Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2015., 11:33   #1
Unhappy Bolest kretanja/putovanja

Kako se vi nosite s ovim? Ja bi mogla napraviti godišnju pretplatu na Draminu Nezamislivo mi je nekud putovati da ne popijem tabletu. Je li netko isprobao one kuglice što idu oko ruke ili neku alternativniju metodu?
white moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 19:54   #2
Meni ni dramina ne pomaže. Putovati mogu samo ako vozim sama (autom) ili ako spavam.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 22:15   #3
Ajoj (( nije ti lako. E da, to mi je super kako nije muka kad voziš
white moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 22:21   #4
meni je muka samo u avionu
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 23:33   #5
kombinacija dramine i alkohola
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 13:04   #6
Quote:
white moon kaže: Pogledaj post
Kako se vi nosite s ovim? Ja bi mogla napraviti godišnju pretplatu na Draminu Nezamislivo mi je nekud putovati da ne popijem tabletu. Je li netko isprobao one kuglice što idu oko ruke ili neku alternativniju metodu?
Uh, ovo može biti prilično problem, jer sad se puno putuje.
Čuo sam da pomaže đumbir uzeti prije vožnje. Ali
ja sam primjetio da mučnina dolazi psihički. Ne od straha
od vožnje. Primjetio sam kad sam raspoložen uopšte nemam
mučninu i vozim se i super mi. Ali kad sam tužan, neraspoložen
muka mi. :klap:
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 21:27   #7
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
Uh, ovo može biti prilično problem, jer sad se puno putuje.
Čuo sam da pomaže đumbir uzeti prije vožnje. Ali
ja sam primjetio da mučnina dolazi psihički. Ne od straha
od vožnje. Primjetio sam kad sam raspoložen uopšte nemam
mučninu i vozim se i super mi. Ali kad sam tužan, neraspoložen
muka mi. :klap:
da, to sam i ja jedno vrijeme mislila sve dok mi jednom nije došla muka i povraćala sam i htjela sam popiti još jednu tabletu i onda sam tek skužila da mi u novčaniku stoje dvije tablete, dakle zaboravila sam je popiti, a cijelo vrijeme sam mislila da sam popila, dakle nije mi u glavi
white moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 09:14   #8
Meni je problem u unutrašnjem uhu. Vestibularni aparat mi baš i ne funkcionira.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 18:43   #9
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Meni je problem u unutrašnjem uhu. Vestibularni aparat mi baš i ne funkcionira.
To je ne usklađenost između vidnog polja i centra za ravnotežu u srednjem uhu
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 01:39   #10
Quote:
white moon kaže: Pogledaj post
Kako se vi nosite s ovim? Ja bi mogla napraviti godišnju pretplatu na Draminu Nezamislivo mi je nekud putovati da ne popijem tabletu. Je li netko isprobao one kuglice što idu oko ruke ili neku alternativniju metodu?
Čitav život imam ovaj problem, dakle od rođenja. Mnoga sam putovanja u školskim danima zbog toga propustila. Iz razloga što sam nelagodu godinama osjećala već dan prije putovanja mislila sam da je problem zacijelo stvar psihe. I taj dio kad se dan prije pitam kako ću preživjeti sutra sigurno to i je. Jer znam da ću ispustit dušu pogotovo ako je prijevozno sredstvo autobus.
Međutim, slučajno sam upoznala jednu ženu koja se s tim bori čitav život kao i ja i koja mi je rekla da to nema veze sa psihom nego je u pitanju centar za ravnotežu. Duboko suosjećam sa svima koji imaju ovaj problem. Meni ne pomažu nikakve tablete jer s njima iako ne povraćam, ne otklanjaju mučninu, a kad povratim mučnine nema barem neko vrijeme.
Ali ipak sam pronašla način,a to je slušanje glazbe isključivo sa slušalicama i kod mene funkcionira savršeno. Nadalje, postoje narukvice koje se mogu kupiti u ljekarni i koje isto pomažu. Ima više vrsta tih narukvica, skupljih i jeftinijih pa probaj. A meni pomaže i kad sjednem naprijed i gledam cestu. Voljela bih da ti nešto od ovoga pomogne. Sretno
Iceblue9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 07:10   #11
Quote:
Iceblue9 kaže: Pogledaj post
Čitav život imam ovaj problem, dakle od rođenja. Mnoga sam putovanja u školskim danima zbog toga propustila. Iz razloga što sam nelagodu godinama osjećala već dan prije putovanja mislila sam da je problem zacijelo stvar psihe. I taj dio kad se dan prije pitam kako ću preživjeti sutra sigurno to i je. Jer znam da ću ispustit dušu pogotovo ako je prijevozno sredstvo autobus.
Međutim, slučajno sam upoznala jednu ženu koja se s tim bori čitav život kao i ja i koja mi je rekla da to nema veze sa psihom nego je u pitanju centar za ravnotežu. Duboko suosjećam sa svima koji imaju ovaj problem. Meni ne pomažu nikakve tablete jer s njima iako ne povraćam, ne otklanjaju mučninu, a kad povratim mučnine nema barem neko vrijeme.
Ali ipak sam pronašla način,a to je slušanje glazbe isključivo sa slušalicama i kod mene funkcionira savršeno. Nadalje, postoje narukvice koje se mogu kupiti u ljekarni i koje isto pomažu. Ima više vrsta tih narukvica, skupljih i jeftinijih pa probaj. A meni pomaže i kad sjednem naprijed i gledam cestu. Voljela bih da ti nešto od ovoga pomogne. Sretno
Samo ovo boldano pomaže uz prazan želudac a sve te narukvice, minđuše i prstenje je porez za lakovjerne.
Sjedenje na prednjim mjestima je zbog vidnog polja i prednji dio autobusa se manje zanosi u zavojima i krivinama i ne podiže sadržaj želudca.
Dobar otorinac ( otorinoralingolog) može pomoći kao i dva uboda akupunkture iznad uha. Dijagnozu potvrđuje neurolog očitavajući nalaz EEGa. Potencionalni oboljeli su oni koji nemogu dugo gledati u brzi potok kako teče voda i zavrti im se u glavi.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 19:02   #12
jednom sam povratila u kinu jer sam sjedila u prvom redu.
znači misliš da je narušen centar za ravnotežu? ne znam, radila sam svakakve pretrage zbog glavobolja pa i neke ta ravnotežu, ono, zatvoriš oči, digneš nogu i eeg sam radila, nitko ništa nije spomenio
white moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 19:19   #13
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
meni je muka samo u avionu
srećo, pa kako si ti preletio pola zemaljske kugle?

nemam problem sa putovanjem, OSIM ako ne čitam za vrijeme vožnje..
mogu satima uživati u krajoliku i čitati table, ali ako počnem čitati nešto 'konkretnije' u autu, autobusu, pa bio to i letak, odmah osjetim mučninu:
Quote:
Svakako treba izbjegavati čitanje ili igranje igrica, jer te aktivnosti doista zbunjuju mozak i dovode do mučnine vrlo brzo. Kada unutrašnje uho (u kojem je smješten centar za ravnotežu) osjeti kretanje koje je proturječno ograničenim porukama kretanja koje šalje oko, dolazi do vrlo neugodnih posljedica.
jednom sam krenula čitati knjigu, zamalo se ispovratila..

i još nešto što mi ne odgovara, ali to mi ne paše ni na kratkim relacijama u gradu- klima ili ventilacija, ponajviše ako vuče zrak izvana pa osjetim ispušne plinove u zatvorenom prostoru

sa avionom nemam takvih problema, previše sam orijentirana na strah da se negdje ne srušimo
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 04:18   #14
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
srećo, pa kako si ti preletio pola zemaljske kugle?
joj ljepotice, sad si zamsili 8.5h leta do Calgarija, užas!!!

__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:07.