Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2016., 22:47   #501
Daj link za to molim te. Tražim taj adapter već neko vrijeme.

Mobiljno tipkanje sa tapataljka
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 09:51   #502
Ne znam postaviti link, ali ide se na ebay.com i u tražilicu se upiše High Shank Presser Foot. Cijena je oko 6,5 dolara. E, sad nisam sigurna da će odgovarati pa bi htjela znati dal je netko isprobao.
Ratka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 14:50   #503
Da li netko zna gdje u Zg ima kupiti stopicu za Bagatovu mašinu i koliko ista košta otprlike?
betanesh is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 21:09   #504
Quote:
Ratka kaže: Pogledaj post
Ne znam postaviti link, ali ide se na ebay.com i u tražilicu se upiše High Shank Presser Foot. Cijena je oko 6,5 dolara. E, sad nisam sigurna da će odgovarati pa bi htjela znati dal je netko isprobao.
Ne garantiram da je ta sa ebaya ista kao ova moja sa alija, ali ova moja ide original.

http://www.aliexpress.com/item/High-...267791662.html
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 13:04   #505
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ne garantiram da je ta sa ebaya ista kao ova moja sa alija, ali ova moja ide original.

http://www.aliexpress.com/item/High-...267791662.html
Hvala kerbi! Na slici izgledaju isto, a i cijena je identična pa je valjda to to
Ratka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 18:36   #506
Molim pomoć! Ukoliko netko može preporučiti koju mašinu kupiti. Nakon godina i godina dobrog služenja moja Ruža step se predala nažalost nema joj pomoći. Sada treba odabrati novu mašinu i moram reći da što je izbor veći, teže je izabrati.
Čitala sam ovu temu i pronašla korisne informacije. Ono što me najviše odbija od novih mašina je što su plastične, nekako ne ulijevaju povjerenje da mogu dugo trajati. Često trebam skratiti traperice ili prošiti radne hlače mužu, koje su od čvrstog radnog materijala, dakle trebam mašinu koja to može.
Inače je koristim za šivanje odjeće sebi i obitelji.

Uglavnom suzila sam izbor na Janome (zato što je metalna) konkretno ovaj model http://www.govic-company.hr/index.ph...ome&Itemid=182 i Elna http://www.govic-company.hr/index.ph...lna&Itemid=293 zato jer je ima za kupiti kod mene u blizini (nažalost imaju malu ponudu, a ova je trenutno na akciji).
Ima li netko tko je možda koristio koju od ove dvije da nešto kaže ili da preporuči neku treću do cca 2800,00 kuna, a nije loše ako može i jeftinije.
Zahvaljujem se!
fiva7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 10:26   #507
jedina kucna masina za malo para koja mozda ima snagu kao one prijasnje (ne drzim za rijec) je:
http://si.strima.com/janome-393-old-.../item/1040974/
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 11:56   #508
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
jedina kucna masina za malo para koja mozda ima snagu kao one prijasnje (ne drzim za rijec) je:
http://si.strima.com/janome-393-old-.../item/1040974/
Hvala na osvrtu!
Već sam gledala ovu mašinu,ali ono što me zbunjuje kod nje je što se niti na jednoj slici ne vidi da se dio ovog postolja može skinuti kako bi se šivali rukavi i nogavice.
Možda ja ne vidim dobro?
fiva7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 21:27   #509
Nemre se skinuti jer je se moze ugraditi u onaj "starinski" stol za sivanje. Ali to ti ne treba, mislim, ja imam tu mogucnost na pfaffici i to nisam nikada koristila, stvar je u tehnici drzanja prilikom sivanja i navike.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 11:35   #510
Hvala pupetta.maresca, nisam bila sigurna kod te mašine da li se to može, riješila si moje nedoumice.
Nažalost to nije mašina za mene ako se to ne može, ja sam navikla da se može skinuti to okolo i vrlo često sam šivala samo na tom manjem dijelu, teško bi se navikla drugačije.
Mislim da će moja nova mašina ipak biti Janome 525 s,ta mi se čini da ima sve što želim,pa i nešto više od moje stare, samo se moram još malo strpiti i poraditi na budžetu.

Stvarno se ovdje može dobiti korisnih informacija i savjeta i zahvaljujem svima koji doprinose.
Pozdrav!
fiva7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 14:50   #511
Pa kupi u oglasniku drugu ružu step i bog. Bar tih bagatica ima po oglasnicima.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 16:31   #512
Moze jedna procjena s obzirom da se bas ne kuzim u sivace masine ako netko zna.. Prodajem jedan stariji model Pfaff 260 sa stolom za 500kn - jel to ok cijena? Hvala
Gradinata Nord is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 21:29   #513
I više nego ok. Planut će samo tako. Ja se nebih libio dignuti na 750 kn (ozbiljno). 500 kn možeš dobiti za taj model u kutiji.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 23:45   #514
Ok, puno hvala
Gradinata Nord is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 16:07   #515
Izgubljena u svijetu masina

Molim vas za pomoc, ako ima koja dobra dusa koja se razumije u sve te silne masine. Totalni sam pocetnik u sivanju (ako izuzmemo sivanje odjece za barbike rucno), ali zelju i volju imam vec dugo, i napokon je pala odluka da si nabavim jednu i pov+cnem vlastitu pustolovinu.
Mama mi je u njemackoj i tamo si je uzela upravo Singericu Tradition 2282 za 90 eura, sto mi se cini veoma povoljno, i sad bi uzela i meni jednu, no brine me sto mi garancija nebi vrijedila ovdje kod nas, a Singerice koliko vidim ne prati vise najbolji glas.
Gledala sam Toyote, Janome, ELnu, Husqvarna, i brother, i naravno da sam se izgubila.
Nebi isla preko 1500 kuna, mislim bi rado, ali nemogu, te mi treba za prekrajanje, skracivanje, popravljanje muzu i djeci hlaca i sl, te jastucnice, posteljinu, djecji asortiman, znaci voljela bih da nisam previse ogranicena.. Mislim da bi mi neka za pocetnike bila savim dovoljna, ali da moze sivati i kroz nesto deblji materijal, traper.

Unaprijed se zahvaljujem
Thinkerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 18:19   #516
Za skratit traperice ili jos gore zamjenu zatvaraca tesko koja nova sivaca masina od 1500 kn bude obavila posao. No opet ne znaci da neces uspjeti ako ces batom za mesom par puta lupiti po zadebljanju (misim na prekop duplih savova sa unutarnje strane nogavica).
Gledala sam sada janome i brother u tvom zeljenom cjenovnom rangu. Gledala sam dizajn, tj. gdje su smjesteni "gumbi" za neke radnje, recimo smeta me kaj broter ima "gumb" iznad igle, to zna biti neprakticno kod sivanja, ne znam di je gumb za odredivanje duljine boda odn. je to gumb za odredivanje napetosti capice (imam jako losih iskustava sa automatskim)....itd.

Tako da sam ja za Janome jer samo kada je gledam na slici znam di sta ide i kako funkcionira.

Naravno najvise sam za dobru staru zeljeznu bagaticu!
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 20:36   #517
zapravo, koliko daleko ti je Ljubljana? Ako ti je usput u od 14-18.10 bilo bi zgodno da imas ovu info:
Svet metraze (poslovnica Šiška) organizira Jesenske dane sivacih masina sa Strimom iz Kranja. Tamo ce biti tehnicar koji ce ti sve pokazati, kako radi masina za koju si zainteresirana i sl. Zadnji put, tako pretpostavljam i ovaj put, imat ce razlicite pogodnosti i akcije.
Nazalost nemam prospekte od proslog puta jer bi ti tada znala reci koliki su popusti. A nasla sam na netu stari prospekt!.

iance, oni su povoljniji nasih. Evo ti primjer za jedan janome model: Govic vs. Strima

Naravno da se kupnja u Ljubaljni isplati samo ako ti je blizu ili usput! ili zelis prosetati i centrom ljubaljne...
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 21:16   #518
Za početnika potraži Stare bagat ruže po oglasniku. Nesalomljivo a šiva sve tkanine uključujuči pprubljivanje traperica a cijene su im ispod 1000 kn u koferu do 1000 i kusur sa kompletnim stolom tj ormarom. Znam za jednu servisiranu u Sisku u koferu za 850 kn (prodaje majstor koji meni servisira moju).

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 22:57   #519
Hvala na odgovorima. Ma zadnjih par dana sam sva u masinama, toliko sam se vec nacitala, nasurfala i uspoređivala da imam osjecaj da jos manje znam

Nekako mi je favorit bio Janome, međutim na nihovoj sluzbenoj stranuci ne nalazim modele koji se nude kod nas, te mi to automatski baca sumnju na autenticnost. Sada proucavam Elna masine, tocnije explore 240 ili 340, nije mala razlika u cijeni. p.s. primjetili ste da mi se buđet povecao s pocetnih 1500 na 2000 i kusur, jer sam jednostavno shvatila da za te nvce necu dobiti kvalitet za ono sto trazim, a ne kupuje mi se nova masina nakon isteka garancije.

Kaj mislite o navedenim modelima?

pupetta.maresca ne prikazuje mi cijene u strima, vec sam gledala na njihovoj str, ali nemogu iskopati cijenu
A Ljubljana, nije stvar u daljini (u zg sam) vec vise u nemogucnosti da si priustim takav izlet uz bebu koja je na mene pristekana 24/7
Iako zvuci jako primamljivo i znas da bi itekako otisa..

Nebi polovne ni stare masine, imam 2 vec u obitelji, niti jedna potpuno ispravna i nemam volju popravljati. Mama mi ima Bagat vesnu, i na njoj sam probala kao klinka par puta nesto, i nismo se nasle, a iziskuje mnogo popravaka, sto misli da bi me uzaslo vise od nove
Thinkerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 08:55   #520
Iziskuje nekog tko ju zna servisirati. Moja več dvije godine nije vidla servisam nakon što sam ju dao servisirati i srediti.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:18.