Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2017., 14:39   #3241
Nadam se da mi netko od vas može dati odgovore na određena pitanja.
Naime u zadnje vrijeme mi se događaju čudne stvari što se tiče snova i mislim da je riječ o AP. Jednom sam doživio prije tri-četiri godine izlaz iz tijela i prestravio sam se od onog zvuka i to mi je bilo zbilja traumatično iskustvo.
U zadnjih mjesec dana par puta doživljavam na onom prijelazu iz svjesnosti u san kao da ću se odvojiti od tijela ali nešto zove moje ime i onda se trgnem iz toga i probudim. Imao sam i par puta onu paralizu sna.I snovi su mi životopisniji nego ikad prije čak sam imao san gdje sam sanjao određenu scenu i doživo sam ju za par dana.
Volio bih da mi netko objasni je li stvarno riječ o AP i da li ima način kako to spriječiti, zašto se to sad javlja i slično?
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 16:08   #3242
Osjećaj "izlaženja iz tijela" ne mora uvijek biti astralna projekcija. Postoje još mentalne projekcije, kao i eteričke. Nevoljne astralne projekcije su najčešće nepotpune, jer se samo mali dio astralne mase "odvaja". Može se spriječiti tako da se osoba uravnoteži (pročitati o magijskoj ravnoteži elemenata), a tu se posebno misli na duševne osobine (karakter). Konkretno, mnogi nadobudni "duhovni" aspiranti nisu zreli za određene spoznaje, a ambiciozno forsiraju stvari pa im Akasha na razne načine poručuje da spuste loptu i pristupe vlastitom razvoju temeljitije i ozbiljnije. Ne pišem ovo direktno tebi, jer ne znam u kojoj se mjeri odnosi na to što radiš, nego kao nešto što načelno vrijedi i o čemu treba voditi računa.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 04:26   #3243
Znam da uvijek postavljam glupa pitanja ali radoznala sam ,sta cu kad me interesuje..pa evo molim vas da mi odgovorite jer me bas zanima sta se to desilo. Naime ,trenutno zivim u jednom gradu ali san se odvija gdje sam ja u drugom gradu,u dedinoj kuci u kojoj je umro. Sanjam kako se nalazim na sredini moje spavace sobe i znam da je to AP.Da bih uvjerila sebe da sam 100% sigurna ,gledam u krevet i uistinu vidim sebe kako spavam. Idem do dedinog kreveta na kojem je on spavao dok je bio ziv ,u namjeri da ga vidim i stvarno ga nalazim tamo kako lezi. Prilazim mu i razgovaram sa njim..e sad razgovor nije bitan,uglavnom drago mi sto sam ga srela i vracam se u sobu..vrata od terase su otvorena i ja izlazim van na terasu. Moj vid je toliko izbistren ,svaka boja koju vidim blista.Dodacu jos da sam cjelo to vreme svjesna sna.U nekom trenutku se budim. Da li je moguce da sam dozivjela AP. ili sam jednostavno imala neku vrstu lucidnog sna.
__________________
Ti nisi htjela andjela,htjela si crnog djavola,od mene si to i dobila..Voli te tvoja zver...
nebeski prah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 09:18   #3244
Quote:
nebeski prah kaže: Pogledaj post
...san se odvija gdje sam ja u drugom gradu,u dedinoj kuci u kojoj je umro. ... Prilazim mu i razgovaram sa njim..... Da li je moguce da sam dozivjela AP. ili sam jednostavno imala neku vrstu lucidnog sna.
U snu i/ili nakon smrti navodno zapravo imamo naš pravi život. Tamo smo u kontaktu s našim višim Ja, i gore su svi povezani. Svi koji trenutno jesu u nekoj inkarnaciji, i oni koji trenutno nisu, svi su gore i svi su povezani. Dakle prema toj priči moguće je da si stvarno razgovarala s njim. On gore doduše nije nemoćni starac nego izuzetno moćno energetsko biće, ali ga fizički intelekt pamti kao starca pa je moguće da je zbog toga tako interpretiran.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 20:40   #3245
Koja droga je najbolja za doživjet "izvantjelesno iskustvo"
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 21:31   #3246
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Koja droga je najbolja za doživjet "izvantjelesno iskustvo"
Terence McKenna 2017 - Quiet your mind and watch what happens.- April 30, 2017

Zavisi od kriterija. Neke mogu biti vrlo učinkovite ali s lošim posljedicama. Ovaj gore je autoritet. Inače kemija baš nije popularna na višim razinama.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 23:23   #3247
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
U snu i/ili nakon smrti navodno zapravo imamo naš pravi život. Tamo smo u kontaktu s našim višim Ja, i gore su svi povezani. Svi koji trenutno jesu u nekoj inkarnaciji, i oni koji trenutno nisu, svi su gore i svi su povezani. Dakle prema toj priči moguće je da si stvarno razgovarala s njim. On gore doduše nije nemoćni starac nego izuzetno moćno energetsko biće, ali ga fizički intelekt pamti kao starca pa je moguće da je zbog toga tako interpretiran.


A ne znam bas dali sam dobro razumjela ,ti tvrdis da je MOGUCE da sam stvarno razgovarala sa pokojnim dedom..Mene u stvari zanima da li ovaj moj san ima ikakve veze sa astralnom proj. ?? Da li mozes da mi das samo jedan pimjer iz mog sna u koji si stvarno siguran da je povezan sa AP.? Ili neko drugi ako moze da mi pojasni,svako misljenje bi mi dobro doslo,hvala .
__________________
Ti nisi htjela andjela,htjela si crnog djavola,od mene si to i dobila..Voli te tvoja zver...
nebeski prah is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 18:36   #3248
Quote:
nebeski prah kaže: Pogledaj post
A ne znam bas dali sam dobro razumjela ,ti tvrdis da je MOGUCE da sam stvarno razgovarala sa pokojnim dedom..Mene u stvari zanima da li ovaj moj san ima ikakve veze sa astralnom proj. ?? Da li mozes da mi das samo jedan pimjer iz mog sna u koji si stvarno siguran da je povezan sa AP.?...
O AP možda uspije netko drugi koju pametnu. Tema o snovima je na duhovnosti pa probaj tamo, ima ljudi koji se smatraju autoritetima.

Što se djedice tiče, on je besmrtna duša kao i svi ostali. U snu smo s njima u kontaktu i sasvim mi je normalno da si svake noći u kontaktu s najmilijima "na onom svijetu", pa tako i s "djedom". "San" nije san nego stvarnost u kojoj živimo s one strane vela, koja nam je preko dana jako teško dostupna. Doživljaj astralne projekcije upućuje na vjerojatnost da su ti "elementi" kod tebe jače razvijeni ili probuđeni, ili je postojao neki jači razlog da taj kontakt ostane u sjećanju. Ali noć je puna takvih kontakata koji u pravilu preko dana nisu dostupni fizičkom intelektu. Vrlo široka tema.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 00:56   #3249
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Tema o snovima je na duhovnosti ..
A gle mene - ista tema je i tu na alternativi.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 18:54   #3250
[QUOTE=LLSkylights;64583383]
Hvala ti puno na odgovorima ..pozz
__________________
Ti nisi htjela andjela,htjela si crnog djavola,od mene si to i dobila..Voli te tvoja zver...
nebeski prah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 23:15   #3251
E sad s podizanjem ove teme, potaknuli ste me da opet malo vježbam ap. Inače, i ja sam brijala po tome taman kad je SuperSonic pisao po forumu i pratila temu (tad još nisam bila ni registrirana). Nadam se da će se nekad opet pojaviti.

Nego, htjela sam pitati - jel bolje ić spavati kad smo baš jako umorni ili kad smo malo, skoro uopće ne, umorni. U kojoj situaciji od te dvije je lakše postići vibracije i AP?
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:09   #3252
Imam jedno pitanje, nisam siguran da spadau ovu temu, ako ne spada, recite slobodno.
Nekada mi se zna dogodit, kada budm dosta umoran i iscrpljen, da kad tek zadrijemam, odjedno osjećam kao da nešto dolazi prema meni, ne mogu nikako otvorit oči i prođe me jeza kroz cijelo tijelo. To se ponovi još 2-3 puta i nakon toga normalno zaspim, još da napomenem da sam svjestan svega toga, e sad ne znam šta je to, možda paraliza sna?
villa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 18:19   #3253
Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post
Nego, htjela sam pitati - jel bolje ić spavati kad smo baš jako umorni ili kad smo malo, skoro uopće ne, umorni. U kojoj situaciji od te dvije je lakše postići vibracije i AP?
Ne znam za AP, ali jasno da ćeš se u snu najbrže regenerirati, tako da je to uvijek najbolje kad si jako umorna. Pa i kad si samo malo umorna, u snu provodiš vrijeme sa svojim vlastitim božanstvom. U čemu je problem.
Inače najbolji put za spiritualni razvoj pa i AP u "svjesnom" stanju je meditacija. U kraćim ili duljim periodima, kako ti bolje odgovara, ali svaki dan.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 18:23   #3254
Quote:
villa7 kaže: Pogledaj post
Nekada mi se zna dogodit, kada budm dosta umoran i iscrpljen, da kad tek zadrijemam, odjedno osjećam kao da nešto dolazi prema meni, ne mogu nikako otvorit oči i prođe me jeza kroz cijelo tijelo. To se ponovi još 2-3 puta i nakon toga normalno zaspim, još da napomenem da sam svjestan svega toga, e sad ne znam šta je to, možda paraliza sna?
U snu smo u kontaktu s drugom stranom vela. Polusan bi vjerojatno trebalo biti stanje kada imamo tu komunikaciju a istovremeno imamo i malo svijesti s ove strane vela, pa tako najviše zapamtimo od te komunikacije.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 18:36   #3255
Može ti to bit paraliza sna. Jel se možeš micat?

Zadnje uređivanje Alienica : 17.07.2017. at 18:51.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 19:22   #3256
Ne, i moram dosta truda uložit da otvorim oči, kao da su zalijepljene, pokušavam da to prestane i par sekundi ne mogu otvorit i onda odjednom dobro.
villa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 04:45   #3257
Mislim da znam o cemu pricas. Meni se to zna desiti neovisno u kojem polozaju zaspim.
To nekako prekinem tako da ne trosim energiju i paniku sa otvaranjem ociju nego lagano pokusavam pomicati prste na rukama i nogama.
To mi za sada uspjeva.

To sam primjetio da mi se desava kada sam jako umoran i iscrpljen.

Sent from my NX505J using Tapatalk
JuniorRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 16:59   #3258
?

Pozdrav!

Dugo već lucidno sanjam i nedavno mi se dogodilo da sam se našla pored svog tijela.

Osjećaj je bio miran, bez prikaza, bez negativne energije oko mene, sve je bilo crnje od noći, ali valjda nisam iskusila AP do kraja jer sam nakon drugog pokušaja gdje me nešto diže iz tijela, rekla da sam umorna i da neću nikud. Dijelom sam bila vani jer sam samu sebe vidjela na par sekundi i nakon odbijanja, mrak.

Jučer sam legla u krevet i nakon minute, minute i pol sam počela osjećati trnce i bijele mrlje su se izmjenjivale velikom brzinom, kao da lebde. Da bi se, hop, za neko vrijeme našla u lucidnom snu. Nisam vidjela sebe, ništa nisam mogla pročitati normalno kako piše, uglavnom sam pokušala zamisliti poplavu u dvorištu i ne moram govorit' da mi je kuća u idućoj sekundi plutala u malom moru. Znači, to je bio san.


Mene zanima:

1. Kako to da se to dogodilo spontano? Što se tiče AP, naravno?

Ja ne meditiram, ne znam to raditi i nije me ni zanimalo posebno. Nikog tko ima iskustva s tim ne poznajem pa nisam s kim imala razgovarati. Vidim da se to radi tek nakon neke meditacije i treniranja. Pretpostavljam zbog kompleksnosti AP?


2. Jel' mogu ostat' zarobljena u astralu?


3. Vidim da te, navodno, vjera i religija onemogućavaju da uopće dođeš do vibracija potrebni za AP, jel' to istina?

4. Jel' postoji kakva zaštita ukoliko iziđeš iz tijela ili je samo vizualizacija dovoljna?

Pitam za slučaj da naiđem na nešto što ne želim.

5. Kako se vratiti u vlastito tijelo?
jednaobicnaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 18:25   #3259
Quote:
jednaobicnaja kaže: Pogledaj post
..2. [B]Jel' mogu ostat' zarobljena u astralu?..
Ja ovo ne vidim kao AP nego kao tvoje putovanje u snu. U snu putujemo svake noći, i to je toliko različito od jave da su nam ta sjećanja blokirana da nas ne zbunjuju u našem poslu zbog kojega smo na Zemlji. Zbunjen je tvoj intelektualni um ali ne i tvoja duša koja je tijekom sna u punoj aktivnosti i kojoj se ništa neće dogoditi, jer je to razina bogova. Duša nema problema s vraćanjem u tijelo. Ona se tu odlično snalazi jer nije blokirana kao intelektualni um. Nema nikakvih problema.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 00:33   #3260
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Ja ovo ne vidim kao AP nego kao tvoje putovanje u snu. U snu putujemo svake noći, i to je toliko različito od jave da su nam ta sjećanja blokirana da nas ne zbunjuju u našem poslu zbog kojega smo na Zemlji. Zbunjen je tvoj intelektualni um ali ne i tvoja duša koja je tijekom sna u punoj aktivnosti i kojoj se ništa neće dogoditi, jer je to razina bogova. Duša nema problema s vraćanjem u tijelo. Ona se tu odlično snalazi jer nije blokirana kao intelektualni um. Nema nikakvih problema.
Okay, hvala, ovo mi pomaže da malo razjasnim ovo sve.
jednaobicnaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:16.