Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2010., 19:26   #1
Savska opatovina - stanovi kod City Centera One

Molim stanare, ako ih ima na forumu, a koji žive u tim zgradama da mi kažu kako su zadovoljni sa stanom... Ima li kakvih problema? Papiri uredni?
elllena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 13:56   #2
Stanovi u savskoj Opatovini

Bok!
Evo javljam se vezano za stanove kod City centra ako vam je to još aktualno.
Da li ste mislili na stanove firme Euroyachting ili od Pionira?
Ja sam kuplia stan od firme Euroyachting i stanujem od 5 mjeseca 2010. Za sada je sve super!
Madana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 15:56   #3
Kolika je bila cijena kvadrata stana?
limenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 13:28   #4
Quote:
Madana kaže: Pogledaj post
Bok!
Evo javljam se vezano za stanove kod City centra ako vam je to još aktualno.
Da li ste mislili na stanove firme Euroyachting ili od Pionira?
Ja sam kuplia stan od firme Euroyachting i stanujem od 5 mjeseca 2010. Za sada je sve super!
Euroyachting firma. I mi smo uselili u 5 mj. Gradnja za sad sve 5, jedino su vlasnici izrazito nekorektni, nismo kupili parkirno mjesto u garaži jer nismo imali novaca a stavili su rampu tako da mi sa autom uopće ne možemo prići zgradi a imamo na to pravo jer je cijela okućnica zajednička i vanjska parkirna mjesta nisu etažirana. I neki dan mi je pozlilo i nisam mogla dignuti rampu hitnoj jer mi ne daju onaj daljinski za rampu. Tako da ću ih morati tužiti, nažalost
elllena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 13:50   #5
@ellena ako su parkirna mjesta neetažirana na zajedničkom zemljištu na koje ste svi platili porez prilikom kupnje, naravno da imate pravo to koristiti.
Prvo neka predstavnik suvlasnika napiše zahtjev da se ukloni rampa i dajte im rok od 14 dana da to dovedu u red, obavezno poslati investitoru preporučeno s povratnicom !
Možete i sami rampu ukloniti na trošak investitora, al je upitno hoće li vam netko htjeti to napraviti jer mu se ne da natezati. Tek nakon pokušaja rješavanja mirnim putem, a ako ishod nije pozitivan za vas ide se kod odvjetnika da napravi sudski podnesak protiv investitora
Dalo bi se tu još svašta napraviti jer ako je to jedini kolni prilaz zgradi zagrađen rampom, pitanje je što bi se dogodilo u slučaju požara, pa da vatrogasno vozilo ne može do zgrade. Pitam se jel investitor spreman u takvom slučaju snositi odgovornost ?
za ometanje prilaza zgradi u slučaju vatrog. potrebe, predlažem da malo proučiš ovo http://virtual.arhitekt.hr/I/Lists/N...%20Mode%5D.pdf ,a ne bi bilo naodmet i nazvati vatrogasnog inspektora u MUP jer onda on izlazi na teren i traži da se stvari riješe i da rok investitoru. Ukoliko to ne napravi još dobije i kaznu.

No najprije od svega ja bih poslala pismo u kojem bi sve obrazložila što je i kako je , na naše TV kuće i u dnevne novine, netko će se zainteresirati za to znaš kako traže senzacije, a ja sam sigurna da je svakome novom potencijalnom kupcu Euroyachtingovih stanovima bitno znati s kakvim investitorom ima posla. Ovako se bahatiti, svašta , a toliko neprodanih novogradnji.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 14:14   #6
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
@ellena ako su parkirna mjesta neetažirana na zajedničkom zemljištu na koje ste svi platili porez prilikom kupnje, naravno da imate pravo to koristiti.
Prvo neka predstavnik suvlasnika napiše zahtjev da se ukloni rampa i dajte im rok od 14 dana da to dovedu u red, obavezno poslati investitoru preporučeno s povratnicom !
Možete i sami rampu ukloniti na trošak investitora, al je upitno hoće li vam netko htjeti to napraviti jer mu se ne da natezati. Tek nakon pokušaja rješavanja mirnim putem, a ako ishod nije pozitivan za vas ide se kod odvjetnika da napravi sudski podnesak protiv investitora
Dalo bi se tu još svašta napraviti jer ako je to jedini kolni prilaz zgradi zagrađen rampom, pitanje je što bi se dogodilo u slučaju požara, pa da vatrogasno vozilo ne može do zgrade. Pitam se jel investitor spreman u takvom slučaju snositi odgovornost ?
za ometanje prilaza zgradi u slučaju vatrog. potrebe, predlažem da malo proučiš ovo http://virtual.arhitekt.hr/I/Lists/N...%20Mode%5D.pdf ,a ne bi bilo naodmet i nazvati vatrogasnog inspektora u MUP jer onda on izlazi na teren i traži da se stvari riješe i da rok investitoru. Ukoliko to ne napravi još dobije i kaznu.

No najprije od svega ja bih poslala pismo u kojem bi sve obrazložila što je i kako je , na naše TV kuće i u dnevne novine, netko će se zainteresirati za to znaš kako traže senzacije, a ja sam sigurna da je svakome novom potencijalnom kupcu Euroyachtingovih stanovima bitno znati s kakvim investitorom ima posla. Ovako se bahatiti, svašta , a toliko neprodanih novogradnji.
Hvala,odmah poslije svadbe krećem u akciju.Zamisli ti bahatog ponašanja, ja ne mogu zbog rampe prići svom ulazu. Niti mi je hitna mogla doći. A kad sam useljavala i kad su mi dostavljali namještaj morala sam unaprijed najaviti i onda su oni "velikodušno" digli rampu da bi mi dostavili namještaj.
najlakše bi bilo nazvati novinare a i mogla bi.Njihova je i zgrada gdje je Bowling pa je i to zatvoreno nakon par mjeseci.očito nešto s papirima je mutno.
elllena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 14:15   #7
E da,i nema predstavnika stanara jer je samo par stanova prodano
elllena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 14:24   #8
nema veze što nemate predstavnika stanara, sama napiši pismo il se poveži s ostalima u zgradi koji su kupili stan,a imaju problem kao i ti.

Ovo za vatrogasnog inspektora znam, jer je u mojoj bivšoj zgradi bio takav problem s rampom i ista priča htio nas je prisiliti da kupimo garaže. No mjesto gdje je stavio rampu je blokiralo jedini prilazni vatrogasni put do zgrade. Uz to u zgradi nije bilo crijeva spojenih na hidrante niti vatrogasnih aparata,a prema projektu zgrade je to bilo predviđeno. I ja sam zvala vatrog. insp. u MUP, čovjek došao, napisao investitoru da mora ukloniti tu rampu, postaviti aparate i cijevi u roku par dana. I opet po isteku tog roka došao u kontrolu. Uglavnom investitor je morao napraviti sve kako je insp. rekao.

Vrlo je čudno to što ti kao kupac novogradnej trebaš platiti i porez na zemljište zgrade. Ako su ta parkirna mjesta oko zgrade u vlasništvu investitora, onda je svim kupcima u interesu da znaju koje je vaše zemljište na koje plaćate porez.

Zadnje uređivanje Mirella : 17.08.2010. at 14:29.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 14:34   #9
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
nema veze što nemate predstavnika stanara, sama napiši pismo il se poveži s ostalima u zgradi koji su kupili stan,a imaju problem kao i ti.

Ovo za vatrogasnog inspektora znam, jer je u mojoj bivšoj zgradi bio takav problem s rampom i ista priča htio nas je prisiliti da kupimo garaže. No mjesto gdje je stavio rampu je blokiralo jedini prilazni vatrogasni put do zgrade. Uz to u zgradi nije bilo crijeva spojenih na hidrante niti vatrogasnih aparata,a prema projektu zgrade je to bilo predviđeno. I ja sam zvala vatrog. insp. u MUP, čovjek došao, napisao investitoru da mora ukloniti tu rampu, postaviti aparate i cijevi u roku par dana. I opet po isteku tog roka došao u kontrolu. Uglavnom investitor je morao napraviti sve kako je insp. rekao.
Hvala ti na informaciji, puno si mi pomogla... Moji frendovi su bili zainteresirani za jedan stan, ali nakon što su čuli moju priču o toj rampi, odustali su. prevelika je ponuda stanova da bi se oni tako mogli ponašati. zato im i zgrade zjape prazne, a pokraj nas Pionir sagradio 2 nove i prodaja ide...
elllena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 15:01   #10
Pozdrav Elllena,
jako mi je žao za ovakvo loše iskustvo sa investitorima. Ja moram priznati nisam stekla taj dojam. Možda zbog toga što smo mi uzeli parkirno mjesto u garaži. No i mene je zasmetalo što na parkirna mjesta ispred zgrade ne mogu gosti parkirati pa sam pitala zašto je to tako? Vlasnik (investitor) je još uvijek većinski vlasnik pa je on zato i predstavnik stanara te je tako odlučio. Rekao mi je kada bude prodano 51% stanova tada mi biramo predstavnika i odlučujemo kako i na koji način će se rampa otvarati (daljinski koji bi svi imali ili putem ukucane registracije u komp koji kamera prepoznaje). Do tada na žalost moramo čekati. Ne bi uspoređivala Pionirove zgrade sa ovom gdje smo mi jer je uistinu velika razlika i to u svemu. Uz to kvadrat kod njih je puno povoljniji što je obzirom na gradnju i opremu u redu. Usput kod Pionira nisu papiri ok! Meni je premirno u zgradi, nigdje nikoga i jedva čekam da se prodaju stanovi da imam susjede oko sebe.
Madana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 15:05   #11
Quote:
Madana kaže: Pogledaj post
Pozdrav Elllena,
jako mi je žao za ovakvo loše iskustvo sa investitorima. Ja moram priznati nisam stekla taj dojam. Možda zbog toga što smo mi uzeli parkirno mjesto u garaži. No i mene je zasmetalo što na parkirna mjesta ispred zgrade ne mogu gosti parkirati pa sam pitala zašto je to tako? Vlasnik (investitor) je još uvijek većinski vlasnik pa je on zato i predstavnik stanara te je tako odlučio. Rekao mi je kada bude prodano 51% stanova tada mi biramo predstavnika i odlučujemo kako i na koji način će se rampa otvarati (daljinski koji bi svi imali ili putem ukucane registracije u komp koji kamera prepoznaje). Do tada na žalost moramo čekati. Ne bi uspoređivala Pionirove zgrade sa ovom gdje smo mi jer je uistinu velika razlika i to u svemu. Uz to kvadrat kod njih je puno povoljniji što je obzirom na gradnju i opremu u redu. Usput kod Pionira nisu papiri ok! Meni je premirno u zgradi, nigdje nikoga i jedva čekam da se prodaju stanovi da imam susjede oko sebe.
A da li ti misliš da je u redu da po mene nije mogla hitna doći nego me dečko morao nositi do ulice?
elllena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 15:10   #12
Quote:
limenko kaže: Pogledaj post
Kolika je bila cijena kvadrata stana?
Cijena 1820eur, ali su cijenu spustili na 1710eur za gotovinu.
Obzirom da sam prodala svoj stan za 1700 koji je star 30 godina onda je cijena ok obzirom da je stari stan kao i ovaj novi na rubnim dijelovima grada. Jedino parkirno mjesto u garaži...je bilo neplanirano.
Madana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 15:11   #13
Quote:
Madana kaže: Pogledaj post
Cijena 1820eur, ali su cijenu spustili na 1710eur za gotovinu.
Obzirom da sam prodala svoj stan za 1700 koji je star 30 godina onda je cijena ok obzirom da je stari stan kao i ovaj novi na rubnim dijelovima grada. Jedino parkirno mjesto u garaži...je bilo neplanirano.
I nama su spustili na 1700 eur iako smo na kredit
elllena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 15:20   #14
Quote:
Madana kaže: Pogledaj post
Pozdrav Elllena,
jako mi je žao za ovakvo loše iskustvo sa investitorima. Ja moram priznati nisam stekla taj dojam. Možda zbog toga što smo mi uzeli parkirno mjesto u garaži. No i mene je zasmetalo što na parkirna mjesta ispred zgrade ne mogu gosti parkirati pa sam pitala zašto je to tako? Vlasnik (investitor) je još uvijek većinski vlasnik pa je on zato i predstavnik stanara te je tako odlučio. Rekao mi je kada bude prodano 51% stanova tada mi biramo predstavnika i odlučujemo kako i na koji način će se rampa otvarati (daljinski koji bi svi imali ili putem ukucane registracije u komp koji kamera prepoznaje). Do tada na žalost moramo čekati.
O takvim stavrima ne može on odlučiti samo zato što je većinski vlasnik, za takve stvari treba potpise svih suvlasnika, a on to nema. On jedino može kao većinski suvlasnik odrediti tko će biti upravitelj zgrade i kolika pričuva će se plaćati, ali ne može na ovakav način upravljati imovinom svih. Obično u projektu zgrade stoji da su vanjska parkirna mjesta namijenjena za parkiranje gostiju suvlasnika, ne znam jel tako nešto zabilježeno u vašem projektu. Osim toga to zemljište je vlasništvo SVIH vas na koje ste platili porez na i ne može vas većinski suvlasnik isključiti iz vašeg zajedničkog vlasništva, tj. onemogućiti vam korištenje istoga. jel misliš da vam može zabraniti korištenje lifta jer je on većinski vlasnik ?

Elllena naravno da nije u redu da hitna ne može doći do zgrade i da te se na rukama moralo nositi.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 15:20   #15
Quote:
elllena kaže: Pogledaj post
A da li ti misliš da je u redu da po mene nije mogla hitna doći nego me dečko morao nositi do ulice?
Naravno da to nije u redu, ali se nadam da će se to riješiti. I ja sam se malo nad ovim tvojim riječima zamislila jer se to i meni može sutra dogoditi.
Madana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 15:22   #16
1700 EUR je daleko previsoka cijena za taj dio grada. na Borovju su cijene novogradnje sada već 1600 EUR,a tramvaj pod nosom, kao i autobus kroz naselje, centar grada neusporedivo bliži, mislim kome je to bitno jer pretpostavljam da ste imali svoje razlode baš za tu lokaciju.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 18:05   #17
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
1700 EUR je daleko previsoka cijena za taj dio grada. na Borovju su cijene novogradnje sada već 1600 EUR,a tramvaj pod nosom, kao i autobus kroz naselje, centar grada neusporedivo bliži, mislim kome je to bitno jer pretpostavljam da ste imali svoje razlode baš za tu lokaciju.
Dečko i ja smo odrasli u Španskom i ja nikako nisam htjela iz ovog kvarta.I blizu nam je posao,itd...Znam da je visoka cijena za ovaj kvart!
elllena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 18:08   #18
Quote:
Madana kaže: Pogledaj post
Naravno da to nije u redu, ali se nadam da će se to riješiti. I ja sam se malo nad ovim tvojim riječima zamislila jer se to i meni može sutra dogoditi.
Pa obično ljudi ne razmišljaju dok im se tako nešto dogodi.Ali svatko snosi posljedice kad tad,pa će i oni.
elllena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 02:22   #19
Kakva je kvaliteta gradnje i opcenito pozicija (koliko ce onaj rotor zakomplicirati taj dio?)
Cesto idem do City-a pa bacim oko na te zgrade i cine mi se da su solidno gradene. Vidi se da je jos pusto...
Mene zanimaju trosobni stanovi npr. http://www.euronekretnine.com/A20b.php
mirko_i_slavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 15:18   #20
ja mislim da oni po zakonskim propisima o sigurnosti il sl ne smiju tak stavit rampu radi mogucih pozara, potreba hitne sluzbe itd, mora se imat prohodan put bez ogranicenja
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.