Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2017., 15:55   #1
Nekoliko čudnih stvari u KC kroz zapise

Prva stvar koja mi u pada je promjena 10.božjih zapovijedi.Pročitajte Izlazak i usporedite zapovijedi tamo sa zapoviejdima koje su zapisane u KC. Primjer prve:"ja sam gospodin bog tvoj koji te izveo iz zemlje Egipatske....",KC:"ja sam gospodin bog tvoj nemaj drugih bogova uz mene". Prva zapovijed je duža a ostle su drugačjije nego što KC uči unatoč Bibliji.


Zatim,kako je nedjelja postala sedmi dan u tjednu kad je to bila subota?
Od kuda slavljenje Božića baš na dan 25. prosinca kad se slavilo u Rimu "nepobjedivo Sunce" i kako to da Isus svaki puta na drugi dan uskrsne?Je li položaj nebeskih tjela prema kojem se podešava Uskrs astrologija?

Od kuda KC zna kako je Isus izgledao kada to nigdje ne piše u Bibliji? Je li to klanjanje kipovima koje je zabranjeno?Kako je moguće da Marija dođe na nebo kada to nigdje ne piše?Kako će prihvaćen muslimanski mesija po Katekizmu samim time i židovski i tez a da abrahamske religije vjeruju u istog boga?
Detektor is offline  
Old 26.03.2017., 16:22   #2
Evo ovako: naveo si previše tematski podijeljenih pitanja u jednoj temi. Tako krene li se ovdje odgovarati, to će biti kupus svega i svačega.

Zato je najbolje da malo pogledaš Index i vidiš gdje bi mogao pitati ono što te zanima. Svako pitanje u svoju temu, a ukoliko ne nalaziš prikladnu temu, možeš otvoriti novu.

Prouči i temu o Katoličanstvu - 1000 zašto, 1000 zato.
Meadow is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:26.