Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2015., 20:18   #1
Kako poboljšati vid?

Pozdrav svima,
želim podjeliti jedno svoje iskustvo sa vama. Od sredine prošle godine primječivao sam da slabije vidim na daljinu. Nisam želio nositi naočale jer ih ne mogu smisliti. Zadnjih 3 mjeseca stvarno sam jako želio bolje vidjeti, pa sam smišljao načine kako da ga poboljšam. Onako slučajno moj stari kupi ciklu, inače obožavam ciklu tako da sam se par dana za redom prenajeo nje i onako danas upalim tv i onako malo mi je čudno što je slika oštrija, uključim teletekst i odjednom onako vidim koliko je sati ostanem bez teksta kako je to moguče. Prije nisam mogao nikako vidjeti koliko je sati osim ako sam se približio tvu. Tako da pretpostavljam da mi je cikla pročistila žilice u oku koje su na neki način zaslužne za oštar vid. Eto, ako imate problema sa vidom pokušajte, ja sam presretan
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 23:27   #2
ja sam svojevremeno imala jednu malo radikalniju metodu
ugl imala sam nekih nepoznatih problema s okom, a to se manifestiralo kao mjestimično zamagljenje vida.
cca 2 tjedna sam ujutro ukapavala po 2-3 kapi limunovog soka u oko i stanje se popravilo.
tada sam bila premlada i prezelena za neka dublja uzročno-posljedična promišljanja o zdravlju, no dovoljno buntovna da odbacim lijekove koji ionako nisu pomagali, dapače.
jedinu informaciju o tome sam imala od svoje mame koja mi je pričala da je prabaka to svako jutro prakticirala i da je u svojim 90-ima imala izvrstan vid.
__________________
Instagram
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 03:08   #3
Nisam to znao, nego meni je htjela doktorica koja mi je pregledavala oči uvaliti naočale. Inače dosta dobro promislim o stvarima koje mi neko želi dati, tako da mi je prva stvar došla na pamet, ako počnem nosit naočale da će mi se oči uljenit, te da ću još slabije vidjet nego što sada vidim. Kad je onako bezveze rekla da ću vidjet još gore nego sad, mislil sam si "kak misliš? jesi luda?" Sad baš pročitam na jednoj drugi temi gdje se raspravlja o tome i vidim da sam bio u pravu uvezi toga.
Jedan prof u školi (dok sam išao u šk.) je rekao da su doktori plačeni da uvaljuju ljekove od firmi koja im je bila sponzor kad su išlu na faks, tj. plačali su im studiranje. Tako da ja ne vjerujem ništa doktorima, više poznam ovako sebe nego neki tamo doktor.. Nego jel pecka za oči limun, on je ovako kiseli. Znam da nemaju oči osjet za kiselost, ali sve je moguće.
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 11:56   #4
da...meni su svi rezultati pretraga bili odlični, no kako je problem i dalje postojao (u obliku tog pokretnog oblačića), i meni su savjetovali naočale...
općenito me odbila činjenica da sam za par tako nekih problema, koje nisu znali dijagnosticirat, uredno dobivala lijekove

hehe, koliko se mogu sitit, peckalo je, ali manje nego šta sam očekivala

...sad me sitilo da je i ronjenje s otvorenim očima u čistom moru isto super, posebno za upale kapaka
__________________
Instagram
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 13:32   #5
Iscjediti limun ito nakapati u oko??? Ja nosim naocale zbog kratkovidnosti,ali bi svejedno probao....no nekako mi je frka iscjediti sok od limuna ravno u oko.....
zdenis83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 15:58   #6
khm....da, i meni to sad zvuči malo agresivno
kažem, nisam imala nikakvih info o tome osim onih rekla-kazala. meni jest pomoglo, ali sada bih ipak malo pročačkala o tome, prije ikakvog praktičnog poduzimanja

ali limunovom soku (za oralnu konzumaciju) se u različitoj literaturi daje veća prednost nego mrkvinom...
__________________
Instagram
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 20:13   #7
Quote:
zdenis83 kaže: Pogledaj post
Iscjediti limun ito nakapati u oko??? Ja nosim naocale zbog kratkovidnosti,ali bi svejedno probao....no nekako mi je frka iscjediti sok od limuna ravno u oko.....
Ipo mom mišljenju malo pre agresivno, možda griješim , a da je pitati starijeg oftamologa??
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 21:20   #8
malo sam potražila i uspila sam ovo nać na jednom drugom forumu:

"Moja nana (baka) je trebala ici na operaciju katarakte-mrene oba oka.
Inace je to kod nje bilo genetski - njen brat je isto tako imao tu bolest i operacija mu je pogorsala stvari...

Ona je izlijecila tu bolest i nije joj se nikada vratila.
Ljekari nisu mogli vjerovati. Naime, ukapavala je med i limun u oci. Koliko puta i kako, stvarno ne znam. Znam da je bilo bolno ukapavati to u oci.

Umrla je kada je napunila 100 godina i naocale je koristila zadnjih par godina samo kada je sila.

Mrena joj se nikada nije vratila.

Ovo je sto posto provjereno i makar ti moze dati neke smjernice u kojem pravcu da istrazujes alternativne metode lijecenja. I sada barem znas da je katarakta izljeciva 100% alternativnim putem, bez opracije.
"
__________________
Instagram
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 23:29   #9
Quote:
zdenis83 kaže: Pogledaj post
Iscjediti limun ito nakapati u oko??? Ja nosim naocale zbog kratkovidnosti,ali bi svejedno probao....no nekako mi je frka iscjediti sok od limuna ravno u oko.....
Mene isto muči ta kratkovidnost, ali povremeno mi se vrača, pa se "izlječim" od nje itd. Uglavnom, moja preporuka ti je, možda zvuči glupo i to, ali meni pomogne.
Radi se o tome, izvadi si ležaljku na dvorište ili tak negdje legni si i gledaj u nebo. Na početku znaju oči boljet od gledanja, gledaj tako oko 15 minuta svaki dan, tako tjedan dana, pa javi na forum jel ti pomoglo. Jer ja imam osječaj da to stvarno pomaže. Nemoj gledat u sunce, osim ako je iza oblaka, jer direktno u sunce bi ti moglo oštetit nešto u oku. Iako ja znam ponekad gledat u sunce kolko god ono jako bilo, zašto to radim nemam pojma
Uglavnom, probaj, moja preporuka je da gledaš u oblake nasuprot sunca
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 11:57   #10
Quote:
zdenis83 kaže: Pogledaj post
Iscjediti limun ito nakapati u oko??? Ja nosim naocale zbog kratkovidnosti,ali bi svejedno probao....no nekako mi je frka iscjediti sok od limuna ravno u oko.....
sve je placebo.
pogledajte ovaj segment (2:43):
https://www.youtube.com/watch?featur...SMebqU7Y#t=163

možda vam padnu neke ideje na pamet.
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.