Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2004., 17:10   #1
Smile Prvi rođendan

Pa evo, i do toga smo stigli. Još kojih 20-ak dana i 1. ročkas je tu. Slavit ćemo ga doma, jedan dan starci drugi društvo s klincima i bez njih. Zanima me kak ste vi to preživjeli, šta ste ljudima ponudili za jelo, da li ste radili pozivnice i kako ste ih sročili, kakva torta (od čega i koji oblik), kako zabaviti klince i urediti stan? Sve u svemu kakvi su dojmovi i kakve mi savjete možete dati da to bude pristojno izvedeno?
Brunda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 02:05   #2
Nepotrebnija frka.

Ali sta ces idemo sa obicajima.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 09:30   #3
Na tim rođendanima najviše mi je žao slavljenika. Od cijele gomole ljudi, vike, gužve i ostalog maleni su jednostavno
izgubljeni....
Ali prije ce propast selo nego običaji...
Stoga... ja sam za svoju djecu upriličila uobičajnu klopu (bližu rodbinu ručak, a za ostale neke nareske. Ova fora s ručkom je dobra jer se onda starija ekipa povuče doma kada dođu mlađi s djeco, pa si onda ne idu toliko jedni drugima na živce, a i nemaš odjednom punu kuću....)
Torta... što veselija to bolje....
Baloni, baloni.....
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 19:08   #4
bila sam pripremila odgovor i izgubila ga u slanju.kako to mrzim.
pa cu sad samo sturo ispricati:
rodendan 1.-djecu nije briga ni za sta izuzev sarenila i paznje.tortu sam kupila u supermarketu.ionako je pola njegovog prvog komada zavrsilo u usima. takode napravila 2 zabave-jednu za starije,u mom slucaju nase ljude,sa klasicnim ruckom.
hrana,neke ideje:1-2 dana prije pripremiti sto se moze od hrane,francuska salata,punjena jaja,salate s tjesteninom,patlidzan s parmezanom(dacu ti recept ako trebas-cak i oni koji ne vole patlidzan vole ga ovako pripremljen.i dobar je i kompaktniji dan kasnije kad se lagano podgrije...burek je uvijek solidan izbor i nije tesko napraviti od pripremljenog tijesta,recimo sa sirom,ili spinatom i sirom,pa i sa mesom od boljih kora samo.ili lisnata tijesta sa s punjenjem ili krekeri s sirom i/ili mesom za klince posebno,koji bi uvijek radije tako jeli.meso:mesne rolade(mljeveno meso) su dobre,izgledaju kompaktno i dobro,punjene recimo sirom i sunkom ili kuhanim jajima.uz njih sa strane servirati paradajz ili mesni sos.priprema 15 min,pecenje 45-60 min.cijela ptica(curka,pile),uvijek ide,i moze stajati par sati.
rodendan 2. : odlucili smo umjesto na nezeljene goste novac potrositi na sebe i otisli na produzeni vikend na moru u djecije odmaraliste.kupili tortu poslije i ko je htio doci tako poslije,dosao je svejedno.
rod.3 :torta domaca,pijesak-lako za oblikovati,u obliku vatrogasnog kamiona.
rod.4 : sve u znaku nindza kornjaca.torta,isto od keksa i oraha.simpaticno i drugacije.
dekoracije:baloni!!!!krep papir.natpisi za zid.saljem par mojih sa zadnjeg rod.,ako se budu mogli prikaciti kao attachment.
za svako dijete sam napravila mini ninja kornjacu od kartona i tkanine,povezanu vrpcom otpozadi takko da se noge i ruke mogu pomjerati kad se povuce konac.manje zahtijevno,a odlicno je napraviti ili kupiti sesirice za svu djecu(god 1-101 ).mi smo imali ninja kornjaca maske za sve.moglo bi se i lako napraviti,sa malo tvrdeg papira i gumice.
na netu se moze naci svakakvih takvih aktivnosti i uputa ,na engleskom doduse.
i da,ako ima puno djece,dobro bibilo zaduziti volontera(prijateljica,sestra)da se igra s djecom,sa starijom recimo gruppne igre su super ideja.
za one u toplijim mjesecima ,zabave vani sus super.
ja uglavnom koristim sve papirno i plasticno na djecijim zabavama,i umjesto ciscenja i pripreme posuda,i brige za to hoce li se sto razbiti i morati cistiti,bavim se djecom.
srecno.
IlBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 16:35   #5
Recepti

Quote:
IlBo kaže: Pogledaj post
abave-jednu za starije,u mom slucaju nase ljude,sa klasicnim ruckom.
hrana,neke ideje:1-2 dana prije pripremiti sto se moze od hrane,francuska salata,punjena jaja,salate s tjesteninom,patlidzan s parmezanom(dacu ti recept ako trebas-cak i oni koji ne vole patlidzan vole ga ovako pripremljen.i dobar je i kompaktniji dan kasnije kad se lagano podgrije...
rod.3 :torta domaca,pijesak-lako za oblikovati,u obliku vatrogasnog kamiona.
rod.4 : sve u znaku nindza kornjaca.torta,isto od keksa i oraha.simpaticno i drugacije.
Ako ti nije problem reci mi gdje da pronadjem recepte za ovo gore boldano.
JEL SU PIJESAK torta i mjesavina kekas i oraha jedno te isto?
BTW - SVAKA ČAST bas si kreativna dusica!
hay is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 17:04   #6
našla sam ovajrecept,čini se fino za sve,uključujući i slavljenika.ovih dana ću isprobati recept
__________________
Plačimačak
hanzi1010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 19:25   #7
ne ide mi da prikacim slicice.sorry.
IlBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 12:52   #8
Hvala na savjetima. Tako nešto sam i ja mislila. Plastične čaše i tanjure, francuska salata, naresci, za klince sendviči na krekerima, uglavnom sve što se može koji dan prije pripremiti. Rodbina jedan dan a društvo s klincima drugi. Jedna baka će raditi tortu od čokolade za rodbinu a druga od jagoda u obliku auta za klince. Baloni, natpisi i hrpa živaca. To je recimo plan.
Brunda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 14:00   #9
Quote:
Brunda kaže:
Hvala na savjetima. Tako nešto sam i ja mislila. Plastične čaše i tanjure, francuska salata, naresci, za klince sendviči na krekerima, uglavnom sve što se može koji dan prije pripremiti. Rodbina jedan dan a društvo s klincima drugi. Jedna baka će raditi tortu od čokolade za rodbinu a druga od jagoda u obliku auta za klince. Baloni, natpisi i hrpa živaca. To je recimo plan.
Ispovijest jedne prenadobudne mame za djetetov prvi rođendan:

noć prije ostala sam budna do kasnih sati jer sam htjela za klince napraviti ježiće od čokolade pa sam si upropastila sljedeći dan.
Dobro se naspavaj, pripremi što možeš dan ranije i nek sve bude veselo. Idealno je ako klincima možeš osigurati neki kutak da se igraju odvojeno, osobito ako imaš neko starije dijete koje će rado i samo paziti na ostalu djecu.
Za klince, a kao prevencija proljevanja (iako to baš i ne možeš u potpunosti izbjeći) su idealni oni sokovi na dudicu! Na svaku bočicu napišeš ime ili slovo ili znak i ... super!

I, ne zaboravi fotke!!!
SRETNO!
__________________
"…il peut y avoir de la honte d'être heureux tout seul."
Camus
Blueberry is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 09:16   #10
Smile Prvi rođendan

Evo nasa Kikacica, puni svoj prvi rodjendan ove Nedjelje, mislila sam da taj dan nece nikad doci....ono, prva godina je tako duga....tocno vas iznenadi taj rodjendan, barem mene.
To odrastanje, pocelo je uzimati sve brze korake.....
Tako, nasa mala je prohodala prosli vikend, jos je malo nesigurna, ali moze se sama okrenuti"stojecki", hvata ravnotezu i prilicno joj dobro ide.Mase svako jutro bye,bye tati kad ide na posao, ima cetiri zuba, dva gor, dva dolje.....
Ovaj vikend, tata i mama, ce napraviti tortu!

Kakve su bile vase prve torte, da li se sjetite nekad i izvuce te stare /nove fotke iz albuma......

kako ste obiljezile/li taj dan?

Kad se sjetim da cu napraviti njenu prvu tortu, u nizu torti koje dolaze, odmah mi se place....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 14.05.2004. at 11:08.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 09:38   #11
Prvi rođendani se pretvore ,obično u pravu feštu koju slave roditelji a ne djeca.S godinama,ta tradicija i ostane.Vidjela sam previše rođendana koje su slavili roditelji umjesto djece.
Do nekih svojih 3g,neće ni shvačati što se to događa oko nje-ga.Prevelika buka,puno ljudi i obično djete postane nervozno i umorno.Ipak je još beba kojoj još treba puno sna.Pravi rođendani se događaju poslje 4g,kad se skupe klinci i kad se može nešto organizirati za njih.E to je onda pravi mali tulum u kome najviše stradaju roditelji koji posle padaju s nogu od umora.Ali ,za mene su to bili najbolji rođendani,gdje si maštu možeš pustiti na volju ,peći na tone kolača i raznih malih stvari za grickanje,organizirati igre i cijelo vrijeme biti koordinator između gostiju i djece.Kasnije,sa svojih 7-8g,nisu sve torte dobre,biraju sokove i postanu mali prebirljivci-tada im je već teško udobrovoljiti i sve se svodi na instant rođendane.Uživaj u bebaču jer tako su slatki i neodoljivi kad su mali,poslje su samo slatki
__________________
Ja imam jednostavnu filozofiju: Napunite što je prazno. Isprazne što je puno. Posvrbite gdje svrbi.
anabelll is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 09:51   #12
Ove godine su pozvani samo mama i tata!
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 10:52   #13
Moj sinek je za prvi rođendan od svekrve dobio tortu br 1, od moje mame okruglu gdje je kasnije gurnuo ruku i odmah si komad stavio u usta jer nije mogao dočekati da se razreze

....drugi rođendan gitaru,htio odmah svirati misleći da je prava

...treći auto i nije dao da se reže, već smo je morali jedno vrijeme samo gledat, a onda je rekao.Vidim da su neki gadni, pa mamice daj ima malo papati, da ih buša ne boji
...treći rođendan je malu torticu donesao sam u sobu i kaže stižu
gibalice(gibanice)

....Četvrti rođendan veliko srce i jednu okruglu, i onda je rekao:Ovakvo je veliko srce moje mame,ja ju voim i svu ću tortu sam popapati a ovu okruhglicu nek jedu gosti jer i oni nekaj moraju staviti u kljun

Peti rođendan je dobio finu laganu tortu, ma prefina je bila i rekao hje oovo je torta za moju mamu i tatu od njenog miša,malo se zbunio

šesti rođendan je dobio toliko kolača i torti pa je rekao mama od nas će svi doma debeli

.........a ovu nedelju i naša ljubičica slavi svoj prvi rođendan, kakvi će biti torti još ne znam, no znam da će nas bake opet razveseliti i iznenaditi
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 10:55   #14
Meni mama nikad nije pekla tortu

Uvijek su mi kupovali tortu u Vinceku

Ni, priznati se mora, bila mi je fina, a pogotovo oni ukrasi od krokanta koje su stavljali na vrh.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 10:58   #15
Dvoje djece, zajedno do sada 17 rodjendana, od toga 17 torti vlastitom rukom
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 11:07   #16
Quote:
T@nja kaže:
Dvoje djece, zajedno do sada 17 rodjendana, od toga 17 torti vlastitom rukom
Vec sam napravila toliko torti u zivotu, ali znam da ce ova uvijek biti posebna kao i svaka sljedeca....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 13:17   #17
Kod mene ovisi ko od klinaca dolazi,ima ih prebirljivih.Kad torta nestane za 15min. znam da je bila ok ali ako je nađem iza kreveta,ispod stola i u nekim čudnim kutevima ,definitivno sam sigurna da je Moj klinac sada ima 13g, i njemu su sada rođendani in ali tulum umjesto rođendana je prihvatljiv.Čudna neka generacija
Pravilo kod torta je da svake godine bude drugačija i što luđa,sa što više detalja.Žalosti me što više ne slavimo ko prije,torte mu nisu više toliko zanimljive
__________________
Ja imam jednostavnu filozofiju: Napunite što je prazno. Isprazne što je puno. Posvrbite gdje svrbi.
anabelll is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 15:18   #18
Ja se dogovarama sa svojim sinom oko izgleda torte mjesec dana unaprijed. Neko vrijeme je bila i torta za vrtić i torta za feštu. Kod mene bude brdo roditelja i djece za dječji rođendan, pa neka. To će potrajati još koju godinicu i onda će me otpiliti.
Zadnji smo rođendan slavili na livadici, roštilj, odrasli piju pivo, tate su igrale nogomet sa sinovima, dečki se igrali rata (curice su bile bolničarke ), igrali odbojku, rezali tortu, meni super, a mom sinu uspomena za cijeli život.
ljutika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 23:07   #19
Ja sam do sada sinu uvijek naručivala tortu koju bi sam izabrao, osim za prvi rođendan, jednu sam napravila ja, jednu teta.
Kolače uvijek radim sama.
A za Korin prvi rođendan sam htjela naručit al mi nije dala mama , htjela je sama napraviti i napravila je na dva spojena srca. Od srca
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 14:15   #20
Re: Torta

Quote:
happygoose kaže:


Kakve su bile vase prve torte, da li se sjetite nekad i izvuce te stare /nove fotke iz albuma......

kako ste obiljezile/li taj dan?

Kad se sjetim da cu napraviti njenu prvu tortu, u nizu torti koje dolaze, odmah mi se place....
Happy umjesto ovih plackavih smajlica stavi dva koja se veselo osmjehuju pri pomisli nadolazecih rodendana i ne suzi za vremenom koje prolazi jer samo ono koje je stalo je vrijedno suza.
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:51.