Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2012., 16:27   #61
Quote:
Eufrazija kaže: Pogledaj post
znači, vi tvrdite da vam se poboljšao vid od rupičastih naočala???
Inače bratija biznismeni alternativci na http://www.pogledbeznaocala.com/ "tvrde" kako jedino nošenje rupičastih naočale nije dovoljno za poboljšanje vida!

Isto tako tvrde kako su rupičaste naočale bolje od sunčanih što je meni teško za povjerovati jer rupičaste propuštaju UV zrake direktno u oko.

Knjiga koju prodaju je preskupa (bezobrazno?) i pretpostavljam osim osobnog pozitivnog iskustva korisnika nema niti jedne neovisne provjere učinaka od strane ovlaštenih autoriteta.

Smanjena dioptrija oka je nešto što se može objektivno utvrditi.
Dakle, klasična medicina ne bi mogla ignorirati poboljšanja dobivena ovako ako postoje na značajnom uzorku ispitanika.

Ne bi li bilo bolje reklame za biznis mahati pozitivnim rezultatima kliničkih ispitivanja koje ne bi morali provesti "protivnici" tj. oftomolozi nego sami
pristaše rupičastih naočalama?

Da li je u svijetu ili kod nas ikad viđeno takvo što?
boomer5999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 22:05   #62
Quote:
boomer5999 kaže: Pogledaj post
Inače bratija biznismeni alternativci na http://www.pogledbeznaocala.com/ "tvrde" kako jedino nošenje rupičastih naočale nije dovoljno za poboljšanje vida!

Isto tako tvrde kako su rupičaste naočale bolje od sunčanih što je meni teško za povjerovati jer rupičaste propuštaju UV zrake direktno u oko.

Knjiga koju prodaju je preskupa (bezobrazno?) i pretpostavljam osim osobnog pozitivnog iskustva korisnika nema niti jedne neovisne provjere učinaka od strane ovlaštenih autoriteta.

Smanjena dioptrija oka je nešto što se može objektivno utvrditi.
Dakle, klasična medicina ne bi mogla ignorirati poboljšanja dobivena ovako ako postoje na značajnom uzorku ispitanika.

Ne bi li bilo bolje reklame za biznis mahati pozitivnim rezultatima kliničkih ispitivanja koje ne bi morali provesti "protivnici" tj. oftomolozi nego sami
pristaše rupičastih naočalama?

Da li je u svijetu ili kod nas ikad viđeno takvo što?
Odlučila sam prestati non-stop nositi leće i naočale i sada naočale nosim samo kad su mi prijeko potrebne. Vani nosim rupičaste naočale.
Vid mi je osjetno oštriji. Jednostavno.
__________________
----------
suzette is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 18:23   #63
Quote:
suzette kaže: Pogledaj post
Odlučila sam prestati non-stop nositi leće i naočale i sada naočale nosim samo kad su mi prijeko potrebne. Vani nosim rupičaste naočale. Vid mi je osjetno oštriji. Jednostavno.
Suzette, pozdrav .
Sada sam u 50. god. a rupičaste naočale koristim jedno 2 godine.

Uz ostale postove na forumu napisao sam post #38 (02.01.2011.) i opisao tadašnje iskustvo s rupičastim naočalama, da se ne ponavljam.

U mojoj dobi naočale nisu spriječile porast dioptrije jer starenje i promijene u tkivu oka čine svoje!

Pjesmicu kako imaju čudesno djelovanje i jačaju očne mišiće niti jedan ovlašteni autoritet (koliko net i ja znamo) nigdje nije potvrdio i pitanje nije li to mit, placebo ili reklamni trik.

Nisam ih odbacio jer koristim ih u nekim uvjetima određeno vrijeme umjesto dioptrijskih koje mi također umaraju oči tijekom radnog dana.

Priča kako mi se dioptrija povećala jer nisam potpuno odbacio klasične naočale ne stoji jer rad s sitnim predmetima nije moguć uz korištenje rupičastih naočala (elektronika), smeta raster.

Kao i Vi koristim ih kao sunčane naočale ali samo kad idem na posao ili s posla, dakle kratko vrijeme dok čekam javni prijevoz. Pripazite jer nemaju UV zaštitu.

Nisam čuo za štetne pojave od korištenja ali netko je spomenuo kako su u nekim zemljama zabranjene vjerojatno jer ne proizvode učinak koji im se pripisuje. Daleko je to od tvrdnje kako ih oftamolozi sve više preporučuju.

Nemojte ovo shvatiti kao antireklamu, ako ste mlađa osoba možda Vaše iskustvo bude puno pozitivnije, samo da znate kakvo je moje iskustvo.

Boomer.
boomer5999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 10:02   #64
Postoji li mogućnost da rupčaste naočale rješe problem hipersenzibilnosti na svijetlo? Kako ih u tom slučaju nositi, sa lećama ili bez?
__________________
ulala
Goldstein is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 12:26   #65
Quote:
Goldstein kaže: Pogledaj post
Postoji li mogućnost da rupčaste naočale rješe problem hipersenzibilnosti na svijetlo? Kako ih u tom slučaju nositi, sa lećama ili bez?
Pogledajte ovaj post:
http://www.pogledbeznaocala.com/blog/rupicaste-naocale/

Naočale smanjuju vidnu površinu a time i količinu svjetlosti.
Dok se nose sigurno nešto poboljšavaju fokus oku koje inače treba korekciju dioptrije.

Ne bi li bolji izbor bio sunčane naočale bez dioptrije+leće?

Osobno mislim kako bi kombinacija leće+rupičaste bila neobična,
no ne nosim leće pa ne mogu dati osobno iskustvo.

Ne zaboravite, rupičaste naočale u prirodi ne štite od UV zraka.

Lp.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 19.10.2012. at 13:49. Reason: quote
boomer5999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 12:38   #66
znam da je malo off,ali ako netko želi, ja prodajem rupičaste naočale. stoje mi bezveze. ne stignem ih nositi.
više u inbox hvala
zeland is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 16:30   #67
Meni samo nije jasno, zasto su pobogu ovako ruzne, bar ove plasticne koje ja imam. Steta, jer bi ih svudje nosila,a a ovako nema sanse.
Najozbiljnije ih razmisljam izrezati i zalijepiti u normalnije okvire.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 20:25   #68
gdje ih uopce mogu kupiti u zagrebu? molio bi za neku adresu gdje mogu doci, probati, dati cash i to je to.
hvala
__________________
Anđeli lete jer se ne opterećuju.
lav1908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 22:37   #69
Može li mi netko reći kako se te naočale zovu na engleskome ?
Pitam zato jer ih hoču nači na ebayu, no neznam upisati ime na engleskome.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 20:10   #70
Cool

Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći kako se te naočale zovu na engleskome ?
Pitam zato jer ih hoču nači na ebayu, no neznam upisati ime na engleskome.
Pretraživanje pod "Pinhole Glasses" ili "Raster Glasses" pronalazi rezultate.
Svoje sam kupio kod nas poštom preko tvrtke "Bio-rama".

Za Zg. nisam čuo gdje ima.
boomer5999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 13:19   #71
Ako baratate s nešto engleskog ovdje se vidi raskorak između tvrdnji firmi koje prodaju rupičaste naočale i oftomologa.

http://www.independent.co.uk/life-st...s-1253113.html

Dopisivao sam se s Viktorom Medvedevim. Kontakt osoba bila je vrlo ljubazna i tvrdila kako su iskustva na hrvatskom ograničen izvor podataka što je opasno. Ovo je članak s engleskog govornog područja.
boomer5999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 00:14   #72
Quote:
boomer5999 kaže: Pogledaj post
Pretraživanje pod "Pinhole Glasses" ili "Raster Glasses" pronalazi rezultate.
Svoje sam kupio kod nas poštom preko tvrtke "Bio-rama".

Za Zg. nisam čuo gdje ima.
Vidio ih na stolu za popuste na vrbanima di sam ja. Malči Viola.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 19:38   #73
Quote:
Jolac kaže: Pogledaj post
Produbljivanje fokusa je potpuna laž,fokus oka je na istom mjestu,ali svaki čovjek sa bilo kojom refraktivnom greškom(kratkovidnost,dalekovidnost,astigmatizam) koji gleda kroz rupicu užu od vlastite zjenice vidjet će bolje nego da rupice nema,ali to nema nikakve veze sa smanjivanjem dioptrije.
Zapravo indirektno ima. Kod fotoaparata, dalekozoara... se fokus mijenja odnosom udaljenosti dviju leća, a kod oka to obavljaju očni mišići. Kod zdravog oka je dalekovidnost (staračka) odnosno prezbiopija najbolji primjer. Simptomi su ono što zovemo "prekratke ruke" jer udaljavajući tekst što više od oka kako bismo bolje vidjeli, pokušavamo produbiti fokus onda kad oko, zbog oslabljenih mišića, to više ne može samo. Logičan zaključak je da vježbanje očnih mišića može pomoći.

Eskimi (Inuiti) koriste slične od prapovijesti jer nisu imali sunčane. Drvene s uskim prorezima kako bi u oko ušlo što manje blještave svijetlosti, a zbog sprečavanja sljepila. Sunčeva svjetlost u kombinaciji s nepreglednim bijelim površinama je opasna za vid jer zjenica, koliko god se skupila, još uvijek propušta preveliku količinu svjetlosti pa oku treba pomoći.

Zadnje uređivanje siddharta : 10.09.2013. at 19:55.
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 08:54   #74
začudilo me jučer. gledao sam u daljinu par sati sa rupičastim naočalama. nemrem vjerovat koliko sam bolje vidio s dioptrijskim poslije (već su za rashod pa sam mislio nabavljat jače)
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 10:19   #75
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Dakle, te naočale malo poboljšaju fokus, drastično smanje svjetlinu i to je to.

Da, očni mišići se naprežu, ali od toga nema nikakve koristi.

Dioptrija se time ne rješava. Tvrdnje da se njima može smanjiti dioptrija su obična laž i zato su te naočale opravdano na "crnoj listi", u ladici "šarlatanstvo".

Jedna od većih debilana iz uvodnog posta je da nošenje običnih naočala oslabljuje očne mišiće i da se povećava dioptrija. Koja hrpa gluposti, doista.

Iskreno, ne vidim apsolutno nikakvu svrhu rupičastih naočala. Samo se naprežu oči. Dioptrija se neće smanjiti.
Uglavnom slažem se sa napisanim.

Ipak, po osobnom iskustvu zamor očiju je veći kad cijeli dan koristim dioptrijske naočale prema kombinaciji dioptrijkske - rupičaste. (Trebam naočale za blizu).

Ne znam objasniti.
Ograničeno "naprezanje" => povećana aktivnost očnih mišića koji kao i svaki drugi mišići "bolje radne" ako se pojačano koriste? Inače ubrzano propadaju.
Zato nisam još odbacio rupičaste!

Slažem se teško će bitno smanjiti dioptriju. Do gubitka elastičnosti oka i deformacije dolazi zbog bioloških razloga (starenje u mom slučaju) i kako bi to rupičaste naočale mogle poništiti?
Ali kao što potrošena kičma bolje služi kad se vježbanjem jača i isteže da li tako možda rupičaste naočale pozitivno utječu na oči?

Ako netko želi kupiti kvalitetne rupičaste naočale trebaju izgledati ovako (kvadratičan raster sprijeda)
http://www.she.hr/wp-content/uploads...-naocale-2.jpg

a ne ovako
http://biorama.net/rupicaste-naocale

Prve sam platio 200 kn prije cca 4 godine i bile su odlične. Druge sam ovih dana platio 100 kn i razmišljao vratiti ih.

Prednost četvrtastog rastera sprijeda je što nema loma svjetlosti na površini. Prve imaju i finiji raster tako da je slika bolja.
Pregrub raster drugih previše skriva vidik.
Pokrpao sam prve i nosim ih za van. Druge mogu koristiti samo za rad na računalu.

Pozdrav i sretno sa rupičastim naočalama.

Zadnje uređivanje boomer5999 : 02.09.2015. at 10:43.
boomer5999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2020., 12:56   #76
Pročitao cijelu temu.Moj zaključak je da svakako treba probati,cijena je mizerija a svaki napredak dobrodošao.Hvala boomeru na važnoj inf.oko četvrtastog rastera.Iako je tema stara još je korisna,pa ću dogodine napisati vlastito iskustvo
idjeelagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2020., 13:24   #77
Quote:
idjeelagi kaže: Pogledaj post
Pročitao cijelu temu.Moj zaključak je da svakako treba probati,cijena je mizerija a svaki napredak dobrodošao.Hvala boomeru na važnoj inf.oko četvrtastog rastera.Iako je tema stara još je korisna,pa ću dogodine napisati vlastito iskustvo
Znači rupa, nebitno o velicini i razmaku, ...... jedino moguce je da ono što vidiš na jedno oko nevidiš na drugo, znači 100 ljudi 100 razlicitih naočala, (udaljenost od oka, razmak između zjenica...), i kolko je velika ta rupa?? sferna aberacija?
Trajla CeDeE is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2020., 20:46   #78
Bitno je kakva je rupa. Mora izgledati kao stožac.
Na internetu se prodaju naočale sa običnim rupama, tako da nije svejedno.
forchetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2020., 19:12   #79
Quote:
boomer5999 kaže: Pogledaj post
Suzette, pozdrav .
... ali netko je spomenuo kako su u nekim zemljama zabranjene vjerojatno jer ne proizvode učinak koji im se pripisuje. ......

Boomer.
E mene ovo zanima i to ne samo u vezi ovih naočala nego u vezi svih proizvoda za koje možemo nači reklamu a u stvari su prevara kompletno ili djelomično, no bitno da imamo povjerenstva za masu drugih gluposti.
Lima is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2022., 23:10   #80
Quote:
forchetta kaže: Pogledaj post
Bitno je kakva je rupa. Mora izgledati kao stožac.
Na internetu se prodaju naočale sa običnim rupama, tako da nije svejedno.
E to sam i ja skužila. Bitno je i kako se koriste (treba radit vježbe, tj. gledat u jednu točku, a ne ih samo nosit). Imala sam (do selidbe) te naočale sa stožastim rupicama (unutarnji promjer manji, vanjski veći) - trebalo mi je malo da pohvatam kak ih koristit, tj. da oko prokuži ajmo reć i onda su me spasile od naočala. Jer nakon dva mjeseca ležanja u krevetu radi oporavka i buljenja ili u knjigu ili u ekran, bome mi se počelo mutit pred očima na ostale udaljenosti. Al dosta sam ih koristila i redovito i prestalo mi se mutit.

E sad, ono što mene zanima je jel zna netko di kupit baš takve naočale? Nemam pojma od kud su ove koje sam prije imala (nisam ih ja kupila i davno su kupljene). Sad mi trebaju baš moje, a po slikama na webshopovima ili ne mogu skužit kakva je rupica ili je očito "ravna" ili pak kockasta
Asimiv is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.