Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2015., 13:25   #101
Quote:
LupiLu kaže: Pogledaj post
Očito nisam upućena. Plz objasni. Stvarno ne znam.
Pretpostavljam da ne mislis na nadzor jer ako je jedan dan...tada to nije nadzor.
Ali sasvim svejedno radi li se o jednom danu ili nadzoru od nekoliko mjeseci...ista osoba ili vise njih dolazi tebi i njemu.
suhi13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 17:35   #102
Quote:
suhi13 kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da ne mislis na nadzor jer ako je jedan dan...tada to nije nadzor.
Ali sasvim svejedno radi li se o jednom danu ili nadzoru od nekoliko mjeseci...ista osoba ili vise njih dolazi tebi i njemu.
Jel uvijek oboje dobiju nadzor?
LupiLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 20:36   #103
Quote:
LupiLu kaže: Pogledaj post
Jel uvijek oboje dobiju nadzor?
Koliko ja znam...da. Nadzor se dodjeljuje ako postoji neki problem. Kod
nas je bio problem u komunikaciji. Iako ja mislim da nije problem bio sa moje
strane...to oni ne znaju. isto tako je i ona mogla to reci. Tako da mislim kako se nadzor dodjeljuje za obje strane.
suhi13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 18:56   #104
Poštovani forumaši, trebam savjet. Imam dijete iz vanbračne veze. Malena ima 7 godina i nikada nije vidjela oca. Niti pita niti brine. Uglavnom, dala sam prijedlog sudu za lišavanje roditeljske skrbi, s obzirom da ne kontaktira, ne plača alimentaciju i ostalo. Bila sam na psihološkoj procjeni u centru, i što se njih tiče (upoznati su sa svime jer mi nije htio dati ni suglasnost da joj izvadim osobnu iskaznicu pa sam morala preko njih) sve je u redu da se dijete povjeri meni na skrb. E sad, sud je malenoj dodijelio privremenu skrbinicu iz Centra za posebnu skrb i ona će morati obaviti razgovor sa njom, pretpostavljam ne u mojoj prisutnosti. Ja njoj nikada nisam govorila ružno o njemu, na njene upite bi odgovarala da on živi negdje drugdje a ne sa nama, da ima i takvih obitelji.. uglavnom, mučna priča. Davno prije sam razgovarala sa dječjim psihologom kako se postaviti u toj situaciji sa njenim pitanjima, rečeno mi je da mogu govoriti istinu u granici koju ona može shvatiti. Činilo mi se (i sad mi se čini) prebolno za nju reći joj da ga ne zanima i da ju ne smatra svojim djetetom. Naravno da joj nedostaje tata, očinska figura kakvu vidi kod ostale djece, i razvedenih i onih u normalnoj obiteljskoj zajednici. Lišavanje mi je najvažnije zbog nekih općenitih stvari, preseljenja, promjene adrese, u svemu se traži potpis drugog roditelja, ne daj Bože ozbiljnije bolesti, operacijskog zahvata, oni će tražiti njega a njega to ne zanima. Sa druge strane, čini sve da opstruira što god može. Sad, u cijeloj toj štoriji, mene muči razgovor djelatnica centa sa djetetom, jesam li pogriješila što joj nisam rekla golu, bolnu istinu o svemu, i raspršila njene mjehuriće nade da će tata možda jednom doći po nju, jer neće, a smatram da nije dobro da je toga svjesna sa 7 godina. Ako ima tko iskustva, kakve razgovore vode sa djecom, da li uzimaju u obzir njihove godine i shvaćanja.. čini mi se dvosjekli mač
__________________
"Ako u životu ne možeš naći nekoga da hoda uz tebe ili bar dovoljno prati, onda je bolje kroz život kročiti sam."
M@zi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 09:02   #105
Quote:
M@zi kaže: Pogledaj post
Sad, u cijeloj toj štoriji, mene muči razgovor djelatnica centa sa djetetom, jesam li pogriješila što joj nisam rekla golu, bolnu istinu o svemu, i raspršila njene mjehuriće nade da će tata možda jednom doći po nju, jer neće, a smatram da nije dobro da je toga svjesna sa 7 godina. Ako ima tko iskustva, kakve razgovore vode sa djecom, da li uzimaju u obzir njihove godine i shvaćanja.. čini mi se dvosjekli mač
Nemoj da te muči. Nisi ništa pogriješila.
Ovisi od Centra do Centra, od djelatnika do djelatnika. Razgovori se vode bez prisutnosti roditelja. Naravno da se uzimaju u obzir i godine i razumijevanje djece. Samo hrabro.
Lišenje je trebalo pokrenuti i ranije. Jednako tako oca lišenje roditeljske skrbi ne oslobađa dužnosti uzdržavanja svoga djeteta. Dijete ima zakonsko pravo na alimentaciju.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 19:01   #106
M@zi, ne mislim da si neispravno postupila. nisi dijete trovala i instruirala, okretala protiv oca, nisi joj ni hranila fantaziju, posavjetovala si se sa strucnom osobom oko svega i vjerujem da ce tvoja iskrenost i briga biti prepoznate. nemoj se bojati tih razgovora. javi kako je sve proslo
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 19:34   #107
Hvala vam cure na podršci. Bojim se da mi to ne odbiju, stvarno mi je već dosta tih pravnih zavrzlama, u ovih zadnjih sedam godina previše vremena sam provela na sudovima i centru, baš mi je dojadilo. Bojim se da će i ovaj proces razvući, kako to sudstvo obično voli. Najviše me muči ta rečenica, da skrbnica mora razgovarati sa njom i "te istu upoznati s predmetom, tijekom i eventualnim ishodom istog, te pribaviti njezino očitovanje volje u odnosu na predmetni postupak". Nitko sretniji od mene (i nje) da ima normalan odnos sa ocem. I "njezino očitovanje volje" bi sigurno bilo da ima oca kao i većina druge djece. Čini mi se da nije dovoljno zrela da takav razgovor, ne znam. Živi bili pa vidjeli, bit će kako mora biti, ja javim kako je prošlo! Hvala još jednom
__________________
"Ako u životu ne možeš naći nekoga da hoda uz tebe ili bar dovoljno prati, onda je bolje kroz život kročiti sam."
M@zi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 11:52   #108
Quote:
M@zi kaže: Pogledaj post
Poštovani forumaši, trebam savjet. Imam dijete iz vanbračne veze. Malena ima 7 godina i nikada nije vidjela oca. Niti pita niti brine. Uglavnom, dala sam prijedlog sudu za lišavanje roditeljske skrbi, s obzirom da ne kontaktira, ne plača alimentaciju i ostalo. Bila sam na psihološkoj procjeni u centru, i što se njih tiče (upoznati su sa svime jer mi nije htio dati ni suglasnost da joj izvadim osobnu iskaznicu pa sam morala preko njih) sve je u redu da se dijete povjeri meni na skrb. E sad, sud je malenoj dodijelio privremenu skrbinicu iz Centra za posebnu skrb i ona će morati obaviti razgovor sa njom, pretpostavljam ne u mojoj prisutnosti. Ja njoj nikada nisam govorila ružno o njemu, na njene upite bi odgovarala da on živi negdje drugdje a ne sa nama, da ima i takvih obitelji.. uglavnom, mučna priča. Davno prije sam razgovarala sa dječjim psihologom kako se postaviti u toj situaciji sa njenim pitanjima, rečeno mi je da mogu govoriti istinu u granici koju ona može shvatiti. Činilo mi se (i sad mi se čini) prebolno za nju reći joj da ga ne zanima i da ju ne smatra svojim djetetom. Naravno da joj nedostaje tata, očinska figura kakvu vidi kod ostale djece, i razvedenih i onih u normalnoj obiteljskoj zajednici. Lišavanje mi je najvažnije zbog nekih općenitih stvari, preseljenja, promjene adrese, u svemu se traži potpis drugog roditelja, ne daj Bože ozbiljnije bolesti, operacijskog zahvata, oni će tražiti njega a njega to ne zanima. Sa druge strane, čini sve da opstruira što god može. Sad, u cijeloj toj štoriji, mene muči razgovor djelatnica centa sa djetetom, jesam li pogriješila što joj nisam rekla golu, bolnu istinu o svemu, i raspršila njene mjehuriće nade da će tata možda jednom doći po nju, jer neće, a smatram da nije dobro da je toga svjesna sa 7 godina. Ako ima tko iskustva, kakve razgovore vode sa djecom, da li uzimaju u obzir njihove godine i shvaćanja.. čini mi se dvosjekli mač
Prolazila sam sa sestrom slično i sve je mogući dvosjekli mać, naprosto ne možeš znati kako razmišlja pojedini socijalni radnik. Kada smo se raspitivale kao ti sada, čak su nam rekli kakvu koji kod nas ima statistiku, kakvim se principima vodi. A to nije baš slično.
Nekako sam formirala stav da je najbolji izlaz istina prilagođena dobi djeteta, onome što može razumjeti. Jer sve drugo može još više zakomplicirati odnose u svim smjerovima. Pogotovo izričite laži i obećanja.
Osim toga, bilo koji postupak se može tumačiti kasnije u drugačijem svjetlu i iz njega izvlačiti posve pogrešne zaključke. Sestra je u nekom dobu ocu svoje kćeri doslovno plaćala gorivo za motor i cestarinu, a i pripremila poklon koji će on dati kćeri za rođendan. Kasnije je to bio problem sa soc. radnikom u smislu da što drami i traži isto što i ti, kada je godinama podržavala odnos kakv je već bio i kao pokazivala razumijevanje za njegove probleme. (On je doduše uvijek bio izrazito slatkorječiv i nije ništa odbijao u načelu od obveza, nego je uvijek imao ispriku sa životnim razlozima i traženjima, pa i svojom bolešću)
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2022., 18:32   #109
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Dolaze i budu u mom slucaju i u 22,30 h
Ne smetaju ih prijatelji
Ako vas nema doma,pricekaju
Duznost im je ulaziti u frizider,kupaonicu osobito,kontroliraju higijensko prehrambene navike
Mogu sve sto zele,a zele dobiti uvid u sve dto se odvija oko djeteta...osobito ako druga strana ima neke primjedbe
Bože, šta je ovo naivno. Čovjek bi rekao da živimo u nekoj zemlji gdje su svi fini i krasni. Očito da se nikad niste susreli s socijalnim radnicama i nadzorima. Mafija im nije ni do koljena po stupnju teroriziranja ljudi. Osobito žena. Po novom su dobili nalog od Eu da se izjednače oduzimanja djece po spolu, pa jednako odizimaju i majkama i očevima ili uzmu oboma. Živjela umjetna ravnopravnost! Sve te soc radnice nemaju ni minimum solidarnosti ili empatije. Guraju ljude u provaliju. Doslovno ako te netko prije ne upozori šta rade i kakvim se perfidnim igrama služe, ćeš im upasti u rupu koju su ti iskopali. Ja nisam mogla vjerovati da bi netko mogao obavljati takve zle poslove i za to primati plaću. A zaštićene su abnormalno koju god grešku uništenja tuđeg života napravile. I tu nema pomoći. A ekipa vjeruje da je sve čisto. Je, dok se ne pobunis protiv njihovog terora.
Luzzia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2022., 22:52   #110
Quote:
Luzzia kaže: Pogledaj post
Bože, šta je ovo naivno. Čovjek bi rekao da živimo u nekoj zemlji gdje su svi fini i krasni. Očito da se nikad niste susreli s socijalnim radnicama i nadzorima. Mafija im nije ni do koljena po stupnju teroriziranja ljudi. Osobito žena. Po novom su dobili nalog od Eu da se izjednače oduzimanja djece po spolu, pa jednako odizimaju i majkama i očevima ili uzmu oboma. Živjela umjetna ravnopravnost! Sve te soc radnice nemaju ni minimum solidarnosti ili empatije. Guraju ljude u provaliju. Doslovno ako te netko prije ne upozori šta rade i kakvim se perfidnim igrama služe, ćeš im upasti u rupu koju su ti iskopali. Ja nisam mogla vjerovati da bi netko mogao obavljati takve zle poslove i za to primati plaću. A zaštićene su abnormalno koju god grešku uništenja tuđeg života napravile. I tu nema pomoći. A ekipa vjeruje da je sve čisto. Je, dok se ne pobunis protiv njihovog terora.
Ako uzmu djete oboma, kome idu djeca?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2022., 14:32   #111
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Ako uzmu djete oboma, kome idu djeca?
U dom
Martar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2023., 01:43   #112
Quote:
Martar kaže: Pogledaj post
U dom
A djedovi i bake, tete i stričevi? Zar se ne trazi netko adekvatniji za odgoj djeteta nego dom?! .
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2023., 20:36   #113
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
A djedovi i bake, tete i stričevi? Zar se ne trazi netko adekvatniji za odgoj djeteta nego dom?! .
ne traži
Martar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:07.