Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2017., 00:35   #41
Aharon je prvi velik svećenik i jedaanput godišnje je samo on mogao uči u sobu s kovčegom te izgovoriti Božje ime a to je sastavni dio judaizma.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 20:21   #42
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Aharon je prvi velik svećenik i jedaanput godišnje je samo on mogao uči u sobu s kovčegom te izgovoriti Božje ime a to je sastavni dio judaizma.
Ta vrsta Judeizma s kojeg ti beres je zlatno tele no polako to je sve dio razvoja no mi stari ponekad nemamo razumjevanja za mladje.Tu smo mi stari mudraci zakazali mora se priznati.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 23:35   #43
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ta vrsta Judeizma s kojeg ti beres je zlatno tele no polako to je sve dio razvoja no mi stari ponekad nemamo razumjevanja za mladje.Tu smo mi stari mudraci zakazali mora se priznati.
Ako su mudri starci zakazali to samo govori da ne postoje mudraši, nije li.


Šta je 'zlatno tele' u 21.stoljeću? Zbilja, to može biti svašta od materije, recimo može biti moje zlatno žitno polje za koje im rekoh prije ću umrijeti nego mi vi oduzeti... al 'zlatno' kako dođe tako prođe, jedva se snađeš a već ga nema, ostaneš sam podno Neba koje te pita što si to malo prije slavio... a ti rečeš nemam pojma, više se niti ne sjećam...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 15:39   #44
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ta vrsta Judeizma s kojeg ti beres je zlatno tele no polako to je sve dio razvoja no mi stari ponekad nemamo razumjevanja za mladje.Tu smo mi stari mudraci zakazali mora se priznati.
A e.
Aj ti nama objasni opet porijeklo Izraelaca. Kak ono- mati Hetitkinja a ćaća Amorejac?
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 17:31   #45
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
A e.
Aj ti nama objasni opet porijeklo Izraelaca. Kak ono- mati Hetitkinja a ćaća Amorejac?
Aj ti nama objasni zašto je Aron bio zlatno telaš ?
Pa možemo dalje.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 20:28   #46
Ja sam prvi pitao.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:17.