Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2014., 15:44   #261
ok, al valjda se na antibiotiku odmah vidi je li dobro propisan ili ne. mislim, moj mali kad ga pije, nakon prve ture se vidi razlika.

no ok, nasreću nemam ni velikih iskustava s bolestima, niti negativnih iskustava, pa završavam, znam da su antibiotici goruća tema
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 17:30   #262
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
da, tako je sin od susjede ljecen antibioticima tjedan dana od mononukleoze. isto od strane odlicnog dijagnosticara koji nikad nije pogrijesio. do tada.
Znam jednog dečka koji je imao mononulekozu i zarazio par dečki iz razred djeleći bocu vode. Oni su pili antibiotike na satu. Za prvog dečka ne znam što je pio, jer je imao teži tip bolesti, pa nije bio na satu. Ta tri dečka su pili antibiotike i rekli su da je to za preventivu.

Možda se u nekim slučajevima antibiotici prepisuju za preventivu (naravno, ne u slučaju prehlade).
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 22:28   #263
Moju su sestru nasopali turama i turama antibiotika dok joj nisy dijagnostucirali mono koja je vec bila na zalazu...

Probiotik nikad nije luksuz ako je dijete i zdravo po meni, pogotovo ako ne jede jogurt
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 08:20   #264
meni je to sve u istoj kategoriji sa ostalim dodacima prehrani, od poboljšivača apetita raznih, imunitet, "pavlovićevog meda" (med sa dodatkom matične mliječi, propolisa, peluda), ni ne znam što sve postoji al uvjerena sam da postoji more proizvoda koji se nameću kao neophodni za zdravlje i funkcioniranje...a ni za odrasle nije ništa drugačije.

npr ne znam nikog tko se u trudnoći usudio ne piti folnu kiselinu, jbt kad pročitaš deformacije ploda pa ne pada ti na pamet ne piti čak iako jedeš sve što je ionako bogato folnom kiselinom. jednostavno, utjera ti strah u kosti
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 09:03   #265
ali nije katjes, ovo zbilja pomaze organizmu da umanji stetu od antibiotika
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 09:05   #266
Nisam sve čitala, vidim da ste daaaleko otišle...
Probiotik nikako nije u kategoriji vitaminskih pripravaka. Jednom mi je malac dehidrirao zbog proljeva uzrokovanog antibiotikom. Nakon toga mu svaki put dajem probiotik i nema problema. To ne mora biti biogaia, može biti neki jeftiniji, svi su slični po sastavu.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 09:14   #267
Istina je u ocima promatraca valjda
Ja probiotike malo drugacije percipiram
Stajaznam doktori ih prepisuju, sestra mi ima celijakiju i crijevne resice u losem stabju i non stop ih mora piti. I ja sam ih dugo pila kad mi je sluznica crijeva bila jako iziritirana od 4-5 tura antibiotika sirokog spektra, bila sam tolko lose da mi je privremeno bio propisan lijek za ucelozni kolitis. I probiotici su mi bili propisani od istog doktora.
Za folnu postoje dokazi dok za prenatale ne postoje, mislim nije ni skupa, ovamo u BiH se cak moze dobit na recept i ginekolozi je propisuju, a meni je propisao i dijabetetolog endokrinolog u startu i radi apsorpcije zeljeza jer sam vec tada bila anemicna

Moja je pila abtib u veljaci i dala sam joj wayu (dugo traje), evo do danas nije bila bolesna pa sad, sad tvrdit ovo ili ono ne bih
.. Ali kad ima novaca za svakakve gluposti, probiotik ne kotira visoko na listi sta bi izbacila. Kupim ga i sebi...

Centar imuniteta bi trebao bit u crijevima i na tezi nacin sam se uvjerila

I kad kazem propisan mislim na doktora specijalistu koji radi u bolnici
__________________
Pakao, to su drugi.

Zadnje uređivanje JustForFun : 03.10.2014. at 09:25.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 09:24   #268
Moja je dosad samo jednom bila na antibiotiku, davala sam joj tada I probiotik. Ili kada ima proljev - isto uzima probiotik I Rehidromiks, tako je od bepskog doba. Inače ne uzimamo nikakve vitamine, niti redovno pijemo probiotike (ali curka jako voli obični jogurt).
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 09:38   #269
Najbolji i najjeftiniji probiotik je kefur iz kefirnih zrnaca, imala sam ih u dva navrata duuugo i vidila sam pozitivne ucinke (npr popit abtib da ne dobijem gljivice vaginalno) ali s vremenom malo dosadi i treba odrzavat mada je u principu jednostavno
Lakse je kupit u kutiji, mada ako imas ozbiljan problem treba ti puuuuno para za ove kupovne
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 17:24   #270
Ja probiotik dajem od 3. tjedna zivota svom miceku. To je sve. Kako je netko gore rekao-crijeva su centar imuniteta.
__________________
The mind is like a parachute. It doesn’t work unless it’s open.
lujka_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 18:01   #271
imati dijete u hr je piece of cake, ima se može se
Nakamai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.