Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2010., 11:26   #1
Pitanje u vezi kočnica

znaci, ako je neki auto stojao vani ne vozen nekih 4,5 mj, dal je normalno,i moguce da kocnice ne rade kako treba odmah?recimo treba jace stisnut ,itd..ne hvataju odmah...? ili?
sssssssssssssss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 11:39   #2
ako je ulje bilo ispravno nišra im nebu, jedino bi ručna mogla zapeć nakon toliko vremena...
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 11:40   #3
možda bi se mogao čuti onako jedan grub zvuk po diskovima, obično se to zna desiti i da se na njima vidi ona "površinska hrđa", večinom od vode, mislim da nebi trebalo biti nekih problema,sve zavisi od potrošenosti diskova i pločica, možda ti je najbolje otići u stanicu za tehnički pregled i tamo napraviti pregled kočnica i kod mehaničara skinut kotače i pregledati,provjeriti stanje kočione tekučine te prema potrebi zamijeniti ili doliti ako fali
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 11:47   #4
Normalno je da ne koce. Nakon nekog vremena i par snaznijih kocenja bi se problem trebao sam rijesiti a ako su diskovi previse osteceni, tokarenje i izmjena plocica rjesava problem...
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 12:08   #5
znaci radi se o alfi 145, stoji odjavljen nekih 4,5 mj. neznam tocno...i sad je zelim kupiti, i neki dan sam je palio, i provozao nekih 10 m mozda...posto nije regan, pa nisam htio nigdi dalje ici, i kocnice ne hvataju bas super...vjerujem da je tzo zbog stajanja i nevoznje... sad.tesko da ce takav proc tehnicki odmah.. mozda da ga malo izvozam,ili'
sssssssssssssss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 12:18   #6
Quote:
sssssssssssssss kaže: Pogledaj post
znaci radi se o alfi 145, stoji odjavljen nekih 4,5 mj. neznam tocno...i sad je zelim kupiti, i neki dan sam je palio, i provozao nekih 10 m mozda...posto nije regan, pa nisam htio nigdi dalje ici, i kocnice ne hvataju bas super...vjerujem da je tzo zbog stajanja i nevoznje... sad.tesko da ce takav proc tehnicki odmah.. mozda da ga malo izvozam,ili'
normalna stvar kad auto stoji nakupi se hrđe na diskovima i dok se to kočejem ne sastruže moguće je da će slabo kočit i strugat
JVC is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 14:03   #7
Quote:
JVC kaže: Pogledaj post
normalna stvar kad auto stoji nakupi se hrđe na diskovima i dok se to kočejem ne sastruže moguće je da će slabo kočit i strugat
Ma nemoj. Ako je hrđa na diskovima kočit će ko F1. Doslovno ukopavat prvih par kočenja. I to je normalno stanje stvari. Kad se hrđa skine - sve se vraća u normalu.

Ako su zapekla klješta, klipići, ako je pojačalo sile kočenja bušno ili je membrana tvrda - e onda će auto kočit nikako. I to je već veći problem.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 14:14   #8
ima CDRW pravo, a i odgovor mu je logičan. Ako ima hrđe na diskovima onda će kliješta imati veći otpor pri kočenju i to će zapravo pomagati kočenju, ali će se ta hrđa očistiti nakon nekoliko kočenja...
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 14:28   #9
Quote:
JVC kaže: Pogledaj post
isus ti mater eee

ak se netko ovdje sramoti to si ti ... i tebi slični te ekipa koja puši te tvoje fore umjesto da se raspita na pravom mjestu ...

uživajte dečki u svojim teorijama zavjere ...

pozdrav i sretno!
Baš su mi zanimljivi likovi poput tebe. Kurca znanja nemaju ali se uvjek nađu pozvani savjetovat ljude koji pristojno pitaju. I to jasno krivo. De mi reci pjetliću hoćeš li ti SSSSSSs-u popravit kočnice kad se ispostavi da su na toj alfi sva klješta u kurcu? Da je memebrana na pojačalu tvrda ko pleh?

Neeeee, ti ćeš mu dat prepametan savjet "to ti je normalno" jer je meni tak rekel glavni Meho u selu. On to uvjek tako. U praksi je to tako. To što nema veze s mozgom - to je jer Meho ima spaljen mozak od rakije govnare.

Pa da ponovim još jednom - očajno kočenje auta koji je duže stajao NEMA veze s hrđom na diskovima/bubnjevima nego sa blokiranim klipovima kočionih kliješta, blokiranim kočionim klještima, blokiranim klipićimaa u cilindrima bubanj kočnica, blokiranim paknama i polugama istih i u neispravnom pojačalu sile kočenja, bušnom crijevu vakuuma.

I to se NEĆE rješit s par jačih kočenja.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 14:40   #10
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Baš su mi zanimljivi likovi poput tebe. Kurca znanja nemaju ali se uvjek nađu pozvani savjetovat ljude koji pristojno pitaju. I to jasno krivo. De mi reci pjetliću hoćeš li ti SSSSSSs-u popravit kočnice kad se ispostavi da su na toj alfi sva klješta u kurcu? Da je memebrana na pojačalu tvrda ko pleh?

Neeeee, ti ćeš mu dat prepametan savjet "to ti je normalno" jer je meni tak rekel glavni Meho u selu. On to uvjek tako. U praksi je to tako. To što nema veze s mozgom - to je jer Meho ima spaljen mozak od rakije govnare.

Pa da ponovim još jednom - očajno kočenje auta koji je duže stajao NEMA veze s hrđom na diskovima/bubnjevima nego sa blokiranim klipovima kočionih kliješta, blokiranim kočionim klještima, blokiranim klipićimaa u cilindrima bubanj kočnica, blokiranim paknama i polugama istih i u neispravnom pojačalu sile kočenja, bušnom crijevu vakuuma.

Upravu si, neki dan sam vidio da imam sve hrđave diskove jer sam nakon vožnje po kiši ostavio auto vani dva dana (vidla se hrđa kroz alu felgu), imam 100 m do prvog raskrižja i kad sam pritisnuo kočnicu zastrugalo je i naglo zakočilo ko da sam početnik.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.

Zadnje uređivanje SETRA Samoborček : 18.05.2010. at 14:49. Reason: Ispravljanje koda citiranja
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 21:56   #11
jer ta alfa mozda stoji u nustru ?
crveni89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 22:38   #12
da..why
sssssssssssssss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 08:07   #13
Quote:
josip4 kaže: Pogledaj post
Upravu si, neki dan sam vidio da imam sve hrđave diskove jer sam nakon vožnje po kiši ostavio auto vani dva dana (vidla se hrđa kroz alu felgu), imam 100 m do prvog raskrižja i kad sam pritisnuo kočnicu zastrugalo je i naglo zakočilo ko da sam početnik.
Meni isto nekidan...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 08:24   #14
Quote:
sssssssssssssss kaže: Pogledaj post
da..why
Ima ti jedna 146 u Vinkovcima u glavnoj ulici.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 09:37   #15
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Ima ti jedna 146 u Vinkovcima u glavnoj ulici.
hm..mislim da sam je jucer vidio..1.6 ts je?
sssssssssssssss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 10:48   #16
Quote:
sssssssssssssss kaže: Pogledaj post
hm..mislim da sam je jucer vidio..1.6 ts je?
Ne znam koji motor.Čini mi se tamnosiva boja.Onako neloše izgleda izvana.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 10:51   #17
neznam..vidio sam jucer jednu 1.6ts... al nepise da je za prodaju..isto tamo na glavnoj cesti negdi.. neznam vk bas pa mneznam..otkud ti znas? nisi iz du?
sssssssssssssss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 10:57   #18
Quote:
sssssssssssssss kaže: Pogledaj post
neznam..vidio sam jucer jednu 1.6ts... al nepise da je za prodaju..isto tamo na glavnoj cesti negdi.. neznam vk bas pa mneznam..otkud ti znas? nisi iz du?
Jesam iz Du,ali sam svako malo po Lijepoj Našoj.Ta stoji neregistrirana,kontam da je za prodaju.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 11:02   #19
CDRW je u pravu, nema teorije da zbog hrđe na diskovima slabije koći. Pa diskovi lagano prohrđaju nakon svakog pranja i kiše (ako ostanu stajati mokri) i uvijek prvo kočenje-dva bude jače baš zbog te hrđe dok se ona ne sastruše. Po meni su najvjerojatnije cilidri zapekli (oče to od stajanja, iz iskustva). U principu bi ih trebalo očistiti i vjerojatno bi to bilo to, al ja to nebih kupovao dok se ne vidi zbilja šta je. Neg dosadašnji vlasnik malo zaprlja ruke pa onda vidi.
Usput ako su cilindri, zna biti problema i s vračanjem istih nakon kočenja što se manifestira kao lagano cviljenje iz kotača nakon kočenja (mene moj Clio tako izj... kad sam ga kupio jer je dugo stajao u salonu. Malo rada s drot četkom oko čeljusti, WD-a i vremena i sve bilo ko novo).
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 18:00   #20
Ajd a i ja pitam ovdje , kad je vec i kocnicama.Oplo stariji, kocnice cvile, a i mislim da losije koce nego prije .dAnas sam malo naglije zakocio, pred semaforom nije neka brzina bila , trebalo mu je par metara da stane , tako nije bilo prije.Kolko sam shvatio dvije osnovne stvari koje se mjenjaju su kljesta i plocice.Al ja mislim da nemam kljesta nego bubnjeve one kazem stariji je auto . No enivej, kolko bi me to veselje kostalo , jel bolje da prvo promjenim te plocice pa da vidim kak ce onda il da dam mehi pa nek on kaze sta je (imam povjerenje recimo,nece me zajebat da moram ono straznje staklo promjenit da bi bolje kocio)
ivo patijera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:39.