Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2004., 10:34   #21
hvala svima

hvala svima na odgovorima!!!!

PIŠITE I DALJE.

Crow Jane - hvala na prijedlozima

Svea - hvala na razumijevanju

MissT - hvala i tebi za odgovor; bliže sam istini i priznanju da me
ekonomija ne interesira.
a što se tiče matematike, matematiku sam 'skužila' u
prvom razredu osnovne i uglavnom 'briljirala' kroz
cijelo školovanje - osnovna,srednja,faks
onaona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2004., 11:18   #22
OK, reci nam onda - sto i gdje bi zeljela raditi! Odgovori ce biti puno konstruktivniji!
MissT is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2004., 12:46   #23
Quote:
MissT kaže:
OK, reci nam onda - sto i gdje bi zeljela raditi! Odgovori ce biti puno konstruktivniji!
nekaj u vezi s matematikom...

Gle, pa matematika je bila na 1.godini faksa, a smjer se birao na trećoj.... - pa onda meni nikak ne ide u glavu kak odabereš smjer vanjske trgovine. Ubi me, al ne ide!
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2004., 12:59   #24
Kupuj knjige o poslovnoj analizi, financijskom menadzmentu, upravljanju rizikom i sl. Uci poslovne racunalne alate. Trebalo bi ti ici, ako ti je dobra matematika (iako, ako ti je matematika isla na Ekonomskom, to ne znaci puno). Citaj casopise (FT, Euromoney, cak i Economist stogod) i udji u to. Mozda imas mogucnost tranzita unutar svoje firme u neki financijski odjel. Ako ne, probaj skupiti dobre preporuke za svog posla (vrijedna,marljiva,brzo se snalazi u novim situacijama, blah blah) i naci posao u financijskom sektoru. [B]

--------------------------------------------------------------------------------

MissT, nisam baš neki 'tip' koji će čitati FT, Euromoney, Economist..

Preporuke mogu skupiti.

I kako mogu znati da li bi mi se svidjelo u nekom financijskom
odjelu kad to nisam nikad radila? Da eksperimentiram?

Na sadašnjem poslu imam prekrasne ljude oko sebe, malo
posla, sigurnu plaću...itd. možda bi morala još neki dodatni
posao imati. No, na poslu moram biti od 9 do 5 popodne.

evo, nisam baš konkretna. možda mi s vremenom zasvijetli
lampica
onaona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2004., 13:01   #25
Gle, pa matematika je bila na 1.godini faksa, a smjer se birao na trećoj.... - pa onda meni nikak ne ide u glavu kak odabereš smjer vanjske trgovine. Ubi me, al ne ide!

*************************************************

Crow Jane, pa nije bilo takvog smjera tada. Bila su samo
tri smjera i tad mi se taj činio ok.
onaona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2004., 13:51   #26
onaona, ne bih te htjela "lupiti", no ovdje u Hr situacija za tvoj slučaj je sve samo ne ružičasta. Na žalost, mi smo svjetlosne godine udaljeni od Eu i mogućnosti promjene struke i u nekim "zrelijim" godinama. Kad samo pomislim na npr. Norvešku, muka mi je.

Mislim da ti je ključno razmisliti što želiš raditi. Što bi te činilo sretnom i što te zanima, te da li je moguće od toga živjeti, bilo ovdje ili vani.
Kad to skontaš, kreni u ostvarenje svojih želja. Posao ti nije opterećujući, tako da se možeš posvetiti otkrivanju sebe, a istovremeno imaš plaću i sredstva za život.

Sretno.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2004., 14:30   #27
---

hvala crtice,
no, ružičasta situacija....što je to?

meni je 'ružičasto' kad radiš ono što voliš, na mjestu koje
ti odgovora i osjećaš se ok.

ne, za nekakav ponovni faks - mislim da nisam za to...

ali nekakvo obrazovanje s kraćim trajanjem - godina dvije...
u to bi se upustila. uz rad, naravno.
onaona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2004., 14:31   #28
Quote:
onaona kaže:
MissT, nisam baš neki 'tip' koji će čitati FT, Euromoney, Economist..



E, a da probaš u srednjoj ekonomskoj školi predavat matematiku?
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2004., 14:58   #29
Re: ---

Quote:
onaona kaže:
hvala crtice,
no, ružičasta situacija....što je to?

meni je 'ružičasto' kad radiš ono što voliš, na mjestu koje
ti odgovora i osjećaš se ok.

ne, za nekakav ponovni faks - mislim da nisam za to...

ali nekakvo obrazovanje s kraćim trajanjem - godina dvije...
u to bi se upustila. uz rad, naravno.
Onda samo naprijed.

U posljednje vrijeme i sama počinjem razmišljati kako faks i branša u kojoj čovjek trenutno radi nije konstanta.
Unatoč nestimulativnom okruženju treba se mijenjati i prilagođavati stvarnost snovima, a ne snove stvarnosti. Čak i u ovoj jadnoj Hrvatskoj. Znam da zvuči patetično, no samo jedan život imamo i provesti ga u ogorčenju nije izlaz. Kao ni mirenje sa sudbinom.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2004., 18:20   #30
Re: Re: ---

Quote:
crtica kaže:

U posljednje vrijeme i sama počinjem razmišljati kako faks i branša u kojoj čovjek trenutno radi nije konstanta.

Znam da zvuči patetično, no samo jedan život imamo i provesti ga u ogorčenju nije izlaz. Kao ni mirenje sa sudbinom.
Apsolutno se slazem, ali nije li malo neozbiljno (u najmanju ruku) ne znat cime bi se bavio, ali bi se bavio necim, a i matematika ti je prije (otprilike 1 god. faksa je bila sa 19god) 15 godina isla dobro, pa bi mozda to?

Usput, imas prekrasne ljude na poslu, malo rada i prosjecnu placu!

Slazem se da covjek treba ostvarivati svoje snove, ali prema mojem (malom doduse) zivotnom iskustvu za to su ti potrebni sljedeci preduvjeti;
-znati sto zelis - imati jasan cilj pred ocima
-znati kako to ostvariti
-konjski zapeti na putu prema cilju

Ispravi me ako grijesim
MissT is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2004., 18:35   #31
Re: Re: Re: ---

Quote:
MissT kaže:
Apsolutno se slazem, ali nije li malo neozbiljno (u najmanju ruku) ne znat cime bi se bavio, ali bi se bavio necim, a i matematika ti je prije (otprilike 1 god. faksa je bila sa 19god) 15 godina isla dobro, pa bi mozda to?
Usput, imas prekrasne ljude na poslu, malo rada i prosjecnu placu!
Nije mi stvarno jasna ova hajka na onaona koja se usudila iznijeti svoja razmišljanja i sumnje? To je, ako ništa, prepovršno...Ne mogu se različiti ljudi svrstavati u nekakve kutijice, da ne spominjem kako je jako teško artikulirano izraziti svoje mišljenje ovdje na internetu. Osobito ako se čovjek tek uključuje u forum. Zato malo olabavite sa osuđivanjem, mada je to slatko - znam i sama .

Znaš, nije nimalo neozbiljno mijenjati se. A što sam starija, užasno mi je neozbiljno očekivati od 18-godišnjaka da izaberu zanimanje za cijeli život. A to se dešava kada ideš na fakultet; imaš taj kamen oko vrata da je to nešto konačno, doživotno. Zar to nije užasno, pogrešno?? Naravno, najčešće se ide linijom manjeg otpora, a to se kasnije uvijek osveti.

Vani je posve normalno, što mi nažalost ne možemo niti zamisliti, barem ne još, da 40-godišnjak ide na postdiplomski iz sasvim drugačije struke, naravno govorim prvenstveno o društvenim fakultetima.

Quote:
MissT kaže:
Slazem se da covjek treba ostvarivati svoje snove, ali prema mojem (malom doduse) zivotnom iskustvu za to su ti potrebni sljedeci preduvjeti;
-znati sto zelis - imati jasan cilj pred ocima
-znati kako to ostvariti
-konjski zapeti na putu prema cilju
Ispravi me ako grijesim [/B]
Da, to stoji i to sam i sama dva posta gore rekla. No, što ako taj cilj nemaš? Ni sa 18, niti sa 30?

Citirat' ću Buz Luhrmanna; "Everybody's Free (To Wear Sunscreen)" Fala dust

Quote:
Ladies and Gentlemen of the class of ’99.
If I could offer you only one tip for the future, sunscreen would be it.
The long term benefits of sunscreen have been proved by scientists whereas the rest of my advice has no basis more reliable than my own meandering experience...
I will dispense this advice now.

Enjoy the power and beauty of your youth; oh, never mind; you will not understand the power and beauty of your youth until they have faded.
But trust me, in 20 years you’ll look back at photos of yourself and recall in a way you can’t grasp now how much possibility lay before you and how fabulous you really looked....
You’re not as fat as you imagine.
Don’t worry about the future; or worry, but know that worrying is as effective as trying to solve an algebra equation by chewing bubblegum.
The real troubles in your life are apt to be things that never crossed your worried mind; the kind that blindside you at 4pm on some idle Tuesday.

Do one thing everyday that scares you

Sing

Don’t be reckless with other people’s hearts, don’t put up with people who are reckless with yours.

Floss

Don’t waste your time on jealousy; sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind...the race is long, and in the end, it’s only with yourself.
Remember the compliments you receive, forget the insults; if you succeed in doing this, tell me how.
Keep your old love letters, throw away your old bank statements.

Stretch

Don’t feel guilty if you don’t know what you want to do with your life...the most interesting people I know didn’t know at 22 what they wanted to do with their lives, some of the most interesting 40 year olds I know still don’t.


Get plenty of calcium.

Be kind to your knees, you’ll miss them when they’re gone.
Maybe you’ll marry, maybe you won’t, maybe you’ll have children, maybe you won’t, maybe you’ll divorce at 40, maybe you’ll dance the funky chicken on your 75th wedding anniversary...what ever you do, don’t congratulate yourself too much or berate yourself either – your choices are half chance, so are everybody else’s.
Enjoy your body, use it every way you can...don’t be afraid of it, or what other people think of it, it’s the greatest instrument you’ll ever own.

Dance...even if you have nowhere to do it but in your own living room.
Read the directions, even if you don’t follow them.
Do NOT read beauty magazines, they will only make you feel ugly.
Get to know your parents, you never know when they’ll be gone for good.
Be nice to your siblings; they are the best link to your past and the people most likely to stick with you in the future.
Understand that friends come and go,but for the precious few you should hold on.
Work hard to bridge the gaps in geography in lifestyle because the older you get, the more you need the people you knew when you were young.
Live in New York City once, but leave before it makes you hard; live in Northern California once, but leave before it makes you soft.

Travel.

Accept certain inalienable truths, prices will rise, politicians will philander, you too will get old, and when you do you’ll fantasize that when you were young prices were reasonable, politicians were noble and children respected their elders.
Respect your elders.
Don’t expect anyone else to support you.
Maybe you have a trust fund, maybe you have a wealthy spouse; but you never know when either one might run out.
Don’t mess too much with your hair, or by the time you're 40, it will look 85.
Be careful whose advice you buy, but, be patient with those who supply it.
Advice is a form of nostalgia, dispensing it is a way of fishing the past from the disposal, wiping it off, painting over the ugly parts and recycling it for more than it’s worth.

But trust me on the sunscreen...
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2004., 22:35   #32
lijepo, crtice.



MissT , opasan si 'igrač' Rekla bi da stojiš 'čvrsto na zemlji'
da si zrela i odgovorna....
Netko prije, netko kasnije....

Crow Jane - prije nekoliko godina predavala sam honorarno u
srednjoj školi , ali ne matematiku (nažalost),
već ekonomske predmete.
Bila sam ne mnogo starija od učenika, bilo je
zanimljivo iskustvo, ali to nije moj posao, to ne
bi više radila.
onaona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2004., 20:22   #33
Re: Re: Re: Re: ---

Quote:
crtica kaže:


Znaš, nije nimalo neozbiljno mijenjati se. A što sam starija, užasno mi je neozbiljno očekivati od 18-godišnjaka da izaberu zanimanje za cijeli život. A to se dešava kada ideš na fakultet; imaš taj kamen oko vrata da je to nešto konačno, doživotno. Zar to nije užasno, pogrešno?? Naravno, najčešće se ide linijom manjeg otpora, a to se kasnije uvijek osveti.
Oh, za ime Bozje! Pa ja sam prva za to da covjek proba raditi razlicite stvari i ucini zivot raznolikijim! Neki psiholozi (to je prica koja ispliva svako malo) kazu da bi covjek trebao mijenati uze podrucje rada svakih 4-5 godina!

Ne dizem nikakvu hajku na onaona, mozda joj (kao i CJ) pokusavam pokazati da trebaju neki uvjeti biti zadovoljeni kako bi covjek krenuo sa promjenama.

Trenutacno studiram, i zasada se zelim uze baviti financijama (korporativne odn. poslovne). Ako ona pozeli u tom smjeru,rado cu je savjetovati gdje moze naci literaturu, web resurse, bilosto.

Prema tome za promjene!
MissT is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2004., 16:47   #34
Re: Re: Re: Re: ---

Quote:
crtica kaže:
Vani je posve normalno, što mi nažalost ne možemo niti zamisliti, barem ne još, da 40-godišnjak ide na postdiplomski iz sasvim drugačije struke, naravno govorim prvenstveno o društvenim fakultetima.
Stvari se mijenjaju. Znam par slučajeva gdje su uspješni dipl.ing. koji rade u velikim firmama upisali poslijediplomski iz ekonomije - kažu, lakše se dođe do pozicije voditelja projekta, a to donosi odgovarajuće dodatke na plaću i mogućnost napredovanja.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2004., 10:41   #35
PD

a da li dipl.oec. može upisati postdiplomiski iz strojarstva npr.?
ne može.

koji postdipl.može uopće upisati dipl.oec. osim ekonomije?
onaona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2004., 11:26   #36
Re: PD

Quote:
onaona kaže:
a da li dipl.oec. može upisati postdiplomiski iz strojarstva npr.?
ne može.

koji postdipl.može uopće upisati dipl.oec. osim ekonomije?
Moze upisati postdiplomski na politologiji, npr. medjunarodni odnosi.
MissT is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2004., 13:09   #37
Re: Re: Re: Re: Re: ---

Quote:
MissT kaže:
Oh, za ime Bozje! Pa ja sam prva za to da covjek proba raditi razlicite stvari i ucini zivot raznolikijim! Neki psiholozi (to je prica koja ispliva svako malo) kazu da bi covjek trebao mijenati uze podrucje rada svakih 4-5 godina!

Ne dizem nikakvu hajku na onaona, mozda joj (kao i CJ) pokusavam pokazati da trebaju neki uvjeti biti zadovoljeni kako bi covjek krenuo sa promjenama.

Trenutacno studiram, i zasada se zelim uze baviti financijama (korporativne odn. poslovne). Ako ona pozeli u tom smjeru,rado cu je savjetovati gdje moze naci literaturu, web resurse, bilosto.

Prema tome za promjene!
Super je to što studiraš ono što te zanima i što znaš da je to, to. No, da li će tvoj žar i volja za financijama ostati ista i nakon 15 godina rada, drugi je par rukava. O tome se ovdje radi. I zato sam ti rekla da ne ideš tako rezolutno u čuđenju nad onaona dilemom. Mladost je vrlo odlučna i stvari su uglavnom crno-bijele, dok život polako donosi nijanse...Trust me, been there,...
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 14:16   #38
Cool odlazak iz manje sredine u vecu radi posla

zanimaju me vasa iskustva sa preseljenjem iz manje sredine u vecu sredinu radi posla. kako ste se snasli? da li su vam roditelji pomagali sto se tice financija prvih mjesec/dva? i ono najvaznije - da li ste pozalili?
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 15:35   #39
hej. ja ću ti odgovoriti za par mjeseci, jer upravo mi se to dešava.... krećem u nove pobjede u veliku sredinu.
zealotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 15:41   #40
migracije su normalan dio života
prvo vrijeme će ti biti koma poslje se navikneš a što se više seliš to će ti manje smetati
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:35.