Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2017., 17:55   #41
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
A što je sa biolozima, biokemičarima i paleontolozima koju zagovaraju evoluciju?

Njihova znanost ne vrijedi?
Ne.
Jer nemaju adekvatna objašnjenja za svoje hipoteze.
Vidiš, ti možeš biti sjajan inženjer strojarstva, ali kada počneš tvrditi da je Bentley nastao postupkom mutacije i selekcije zbog nasumičnog sortiranja grajferom na Jakuševcu, postoji mala mogućnost da će te ostali inženjeri malo čudno gledati.
Čak čudnije nego neuka baka Jaga iz Čučerja.

A što tvoj ovlašteni duhovni učitelj ili Božanstvo govori o tezi nastanka nilskog konja iz amebe?
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 18:19   #42
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Ne.
Jer nemaju adekvatna objašnjenja za svoje hipoteze.
Vidiš, ti možeš biti sjajan inženjer strojarstva, ali kada počneš tvrditi da je Bentley nastao postupkom mutacije i selekcije zbog nasumičnog sortiranja grajferom na Jakuševcu, postoji mala mogućnost da će te ostali inženjeri malo čudno gledati.
Čak čudnije nego neuka baka Jaga iz Čučerja.

A što tvoj ovlašteni duhovni učitelj ili Božanstvo govori o tezi nastanka nilskog konja iz amebe?
Kako je brav nastao ?

Skačući s amebe na nilskog konja.

Je li dobar vic?
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 19:02   #43
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Ne.
Jer nemaju adekvatna objašnjenja za svoje hipoteze.
Vidiš, ti možeš biti sjajan inženjer strojarstva, ali kada počneš tvrditi da je Bentley nastao postupkom mutacije i selekcije zbog nasumičnog sortiranja grajferom na Jakuševcu, postoji mala mogućnost da će te ostali inženjeri malo čudno gledati.
Čak čudnije nego neuka baka Jaga iz Čučerja.

A što tvoj ovlašteni duhovni učitelj ili Božanstvo govori o tezi nastanka nilskog konja iz amebe?
Evolucija se ne bavi motorima, ti si nešto krivo shvatio
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 19:09   #44
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Evolucija se ne bavi motorima, ti si nešto krivo shvatio
Pojednostavio sam analogiju, dakako da se ne bavi motorima, nego nečim daleko složenijim nego je čovjek ikad napravio.
I još tvrdi da je to nastalo spontano po nekakvim neotkrivenom zakonitostima.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 19:11   #45
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Kako je brav nastao ?

Skačući s amebe na nilskog konja.

Je li dobar vic?
Dobar, dobar.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 19:23   #46
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ta hipoteza je klimava i tvrdi da je u roku od cca 300 dana, Crno more se nešto proširilo po rubovima prema sjeveru i zapadu, od prijašnje veličine tamne boje na slici, na svijetlu... prije cca 10 - 12.000 godina.



Mit ko mit. Munje, lokalne poplave, zemljotresi, pomrčine, sve je to "bijes bogova koji se okomio na ljude" u nedostatku boljih teorija. Svega toga ima po bibliji. Od korica do korica....
Moguće. Negdje sam čitao i da se Crno more zove tako kako se zove zato jer u njemu nema života na većim dubinama, pa mi se to još i dodatno uklopilo u ovu priču s potopom.
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 19:48   #47
Evo, novi lijepi muzej povijesti na čijem su postavu radili dr. sc. znanstvenici, a militantni ateisti šize zbog toga http://nacija.hr/2016/07/07/155-meta...eisti-bijesni/
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 21:00   #48
Katolički svećenik, teolog i prirodoznanstvenik: Katolička Crkva naučava da su događaji prvih 11 poglavlja Knjige Postanka stvarna povijest

Drago mi je to čut. Katoličanstvo i kreacionizam, ruku pod ruku.

Quote:
S obzirom da je opće poznata stvar da su oci i naučitelji Katoličke Crkve, kao i svi pape koji su pisali o toj temi, naučavali da su Noa i Potop stvarna povijest, mi ćemo ovdje iznijeti taj nauk samo na osnovi suvremenih dokumenata Katoličke Crkve s kraja 20. i početka 21. stoljeća: Katekizma Katoličke Crkve i Kompendija Katekizma Katoličke Crkve, koje su Crkvi predali pape Ivan Pavao II. i papa Benedikt XVI.
Isus je postojao kao što je postojala i Noina barka i opći potop:
Tko bi reko suprotno?


Katekizam katoličke Crkve:

KKC 1094 uči: „Upravo tu sukladnost dvaju Zavjeta [Staroga i Novoga] podrazumijeva Gospodinova vazmena kateheza, a za njom kateheza apostola i crkvenih otaca. Ta kateheza otkriva ono što je pod slovom Staroga zavjeta bilo skriveno: Kristovo otajstvo. Nazvana je “tipološkom” jer Kristovu novost objavljuje polazeći od “pralika” (tipova) koji su ga nagovješćivali događajima, riječima i znamenjima prvog Saveza. Takvim ponovnim čitanjem u Duhu istine, polazeći od Krista, razotkriva se značenje pralikova. Tako potop i Noina korablja, a isto tako oblak i prijelaz kroz Crveno more, predoznačuju spas po krštenju.“ Dakle, osobe Staroga zavjeta su nagovješćivali Krista događajima, riječima i znamenjima. Kao što to jasno podrazumijeva da je Krist stvarna osoba, tako se ovdje jasno podrazumijeva da su i te osobe i događaji povijesno stvarni. Upravo se tu spominju i događaj Potopa i Noina korablja (Arka).
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 21:09   #49
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Pojednostavio sam analogiju, dakako da se ne bavi motorima, nego nečim daleko složenijim nego je čovjek ikad napravio.
I još tvrdi da je to nastalo spontano po nekakvim neotkrivenom zakonitostima.
Mitoza i mejoza nisu neotkrivene zakonitosti, nego poprilično dobro shvaćene i otkrivene zakonitosti
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 21:26   #50
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Mitoza i mejoza nisu neotkrivene zakonitosti, nego poprilično dobro shvaćene i otkrivene zakonitosti
Kako ti kažeš, kako kažeš.

Ali možeš li mi to malo detaljnije objasniti, koji to zakon natjera amebu da se pretvori u magarca?

I nije li to zapravo teška deluzija jer po zakonu opstanka najprilagođenijih magarac ne bi trebao ni postojati, budući da je ameba daleko uspješniji oblik života?
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 21:30   #51
Ali tko sam ja da radim blasfemiju na te evo i postavljam takva pitanja kad je sve do detalja objašnjeno na Wikipediji i u stručnoj literaturi?

Sarkazam

I onda je svizac zamotao čokoladu u omot.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 21:35   #52
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post

Negdje sam čitao i da se Crno more zove tako kako se zove zato jer u njemu nema života na većim dubinama, pa mi se to još i dodatno uklopilo u ovu priču s potopom.
Da, da, ne zove se uzalud Mrtvo more.

Zamisli simbolike... da se takvo more podigne pa preplavi, što bi od ljudi ostalo...?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 21:59   #53
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Da, da, ne zove se uzalud Mrtvo more.

Zamisli simbolike... da se takvo more podigne pa preplavi, što bi od ljudi ostalo...?
Mrtvo more? Misliš na ono slano jezero u Izraelu?
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 22:14   #54
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Mrtvo more? Misliš na ono slano jezero u Izraelu?
U Izraelu nema slanih jezera.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 22:18   #55
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Katolički svećenik, teolog i prirodoznanstvenik: Katolička Crkva naučava da su događaji prvih 11 poglavlja Knjige Postanka stvarna povijest

Drago mi je to čut. Katoličanstvo i kreacionizam, ruku pod ruku.



Isus je postojao kao što je postojala i Noina barka i opći potop:



Katekizam katoličke Crkve:

KKC 1094 uči: „Upravo tu sukladnost dvaju Zavjeta [Staroga i Novoga] podrazumijeva Gospodinova vazmena kateheza, a za njom kateheza apostola i crkvenih otaca. Ta kateheza otkriva ono što je pod slovom Staroga zavjeta bilo skriveno: Kristovo otajstvo. Nazvana je “tipološkom” jer Kristovu novost objavljuje polazeći od “pralika” (tipova) koji su ga nagovješćivali događajima, riječima i znamenjima prvog Saveza. Takvim ponovnim čitanjem u Duhu istine, polazeći od Krista, razotkriva se značenje pralikova. Tako potop i Noina korablja, a isto tako oblak i prijelaz kroz Crveno more, predoznačuju spas po krštenju.“ Dakle, osobe Staroga zavjeta su nagovješćivali Krista događajima, riječima i znamenjima. Kao što to jasno podrazumijeva da je Krist stvarna osoba, tako se ovdje jasno podrazumijeva da su i te osobe i događaji povijesno stvarni. Upravo se tu spominju i događaj Potopa i Noina korablja (Arka).
Vijesti o propasti evolucionističkog vjerskog sustava se brzo šire među katolicima:

Poznati duhovnik katolika studenata, don Damir Stojić, na svojem facebook-u, 11. kolovoza 2016., napisao je jednom pripadniku evolucionističke vjere sljedeći komentar o hipotezi makro-evolucije i stavu Katoličke Crkve prema hipotezi makro-evolucije: "lijepo molim da dostaviš samo jedan dokaz za tzv. Makro-evoluciju (promjena od vrste do vrste); ne mislim na mikro-evoluciju (promjena unutar jedne vrste). Crkva, kao cijeli znanstveni svijet prihvaća mikro-evoluciju. Problem je što se djeci u školi nameće tzv. Teoriju o makro-evoluciju bez ijednog znanstvenog dokaza. Zato su pseudo znanstvenici vođeni ideologijom da svedu čovjeka ma majmuna lažirali dokaze. Uostalom, tek sada su otkrili znanstvenu farsu o cemu piše članak. Naravno, ova pseudo znanost je jako dobro došla nacistima, komunistima i današnjim sekularistima. Ako je čovjek majmun onda možeš sa čovjekom što god želiš."
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 22:25   #56
Na službenom Svjetskom danu mladih katolika u Poljskoj, u ljeto 2016. godine, službeno u crkvi za mlade katolike iz cijelog svijeta održano katoličko Young Earth kreacionističko i protu-evolucionističko predavanje: https://www.youtube.com/watch?v=64af5zX7DpM

Jedan pisani izvještaj o tome https://www.lifesitenews.com/news/re...-of-the-family
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 23:47   #57
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Na službenom Svjetskom danu mladih katolika u Poljskoj, u ljeto 2016. godine, službeno u crkvi za mlade katolike iz cijelog svijeta održano katoličko Young Earth kreacionističko i protu-evolucionističko predavanje: https://www.youtube.com/watch?v=64af5zX7DpM

Jedan pisani izvještaj o tome https://www.lifesitenews.com/news/re...-of-the-family
Kakvu lokčinu će popiti ova tema. https://www.forum.hr/showthread.php?t=849398&page=97
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 11:35   #58
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Kako ti kažeš, kako kažeš.

Ali možeš li mi to malo detaljnije objasniti, koji to zakon natjera amebu da se pretvori u magarca?

I nije li to zapravo teška deluzija jer po zakonu opstanka najprilagođenijih magarac ne bi trebao ni postojati, budući da je ameba daleko uspješniji oblik života?
Ti si prvi u povijesti koji tvrdi da se ameba pretvorila u magarca i mogu ti reći da je to poprilično smiješna predpostavka
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 11:43   #59
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ti si prvi u povijesti koji tvrdi da se ameba pretvorila u magarca i mogu ti reći da je to poprilično smiješna predpostavka
Ok, crva, ribu, vodozemca, guštera, štakora, oposuma, mačku, pa magarca.
Svejedno.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 11:46   #60
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Problem je što se djeci u školi nameće tzv. Teoriju o makro-evoluciju bez ijednog znanstvenog dokaza.
Jel alternativa evoluciji ima dokaze?

Nešto moraš učiti djecu.

Treba prezentirati djeci hrpu argumenata za evoluciju i ponuditi im teoriju po kojoj su slonovi danima i tjednima plivali bespućima općeg potopa bez hrane i pothlađeni, pa neka djeca odluče što je vjerovatnije
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:46.