Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2017., 23:42   #181
Quote:
falkone kaže: Pogledaj post
@karabin...ti si skroz pomijesao loncice...svi su isti..samo.je pitanje gdje se bolje zivi. Problem je sto niste probali rusku cizmu i taj sistem. Da jesi, sve bi ti bilo jasno. Ali lako je iz demokracije podupirat rusiju. Ne sele rusi iz rusije jer im je dobro. Njemacka je puna rusa...vole oni Putina, ali iz Njemacke, sa sigurne udaljenosti i 2000 eura mjesecne place.
Drugo, pa sta je bilo krivo u strategiji zapada da ne budu ovisni o jednom proizvodjacu plina? Pa naravno da ce se na neki nacin branit od monopola i moguce ucjene. Taj ce plin doci do euorpe prije ili kasnije. A rusi mogu dobivat pokoju bitku...zapad ce dobit rat i tu nema nikakve sumnje.
a jesi ti negdi proba rusku čizmu pa znaš nešto o ruskoj čizmi?
ovo u nas je službeno parlamentarna demokracija. ajde napiši da je neki političar pederska pička i potkupljivo govno.
čekaj,oćeš reč da san ja ribica kratkog pamćenja?
http://www.bbc.com/news/world-europe-20067384

koja je razlika između pobijenih nevinih tu i nevinih pobijenih u svatovima u afganu, ...

kad sakupljaš informacije, onda ih sakupljaj sa svih strana. i sa strane koja ti je draga i one koja ti je manje drag, i one za koje ti je svejedno. tako ćeš dobit bolju sliku.
a šta se tiče istoka i zapada i njihovog rata. eto ih tamo neka ratuju daleko od nas,za svoje interese, bez nas, pa neka se jebu kako ih volja i koliko ih volja.a nas neka zaobiđu. a nama bi bilo dobro ne petljat se puno,niti zajebavat puno niti dizat repicu.
nama je rpioritet naša Domovina, ka Mediteranska zemlja.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 08:51   #182
Lil Kim je najjaci trol na svijetu jer ga admin ne moze banat.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 14:34   #183
Pa dobro, hoće li Slobodni svijet više spaliti tog Kim Jong Una ili samo turpija nokte i priča pizdarije?

__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 17:05   #184
A o čemu bi budala pričala na UNGS da nema još jedne takve karikature u svijetu.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 01:26   #185
Ako netko voli čitati stručne analize - onda neka svakako pročita sa portala www.38north.org koji se bavi problematikom NK. Tu se zaista da naći puno objektivnije štivo jer ga pišu novinari koji rade u japanu, djelatnici ministarstva za ujedinjenje dviju koreja u Seulu. ovo je svakako must read portal jer opovrgava mnoge mitove iglede ove izolirane zemlje.

Ovaj članak bit će zanimljiv sugovornicima ove teme: Can the US Prevent North Korea from Testing an ICBM?http://www.38north.org/2017/01/melleman012717/

Quote:
But even if the US was improbably fortunate, and North Korea launched a KN-14 directly over an Aegis ship, and the trajectory is not sufficiently lofted, it is doubtful that a successful intercept would occur. There are multiple operational reasons why an intercept is beyond current capabilities.

First, it is doubtful that an Aegis ship would be close enough (500 km or less from the KN-14 launch location) at the right time. The US or Japan would be placing their Aegis boats at considerable risk if either attempted to move closer than 200 km off North Korea’s coast while waiting for a launch. At the very least, good fortune would be needed to have an Aegis ship in the right place, at the right time to support the narrow circumstances under which an intercept could occur.

Second, it is unclear if the necessary tracking data can be acquired with enough precision when relying solely upon the Aegis’s on-board SPY-1D radar. Would other high-precision sensors be available to aid in developing a KN-14 track at the earliest possible moment? The answer today is likely to be no.

Third, can a fire-control solution be developed in just the required 10 seconds after the SPY-1 radar detects the KN-14 missile? This is likely an overly optimistic assumption, as command, control and communication limitations would likely delay the transmission of critical data, the development of a fire-control solution by the Aegis SPY-1D radar and battle management system and finally the decision and command to fire the interceptor. If it turns out that 30 seconds are required, then an intercept using SM-3 Block 1 interceptors is not possible, even when only the kinematics are considered.

Fourth, to reduce the chances of a successful intercept, North Korea could decide not to fly the missile to maximum range and to put it on a trajectory that is off-line from the Aegis ship. But even in the unlikely event that the KN-14 flies directly over an Aegis ship, the KN-14 would have already passed over and be moving away from it because a fire-control solution for the interceptor will likely require too much time. While it is still kinematically possible for intercepts to occur when the target is moving away from the SM-3’s launch position, such intercepts are not considered feasible because the interceptor is ‘chasing’ the target from behind. Therefore, the last possible intercept point is defined to occur when the target is directly over the Aegis ship.

In sum, current capabilities to intercept a North Korean ICBM using sea-based assets are lacking.
Serengeti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 11:22   #186
Čini se da je ipak Kim podvio rep:

https://www.facebook.com/SMarekovich...type=3&theater
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 11:56   #187
Ćaća ga je natira...

Cola1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 12:14   #188
Hahahaha dobar...sve konce igre vuce Ćaća
falkone is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 12:24   #189
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
a jesi ti negdi proba rusku čizmu pa znaš nešto o ruskoj čizmi?
ovo u nas je službeno parlamentarna demokracija. ajde napiši da je neki političar pederska pička i potkupljivo govno.
čekaj,oćeš reč da san ja ribica kratkog pamćenja?
http://www.bbc.com/news/world-europe-20067384

koja je razlika između pobijenih nevinih tu i nevinih pobijenih u svatovima u afganu, ...

kad sakupljaš informacije, onda ih sakupljaj sa svih strana. i sa strane koja ti je draga i one koja ti je manje drag, i one za koje ti je svejedno. tako ćeš dobit bolju sliku.
a šta se tiče istoka i zapada i njihovog rata. eto ih tamo neka ratuju daleko od nas,za svoje interese, bez nas, pa neka se jebu kako ih volja i koliko ih volja.a nas neka zaobiđu. a nama bi bilo dobro ne petljat se puno,niti zajebavat puno niti dizat repicu.
nama je rpioritet naša Domovina, ka Mediteranska zemlja.
O kakvim ti izvorima pricas...znam brdo poljaka koji su zivjeli pod rusima. Pa sto bjeze od njih? Sto rusi nisu od tih svojih satelitskih zemalja napravili neku bogatu zemlju? Vec sam te jednom satro argumentima o ruskom "rastu", pa si rekao da te gdp ne zanima. Naravno, da te ne zanima kad ne ide u prilog tvojim tezama, ali brzo citiras kad ide. A sta te zanima? Mito i korupcija? Onda pravac rusija. Mi smo protiv tajkuna, a taj isti Putin te tajkune javno legalizirao. Pa jel moguce da su ljudi toliko glupi??? Samo da je kontra amerike.
Koje izvore trebam da znam kako je pod ruskom cizmom? Ruse u svabiji da pitam kako im je u rusiji iz koje su pobjegli od dobrog zivota? Da pitam rusofilske medije? Tebe? Da pitam ruse koji su dosli zivjet u Hr kako je tamo? Rusi sele kod nas...onda je vise nego jasno kako je tamo.
A, ako je ova kvazi demokracija ista ili losija od ruske dikatature..opet se pitam sta radis na zapadu...

I btw...full me zanima, kako bi Putin reagirao, da mu Bjelorusija napravi nuklearku i mase ispred nosa da ce gadjat Moskvu? Pregazio bi ih do vecere. To ce napravit i ameri i amen. To isto treba napravit sa Iranom dok jos nema nuklearke. Kakvi sporazumi, kakva diplomacija...samo jako, pa neka se inate.
falkone is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 13:05   #190
Apropo konačnog kA-boom obračuna....

Jes, Kim se igra sa ICBM-ovima, Ameri se diče proturaketnom obranom.... ali, interesira me mogućnost drugog scenarija, nešto već viđeno u filmovima poput Četvrti protokol, Cijena straha....

Dakle, problem je može li se Kimova raketa uopće dobaciti do SAD-a, može li ponijeti H bombu, hoće li uopće probiti raketni štit.... ali, tko nam jamči da u nekakvoj luci nekog velikog američkog grada, na nekakvoj podrtini od broda pod jeftinom zastavom, ne leži nekakva Kimova A ili H "igračka" u statusu "call me"?.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 18:45   #191
Quote:
falkone kaže: Pogledaj post
Koje izvore trebam da znam kako je pod ruskom cizmom? Ruse u svabiji da pitam kako im je u rusiji iz koje su pobjegli od dobrog zivota? Da pitam rusofilske medije? Tebe? Da pitam ruse koji su dosli zivjet u Hr kako je tamo? Rusi sele kod nas...onda je vise nego jasno kako je tamo.
A, ako je ova kvazi demokracija ista ili losija od ruske dikatature..opet se pitam sta radis na zapadu....
pitaj srbe koji vole ruse i rusiju a ne pada im na pamet emigrirat tam nego na mrski truljavi zapad

JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 20:05   #192
Znam par srba iz amerike...jako vole Putina...ali ne pada im na pamet da se sele tamo. Kazu da je amerika najbolja zemlja za zivot. Prosjecan amer ipak malo vise zna od prosjecnog hrvata o financijama...pa njemu ne mogu prodavat maglu ko ovim nasima. Zato ameri kazu: put your money, where you mouth is...
Mos mislit kako bi ovi nasi mudonje stavili pare na cara Putina ili otisli tamo zivjet. Moskva je grad gdje zivi najvise milijardera, a prosjek place im je 400 dolara. Toliko o rusiji...gdp per capita im je malo visi od nasega..
Rusija je puno price, a malo ili nimalo rada. Jedino sto su usavrsili je propaganda i laganje. Lazu svi...ali zapad ima pare i neke rezultate, a ovi nemaju nista. Uza sva bogatstva svijeta su i dalje siromasna zemlja lovom, ali bogata propagandom
Zato im i kazem da bi ih sve deportirao tamo...da malo vide kako rus zivi. Par srba je tamo radilo, a jedan sta zivi u Moskvi mi je pricao...hahahha umro sam od smijeha kad su mi pricali kako tamo sistem funkcionira. Znaci, kod nas je korupcija...a tamo je milijardu puta veca korupcija. I oslanjat se na tu "silu", taj sustav, tog diktatora..je ravno ludilu. Ta drzava je trula od vrha do dna. Ostaje im samo propanagda i telci koji se love na njihovu pricu.
De mi jedan clanak u novinama koji kaze kako im oruzje ne valja...ne postoji. Mozda 1%...dobijes dojam da su nepogresivi. A onda vidis da na poligonima gadjaju zive mete, jer im nista ne radi. Ne smije bit uopce novinara...jer pola toga ne funkcionira. Nesto kao Namenska...samo malo veci sustav...to je isti mentalitet
falkone is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 21:55   #193
realitet je zajebana stvar

Jedno su ideje kojima te napumpaju odmalena bolesni umovi i politika, a drugo je realnost. Zreo, razuman čovjek zna odvagnuti što je što.
I Rusi, i Srbi, i Bjelorusi, i svi ti narodi pod komunističkom čizmom sanjaju o odlasku na Zapad, voze zapadne aute, nose zapadnu oblekicu, i baš nikome ne pada na pamet otići raditi i živjeti u Rusiju.
Znate zašto? Jer tamo zapravo i nema života, osim ako nisi dijete tajkuna ili oligarha. A takva djeca žive kao da su na Zapadu, jer se stvarnost siromaštva i opća društvena bijeda jednostavno ne odnosi na njih.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 22:47   #194
Quote:
falkone kaže: Pogledaj post
O kakvim ti izvorima pricas...znam brdo poljaka koji su zivjeli pod rusima. Pa sto bjeze od njih? Sto rusi nisu od tih svojih satelitskih zemalja napravili neku bogatu zemlju? Vec sam te jednom satro argumentima o ruskom "rastu", pa si rekao da te gdp ne zanima. Naravno, da te ne zanima kad ne ide u prilog tvojim tezama, ali brzo citiras kad ide. A sta te zanima? Mito i korupcija? Onda pravac rusija. Mi smo protiv tajkuna, a taj isti Putin te tajkune javno legalizirao. Pa jel moguce da su ljudi toliko glupi??? Samo da je kontra amerike.
Koje izvore trebam da znam kako je pod ruskom cizmom? Ruse u svabiji da pitam kako im je u rusiji iz koje su pobjegli od dobrog zivota? Da pitam rusofilske medije? Tebe? Da pitam ruse koji su dosli zivjet u Hr kako je tamo? Rusi sele kod nas...onda je vise nego jasno kako je tamo.
A, ako je ova kvazi demokracija ista ili losija od ruske dikatature..opet se pitam sta radis na zapadu...

I btw...full me zanima, kako bi Putin reagirao, da mu Bjelorusija napravi nuklearku i mase ispred nosa da ce gadjat Moskvu? Pregazio bi ih do vecere. To ce napravit i ameri i amen. To isto treba napravit sa Iranom dok jos nema nuklearke. Kakvi sporazumi, kakva diplomacija...samo jako, pa neka se inate.
ja u kupe ti u špade. ja u srca ti u bundeve.
šta ti meni to serviraš? savršeno mi se jebe i za putina i za trumpa. jebe mi se i za ameriku i za rusiju. ljubavi ni osjećaja neman ni prima jednima ni prima drugima. niti iman nešto protiv jednih ni protiv drugih.
ljubav i jednih i drugih prima RH je isključivo interes,korist, i uzimanje našeg materijalnog dobra i/ili ljudi.
i odakle nekom pravo ulazit u tuđu zemlju bez da ih se pozove? po čemu ti misliš da iran treba popeglat? zašto nametat rat državi koja nije ratovala skoro dva stoljeća s nikim? po čemu misliš i daješ pravo za razaranja po gruziji,libiji,afganistanu još od 80-ih do danas? zbog uvođenja nekih metoda, zbog demokracije? koje demokracije? koja je pozadina rata u siriji,libiji i zašto se ovo zagovnilo sa ukrajinom? crrvenima-plavima, meni su isti kurac. di su nestali sada svi ti veliki borci za ukrajinska prava sa obećanjima i podrškama i svim onim šta im je obećano? ostavili su ih ka kurac na ledu da visi. ali važno je da su napravili isprid medina brloga sranje. važno da su u libiji napravili sranje i ostavili sranje. važno je da su na Balkanu napravili i ostavili sranje.
ajde ti nama lipo objasni ovde zašto je obustavljena VRO Oluja onako naglo? zašto je bez priprema išla operacija UNA 95? zašto je P.G. otvoreno Prvome reka da ako i jedan metak pukne u podunavlju da možemo zaboravit mirnu reintegraciju?
ne imputiraj meni ništa. ja nisan protiv amerike.ali nisan ni protiv rusije. u određenim momentima na ruku su nam išli i jedni i drugi. amerima smo išli jednom uz nos pa smo dobili po pički. od rusa osim prosvjeda i nota ništa slično.
ja se vrlo dobro sićan početaka DR. u istome san sudjelova vrlo aktivno. znan koji su brodovi prolazili blokade. znan i ko je i zaustavlja brodove. znan isto da je pok. ministru G.Š. u facu rečeno da se nisu nadali ni da ćemo izdržat duže od 30 dana, a ne tada 3 miseca. znaš li ko mu je to reka?
sićaš se dolaska AF1 na Pleso i nesilaska BC na RH tlo? šta ti to govori?
još jedanput jebe mi se i za jedne i za druge. prodali bi nas za pola stare krafne ako je njima to možda neka moguća pozicija di bi možda ostvarili neku prednost.
mi smo odlukom većine u EU i NATO/OTAN savezu. ne slažen se ali poštujen. ne slažen se iz razloga jer smo sada tu di jesmo. možda bi bilo bolje da smo neutralni,samostalni,slobodniji i neovisni.

o kakvim izvorima informacija pričan? pa sigurno ne o wikipediji. pročitaj novine,agencijska izvješča ona raw. kad to pročitaš,malo ih protreseš,prosiješ, i onda možeš nešto i vidit.

https://www.nknews.org/
http://www.aljazeera.com/topics/coun...rth-korea.html
http://timesofindia.indiatimes.com/w...w/60805903.cms
https://www.timesofisrael.com/china-...lear-arsenals/
http://www.atimes.com/article/vietna...dship-endures/

oćeš još koju stranicu ili možeš sam dalje? znaš zašto sjevernjaci ne vole anglo-amere?

Zadnje uređivanje karabin : 24.09.2017. at 23:08.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 16:06   #195
Tema je zaoštravanje situacije u SK Nemojmo u partiotskim odnosima s majkom Rusijom.


Što mislite o sjevernokorejskom nuklearnom programu? Ja ćak vjerujem da ga iranci financiraju dosta. Možda su iranski nuklerarni tehničari prisutni i na testiranjima?
Iran ne želi riskirati nove sankcije, a SK je stalno pod sankcijama ionako, i nema veze podrhti li nekad neka planina ili uruši se. Sasvim moguće.

Osim toga SK ima velike prirodne depozite ruda urana iz koje se dobiva centrifugama nestabilni izotop U-235.

Koliko je zaista komplicirano napraviti nuklearni uređaj? Jel teže napraviti ICBM ili H bombu?
Serengeti is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 22:11   #196
ne virujen da Iran ima sa njima nešto. njima je stalo normalizirat odnose,ali ne po svaku cijenu. i ne virujen da bi prvi radili sranja. iako se rušenje civilnog zrakoplova ne zaboravlja.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 11:50   #197
Jel postoji kakva mogućnost da Južna Koreja i Japan sklope "primirje" sa Sjevernom, počne suradnja, pa da onda SAD napravi "preventivni udar" koji Japan i Južna Koreja oštro osude. Bi li onda Seul i Tokio bili na tapeti ili bi tada kao "saveznici" bili sigurni. Poslije, kroz koji tjedan zračnih i raketnih napada, kad bi Amerikanci razorili sve što bi moglo predstavljati opasnost bi se mogli uključiti i pomoći u micanju Kima.
Bi li se Kina umješala?
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 12:15   #198
A odakle bi to ameri napadali SK ako bi im JK i Japan uskratili svoj teritorij, jer kako kažeš planirali bi "osuditi napade"?
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:46   #199
Quote:
number47 kaže: Pogledaj post
A odakle bi to ameri napadali SK ako bi im JK i Japan uskratili svoj teritorij, jer kako kažeš planirali bi "osuditi napade"?
Hm da, o tom nisam razmišljao.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:05   #200
Quote:
number47 kaže: Pogledaj post
A odakle bi to ameri napadali SK ako bi im JK i Japan uskratili svoj teritorij, jer kako kažeš planirali bi "osuditi napade"?
Interkontinentalne rakete.
Cruise missiles sa podmornica.

Ali naravno niti Japan niti SK ne mogu Amerikancima ništa uskratiti.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:31.