Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2019., 22:33   #1
Serklaža + ureaplazma

Pozdrav svima!

U 17.om tjednu trudnoce na redovitom gin pregledu je gin uocila skraceni cerviks 28mm, zatvoreni dio 12mm te me hitno poslala u bolnicu.
Lezala sam tri dana uz terapiju Duphaston 2x1, nakon cega sam se u potpunosti otvorila, vidio se vodenjak te je potom urađena serklaža.
2 mjeseca prije toga mi je gin uradila cervikalne briseve i svi su bili sterilni. Obzirom na to, u bolnici su odlucili ponoviti samo bris na aerobe koji je pokazao Gardnerellu vaginalis. Propisana terapija je bila medazol vaginalete.
Tjedan dana nakon serklaže pustena sam kuci uz mirovanje.
2 tjedna nakon toga sam imala kontrolu na kojoj je doktorica ponovila briseve koji su ovaj puta pokazali ponovno gardnerellu i Ureaplazmu 10/4 !!!
Moj zakljucak je da sam cijelo vrijeme (od zadnjih briseva prije 2 mj.) imala ureaplazmu koja je uzrocnik otvaranja vrata maternice.

Koliko sam uspjela procitati na forumima, ureaplazmu u trudnoci je gotovo nemoguce izlijeciti a posljedice su vise nego zastrasujuce!
Bez obzira na serklazu, moze doci do upale plodovih ovoja i pucanja vodenjaka..
Za 2 dana idem kod gin pa jos ne znam u kojem smjeru ce ici terapija..

Uzasno me strah i molila bih za misljenje ili ako je netko imao slicnu situaciju :rolleyes
garavusa90 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:27.