Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2011., 09:42   #1001
Quote:
piva007 kaže: Pogledaj post
možeš naći jako puno članaka na netu, samo ukucaj nikotinska apstinencijska kriza. S obzirom da me stvarno zdrmalo 2. dan, odlučila sam se malo više informirati, tako da znam što mogu očekivati od svoj tijela i uma, odnosno što je normalno a što ne. Čitala sam o terapiji antidepresivima, e-cigaretama, nadomjescima nikotina i svemu ostalom, ali ti si mlada, nemaš "tako" dug staž, zašto ne bi probala prestati Cold Turkey? ako ti to ne uspije, uvijek možeš kasnije probati sa tim nadomjescima. Čitala sam ovdje na forumu kako puno ljudi (uključujući i mene) smatra nadomjeske zlom, odnosno ti ne prestaješ sa ovisnosti, samo mjenjaš izvor... Mlada si, pokušaj biti karakter i reci sama sebi: gle, JA NE ŽELIM PUŠITI. ja sam jača od toga. i samo se sjeti koliko smrdiš poslije pušenja... Tvoj um kontrolira tvoju ovisnost, a ne antidepresivi ili nicorette.
Pa ovo mi je prvi pokušaj, vidjet ću kako ide
Ne želim cold turkey, skidala sam se s antidepresiva prošle godine i osjetila sve čari krize, tako da bilo kakva sličnost s takvim odvikavanjem ne dolazi u obzir, strah me je previše. Imam osjećaj da bi kod prvog znaka nedostatka nikotina poklekla, zbog tog prokletog straha. Ovako imam Nicorette kao štaku koja me uvjerava da mi neće biti loše jer ipak dobivam dozu nikotina, čisto da me psihički smiri (to područje mi je u nešto lošijem stanju ).
Znam da um kontrolira moju ovisnost, ali što kad je um u qurcu?
Uglavnom, prvi dan je počeo, u ovo doba popušim najviše cigareta (doslovce jednu za drugom) jer nemam nikakvih obaveza pa dimim iz dosade, za sad je sve ok, a kad me počne prati prevelika želja planiram pobjeći van.
Zanimljivo mi je provesti jutro bez gušenja u kašlju
SuperCow is offline  
Old 03.05.2011., 09:57   #1002
Pozdravljam sve nove na forumu Jel da je lakše kad vidite koliko nas ima
Samo se držite, čitajte stare postove i bit će to sve super!!
Sretno i držite se
kiki1212 is offline  
Old 03.05.2011., 10:01   #1003
Quote:
kutnjak kaže: Pogledaj post
Stvarno zelim prestat, borbu vodim sa sobom zadnji mjesec dana..danas cu, sutra cu kad popusim sto mi je ostalo (pa sutra kad sve popusim odem si kupit novu kutiju jer kad sam vec danas zapalila gotovo je pa mogu i do kraja dana).
Zašto ne pokušaš sa Carrom i njegovom knjigom? Ja sam prestala pomoću te knjige prije dva mjeseca, a inače sam vrlo teška za bilo kakve manipulacije i ispiranja mozga.. ali knjiga mi je genijalna.. Imaš link par stranica ispred za free download. Imam ju i ja i nije mi problem poslati ako netko želi.. Sretno
kiki1212 is offline  
Old 03.05.2011., 11:43   #1004
evo 7. dan da ne pušim, ovo mi je 3 pokušaj i svaki put sam mislila to je to nikad više a ipak.... i to me ubija najviše što više ne mogu bit baš sigurna a stvarno želim kraj. inače pušač 20 god. ako se nisam napušila ni neću. isto me psiha ubi najviše jer ne sjećam se života bez pušenja prije pušenja, pa jelo ne doručkujem a sad baš moram itd.


sad čitam ovaj moj post i gledam kako se sami ubijamo s takvim mislima, upravo te misli i jesu razlog neuspjeha. nije teško prestat pušit teško je ponovo izgradit život.

Zadnje uređivanje colombe : 03.05.2011. at 11:48.
colombe is offline  
Old 03.05.2011., 11:48   #1005
Evo da vas sve pozdravim, prošlo je i više od 8 mjeseci kak ne pušim, bez ijedne zapaljene, bez nicoretta i kojekakvih gluposti... (sorry al smatram da su to gluposti). nisam ni čitao tog Carra kojeg spominjete, jednostavno sam prestao.

Svima koji razmišljaju da donesu odluku, PRESTANITE pušiti odmah, nakon 8 mjeseci ćete se puno bolje osjećati, imati još 2 kg manje , imati ćete puno puno više novaca (pa si ko ja kupite novi mobitel, novu robu, uz kavu pijte cocacolu i sl... - živim na "visokoj nozi" ).

Šalu na stranu, zdravlje mi je daleko daleko bolje, kao i imunitet, ne smrdim kao prije i meni pušači strašno smrde, naročito kad mi priča u lice pa osjetim smrad... bljak... Još uvijek mi dođe da zapalim ali razum uvijek odma u startu prevlada pa prođe i po par dana da se ne sjetim cigarete. Nemam više brige da li ću stignuti popušiti cigaretu pod pauzom, ne kvarim si jelo (da da, ona cigareta poslije jela ga samo pokvari...), puno više se šećem nego vozim (prije bi mislio "a što ću trčati ili šetati kad pušim, pa mi to ništa ne vrijedi"...) pa ni na gorivo ne trošim puno.

Ne bojte se debljanja, sve je to u glavi... Ja sam smršavio 2 kg, jedem kao i prije samo što puno duže (vremenski) jedem. Ovako sam jedva čekao da se najedem pa da zapalim onu poslije jela. Sad se polako najedem pa još sat poslije mislim kak sam dobro jeo.

I tako, zaista su brojne prednosti, pa se nadam da će Vam ovaj post pomoći da donesete odluku o prestanku i ustrajete u istoj.

I dalje Vas pratim s ove strane ekrana!
Arhont1 is offline  
Old 03.05.2011., 12:25   #1006
baš ti hvala na postu, ja prošli put nisam pušila 5 mjeseci i došla mi strašna žela ali držalo me danima baš kao prva 2- 3 dana užas i naravno moja draga prijateljica kaže uzmi jednu pa šta i turi mi cigaretu u usta i eto ponovo pušač bez problema, problem je što ja ne želim više biti pušač.
colombe is offline  
Old 03.05.2011., 14:14   #1007
Quote:
colombe kaže: Pogledaj post
baš ti hvala na postu, ja prošli put nisam pušila 5 mjeseci i došla mi strašna žela ali držalo me danima baš kao prva 2- 3 dana užas i naravno moja draga prijateljica kaže uzmi jednu pa šta i turi mi cigaretu u usta i eto ponovo pušač bez problema, problem je što ja ne želim više biti pušač.
Ovo me sjetilo na onu staru: čuvaj me Bože prijatelja, neprijatelja ću se i sam čuvati Prijatelji bi nas trebali podržavati, a ne nuditi bivšem pušaču cigaretu Sad opet lijepo prestani i budi opreznija drugi put s prijateljima ako su pušači Sretno!
kiki1212 is offline  
Old 03.05.2011., 16:23   #1008
Hi svima, meni je danas 5. dan bez cigarete. Pusila sam 17 godina. Imala sam razdoblja kad sam pusila oko kutije dnevno, ali to je bilo davno. Vec duze vrijeme sam na od 0-10 dnevno.
Sad bi bilo vrijeme da ostavim i to. Moji prijatelji su vecinom nepusaci i vec dugo vremena im zavidim. Muka mi je od toga da se sama sebi a i drugima stalno ispricavam zbog toga sto pusim stalno kao "ma ne pusim ja puno nego samo tako..." bezveze. Ili pusis ili ne.
Probala sam s flasterima ali ja ih ocito ne podnosim jer me boli glava od toga, tako da ne koristim nista.
Jucer mi je prvi put falila cigareta. Nakon treninga obicavala sam zapaliti putem do kuce, i onda poslije vecere. Bilo je malo zbunjujuce ali izdrzala sam. Stvarno zelim biti pravi nepusac. Bojim se razdoblja kad sam sama i kad sam obicavala zapaliti onak za gust...Kako proci kroz to?
Malaluu is offline  
Old 03.05.2011., 17:33   #1009
ja bi samo htjela reći da nemaju svi fizičke krize, ja nisam imala fizičke krize kad sam ono jednom prestala pušiti na tri mjeseca nemojte se bojati fizičkih kriza, jer nemaju ih svi!

edit: čestitam svim akoji su tek na početku prestajanja. ja ću vam se vrlo brzo pridružiti, a onda me se nećete moći rješiti jer ću histeriju iskaljivati ovdje
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Old 03.05.2011., 17:41   #1010
nemojte se smijat ali meni već 3 dana trne bridi površina cijelog jezika?! ne sjećam se toga od prije
colombe is offline  
Old 03.05.2011., 17:45   #1011
Quote:
kiki1212 kaže: Pogledaj post
Ovo me sjetilo na onu staru: čuvaj me Bože prijatelja, neprijatelja ću se i sam čuvati Prijatelji bi nas trebali podržavati, a ne nuditi bivšem pušaču cigaretu Sad opet lijepo prestani i budi opreznija drugi put s prijateljima ako su pušači Sretno!
zato sam ovaj put ovdje jer pušači su zavidni i žele da posustaneš
colombe is offline  
Old 03.05.2011., 21:20   #1012
Arrow poklanjam CD "Prestanite pušiti za samo 60 min"

Poklanjam CD "Prestanite pušiti za samo 60 minuta po metodi Susan Hepburn"

Nadobudno ga kupila na Tiskovom kiosku za prošle godine, nisam ga ni jednom pogledala do kraja.... možda će nekome pomoći... iskreno ja više ni ne prestajem pušiti.. Radi se o samo-hipnozi. Tko želi neka se javi, plaća samo poštarinu od 10 ili 12 kn neznam kolko je točno. pozz i sretno svima

P.S. slikano webcamom pa je malo loša slika



heybaby is offline  
Old 04.05.2011., 16:07   #1013
Do danas je bilo podnosljivo, danas prva stresna situacija i odmah bi iscupala pluca prvom pusacu kojeg vidim i posrkala sav dim iz njih (inace nisam ovako agresivna ali sta ovisnost radi od covjeka).

Trudim se misliti pozitivno i sve to ali tesko je... bar tu ima valjda netko tko to razumije.
Procitala sam da su mnogi od vas nesto grickali itd.. meni se ne jede.... nemam apetit... nemam volje...
Sram ne reci, ali nocas sam se probudila u sred noci i doslo mi je da zapalim cigaretu iako to nikad nisam radila... Ima li koga kome je isto ovako???
Malaluu is offline  
Old 04.05.2011., 16:48   #1014
bok ekipa!!! to ja radim sama sebi makeover lol. zadnjih mjesec dana se zdravo hranim, pa je koja kilica pala i htjela bi pocet vjezbat ali to ne ide kad dimim cca kutiju i pol na dan studiram i jos zivim sa starcima koji su okorjeli pusaci pa i kad sam pokusala jbg, 2 sata u sobi izdrzim, dodjem u kuhinju/dnevnu osjetim miris vidim to zlo kak gori u pepeljari i gotovo. a njih odviknut od pusenja...tesko... mozda ako ja uspijem i astara pocne jer sad ima problema s plucim ( vidi cuda nakon 30 god pusackog staza...) al sad mi je dosta. odlucila sam promijenit sebe, pocelo je s 90-60-90 snom al nebu to tak islo kad trcim 50 metara na tramvaj i treba mi 5 stanica da dodjem k sebi. s 19 godina mi to STVARNO ne treba. necu flastere i zvake ( nikotinske) nego bas da se mogu pohvalit da sam SAMA prestala. trcim poslije u ljekarnu po herbalette ( valjda imaju tak nesto, ako neko zna nek kaze) jer sam prije kojih god i pol uzela jednu od frenda koji je onda prestajao pusit i onak nisam mogla zapalit iducih 5 sati kolko mi se zgadio dim... pa ono... bolje svakih 5 sati herbalettu nego svakih 15 minuta ovo zlo. malo je duzi post al moram se izjadat

p.s. moj zivotni san je bit ko moj dragi i u subotu navecer kupit kutiju pljuga, popusit 7-8 komada, podijelit 10 i ove 2-3 nakon 2 tjedna bacit jer su se posusile... ali... jbg...
blackie92 is offline  
Old 04.05.2011., 17:03   #1015
Quote:
Malaluu kaže: Pogledaj post
Do danas je bilo podnosljivo, danas prva stresna situacija i odmah bi iscupala pluca prvom pusacu kojeg vidim i posrkala sav dim iz njih (inace nisam ovako agresivna ali sta ovisnost radi od covjeka).

Trudim se misliti pozitivno i sve to ali tesko je... bar tu ima valjda netko tko to razumije.
Procitala sam da su mnogi od vas nesto grickali itd.. meni se ne jede.... nemam apetit... nemam volje...
Sram ne reci, ali nocas sam se probudila u sred noci i doslo mi je da zapalim cigaretu iako to nikad nisam radila... Ima li koga kome je isto ovako???
meni je 8 dan, ne spavam baš najbolje navečer ne mogu zaspat a ujutro se probudim jako rano, izdrži
osobno si pomažem da sam na kompu i stalno čitam forum i neke stvari o prestanku pušenja dok ne prođe ovih prvih par dana
tako mogu mislit o cigareti i pušenju do mile volje
colombe is offline  
Old 04.05.2011., 17:09   #1016
p.s. moj zivotni san je bit ko moj dragi i u subotu navecer kupit kutiju pljuga, popusit 7-8 komada, podijelit 10 i ove 2-3 nakon 2 tjedna bacit jer su se posusile... ali... jbg...[/QUOTE] BLACKY 92

moja draga to je san svih pušača no pustimo snove
mlada si i ne čekaj još 20 god kao ja da ideš prestajat jer je još gore a što se tiče pušača oko tebe uvijek će ih bit, ima ih oko mene ko i prije
probaj ih zamolit da prvih par dana ne ostavljaju cig. tebi na dohvat ruke nego u đep, tako sam ja pa probaj
colombe is offline  
Old 04.05.2011., 21:34   #1017
Quote:
kiki1212 kaže: Pogledaj post
Zašto ne pokušaš sa Carrom i njegovom knjigom? Ja sam prestala pomoću te knjige prije dva mjeseca, a inače sam vrlo teška za bilo kakve manipulacije i ispiranja mozga.. ali knjiga mi je genijalna.. Imaš link par stranica ispred za free download. Imam ju i ja i nije mi problem poslati ako netko želi.. Sretno
Ja biiiiiiiiiii

Dali je zelis prodati?

Bar ova knjiga bi mogla kruziti jer kad jednom prestanes ne treba ti vise..ili?
Uh da mi je jos ovu ovisnost pobijediti- ne bi mi bilo kraj.

Nova JA

P.S.

Dok ovo pisem grabljivo uvlacim svaki dim tog smrdljivog otrova :-(((((
__________________
Nitko nezna što može dok ne pokuša
trenutna is offline  
Old 04.05.2011., 21:47   #1018
Quote:
colombe kaže: Pogledaj post
meni je 8 dan, ne spavam baš najbolje navečer ne mogu zaspat a ujutro se probudim jako rano, izdrži
osobno si pomažem da sam na kompu i stalno čitam forum i neke stvari o prestanku pušenja dok ne prođe ovih prvih par dana
tako mogu mislit o cigareti i pušenju do mile volje
Ja spavam dobro , i super se ujutro probuditi bez onog feelinga u ustima (iako si navecer izribao zube, i promuckao kojekakve otopine) ko da si vecer prije pozderao nesto krepano pored ceste.
Vrijeme budnosti je ono sto me muci.
I iako to nisam ocekivala pocinje me prziti neka depra...No dan broj 6 je gotov...uskoro prvi tjedan
Izdrzi...
E a sad o debljanju... Buduci da sam procitala da se metabolizam usporava, postoje prirode stvari za ubrzanje, npr sjemenke lana ili one kocke od susenog voca i nekih trava. Uz to naravno vjezbanje...
Malaluu is offline  
Old 04.05.2011., 22:43   #1019
Quote:
colombe kaže: Pogledaj post
meni je 8 dan, ne spavam baš najbolje navečer ne mogu zaspat a ujutro se probudim jako rano, izdrži
osobno si pomažem da sam na kompu i stalno čitam forum i neke stvari o prestanku pušenja dok ne prođe ovih prvih par dana
tako mogu mislit o cigareti i pušenju do mile volje
I ja sam primijetila promjene u spavanju kad sam ostavila pusenje. Dok sam pusila, nakon posla morala sam da odspavam...i ujutro mi je bilo tesko ustati. Da ne spominjem onaj ukus u ustima o kome je neko vec nesto rekao... Uh kad se samo sjetim.
I onda sam shvatila da su pusaci umorniji jer se tijelo svakodnevno mora boriti protiv otrova, i trosi snagu, zbog cega se i umaramo ranije. Ali sad imam vise veremena kako ne spavam popodne... I lijepo je ujutro ustati rano i udahnuti punim plucima.
Moras da mislis pozitivno - nisi ostavila nista sto je dobro, treba da budes srecna i ponosna. Ako tugujes za cigarama, ta "tuga" nece nikad proci sama od sebe jer je ti na neki nacin podrivas. Shvatis cigarete kao osobu koja te povrijedila u zitvotu i upravo si joj rekla "ajd zdra'o" i okrenula novi list, i NEEEEEEEMA NAZAD !
Krize ce biti sve rjedje...i kada ti naidju dodji ovdje, neko od nas ce te utjesiti.
(Ja sam pusila 16 godina...prestala 19. marta)
malamaza30 is offline  
Old 05.05.2011., 02:04   #1020
Ciao ekipa, evo da i ja podnesem izvještaj: točno 7 mjeseci apstinencije bez ikakvih 'pomagala' i posebnih priprema.
Najgore je bilo prvih mjesec dana, ali neći lagati da mi ni sad ponekad ne dođe želja da zapalim, posebno kad se ima puno posla i nagomilanog stresa.
Srećom, rijetki su ti trenuci. Inače ovo mi je drugi pokušaj skidanja i nadam se da ću uspjeti.

Jednako tako želim svima vama. Najlakše je prestati pušiti, a najteže je ostati na tom - zauvijek.
Sve vas grlim i šaljem dobre vibre ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:12.