Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2017., 19:52   #81


Quote:
Fosilni ostaci ajkule pronađeni na nadmorskoj visini od 3.800m

Fosilni ostaci morskog psa stari 400 miliona godina otkriveni su na obali jezera Titikaka na jugoistoku Perua, objavilo je u petak Ministarstvo kulture te južnoameričke zemlje.

"Reč je o najstarijem kičmenjaku dosad otkrivenom u Peruu", istakao je paleontolog Leonardo Zevalos, koji je učestvovao u istraživanju.

Kosti morskog psa iskopali su studenti Univerziteta Puno na nalazištu Imarukos, u okrugu Tarako.

To je nalazište na 3.800 metara visine, na obali jezera koji dijeli Peru i Boliviju.

Otkriveni ostaci koji potiču iz geološkog razdoblja Devon i predstavljaju dve vilične kosti i jedna peraja.

Devon se smatra dobom riba jer su se u njemu javili prvi kičmenjaci, ribe, a zatim vodozemci, preci sisara.


http://www.b92.net/zivot/vesti.php?y...nav_id=1280687
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 20:08   #82
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Da, to je senzacionalna vijest za ljude koji ne znaju da ande ne postoje oduvijek, nego su nastale pomicanjem tektonskih ploča.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 20:12   #83
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Da, to je senzacionalna vijest za ljude koji ne znaju da ande ne postoje oduvijek, nego su nastale pomicanjem tektonskih ploča.
Mogao bi netko pomisliti da je to dokaz Božjega (Isusova) potopa, jer su vode iz vodenog omotača Zemlje podigle ajkulu na vrh brda i tamo je ostavile.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 20:13   #84
Sve što postoji to i nestaje i tako u krug,evolucija radi kad se pokrene.

Dakle evolucija DA no ne kao konstanta nego ima i kraj i početak u ciklusu.

Dakle ništa čudno ni da postojolo auto prije 30 miliona godina no ostatci su vjerojatno na razini mikroba ..

Zadnje uređivanje EliEliLama : 08.07.2017. at 20:31.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 20:15   #85
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Mogao bi netko pomisliti da je to dokaz Božjega (Isusova) potopa, jer su vode iz vodenog omotača Zemlje podigle ajkulu na vrh brda i takmo je ostavile.
Sve si točno napisao! Bude nešto od tebe nekad
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 20:34   #86
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Sve si točno napisao! Bude nešto od tebe nekad
Pa pod "netko", aludirao sam na tebe i Alatničara, don Kihote kreacionizma na našim prostorima.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 21:17   #87
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Pa pod "netko", aludirao sam na tebe i Alatničara, don Kihote kreacionizma na našim prostorima.
Nego daj me podsjeti koliko su ono sisavci stari?
A FOSSILISED jawbone of the world's oldest whale has been discovered in the foothills of the Himalayas
Sad bih volio čuti kako su to tektonske ploče izmicale kita na vrh Himalaja?
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 21:47   #88
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Da, to je senzacionalna vijest za ljude koji ne znaju da ande ne postoje oduvijek, nego su nastale pomicanjem tektonskih ploča.
Apsolutno rezultat globalnog katastrofičkog bibliskog Potopa.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 10:57   #89
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Nice tray.
Ovdje je novija verzija tog članka "Komparativna embriologija ne daje dokaz za hipotezu evolucije" http://nacija.hr/2015/07/08/komparat...ezu-evolucije/
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 11:30   #90
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Ovdje je novija verzija tog članka "Komparativna embriologija ne daje dokaz za hipotezu evolucije" http://nacija.hr/2015/07/08/komparat...ezu-evolucije/

Quote:
Kada se Hekelovi embriji pregledaju zajedno sa pravim embrijima, ne može biti sumnje da su njegovi crteži namjerno izmjenjeni da bi odgovarali teoriji. Pišući u ožujku 2000. godine članak za magazin Naatural History, Stefan Džej Guld je zabilježio da je Hekel "preuveličao sličnosti uz pomoć idealizacija i izostavljanja" i zaključio da se njegovi crteži karakterišu "netočnostima i direktnim falsifikacijama".
Britanski embriolog Majkl Ričardson je, kada je intervjuisan za magazin Science, pošto su on i njegovi suradnici objavili njihova danas čuvena poredjenja izmedju Hekelovih crteža i stvarnih embriona, otvoreno rekao: "Izgleda kao da se ispostavlja da je to jedna od najvećih prevara u biologiji."

Nego...otkud fosilni ostaci ajkule na vrhu planine, kako je "doplivala" tamo?
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 11:38   #91
Globalni katastrofički biblijski Potop najbolje objašnjava tragove dinosaura i drugih stvorenja

https://www.youtube.com/watch?v=YrvmXLR9Blc

https://www.youtube.com/watch?v=doJpnzse_t0
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 11:56   #92
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Nego...otkud fosilni ostaci ajkule na vrhu planine, kako je "doplivala" tamo?


Sedimenti koje je nanosila voda zatrpavali su stvorenja u ranijoj i srednjoj fazi trajanja Potopa, a u završnoj fazi se se izdigle planine koje se sastoje od sedimentnih stijena koje su nastale očvrsnućem sedimenata nataloženih u bibliskom Potopu i otuda fosili oceanskih stvorenja na svim planinama svijeta - katastrofički biblijski Potop

https://vimeo.com/35256924

https://www.youtube.com/watch?v=ZcaYBRmkLkk

Važno za suvremeno geološko razumijevanje taloženja različitih sedimenata tijekom Potopa:

https://www.youtube.com/watch?v=zG0Mv_BQH08

https://www.youtube.com/watch?v=5PVn...43171046890D2A
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  

Zadnje uređivanje Luč : 09.07.2017. at 12:52.
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 12:06   #93
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Globalni katastrofički biblijski Potop najbolje objašnjava tragove dinosaura i drugih stvorenja

https://www.youtube.com/watch?v=YrvmXLR9Blc

https://www.youtube.com/watch?v=doJpnzse_t0
Dobro je, uvijek nam se pojašnjava koliko su bili stari, u kojem su dobu živjeli, i kada nestali. A nikad nitko ne razjasni zašto ih više nema. Dal su bili tako dobri 'plivači' pa su zato ostavljeni van Arke? Svašta od pitanja, ne (). Doista, na zagonetnost te izumrle vrste... Biblija ne nudi ama baš nikakav odgovor. Ili se to samo čini?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 12:11   #94
Zanimljivo je koja su sve morska stvorenja fosilizirana zajedno s velikim kopnenim dinosaurima

http://nacija.hr/2015/06/05/znanstve...jige-postanka/

http://nacija.hr/2016/02/10/dinosaur...ima-stvorenja/

Biblijski katastrofički Potop je jedino logično objašnjenje ovih činjenica paleontologije.

__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 13:23   #95
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
A nikad nitko ne razjasni zašto ih više nema. Dal su bili tako dobri 'plivači' pa su zato ostavljeni van Arke? Svašta od pitanja, ne (). Doista, na zagonetnost te izumrle vrste... Biblija ne nudi ama baš nikakav odgovor. Ili se to samo čini?
Činjenica je da fosilni ostaci biljaka i životinja ukazuju na to da danas živi samo 1% organizama od onih koji su nekada živjeli na našoj planeti, dakle masovno izumiranje biljnih i životinjskih vrsta. Zašto se to desilo i zašto se dešava? Promjena uvjeta, i to rapidna. Tako i sa dinosaurima, jednostavno im klima nije odgovarala, pošto je bila dosta drugačija od pretpotopne klime koja je bila suptropska na svim meridijanima.
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 13:54   #96
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Činjenica je da fosilni ostaci biljaka i životinja ukazuju na to da danas živi samo 1% organizama od onih koji su nekada živjeli na našoj planeti, dakle masovno izumiranje biljnih i životinjskih vrsta. Zašto se to desilo i zašto se dešava? Promjena uvjeta, i to rapidna. Tako i sa dinosaurima, jednostavno im klima nije odgovarala, pošto je bila dosta drugačija od pretpotopne klime koja je bila suptropska na svim meridijanima.
Nije to ono što sam pitala, a što sam ono pitala da pojasnim svelo bi se u ovo :


Koji je zapravo razlog zašto su dinići stradali u Potopu? Znamo da Bog nije došao uništiti životinjske vrste već samo zle ljude. I, ako su stvarno postojali dinosauri, a onda mora da su i van Arke nekako opstali. U protivnom ćemo zaključiti da se Stvoritelj 'predomislio' oko vlastitog stvaralaštva? Ma dajte, to sa istrebljenjem pojedinih životinjskih vrsta ljudski je modus. Dal to znači da je Noa namjerno zatvorio vrata dinosaurima ispred nosa? Jok, mora da znači nešto drugo. E vidite, to deseto nešto je još kako interesantno, dok se već priča o... Potopu.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 14:04   #97
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Nije to ono što sam pitala, a što sam ono pitala da pojasnim svelo bi se u ovo :


Koji je zapravo razlog zašto su dinići stradali u Potopu? Znamo da Bog nije došao uništiti životinjske vrste već samo zle ljude. I, ako su stvarno postojali dinosauri, a onda mora da su i van Arke nekako opstali. U protivnom ćemo zaključiti da se Stvoritelj 'predomislio' oko vlastitog stvaralaštva? Ma dajte, to sa istrebljenjem pojedinih životinjskih vrsta ljudski je modus. Dal to znači da je Noa namjerno zatvorio vrata dinosaurima ispred nosa? Jok, mora da znači nešto drugo. E vidite, to deseto nešto je još kako interesantno, dok se već priča o... Potopu.
Pa odgovorio sam ti...Tako i sa dinosaurima, jednostavno im klima nije odgovarala, pošto je bila dosta drugačija od pretpotopne klime koja je bila suptropska na svim meridijanima.
Poslijepotopna klima im nije odgovorala...dakle, preživjeli su Potop, neki u Arci neki u vodi itd..
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 14:26   #98
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Pa odgovorio sam ti...Tako i sa dinosaurima, jednostavno im klima nije odgovarala, pošto je bila dosta drugačija od pretpotopne klime koja je bila suptropska na svim meridijanima.
Poslijepotopna klima im nije odgovorala...dakle, preživjeli su Potop, neki u Arci neki u vodi itd..
Šur, isto što i izumrli prije Potopa. Rekoše znastvenici, a ljudi povjerovaše dok kvrcneš prstom.
Vi zapravo nikad ni ne provjeravate te nazovi znanstvenike, zar ne, jer pa kako bi, ipak su oni elita znanja nad znanje o svemu i svačemu ()


Ako nisi znao, pojedinačna znanost je debelokorne krecionističke struke, oni su u stanju uklopiti kosti pronađene u potopnom mulju ko kako slikar naslika nepostojeće lice... znadeš li kako se to radi?... evo, pronađeš hrpu životinjskih kostiju, sastaviš ih u imaginarno nešto i potom svijetu objaviš naslovnu stranicu 'životinjska vrsta nikad viđena!'

Svjetski skandal?
Mah, za vjernike bi trebao biti veći skandal ono da je Bog odlučio neke vrste spasiti a neke ne, primjerice stvorio je dinasaure pa ih onda izgladnjivao lošom klimom, što se kaže ne vodio brigu o njima, i eto ih otud izumrle.

Znate, kad biste se manje bavili evolucijom prije biste shvatili Boga Stvoritelja.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 15:05   #99
Ajkule su prije imale krila sto nije cudno jer u bibliji i zmija je prije letjela no kaznjeni su pa su dobili noge.Visoka brda su bila stanista !
Sve se slaze u detalj ! Biblija je nepogrjesuvi tumac za sva vremena.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 15:15   #100
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Pa odgovorio sam ti...Tako i sa dinosaurima, jednostavno im klima nije odgovarala, pošto je bila dosta drugačija od pretpotopne klime koja je bila suptropska na svim meridijanima.
Poslijepotopna klima im nije odgovorala...dakle, preživjeli su Potop, neki u Arci neki u vodi itd..
Tako je. A neke su i ljudi poubijali (kao i neka druga sada izumrla stvorenja). Otuda legende o zmajevima i vitezovima. Zmajevi najčešće sliče dinosurima.

http://www.genesispark.com/wp-conten...cus-Dragon.jpg

http://primeval.wikia.com/wiki/Fileracorex_v02.jpg

http://www.genesispark.com/wp-conten...0/history9.jpg

Zmajevi najčešće sliče dinosurima.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  

Zadnje uređivanje Luč : 09.07.2017. at 16:37.
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:05.