Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2008., 17:06   #321
Quote:
strumpf kaže: Pogledaj post
bit svega je da nebi hitler napravio,znaci promjena je
Da u pravu si.
Ali možda bi napravio još veću pizdariju ako to promjeniš.
Možda bi se našla neka budala koja bi došla do atomske prije Amera i šta onda?
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 18:02   #322
Quote:
gunsmith kaže: Pogledaj post
Da, baš ne bi netko drugi napravio pizdariju da Hitlera ubiješ.
Ima tisuće ''Hitlera'' u svijetu.
kad ste svi na Hitlera zapeli...a Osama, Napoleon, Alex veliki, Cezar, car Nikola...ko da su oni šta bolji...
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 19:37   #323
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
kad ste svi na Hitlera zapeli...a Osama, Napoleon, Alex veliki, Cezar, car Nikola...ko da su oni šta bolji...
Nije važno koji.

Ubij jednog u prošlosti a drugi, koji je puno gori, će ga zamjenuti.
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 20:30   #324
Kako je uopće moguće vratiti se u prošlost? Krši se pun kup toga u tome. A i da je moguće, vjerojatno se radi o samoubojstvu.

1. Vračajući se u prošlost, mi ćemo se negdje naglo pojaviti, dakle zakon očuvanja energije se prekrši...

2. Mislite da ćemo 'sletjet' na Zemlju? Yeah right, niti slučajno. Možda čak ne 'sletimo' u Sunčev sustav, a kamoli blizu Zemlje. Zašto?
Putovanje kroz vrijeme znači nagli skok u vremenu, ne postepeno kretanje nego baš nagli skok. Dakle između točke početka i točke završetka putovanja nema ničega što bi utjecalo na nas, kao da to između ne postoji. Dakle mi ćemo putovanje završit u istoj točci sa koje smo i krenuli, ali s obzirom na svemir.
Zašto ne bismo mogli završit blizu Zemlje?
Zemlja se kreće oko Sunca, Sunce oko središta galaksije, Galaksija oko centra mase Lokalne skupine, Lokalna skupina oko centra mase Lokalnog jata... Dakle nemojte računat da ako se vratimo u prošlost točno 2 godine da ćemo zavšit na Zemlji budući da je trajanje revolucije 1 godina... Čak i ako je u pitanju samo gibanje Zemlje oko Sunca, ni u tom slučaju ne bismo završili na Zemlji jer se ona ne giba po kružnici, nego po nekoj nepravilnoj elipsi, tj afel i perihel nisu uvijek s iste strane Sunca s obzirom na okolinu koja se stalno mijenja...

Zar je vrijeme reverzibilan proces? Ima nekih stvari koje je moguće vremenski 'okrenuti' kao što se to pretpostavlja za crnu i bijelu rupu, ili npr neke kemijske reakcije, ali da se isto može sa cijelim svemirom? Ne bih rekao
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 20:54   #325
Očito je da su neki previše puta gledali film "povratak u budućnost"
__________________
...neki jedu kupus, neki jedu meso, u prosjeku jedemo sarme...
Qwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 23:19   #326
Quote:
gunsmith kaže: Pogledaj post
Nije važno koji.

Ubij jednog u prošlosti a drugi, koji je puno gori, će ga zamjenuti.
ali ako ce ga netko zamijeniti znaci mijenjas buducnost
__________________
Kad se budem ženio pjevat ce mi grupa YouTube...jer svaku pjesmu znaju!!
strumpf is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 10:56   #327
Quote:
strumpf kaže: Pogledaj post
ali ako ce ga netko zamijeniti znaci mijenjas buducnost
Da. Cijela budućnost bi se promjenula.

Ja hoću reći ovo: Ako bi se ipak moglo putovati kroz vrijeme i, npr. ubiti Hitlera, kako znaš da situacija ne bi bila gora 10 puta.
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 11:09   #328
Zar putovanje kroz vrijeme nije moguće pomoću crvotočina?

Ostaje pitanje da li je postojanje crvotočina u skladu sa svim poznatim zakonima fizike i ako jest da li bismo ih mogli konstruirati kad bismo raspolagali dovoljno naprednom tehnologijom?
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 23:06   #329
Možda malo offtopičarim, ali htio bih pitati da li netko zna kako se naziva teorija, fenomen ili što već, po kojem bi se prošlost nekako prirodno vraćala, zapravo, ne da se vrijeme vraća unazad već da se sile u jedan od beskonačno puno šansi poklope baš tako da izgleda kao putovanje kroz vrijeme. Negdje sam čuo o primjeru kako vaza padne sa stola i razbije se, a ona se zatim složi i poleti natrag na stol. Jel sam ja to nešto krivo shvatio ili je to za stvarno nešto?
Obješeni čovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 23:31   #330
Quote:
Obješeni čovjek kaže: Pogledaj post
Možda malo offtopičarim, ali htio bih pitati da li netko zna kako se naziva teorija, fenomen ili što već, po kojem bi se prošlost nekako prirodno vraćala, zapravo, ne da se vrijeme vraća unazad već da se sile u jedan od beskonačno puno šansi poklope baš tako da izgleda kao putovanje kroz vrijeme. Negdje sam čuo o primjeru kako vaza padne sa stola i razbije se, a ona se zatim složi i poleti natrag na stol. Jel sam ja to nešto krivo shvatio ili je to za stvarno nešto?
Vremenski okrenuti proces, ima li to još koje ime neznam.

Kao što napisah, trebao bi vraćati cijeli svemir unatrag procesom, a to je nemoguće.

Netko je spomenuo crvotočine. One su po našoj fizici nemoguće, ali naravno govori se puno o njima zato što crne rupe imaju prstenasti singularitet, pa ono unutar prstena bi moglo poslužit kao izlazna karta... To je dosta maštovito zamišljeno.
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 23:46   #331
Quote:
Omega Phoenix kaže: Pogledaj post

Netko je spomenuo crvotočine. One su po našoj fizici nemoguće, ali naravno govori se puno o njima zato što crne rupe imaju prstenasti singularitet, pa ono unutar prstena bi moglo poslužit kao izlazna karta... To je dosta maštovito zamišljeno.
E, upravo tako.
Te crne rupe bi mogle ''poslužiti'' za putovanje kroz vrijeme. Jel tako?
Čitao sam negdje da je neki znanstvenik (ne znam mu ime) rekao da je moguće poslati neki disk u svemir i pomoću njega napraviti malu crvotočinu.
Koliko istinito je to?
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 23:49   #332
Quote:
Omega Phoenix kaže: Pogledaj post
Vremenski okrenuti proces, ima li to još koje ime neznam.
Hvala, ako netko zna još više informacija ili gdje mogu još nešto naći o tome nek se javi.

Mislim da je u tome nekako ključ shvaćanja vremena jer je vrijeme samo promjena prostora. Čak i ako bi se ta vaza koja se razbila jednostavno vratila u prijašnje stane, to ne bi bilo putovanje kroz vrijeme već jednostavno djelovanje nekih jako preciznih silama na točno određena mjesta. U tom je cijela fora, ako bismo htjeli otputovati u recimo Zagreb 1941 godine, samo trebamo cijeli grad tako preurediti, svima izbrisati pamćenje i to bi bilo to, živjeli bismo u tom vremenu. Ali opet ne bi, jer cijelo to vrijeme "vrijeme" i dalje ide unaprijed, od trenutka kada se mi odlučimo da napravimo to preuređenje pa do onda kada postavimo zastave NDH i čak nakon kad i sami sebi izbrišemo pamćenje, godina je opet 2008 i uvijek će sve biti u sadašnjosti.

Ali ako je mogući taj vremenski okrenuti proces, onda možemo možda nekako uže djelovati poput ovog primjera s Zagrebom. Zašto vraćati cijeli svemir unazad kada možeš ostati u tom vremenu u kojem jesi i recimo oživljavati osobe koje su mrtve, popravljati te recimo slomljene vaze i slično. To nije doslovno vraćanje vremena, ali mislim da je prilično blisko tom pojmu.
Obješeni čovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 19:45   #333
Meni nije jasno, ako je pitovanje kroz vrijeme moguće onda će vjerovatno u dalekoj budućnosti biti i ostvareno..ali kako onda nismo svjedoci nijednog bića iz budućnosti..dakle ako za nekoliko godina netko ode u prošlost i ubij hitlera..onda mi za hitlera uoopće ne bi trebali znati..možda je ova sadašnjost u kojoj živimo izmjnjena od strane budućih ljudi..
__________________
...
metamorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 22:52   #334
Quote:
Omega Phoenix kaže: Pogledaj post
Čudno je sve to. Mi smo bliže prošlosti nego budućnosti. Živimo u sadašnjosti,ali sadašnjost ne možemo vidjeti u ovim okolnostima, nego samo prošlost iako je vremenska razlika zanemariva zbog brzine svjetlosti.
Vremenski gledano nemoguće je vratiti se u prošlost,ali ako npr. mi uspijemo probiti prečac kroz prostor, tada bismo mogli prestići svjetlost koja to nemože i doživjeti neki događaj 2 puta,ali događaj tipa supernove ili udara kometa u planet,jer svjetlost je prebrza da bismo mogli ''prestići'' neke događaje i biti na istom mjestu. Morali bi imati prečac dosta daleko od nekog događaja. Iako bismo gledali istu pojavu 2 puta, bili bismo u istom vremenu kao i prije.
Ali isto tako bismo mogli vidjeti događaj koji se sa ''starog'' mjesta gledanja još nebi vidio.
dali tvrdis da je svjetlost nosioc vremena tj. da nema svjetlosti nebi bilo ni dogadjaja ? koja glupost, einsteinova teorija govori o necem drugom PROCITAJ.
enaband is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 23:03   #335
Smatram da postoji jedan jedinstveni momenat tj prolaz ukupne svemirske enrergije manifestom vremenskog momenta,tako da postoji samo trenutak.A sve ostalo se desava u ljudskim glavama tako da dogadjaje biljezi nasa memorija i to je za nas proslost a masta moze da stvara buducnost na koju procentualno mozemo uticat usko vezano za pojedinca . ljude vjerovatno zavarava sto vrijeme poredimo sa linijom koju vucemo i trag koji je ostao je proslost a traga ispred i nema osim ako neko vec nije davno povukao crtu po kojoj moramo proc tj. uspstavio osnove zakona a to bi mogo samo bit bog .
enaband is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 23:37   #336
Quote:
enaband kaže: Pogledaj post
dali tvrdis da je svjetlost nosioc vremena tj. da nema svjetlosti nebi bilo ni dogadjaja ? koja glupost, einsteinova teorija govori o necem drugom PROCITAJ.
Svjetlost je konstanta, granica preko koje se ne može, ali nije beskonačna. Dokaz da se nešto ne može dogoditi u trenu je upravo to.

Svjetlost je posljedica događaja
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 23:57   #337
A ako se vratimo u prošlost bi li sadašnjost postojala ili bi sve nestalo i počelo od godine u koju smo se vratili?
Ako je tako onda se može promjeniti čitava povjest, može se utjecati na budućnost, osoba koja se vrati će postojati ali u prošlosti i neće se moći vratiti u budućnost jer tehnologija nije bila razvijena da se tako nešto napravi.

a mislim da budućnost ne postoji, odnosno mi je trebamo oblikovati.
ako bi ubili hitlera ili nekog drugog diktatora zar mislite da bi se nešto promjenilo?
Bilo bi još gore, 2svj rat je bio potreban da se razvije ljudska svjest, jer nakon tog rata su osnovani UN, počelo se boriti za mir i kontrolirati proizvodnju oružja, da se to nije dogodilo tada dogodilo bi se nakon 10,20...godina sa još većim posljedicama

stoga smatram da se prošlost treba ostaviti, bez obzira kakva bila

kada bi se napravio stroj za vraćanje u prošlost onda se nora i napravit stroj za putovanje u budućnost
soad is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 13:31   #338
Ja sam čuo da kad bi se postigla brzina veća od brzine svjetlosti (300 000 km/sek.), tada bismo mogli vidjeti događaje iz prošlosti. Sjećam se da je o tome u srednjoj nam govorio profesor iz fizike.
__________________
"How my hair look, Mike?"
zidd is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 21:04   #339
Quote:
zidd kaže: Pogledaj post
Ja sam čuo da kad bi se postigla brzina veća od brzine svjetlosti (300 000 km/sek.), tada bismo mogli vidjeti događaje iz prošlosti. Sjećam se da je o tome u srednjoj nam govorio profesor iz fizike.
na koju foru?
ako je dokazano da se kretanjem približnoj brz. svjetlosti putuje u budućnost, ako onda on misli da bi vidjeli slike iz prošlosti??? Pa možem snimiti i to pogledati na VHSu, DVD, Blu-rayu...ne treba nam brzina svjetlosti.
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 23:15   #340
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
ako je dokazano da se kretanjem približnoj brz. svjetlosti putuje u budućnost
Nešto mi je čudno u ovom Einstein je rekao da nam se vrijeme zaustavlja.

U svezi putovanja kroz vrijeme to se ja mislim ne odnosi na to da odeš u vremensku točku jučer nego da ti se vrijeme zaustavi ili uspori pa sa si tako putovao kroz vrijeme.
sabljar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.