Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2014., 14:01   #81
Kod mene je dodatni problem taj sto damica moze, zna i hoce dojiti samo u jednoj pozi. Ja sjedim, a ona je nogometna lopta.. Tak da mi je tesko za kicmu po cijele dane... plus, doji na sesiric pa mozda dovoljno ne povuce (iako tezina i pelene ne sugeriraju da je tako) Ah, ti problemi
Ne bi mi tesko palo samo da mi da sat vremena za higijenu i hranu.

Ne znam kako vi stignete citati i gledati filmove, meni nakon pol sata utrne guzica... a i nisu mi ruke slobodne jer moram pridrzavat sesiric da ne isklizne.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 14:17   #82
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post

Voli se nosati, ali to isto ne pali svaki put. Novi dan, nova pravila... cini se da je prasica zaspala. Ne smijem se pomaknuti, a kolaci na par metara od mene.
Gle, imaš plačno dijete i to je to, pomiri se s tim. A za ovo kvotano, mogu ti reći da sam mjesecima nakon završetka dojenja (dakle, kad je imao dobrih godinu i pol) nalazila u pregibima dvosjeda komadiće riže od ručkova koje sam jela jednom rukom jer je Equi jedino to tada uspijevao skuhati.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 14:29   #83
Mene je spasila aplikacija na smartfonu koja imitira puhanje fena, tj white noise. Kad se malac poceo derat, prvo smo palili fen i to bi ga smirilo trenutno.
Medjutim fen je posaugao dosta struje pa mi je palo na pamet da bi trebala bit smartphone app. I ima ih more. I ne stedite to vec pojacajte fest. Svog je zlata taj zvuk vrijedan.!
__________________
odabij od kola!!!
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 14:46   #84
Ne preostaje mi nista drugo nego pomirit se s tim. Pokusavam se spasiti od tolikog angazmana jer iscrpljena, neispavana i prljava majka sigurno nemre biti dobra... zato trazim neke uzroke i rjesenja da joj pomognem. A istina je da je takvog temperamenta valjda.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 15:55   #85
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post

Ne znam kako vi stignete citati i gledati filmove, meni nakon pol sata utrne guzica... a i nisu mi ruke slobodne jer moram pridrzavat sesiric da ne isklizne.
Uglavnom lezecki dojim.

Ma kad rijesite frenulum I maknete sesirice, probaj druge poze pa ces se preporoditi.

O boze kako zvuci ova recenica..
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 15:58   #86
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Ne preostaje mi nista drugo nego pomirit se s tim. Pokusavam se spasiti od tolikog angazmana jer iscrpljena, neispavana i prljava majka sigurno nemre biti dobra... zato trazim neke uzroke i rjesenja da joj pomognem. A istina je da je takvog temperamenta valjda.
Sad kad si se i nasmijala, mogu napisati ono sto sam htjela odmah.

Kupiti cepice za usi.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 21:48   #87
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Po danu bas i ne spava, osim kad je u setnji... tad moze spavati satima. Citala sam o refluksu vec, kako to rijesiti?
Ja sam nakon (pre)dugih 3 mjeseca shvatila da je razlog urlanja kod nas velikim dijelom bio zbog premorenosti. Kako je i miss daisy napisala, tako mala beba ne moze biti budna vise od sat, sat i po. Odnosno moze al onda urla i bude nemoguca. Pa ju ti lijepo preduhitri i uspavaj, uz napu/fen/usisavac, swaddlanje (najtoplije preporucam), ljuljuskanje, pilates loptu itd.
Za refluks: ako beba ne urla pri hranjenu i izrazeno ne bljuca ili povraca, nije to.
__________________
A rabbit a day keeps the doctor away.
HarveyNorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 21:52   #88
gzena, ili je tip kao što sam ja bila kao beba ili možda ima refluks želuca. čest je kod beba.
što se prvog stanja tiče, tu ne možeš puno učiniti. nosanje i pjevanje može pomoći.
kod refluksa je bitno da beba spava na povišenom, da se po danu nosa na ramenu kako se sadržaj želuca ne bi dizao u jednjak, da jede ili majčinu mlijeko ili neko gušće adaptirano. kombinacija u istom obroku nije dobra za želudac.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 21:55   #89
Potpisujem HarveyNorman i preporucujem smartfon aplikacije s bijelom bukom. Moja cura nije niti sat vremena mogla izdrzati tako mala. Cca 45 minuta joj je bilo vrijeme budnosti s mjesec dana. Tek je s 4 mjeseca dogurala do sat i 15.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 08:33   #90
Quote:
no_nic kaže: Pogledaj post
Moja cura nije niti sat vremena mogla izdrzati tako mala. Cca 45 minuta joj je bilo vrijeme budnosti s mjesec dana. Tek je s 4 mjeseca dogurala do sat i 15.
I opet sam ljubomorna.



Ja opet imam momente usred noci tipa: tko je to?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 09:47   #91
Proći će. :hug:

Imali smo i mi loših trenutaka. Pogotovo popodne/predvečer kad bi bila sama s njih dvoje (mm radi do kasno). Više bih se u tom periodu bavila sa starijim i ne bih na vrijeme primjetila da je ona umorna. I krenula bi histerija, plakala bi po sat vremena i nije mogla zaspati. Grozno je kad su premoreni pa ih više ništa ne može uspavati.

Pomoglo nam je preventivno stavljanje u maramu, cijeli taj popodnevno/večernji period bi je nosila.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:09.