Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2017., 21:50   #5661
S prvim cim smo dosli kuci, s drugim odmah ali je i pupak otpao drugi dan pa mozda nismo merodavni. Ako pelenu spakujes ispod pupka, ne bi trebalo da bude problema. Volim tetre i prefold za pocetak pa je to izvodljivo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 13:10   #5662
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
S prvim cim smo dosli kuci, s drugim odmah ali je i pupak otpao drugi dan pa mozda nismo merodavni. Ako pelenu spakujes ispod pupka, ne bi trebalo da bude problema. Volim tetre i prefold za pocetak pa je to izvodljivo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
za početak sam i planirala tetre i covere, iako i one koje inače koristimo su samo coveri u koje se stavi uložak, valjda će se moći smotati ispod pupka ti coveri
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 11:30   #5663
Zna li netko gdje kupiti u RH KAM kliješta za plastične drukere?
marek45 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 15:10   #5664
Hellou

Da malo osvjezim ovu temu:-)
Dali ima koja mama da koristi platnene pelene i kako ste zadovoljne?dali je komplicirano pranje odrzavanje i sve to...mene bas zanima i gledam da si ih uzmem...naturine sam gledala i bas su lijepe:-)...iskustva plizzz
Duda001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 15:14   #5665
Quote:
Duda001 kaže: Pogledaj post
Da malo osvjezim ovu temu:-)
Dali ima koja mama da koristi platnene pelene i kako ste zadovoljne?dali je komplicirano pranje odrzavanje i sve to...mene bas zanima i gledam da si ih uzmem...naturine sam gledala i bas su lijepe:-)...iskustva plizzz
Mi koristimo pp. Tetre i covere.

Što se tiče korištenja pp u odnosu na jp nema mi neke razlike, umjesto što jp baciš u smeće, ovo baciš u kantu, samo ih iz perilice vratiš u ladicu i to je to.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 15:18   #5666
Hej

Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Mi koristimo pp. Tetre i covere.

Što se tiče korištenja pp u odnosu na jp nema mi neke razlike, umjesto što jp baciš u smeće, ovo baciš u kantu, samo ih iz perilice vratiš u ladicu i to je to.
Sviđa mi se tvoj odgovor:-) sto znaci da odmah mi dvojbe padaju u vodu...ma kupit cu ih i bok...bas sam zapela...meni se isto ne cini to sad toliko ekstra posla nije to kao nekad...kako ih susis?mogu li u susilicu ili bolje ne?koliko ih imas?imas neku kantu za odlaganje ili kako ih cuvas do pranja?po noci kako izdrze?koliko cesto mjenjas ?sad sam te izresetala pitanjima...oprosti:-)
Duda001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 15:23   #5667
Quote:
Duda001 kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se tvoj odgovor:-) sto znaci da odmah mi dvojbe padaju u vodu...ma kupit cu ih i bok...bas sam zapela...meni se isto ne cini to sad toliko ekstra posla nije to kao nekad...kako ih susis?mogu li u susilicu ili bolje ne?koliko ih imas?imas neku kantu za odlaganje ili kako ih cuvas do pranja?po noci kako izdrze?koliko cesto mjenjas ?sad sam te izresetala pitanjima...oprosti:-)
Sušim u sušilici, jedino covere ne. Imam 10-ak covera i 30-ak tetri i 20-ak uložaka.
Ti ulošci i tetre se za par sati osuše i bez sušilice moderne olatnene pelene baš i ne.
Imam kantu u koju ih stavim. Presvlačim ju 8-9 puta dnevno, preko noći izdrže 10-ak sati
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 15:38   #5668
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Sušim u sušilici, jedino covere ne. Imam 10-ak covera i 30-ak tetri i 20-ak uložaka.
Ti ulošci i tetre se za par sati osuše i bez sušilice moderne olatnene pelene baš i ne.
Imam kantu u koju ih stavim. Presvlačim ju 8-9 puta dnevno, preko noći izdrže 10-ak sati
Posto doista neznam bas puno coveri su zastitne gacice??pod tetre mislis bas na pelene?ne unisti ih susilica?
Duda001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 15:40   #5669
Quote:
Duda001 kaže: Pogledaj post
Posto doista neznam bas puno coveri su zastitne gacice??pod tetre mislis bas na pelene?ne unisti ih susilica?
Tetre su ti one pelene kvadratnog oblika i bijele, coveri su zaštitne pelene, nisu gaćice,kopčaju se na čičak ili drukere. Imaš koji mogu biti od rođenja do kraja pelenaštva (one size) i u veličinama. Ja imam one size i koristi ih otkad je napunila tjedan dana, a otpusna težina joj je bila 2600
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 16:08   #5670
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Tetre su ti one pelene kvadratnog oblika i bijele, coveri su zaštitne pelene, nisu gaćice,kopčaju se na čičak ili drukere. Imaš koji mogu biti od rođenja do kraja pelenaštva (one size) i u veličinama. Ja imam one size i koristi ih otkad je napunila tjedan dana, a otpusna težina joj je bila 2600
Tetra pelene bjele,pa to imam jos od prve trudnoce.. Koriste se i za siroko povijanje...nisam znala da se one stavljaju u pelenu?mislila sam da ide samo ta cover pelena i ulozak unutra i onaj celulizni papir koji se pokupi i baci ...
Duda001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 16:23   #5671
Drago mi je da je tema osvježena jer smo baš na trudnicama pričale o platnenim pelenama!

A imam sto pitanja

U vezi varijante s tetrama: kad god sam nekom iz starije generacije spomenula platnene pelene, odmah su se ježile i spominjale iskuhavanje, peglanje, sušenje i spas kad su se na tržištu pojavile jednokratne. E sad, dok čitam tekstove o pp, ispada da uopće nije komplicirano. Zašto? Tetra je i dalje tetra, ne vidim što se tu revolucionarno moglo promijeniti.

U vezi platnenih pelena: ako nemam sušilicu, koliko je nezgodno s njima zimi? Beba mi stiže u prosincu, nemamo veliki stan, ne bih htjela biti stalno zatrpana...
Pustošnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 16:30   #5672
Quote:
Pustošnica kaže: Pogledaj post
Drago mi je da je tema osvježena jer smo baš na trudnicama pričale o platnenim pelenama!

A imam sto pitanja

U vezi varijante s tetrama: kad god sam nekom iz starije generacije spomenula platnene pelene, odmah su se ježile i spominjale iskuhavanje, peglanje, sušenje i spas kad su se na tržištu pojavile jednokratne. E sad, dok čitam tekstove o pp, ispada da uopće nije komplicirano. Zašto? Tetra je i dalje tetra, ne vidim što se tu revolucionarno moglo promijeniti.

U vezi platnenih pelena: ako nemam sušilicu, koliko je nezgodno s njima zimi? Beba mi stiže u prosincu, nemamo veliki stan, ne bih htjela biti stalno zatrpana...
Kao sto vidis ja nisam bas upucena puno ...mi imamo kucu i imam ih gdje vani susit imam i susilicu ali nisam sigurna da ih je dobro susiti u susilici...ove tetre da i uloske ali covere neznam
Duda001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 16:41   #5673
Jeeeeej skupljamo se :klap:

Ja kad spomenem da cemo platnene dobim komentare: aha ....ili budes se naprala tog...ili mamin komentar joj to ti nevalja ja sam s tim poludila stalno.je sve promakalo

Neznam kaj svi tak rade dramu oko tog....ja ne vidim nesto puno extra posla za razliku od jednokratnih....skupis dok se ne napuni masina, operes slozis, spremis u ormar...
Ok da susenje je mozda malo zeznuto ak nemas mjesta bas....ja sam u kuci pa mi to nebude problem....ali ima i za to rjesenje kupit malo vise pelena tak da ove i ak se suse 2 dana imas druge suhe
A i mozda je bolja opcija uzet al2 pa kombinirat s tetrama ili cover i tetra koje se brzo suse...tetre su fakat tanke i mislim da se i po zimi brzo suse...

Mislim da je covere bolje ne u susilicu, al kaj to je tak brzo suho


A ovo iskuhavanje i peglanje tetra...fkt neznam zakaj su to tolko dezinficirali...kolko znam peglanjem se gubi moc upijanja....
Ja nebum ni robicu peglala a pogotovo ne tetre hahaha
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 16:52   #5674
Quote:
Pustošnica kaže: Pogledaj post
Drago mi je da je tema osvježena jer smo baš na trudnicama pričale o platnenim pelenama!

A imam sto pitanja

U vezi varijante s tetrama: kad god sam nekom iz starije generacije spomenula platnene pelene, odmah su se ježile i spominjale iskuhavanje, peglanje, sušenje i spas kad su se na tržištu pojavile jednokratne. E sad, dok čitam tekstove o pp, ispada da uopće nije komplicirano. Zašto? Tetra je i dalje tetra, ne vidim što se tu revolucionarno moglo promijeniti.

U vezi platnenih pelena: ako nemam sušilicu, koliko je nezgodno s njima zimi? Beba mi stiže u prosincu, nemamo veliki stan, ne bih htjela biti stalno zatrpana...
Niti iskuhavam niti peglam, sa starijom nisam imala sušilicu, zimska beba
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 16:53   #5675
Quote:
Duda001 kaže: Pogledaj post
Tetra pelene bjele,pa to imam jos od prve trudnoce.. Koriste se i za siroko povijanje...nisam znala da se one stavljaju u pelenu?mislila sam da ide samo ta cover pelena i ulozak unutra i onaj celulizni papir koji se pokupi i baci ...
Možeš tetru staviti kao uložak. Ili tetru mitati u fold, ja npr radim Pickkman fold
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 16:55   #5676
Quote:
Duda001 kaže: Pogledaj post
Kao sto vidis ja nisam bas upucena puno ...mi imamo kucu i imam ih gdje vani susit imam i susilicu ali nisam sigurna da ih je dobro susiti u susilici...ove tetre da i uloske ali covere neznam
Pa napisala sam ti da se coveri ne suše

Tetre se i bez sušilice za par sati osuše, ulošci isto tako.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 17:00   #5677
A kako točno mičete govno s tetre

Hoću reći, kad je beba mala ili je iz nekog drugog razloga stolica tekuća, onda se tetra mora prvo isprati, pa onda staviti na pranje u mašinu, zar ne?
Kasnije ga mogu direkt u školjku baciti, pretpostavljam?
Ili nabaviti te famozne papiriće koji se bacaju? Trebaju li ti papirići za tetre ili za mpp?
Pustošnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 17:05   #5678
Quote:
Pustošnica kaže: Pogledaj post
A kako točno mičete govno s tetre

Hoću reći, kad je beba mala ili je iz nekog drugog razloga stolica tekuća, onda se tetra mora prvo isprati, pa onda staviti na pranje u mašinu, zar ne?
Kasnije ga mogu direkt u školjku baciti, pretpostavljam?
Ili nabaviti te famozne papiriće koji se bacaju? Trebaju li ti papirići za tetre ili za mpp?
Ispereš dok je tekuće, kasnije baciš.
Papirići malo olakšaju
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 17:14   #5679
Ako se moraju ispirati, onda baš i nisu jednako praktične kao jednokratne koje samo baciš Nakupi se toga tijekom dana.
Pustošnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 17:32   #5680
Koristim tetre + male ručnikiće i bambus uloške kao dodatak sad kad je veći. Preko još stavim onaj papirnati flis koji se da oprat ako je samo popišan ili se baci ak je na njemu drekec.
Gaćice milovia s drukerima, super su.
Za noć sam mu prije znala slagat pelene na drugačiji način i s drugim tipom gaćica (objasnim ako nekog zanima), sad radim isto ko i dnevne.

Perem na 60 ili 40, ne sušim u sušilici jer tim se gubi veliki dio ekološkog smisla korištenje platnenih pelena. Neki put s pretpranjem, neki bez, jako malo praška.

Jedini potencijalni problem vidim u skladištenju zmazanih pelena. Najbolje ih je stavljati na prozračno mjesto i ne namakat ih prije pranja. Ako imaš bijelog veša za pranje svakih dva dana, onda stvarno nije problem. Nas dvoje smo sami, pa nemamo baš puno, tako da ja perem svakih 5-6 dana. Ali imam dvorište pa popišane pelene držim u mreži vani.

U godinu i pol moj sin nikad nije imao osip (:kucamodrvo: ) i ne mažem ga s nikakvim kremama tako da mislim da vjerojatno sve radim ispravno .


PS: Ako je beba samo dojena, drekec je topiv u vodi i ne moraš niš osim bacit u mašinu. Kad počne jest krutu hranu, onda drekec treba maknut, ali flis rješava problem.
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:49.