Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2016., 10:29   #381
Tahuti, moram te pitat: Koji od onih dva tri milijuna Chi Kung formi radiš?
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 12:36   #382
Glavna praksa je bila sjedeća: držanje balona, disanje kroz ruke i noge, razvoj vidovitosti, osjećanje kvalitete energije raznih predmeta, izmjena energije sa drvećem, mikrokozmička orbita, neke stvari iz tvrdog chi kunga kao čelična šaka, željezna košulja i još bezbroj drugih. Bilo je i vježbi u pokretu, kao potapanje balona i sl. Ali kada jednom osjećaš energiju onda je dobra bilo koja varijanta.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 10:40   #383
Quote:
mala curica2 kaže: Pogledaj post
Ali niko ne pise o cemu se tocno radi???
Kretanje energije kroz kraljeznicu kroz 3 kanala ... sta zna bit preintezivno (ko da te neko prikljucija na jaku struju ).


Vecini ljudi je to SF, neki umisle svasta, neki se i razocaraju Al da, svaka joga je kundalini joga. Kad bude vrime za to, doci ce ti.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 10:53   #384
Quote:
Tahuti kaže: Pogledaj post
osjećanje kvalitete energije raznih predmeta, izmjena energije sa drvećem, mikrokozmička orbita...
Što je mikrokozmička orbita, što se tu radi?
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 18:52   #385
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Što je mikrokozmička orbita, što se tu radi?
Voziš chi od perinuma uz leđa do trećeg oka, pa je izdahom spustiš preko prednje strane tijela nazad u perinum. Super vježba.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 19:00   #386
Quote:
Tahuti kaže: Pogledaj post
Glavna praksa je bila sjedeća: držanje balona, disanje kroz ruke i noge, razvoj vidovitosti, osjećanje kvalitete energije raznih predmeta, izmjena energije sa drvećem, mikrokozmička orbita, neke stvari iz tvrdog chi kunga kao čelična šaka, željezna košulja i još bezbroj drugih. Bilo je i vježbi u pokretu, kao potapanje balona i sl. Ali kada jednom osjećaš energiju onda je dobra bilo koja varijanta.
Već duže vremena tražim idealni (za mene chi kung), no kako sam u početku potrage usred jelena, ždrala i kornjače ponovo naletio na Falun Gong, što je najjača tehnika na koju sam ikad naletio, sad mi je priliv energije uvijek sa bilo kojom formom preslab. A ne da mi se dalje Gongat.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 23:38   #387
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Voziš chi od perinuma uz leđa do trećeg oka, pa je izdahom spustiš preko prednje strane tijela nazad u perinum. Super vježba.
Zahvaljujem
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 13:25   #388
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem
Sitnica. Uguglaj Mikrokosmička Orbita i sve će ti bit puno jasnije.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 15:34   #389
E al naziv je opak
Slediš se samo dok čuješ

M i k r o k o z m i č k a o r b i t a
sve me strah to ić radit
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 22:50   #390
Zazirem od svega što u nazivu ima oksimoron. Mikrokozmička orbita, ratnik mira, Maksim Mrvica i tako to. U samom početku su zbunjujući i paradoksalni tako da ne očekujem ništa pametno ako čitam nešto više o tome
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 09:47   #391
Hm, tako prevedeno, na kineskom ima tridesetak slova, ko mađarski putokaz izgleda, a onda se još i ne čita kako su posložena. To je samo ime. Ja se više bojim trendi imena, ono kad je bilo kvantno ovo ono, ili kad spoje engleski i tradicionalni naziv, power joga i to.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 16:24   #392
Namjeravao sam vam otkriti kako se budi kundalini, ali s obzirom da vas plaši odustao sam. Tu su bile još neke metode svima dostupne koje onda neću više spominjati.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 19:11   #393
Quote:
Tahuti kaže: Pogledaj post
Namjeravao sam vam otkriti kako se budi kundalini, ali s obzirom da vas plaši odustao sam. Tu su bile još neke metode svima dostupne koje onda neću više spominjati.
Zašto ne napisati za neplašljive?
mjesecarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 10:55   #394
Quote:
mjesecarka kaže: Pogledaj post
Zašto ne napisati za neplašljive?
Napisao sam to pomalo u šali. Javno davati neke upute za buđenje energije nije dobro. Ako se nekome nešto desi snosi se karmička odgovornost. Netko može imati potencijalnu skloonst ka šizofreniji, strahovima i sličnim bolestima i onda može do kraja prošvikati. Postoji opasnost od zloupotrebe određenih moći. Sve to se može izbječi direktnim kontaktom. Osim toga energija u rijetkim slučajevima ipak može pokrenuti neke učinke poput vrtoglavice, koje iskusan učitelj vrlo brzo riješi. Puno lakše je nekoga podučiti u živo, jer ga se vrlo lako može ispraviti ukoliko nešto krivo radi. Kada radite sami prepušteni ste sami sebi, mislite da znate, a možda je upravo krivo.

Vrlo slično je i sa Manjim Ritualom Pentagrama. U knjigama uvijek nešto fali ili neki pisci daju čak neispravne upute. Sve to se može izbjeći direktnom podukom.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 16:01   #395
Ma šta to Tahuti pričaš za manji pentagram? Šta tu uopće može bit krivo, ili izostavljeno?
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 19:00   #396
Krivi element na krivoj strani svijeta, kriva početna točka izvođenja "crtanja" pentagrama.....i tako to
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 20:50   #397
Hm, pri ruci su mi ritual pentagrama od dva autora: Michael Dorfman i Alan Richardson. Koliko (na prvi pogled) vidim isti su. I vibriranje zaziva, i smjer, i arhanđeli, i način crtanja pentagrama...
A obje knjige su manje više konfekcija.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 07:51   #398
Smile

Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Hm, pri ruci su mi ritual pentagrama od dva autora: Michael Dorfman i Alan Richardson. Koliko (na prvi pogled) vidim isti su. I vibriranje zaziva, i smjer, i arhanđeli, i način crtanja pentagrama...
A obje knjige su manje više konfekcija.
Oba autora su ok.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 22:20   #399
Super. Thx Tahuti.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 10:16   #400
Quote:
bozanstvena333 kaže: Pogledaj post
Sigurno da nisi spremna.Pobudjivanje kundalini energije je jako opasno za covjeka koji uzme knjigu i sam pokusava po opisanim vjezbama postici oslobadjanje energije.To je vjezba koja se radi sa uciteljem,a za one koji nemaju pojma o cakrama i radu s njima jako opasno po zdravlje,fizicko i psihicko.Inace kundalini je sklupcana pod desnim rebrom poput zmije,i kad se pobudi i oslobodi,treba s tom zmijom upravljati da ne pobjegne iz tijela van.Jedan od inicijacijskih snova da je to obavljeno je san u kome se staje crnoj zmijurini na glavu i ubija je se.S tim snom podsvijest pokazuje da je kundalini savladana.Kundalini je sport za ljude na malo vecem duhovnom nivou.
isuse...ja kada sam prije pola godne radila neke vježbe za buđenje kundalinija, sam tri dana zaredom sanjala zmije....jedanput sam iz nekog vrta izašla na brežuljak i oko mene je došlo puno zmija, crnih, tamnih a ja sam ih sve sredila i pobjegla nazad u vrt....drugi san je bio da me je lovila velika zmija a ja sam biježala a treći je da se velika zmija pretvorila u malu pa sam je uzela u ruku i pomazila.....znam samo da sam bilu u šoku od tolikog sanjanja zmija i nisam znala značenje, išla sam na sanjaricu i zaključila da ti snovi ništa ne znače....
__________________
ne brinite što ljudi misle oni to rijetko rade!
cura-sa-foruma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:55.