Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2016., 14:33   #1
Skrbnik nasljednik

Suprug je imao raspravu nakon majčine smrti,brat i sestra odrekli su se svega u njegovu korist ali ima još jednog brata koji je u domu u karlovcu,ima 55 godina i njemu je država skrbnik i sad oni znači imaju tu njegovu jednu četvrtinu.Kakav bi bio daljnji postupak odnosno rasplet toga s....a?
Klempavec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 15:28   #2
Quote:
Klempavec kaže: Pogledaj post
Suprug je imao raspravu nakon majčine smrti,brat i sestra odrekli su se svega u njegovu korist ali ima još jednog brata koji je u domu u karlovcu,ima 55 godina i njemu je država skrbnik i sad oni znači imaju tu njegovu jednu četvrtinu.Kakav bi bio daljnji postupak odnosno rasplet toga s....a?
nema šanse da se moze taj brat odreći. od njega moze samo kupiti, ako mu drzava ne oduzme odmah jer mu placa smjestaj. bar to je moje iskustvo jer sam skrbnik i morala sam prihvati nasljestvo za mog sticenika koje mu samo stvara teret (četvrtinu neregistriranog nevoznog auta koji je vlasnik koji je umro zaboravio odjaviti).
skrbinik mora prihvatiti svaki oblik imovinske koristi za svog sticenika.
moj savijet ti je da konzultiras odvjetnika i da ne vjerujes svemu sto ti kazu u czss (osim ako imas osobu od povjerenja tamo).
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 08:49   #3
Isplatite brata preko skrbnika.
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.