Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2006., 21:24   #21
e da se i ja ubacim...
situacija je sljedeća, srednjoškolac sam i imam svoj TEKUĆI račun u banci, e sad preko učeničkog servisa se ovo ljeto zapošljam. Učenički servis mi plaću plačuje samo na ŽIRO. To znaći da bi ja moro u istoj banci otovriti još jedan račun i to ŽIRO račun, i onda s tog ŽIRO računa prebacivat si lovu na tekući kako bi mogo koristiti bankomate, POS i sl?
R@LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 21:49   #22
Ako si srednjoškolac, idem s pretpostavkom da si maloljetan
A kako onda imaš otvoren tekući račun... sa zakonitim zastupnikom ili...
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 22:27   #23
Nejdi s predpostavkom da sam maloljetan..... Imam 18.
R@LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 22:45   #24
ups, sorry, naj kaj zamerit

Da, honorar ti ide na žiro, najbolje je da u istoj banci gdje imaš tekući otvoriš i žiro i odmah neka ti otvore i trajni nalog na tekući račun pa onda fino možeš sve na bankom,. pos.... jedino ti ne idu čekovi
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 22:50   #25
Koja im je to glupost, mislim fakat, zakaj se nebi odma direktno uplaćivalo na tekući? + Ima više vrsti žiro i tekučih računa, ja imam otvoren onaj s povremenim primanjima... mislim fakat.... sad još jedan račun..
R@LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 22:58   #26
Postoji žiro račun za fizičke osobe ( to je tvoj) i žiro račun za pravne osobe (obrtnici, firme...) i to je to.
Kod tekućih računa postoji samo jedna vrsta, razlika je u nekim drugim stvarima (čekovima, dopuštenim prekoračenjima...)
Pogledaj malo gore.... ne može po zakonu honorar, ugovor o djelu... ići na tekući račun, Ali ne vidim zašto ti je to problem, ponavljam se otvori trajni nalog odmah i sve 5
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 23:11   #27
Nije do toga da mi radi problem već zašto komplicirati, evo npr. koja je razlika ako ja sam sebi 1000kn u kešu dođem u platiti u banci na žiro ili tekući račun? OK, tak je po zakonu..
R@LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 23:17   #28
Samo ti uplati na žiro pa kada se država pita za porez...
Gle, ajmo još jednom

tekući je za plaće, mirovine, invalidnine -- redovna primanja
žiro je za honorare, ugovore odjelu

Jasno!!!!!
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 23:19   #29
Ok teta Lavica - bez panike! Znaći u tom grmu leži zec, ako se uplati na tekući država bi mogla pitat - A od kud tebi ta lova, jesi platio porez???? - ak ako na žiro onda će država reć - Aha, to je već oporezovano - no problem...
R@LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 23:40   #30
OK - još jedno pitanje, znaći zatražim ja trajni naog da mi lovu koja sjedne na žiro prebace na tekući - i sad kad oni meni prebacuju lovu, kaj lova čim sjedne na žiro - ode na tekući ili se neznam to radi jednom mjesečno?
R@LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 23:40   #31
malo si se zeznuo pa pročitaj ponovo
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 23:44   #32
ugovorim trajni nalog i? kaj sam se zaznuo?
R@LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 00:05   #33
Ok teta Lavica - bez panike! Znaći u tom grmu leži zec, ako se uplati na tekući država bi mogla pitat - A od kud tebi ta lova, jesi platio porez???? - ak ako na žiro onda će država reć - Aha, to je već oporezovano - no problem...
__________________
# shutdown -i0 -g0 -y

No vidim da si se ispravio
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 00:06   #34
Quote:
R@LE kaže:
OK - još jedno pitanje, znaći zatražim ja trajni naog da mi lovu koja sjedne na žiro prebace na tekući - i sad kad oni meni prebacuju lovu, kaj lova čim sjedne na žiro - ode na tekući ili se neznam to radi jednom mjesečno?
Kad lova sjedne na ŽR većima banka noćnom obradom prebaci lovu na TR i slijedeći dan možeš trošit sa TR
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 07:03   #35
Evo jednog bedastog pitanja:

Što ako neka fizička osoba koja ima otvoren žiro-račun izađe s nekim iznosom iz investicijskog fonda, tj. izvrši joj se isplata na taj žiro?

Taj iznos nije dužna prijavljivati poreznoj upravi i premda imaju uvid na stanje na računu, ne može joj ga se oporezovati jer to nije oporezivi prihod kao npr. od honorara i sličnih stvari. Ili griješim?
__________________
The Greatest Hazard In Life Is To Risk Nothing.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 11:04   #36
Quote:
gatto kaže:
Evo jednog bedastog pitanja:

Što ako neka fizička osoba koja ima otvoren žiro-račun izađe s nekim iznosom iz investicijskog fonda, tj. izvrši joj se isplata na taj žiro?

Taj iznos nije dužna prijavljivati poreznoj upravi i premda imaju uvid na stanje na računu, ne može joj ga se oporezovati jer to nije oporezivi prihod kao npr. od honorara i sličnih stvari. Ili griješim?
Naravno da ga ne mogu oporezovati.

A ako i imaju uvid u stanje/promet po računima, ne znam što bi s tim informacijama, jer od njih ionako ne mogu doći do iznosa poreza.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 12:18   #37
Fakat sam se skoro zeznuo, ja sam planirao svu lovu kaj ovak u "u fušu", zaradim i prek prakse uplaćivati na tekući, dobro da sam se raspito da prvo trebam upltit na žiro pa prebaciti na tekući.
R@LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 21:59   #38
Quote:
R@LE kaže:
Fakat sam se skoro zeznuo, ja sam planirao svu lovu kaj ovak u "u fušu", zaradim i prek prakse uplaćivati na tekući, dobro da sam se raspito da prvo trebam upltit na žiro pa prebaciti na tekući.
O čemu ti pričaš?
Ako ti netko drugi uplaćuje honorar, on MORA ti to uplatiti na žiro račun. Ako ćeš sam sebi uplaćivati, onda si uplaćuj na tekući, iako mi nije jasna svrha tih uplata . Porezna na tekući nema uvid, u žiro ima.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 22:02   #39
Ja sam razliku između žirca i tekućeg shvatio kad sam u računuvodstvo dao broj tekućeg pa nisam dobio honorar.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 16:04   #40
Quote:
infra red kaže:
Znači kod ugovora o djelu isto poslodavac uplaćuje za mirovinsko i zdravstveno (od moje zarade naravno). Naime nisam to znala do sve danas, kad sam umjesto 900 kn za jednu zamjenu u školi dobila 440.
a ti nisi čula za razliku između bruto i neto iznosa?
Murron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.