Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2017., 11:27   #2361
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Sve je to ok, ali je malo čudno da Poljska koja ima 38 mil. stanovnika i 9. po veličini u EU, a proizvodi poprilično puno modela dječjih kolica (Bebetto, Kunert, Expander ...), niti jedno jaje nije ocijenjeno...


Ako 38 mil poljaka najcesce kupuje MC, Britax, Cybex i naniu, ne vidim tu nista neobicno.
Iskreno, pre 4 godine ta kolica nisu bas bila znana. Istrazivala sam svašta i za njih nisam cula. Tražila sam online u UK, Italiji, Nemačkoj i Sloveniji. Dakle nije do dostupnosti u mojoj lokalnoj trgovini. Moje iskustvo nije relevantno ali mozda ipak prodaja nije značajna na EU tržištu. Ili bar jos ne. Nagađam. Nikad videla ta kolica i dalje, mada nisam u EU.

Takođe znam da jaje uz sisteme 3u1 neretko bude krš ako nije neko koje postoji i u samostalnoj prodaji. Razviti as, testirati, dobiti ateste i sve sto treba je ogromna investicija. I ako se firma ne bavi time konkretno (proizvodnjom i prodajom as), samo zamišljam sta sve mogu da uvaljuju neobrazovanom narodu bez svesti o važnosti as u saobraćaju. Ovo je generalno utisak, nije vezan za konkretnu marku kolica, nego se nadovezujem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 23:18   #2362
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
To Bobostello Mars je jaje koje ide uz Bebetto 3u1?

ta info mi je trebala.

onda ću svakako 2u1 i posebno jaje koje može i na ta kolica, a dosta ovih boljih jaja može.
Da, da. Mars jaje ide uz Bebetto 3u1.
Ma ide ti skoro svako jaje, samo ti trebaju adapteri. I adaptere imas za kupiti. Na stranici Djecja kolica, imas za kupiti adaptere i pise ti koji su za koje jaje.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
Ailani is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 10:17   #2363
Ja sam te adaptere za maxi cosi platila 68kn (inace su 80), al daju popust
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 10:49   #2364
meni je prodavačica rekla da taj Bebetto AS ide samo na pojaseve, ne i na isofix
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 11:31   #2365
To je istina. Zato smo se mi odlučili za maxi cosi + isofix.
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 11:54   #2366
Zanima me postoji li autosjedalica koja ide od rođenja do kraja razdoblja korištenja autosjedalica u prometu? Pitam zato što svaka autosjedalica ima rok trajanja pa da ne bi ispalo da se sjedalica može koristiti do 36 kg, a rok trajanja im je npr 3 godine. I zanimaju me sjedalice s isofiksom. Hvala unaprijed.
valed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 12:07   #2367
Quote:
valed kaže: Pogledaj post
Zanima me postoji li autosjedalica koja ide od rođenja do kraja razdoblja korištenja autosjedalica u prometu? Pitam zato što svaka autosjedalica ima rok trajanja pa da ne bi ispalo da se sjedalica može koristiti do 36 kg, a rok trajanja im je npr 3 godine. I zanimaju me sjedalice s isofiksom. Hvala unaprijed.
Rok trajanja većini sjedalica je 5-10 godina, ovisi o proizvođaču

Što se tiče korištenja jedne sjedalice od rođenja, prvo se do 10 ili 13 kg koristi jaje pod obavezno

Dakle eventualno se može koristiti ista AS od 10-13 kg pa do 36 kg

Osobno to nikad ne preporučujem i svakako preporučim posebnu AS još do 18 kg pa onda dalje kombiniranu

Tim više što su se preporuke uvelike promjenile zadnjih 2-3 godine i preporuča se dijete što dulje držati u kontra smjeru, dakle skroz do 18 kg

Ovo sa 36 kg ne treba shvaćati doslovno jer većina djece preraste sjedalice visinom i budu dovoljno visoki da ih se veže pojasom na busteru ili na busteru sa naslonom.

Recimo, moj je sad u Advansafix II koju sam kupila jer je vezanje pojasom do 25 kg
A on sad ima 19 kg ali ju je visinom prerastao, na što sam ja skroz zaboravila da bi se moglo desiti
Tak da će on 36 kg imati valjda u petom razredu kad već odavno neće biti u AS

Valeg koliko je dijete staro i kako je veliko?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 13:30   #2368
Francesca, mi imamo Cybex pallas fix, maleni ima 3 godine, nekih 17 kg i 108 cm s tim da još uvijek planiram koristiti sigurnosni jastuk. A pitanje sam postavila čisto informativno jer mi draga osoba uskoro treba kupiti autosjedalicu tako da se malo raspitujem, ali mislim da nisam vidjela autosjedalice na tržištu koje u jednoj pokrivaju sve grupe?
valed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 13:43   #2369
Quote:
valed kaže: Pogledaj post
Francesca, mi imamo Cybex pallas fix, maleni ima 3 godine, nekih 17 kg i 108 cm s tim da još uvijek planiram koristiti sigurnosni jastuk. A pitanje sam postavila čisto informativno jer mi draga osoba uskoro treba kupiti autosjedalicu tako da se malo raspitujem, ali mislim da nisam vidjela autosjedalice na tržištu koje u jednoj pokrivaju sve grupe?
na njima uglavnom piše 9-36 kg jer dok su skroz male bebe moraju biti u jajetu, nema od rođenja skroz jer je položaj za male bebe skroz ležeći

ako sam dobro skužila beba se još nije rodila?

ako je tako, i ako si mogu priuštiti, jaje na isofix bazi je jako praktično jer nema vezanja, samo ga upikneš

recimo maxi cosi ima super sistem za jaje i kasnije za skupinu I koje idu na jednu bazu, i ta grupa I ide se može koristiti i u smjeru vožnje i u kontra smjeru vožnje što je sad preporuka što dulje

ja sam imala tu staru verziju Peblle i Pearl i bila sam sa obje prezadovoljna i uvijek rado preporučim
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 17:03   #2370
MOže se kupiti AS koja ide od rođenja da nije jaje.

Mi imamo takvu, to je grupa 0+/1, ide do 18kg, s tim da je u obrnutom smjeru do 13kg smontirana a može se već i s 9kg okrenuti prema naprijed.
Mi ju nismo koristili od rođenja, već kasnije, pa smo morali maknuti umetak namijenjen za novorođenče. I za tako malene ima još polegnutiji položaj koji nismo ni koristili

evo recimo neke od njih, s tim da je Be Safe u kategoriji jedne od najsigurnijih
https://www.babycenter.hr/oprema-za-...4;sort:default
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 17:09   #2371
A ova je deklarirana od rođenja do 12 godina

https://www.magicbaby.hr/catalog/pro.../category/175/
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 19:15   #2372
9 kg je full premalo za okretanje u smjer voznje
Najnovije preporuke su da se do 2 godine voze u kontra smjeru a pozeljno je i dulje
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 19:17   #2373
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
A ova je deklarirana od rođenja do 12 godina

https://www.magicbaby.hr/catalog/pro.../category/175/
Joie nije bas dobro ocjenjena

I nema bas ni logike da nesto odgovara djetetu od mjeseca dana i djetetu od 12 godina

Uvijek radije preporucim grupu po grupu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 19:32   #2374
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
9 kg je full premalo za okretanje u smjer voznje
Najnovije preporuke su da se do 2 godine voze u kontra smjeru a pozeljno je i dulje
Znam sve to
moja je iz jaja prešla u AS i dalje unatrag se vozi s preko 2 god.
samo prenosim kako je deklarirano, mi s 10 kg i dalje ne koristimo tu opciju
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 19:59   #2375
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Znam sve to
moja je iz jaja prešla u AS i dalje unatrag se vozi s preko 2 god.
samo prenosim kako je deklarirano, mi s 10 kg i dalje ne koristimo tu opciju
Na zalost deklarirano je tak kak je

Kod nas je recimo jako los izbor sjedalica u kontra smjeru do 18 kg na pojas a da se ipak moze okrenuti i u kontra smjer

Trazim frendici i nis pametno nismo nasle koliko god mozgalr

Vani je puno veci izbor

Imam osjecaj da sve ove problematicne salju na istocno trziste
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 21:23   #2376
Btw. zadnjih dana sam uvidjela prednosti isofix baze (i jajeta). Naime kako sam morala promijeniti veći broj auta i voziti malu u njima bez isofixa, skužila sam da kad je vezana remenima, jaje dosta koso stoji s obzirom na nagibe zadnjih siceva. I da je maloj znala glava pasti prema napred kad bi zaćorila. Što se na isofixu nikad nije dogodilo ni pri promjeni auta skupa s isofixom.
Tako da od mene isofix ima
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 05:01   #2377
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Btw. zadnjih dana sam uvidjela prednosti isofix baze (i jajeta). Naime kako sam morala promijeniti veći broj auta i voziti malu u njima bez isofixa, skužila sam da kad je vezana remenima, jaje dosta koso stoji s obzirom na nagibe zadnjih siceva. I da je maloj znala glava pasti prema napred kad bi zaćorila. Što se na isofixu nikad nije dogodilo ni pri promjeni auta skupa s isofixom.

Tako da od mene isofix ima


Obicno je suprotno. Baza fiksira nagib u zavisnosti id nagiba zadnje klupe i tu pomoći nema. Na pojas se može popraviti nagib.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 07:24   #2378
Pa i ne baš. Ona noga na isofix bazi korigira nagib.
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 07:56   #2379
Hm kako noga može korigirati nagib kad baza mora ići skroz uz sjedalo bez lufta? Ozbiljno pitam, nikad to nisam čula. Dok znam da ako se veže s pojasima možeš super prilagoditi nagib ovisno kako i koliko AS utisneš u sjedalo.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 08:30   #2380
Noga bi trebala ići na 90 stupnjeva u odnosu na pod
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:00.