Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2007., 21:35   #21
Mislio sam na pištolj M70 http://world.guns.ru/handguns/hg201-e.htm
Međutim hvala Bogu,sve više se nosi HS,a Berettu (ako li si mislio 92) još nisam vidio kod policajca

Streljivo 7,62x39 postoji u SP verzijama,priznajem da nisam još vidio HP verziju!

EDIT:Naravno,specijalna i interventna duže HS-ove
Pilatus is offline  
Old 25.07.2007., 21:36   #22
Ljudi, još jedna tema o oružju... Ovako, pošto ju je g2sl postavio na specifičan način, (mada ju je mogao postaviti i u neku od postojećih tema), neka ostane, ali dajte se držite teme. Stoga, pustite rasprave o kalibrima, imate već temu za to.
__________________
Wollt ihr den totalen Krieg? Ihr werdet totalen Krieg haben.

Zadnje uređivanje Scotsman : 25.07.2007. at 22:42.
Scotsman is offline  
Old 25.07.2007., 21:42   #23
Bez imalo lokal patriotizma mogu reći da je HS2000(xD) najbolji pištolj,Imam osobnog iskustva s njim,lako se rastavi 4 dijela + spremnik,lagan,ergonomičan,vrlo pouzdan.
Ne znam jeli netko zna što je sa natječajem US Army za novi pištolj.Koliko znam bilo je govora da je HS/xD jedan od kandidata.Beretta 92 se i nije pokazala najboljom(kidaju se navlake kao da su od kartona)
Pilatus is offline  
Old 25.07.2007., 21:46   #24
Quote:
Međutim hvala Bogu,sve više se nosi HS,a Berettu (ako li si mislio 92) još nisam vidio kod policajca
Ne mogu biti precizan ali skuzio sam ju po obliku drske i imala je 3 strelice na drskama, definitivno Beretta, i dosta velika, imaju pojedinci Berette, Slovenci na granicama isto furaju te Berette(na Pasjaku, ne znam dalje), ne mozes ju faliti, velik pistolj...

Josey_Wales is offline  
Old 25.07.2007., 21:46   #25
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Bez imalo lokal patriotizma mogu reći da je HS2000(xD) najbolji pištolj,Imam osobnog iskustva s njim,lako se rastavi 4 dijela + spremnik,lagan,ergonomičan,vrlo pouzdan.
Ne znam jeli netko zna što je sa natječajem US Army za novi pištolj.Koliko znam bilo je govora da je HS/xD jedan od kandidata.Beretta 92 se i nije pokazala najboljom(kidaju se navlake kao da su od kartona)
Taj thread imaš ovdje.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=146294&page=3
ac_thunder is offline  
Old 25.07.2007., 21:47   #26
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Ne mogu biti precizan ali skuzio sam ju po obliku drske i imala je 3 strelice na drskama, definitivno Beretta, i dosta velika, imaju pojedinci Berette, Slovenci na granicama isto furaju te Berette(na Pasjaku, ne znam dalje), ne mozes ju faliti, velik pistolj...

Ja je stvarno nikad nisam vidio kod policajaca.
Pilatus is offline  
Old 25.07.2007., 21:54   #27
Ima vremena naletit ces vec na nekoga samo budi pristojan pa pitaj: Gospodine mogu li pogledat vas pistolj? ako budes pristojan mozda te ne upuca
Josey_Wales is offline  
Old 25.07.2007., 21:57   #28
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Ima vremena naletit ces vec na nekoga samo budi pristojan pa pitaj: Gospodine mogu li pogledat vas pistolj? ako budes pristojan mozda te ne upuca
Prije će sam sebe upucati!U zadnje vrijeme im to dobro ide!

A i ja mislim da sam malo sumnjiv kad svakom policajcu i zaštitaru gledam pištolj.Malo me čudno gledaju!
Pilatus is offline  
Old 25.07.2007., 22:05   #29

a ova pljuca?
Pilatus is offline  
Old 25.07.2007., 22:18   #30
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Prije će sam sebe upucati!U zadnje vrijeme im to dobro ide!

A i ja mislim da sam malo sumnjiv kad svakom policajcu i zaštitaru gledam pištolj.Malo me čudno gledaju!
 
Old 25.07.2007., 22:53   #31
di ima za kupit HS 2000 za civile i koje sve modele imaju u ponudi? Koja mu je cijena u dućanu?
arantes30 is offline  
Old 25.07.2007., 23:07   #32
Quote:
arantes30 kaže: Pogledaj post
di ima za kupit HS 2000 za civile i koje sve modele imaju u ponudi? Koja mu je cijena u dućanu?
Negdi oko 3800kn.U USA 400tinjak dolara.
Pilatus is offline  
Old 25.07.2007., 23:53   #33
Malo idem u offtopic, ali zna li netko kolika je kazna za ilegalno nošenje i ilegalno držanje oružja.
Koliko sam čuo vrlo blaga što je ako pogledamo komplikacije oko legalnog držanja oružja vrlo loše jer dok poštenim ljudima znatno otežava držanje oružja kriminalcima baš ne brani držanje istog.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Old 26.07.2007., 00:04   #34
kako je toliko skuplji kod nas nego tamo?
arantes30 is offline  
Old 26.07.2007., 00:06   #35
Quote:
ljiga kaže: Pogledaj post
Malo idem u offtopic, ali zna li netko kolika je kazna za ilegalno nošenje i ilegalno držanje oružja.
Koliko sam čuo vrlo blaga što je ako pogledamo komplikacije oko legalnog držanja oružja vrlo loše jer dok poštenim ljudima znatno otežava držanje oružja kriminalcima baš ne brani držanje istog.
Članak 74.

Novčanom kaznom od 4.000,00 do 48.000,00 kuna ili kaznom zatvora do 60 dana kaznit će se za prekršaj tko neovlašteno nabavi, drži, nosi, izradi, proda, razmijeni ili ustupi drugom oružje ili streljivo čija je nabavka, držanje, nošenje, izrada, prodaja, razmjena ili ustupanje drugom zabranjeno (članak 11. stavak 1.).

Za prekršaj iz stavka 1. ovoga članka, osim predviđene novčane kazne ili kazne zatvora izriče se i zaštitna mjera oduzimanja oružja i streljiva.

....................
Članak 75.

Novčanom kaznom od 600,00 do 4.000,00 kuna ili kaznom zatvora do 30 dana kaznit će se za prekršaj:

1) tko bez odobrenja nabavi, drži ili nosi oružje za čiju je nabavku potrebno odobrenje (članak 13. stavak 1.),

2) tko nabavi ili drži streljivo za oružje za koje ne posjeduje oružni list (članak 25. stavak 3.),

3) tko proda ili preda oružje i streljivo onome tko ga prema odredbama ovoga Zakona ne može posjedovati (članak 26. stavak 1.),

4) tko drži više od tri primjerka starog oružja ili sakuplja oružje bez odobrenja (članak 31. stavak 3.),

5) tko staro oružje i oružje koje se drži na temelju odobrenja za sakupljanje oružja nosi, upotrebljava kao oružje ili za njega nabavlja, drži ili pravi streljivo (članak 33. stavak 1.),

6) tko osposobi za uporabu onesposobljeno oružje (članak 33. stavak 2.),

7) tko oružje iz članka 32. stavka 1. ovoga Zakona proda ili preda osobi koja nema odobrenje za sakupljanje oružja (članak 33. stavak 3.),

8) tko zračno oružje ili luk i strijelu da na korištenje maloljetnoj osobi izvan športskih strelišta ili mjesta određenih i uređenih za vježbe gađanja i bez nadzora stručne osobe (članak 39. stavak 2. i 5.),

9) tko oružje i streljivo ne čuva u skladu s odredbom članka 36. stavka 1. i 2. ovoga Zakona,

10) tko ne preda svoje oružje i streljivo kada napušta mjesto prebivališta (članak 37. stavak 1.),

11) tko ne održava oružje u ispravnom stanju ili s njim nepravilno ili napažljivo rukuje (članak 38. stavak 1.),

12) tko upotrebljava oružje protivno odredbi članka 39.,

13) tko oružje koje posjeduje na temelju oružnog lista za držanje oružja nosi protivno odredbi članka 41. stavka 2.,

14) tko posudi oružje osobi koja nema oružni list ili odobrenje za nabavku oružja (članak 42.),

15) tko oružje za koje je izdan oružni list za držanje oružja kao uspomene upotrebljava kao oružje ili za njega nabavi ili drži streljivo (članak 47. stavak 3.),

16) tko neovlašteno popravlja i prepravlja oružje (članak 60. stavak 1.),

17) tko neovlašteno osnuje civilno strelište (članak 66. stavak 1.),

18) tko ne vodi evidenciju o sakupljenom oružju (članak 72. stavak 3.).

Za prekršaj iz stavka 1. ovoga članka izriče se i zaštitna mjera oduzimanja oružja i streljiva.

Članak 76.

Novčanom kaznom od 200,00 do 800,00 kuna kaznit će se za prekršaj:

1) tako u propisanom roku ne vrati neiskorišteno odobrenje za nabavku oružja (članak 23. stavak 2.),

2) tko u propisanom roku ne odjavi oružje (članak 26. stavak 3.),

3) tko u propisanom roku ne podnese zahtjev za registraciju oružja (članak 27. stavak 1.),

4) tko u propisanom roku ne obavijesti o predaji oružja i streljiva na čuvanje (članak 37. stavak 2.),

5) tko nosi oružje bez isprave o oružju i isprave o identitetu (članak 38. stavak 2.),

6) tko lovačko i športsko oružje nosi protivno odredbi članka 39. stavka 5.,

7) tko oružje za samoobranu pokazuje na javnom mjestu ili ga nosi na način vidljiv drugim građanima (članak 39. stavak 6.),

8) tko odmah ne prijavi gubitak ili krađu oružja (članak 43. stavak 1.),

9) tko oružje, oružje i streljivo športske (streljačke) organizacije nosi bez potvrde te organzacije (članak 40. stavak 1.),

10) tko u propisanom roku ne prijavi promjenu prebivališta (članak 44.),

11) tko u propisanom roku ne preda oružje nakon smrti vlasnika oružja (članak 45. stavak 1.).

Za prekršaj iz stavka 1. ovoga članka izriče se i zaštitna mjera oduzimanja oružja i streljiva.
...............


izmjena i dopuna zakona o oružju 11.ožujak 1999

..............
Članak 74. mijenja se i glasi:

"Novčanom kaznom od 20.000,00 do 150.000,00 kuna ili kaznom zatvora do 60 dana kaznit će se za prekršaj tko neovlašteno nabavi, drži, nosi, izradi, proda, razmijeni ili ustupi drugom oružje ili streljivo čija je nabava, držanje, nošenje, izrada, prodaja, razmjena ili ustupanje drugom zabranjeno (članak 11. stavak 1.).

Kada je prekršaj iz stavka 1. ovoga članka učinjen poradi stjecanja materijalne koristi, počinitelju se može izreći novčana kazna i kazna zatvora.

Za prekršaje iz stavka 1. i 2. ovoga članka, osim predviđene kazne izriče se i zaštitna mjera oduzimanja oružja i streljiva.

Republika Hrvatska stječe pravo vlasništva na oružju i streljivu iz stavka 3. ovoga članka danom oduzimanja."

Članak 7.

U članku 75. stavku 1. u uvodnoj rečenici riječi: "od 600,00 do 4.000,00" zamjenjuju se riječima: "od 10.000,00 do 30.000,00".
.................
Pilatus is offline  
Old 26.07.2007., 00:07   #36
Quote:
arantes30 kaže: Pogledaj post
kako je toliko skuplji kod nas nego tamo?
Porezi,i ostala sranja.
Nešto kao cigarete,iako se proizvode u Hrvatskoj,u Bosni su jeftinije!
Pilatus is offline  
Old 26.07.2007., 00:12   #37
Di ima u Splitu dućan s oružjem?
arantes30 is offline  
Old 26.07.2007., 01:15   #38
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post

a ova pljuca?
Jel to Makarov?
jimmy101 is offline  
Old 26.07.2007., 09:07   #39
I ja bih isto rekao da je to Makarov a sudeci po debljini metaka kalibra 9×18 mm, ako mene pitas ja bih radje Walther PPK... Eh sada da vas pitam... Da li je moguce u Hrvatskoj kupiti HS-2000 za izvoz znaci XD??? nije da ne vjerujem HS-2000 ali mislim da su se vise potrudili to sloziti za Amere a i XD pistolj mi nekako ljepse izgleda, ima podrsku za takticko svijetlo, vjerojatno je i materijal bolji, tako izgleda... prosudite sami...

HS-2000


XD-9
Josey_Wales is offline  
Old 26.07.2007., 10:33   #40
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
I ja bih isto rekao da je to Makarov a sudeci po debljini metaka kalibra 9×18 mm, ako mene pitas ja bih radje Walther PPK... Eh sada da vas pitam... Da li je moguce u Hrvatskoj kupiti HS-2000 za izvoz znaci XD??? nije da ne vjerujem HS-2000 ali mislim da su se vise potrudili to sloziti za Amere a i XD pistolj mi nekako ljepse izgleda, ima podrsku za takticko svijetlo, vjerojatno je i materijal bolji, tako izgleda... prosudite sami...

HS-2000


XD-9
Da,Makarov je na slici.


HS2000


xD


Nema razlike u materijalu,u izgledu(osim natpisa Springfield Armory),ovaj donji xD je u kalibru .45ACP ali to je nevažno za usporedbu,i HS ima accesory rail,materijali su isti,pištolji su identični.
Pilatus is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.