   #91
Metneš nekei od onih branika iz seljo tuning galerije i imaš ralicu za Zavižanj.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 17:49   #92
naruceno!
oko 1000 kunica sa dostavom....

valjda ce bit ok, pretpostavljam da cu morati imati i celicne lance, za pokazati panduriji....jerbo, tesko da ce ih ko uvjeritio da ova gumetina sta vrijedi ....
17+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 18:52   #93
Javi jel sve uredno stiglo.

I, ako imaš zimske gume, lanci ti i nisu obavezni, prema tome, što će ti čelični???
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 22:31   #94
da imam zimske gume + celicne lance...., odmah bi na himalaju!
ja kombiniram ljetne gume + michelin easy grip, kuzis?
17+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 09:35   #95
Quote:
17+ kaže: Pogledaj post
naruceno!
oko 1000 kunica sa dostavom....

valjda ce bit ok, pretpostavljam da cu morati imati i celicne lance, za pokazati panduriji....jerbo, tesko da ce ih ko uvjeritio da ova gumetina sta vrijedi ....
aj javi kad ti stignu.
najviše me zanima koliko su jednostavni za staviti/skinuti.
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 10:58   #96
Quote:
17+ kaže: Pogledaj post
da imam zimske gume + celicne lance...., odmah bi na himalaju!
ja kombiniram ljetne gume + michelin easy grip, kuzis?
Eh, onda bi možda mogao i naletiti na nerazumijevanje u slučaju kontrole na cesti.

"Ovo lanci? Gospodne, nemojte se igrat su namin. Privešćemo vas u postaju nastavte li nas odbdmanjivat i budalan pravit! Mate, nu, viđe ovog specijaliste, uvaljiva nam muda pod bubrige. Pokaziva mi mrižu za prtljagu, pa tvrdi da su to lanci. E jest manit, bogare mi!"
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 14:44   #97
Quote:
17+ kaže: Pogledaj post
naruceno!
oko 1000 kunica sa dostavom....

valjda ce bit ok, pretpostavljam da cu morati imati i celicne lance, za pokazati panduriji....jerbo, tesko da ce ih ko uvjeritio da ova gumetina sta vrijedi ....
Daj mi na pm molim te pošalji web stranicu preko koje si naručio easy grip... Sad sam se vratio iz Francuske i tamo ih u 2-3 dućana nisam našao, a vidio sam da ih dosta francuza voza i to na ljetnim gumama....

Istina meni treba u dimenziji 225/65x17, pa ne znam da li tog i ima uopće...

btw. sad evo sam se vratio sa skijaškog hr. tjedna iz Francuske po takvom snijegu da tvoja kombinacija ljetne gume + lanci ne bi igrala...
nije igralo ništa osim 4 zimske gume i lanci, čak sam i sa 4x4 imao problema bez lanaca, zato me sad ova kombinacija i zanima... Mislio sam da sam nedodirljiv sa 4 dobre zimske gume i 4x4 na glavnim magistralnim cestama, a ono... skoro pa pušiona...

Tiguan sa 4x4 nije mogao s parkirališta. Morali su ga gurati, ali zato me fascinirao jedan C-Crosser - očito ima blokade pa okreće sva 4 kotača ravnomjerno jer otišao je kroz snijeg strašno lagano - sporo ali nije mu se ni jedan kotač niti malo zavrtio. Moja Hondica je prošla OK, ali je vrtio raznovrsno, ali mic po mic me iščupao kroz snijeg bez guranja.
__________________
Udruga kampista Hrvatske

Zadnje uređivanje cvor : 15.01.2010. at 14:49.
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 20:36   #98
Quote:
cvor kaže: Pogledaj post
Sad sam se vratio iz Francuske i tamo ih u 2-3 dućana nisam našao, a vidio sam da ih dosta francuza voza i to na ljetnim gumama....

i....!!???

vrijede li sta u kombinaciji sa ljetnim gumama...????

jesu li bolja kombinacija od ljetne gume + celicni lanci?

pogledaj ovdje!

http://www.dcperformance.co.uk/uprat...ow-chains.html

Zadnje uređivanje 17+ : 15.01.2010. at 20:42.
17+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 16:42   #99
Jel ima kupiti u Zagrebu nesto kaj se montira na gume brzopotezno. Treba mi manje vise samo za 300 m prilazne ceste do glavne ceste gdje ciste snijeg. Mislim, ciste i ovu moju uličicu, ali im sigurno nije odmah prioritet. Znaci, nesto tipa spider spiker ili slicno, da nije preskupo i da se brzo i lak moze montirati.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 16:47   #100
Danas sam gledala za lance i moje dimenzije nema.... 145/80 R13 75T

Ima tko ideju gdje nabaviti?
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:07.