Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2017., 15:01   #1
Komplicirano naslijeđe

Cijeli slučaj je kompliciran i trebam pomoć nekoga tko se zbilja u ovo razumije, da mi napiše od kuda uopće krenuti.

Radi se o tome da su moji djed i baka, imali 3 djece.
Djed je umro, i imovina se podijelila na način da se dvoje djece odreklo poznate imovine u korist trećeg djeteta, starijeg brata.
Umrla je baka 1985.
2000. godine poginuo je moj otac, i kako je na njegovo ime nađena neka zaostala imovina (šuma) to je podjeljeno na mamu, sestru i mene 1/3 svakome.

E sada, mi smo željele prodati to svoje, ali na dokumentima vodi se za svaku česticu:
- da je suvlasnik baka koja je mrtva
-da je suvlasnik stric koji je mrtav (ali ima sina živog)
-da je suvlasnik stric koji je živ (ali njemu je czss sjeo na imovinu zbog ne plaćene alimentacije)

Kako to uopće riješiti?
Pretpostavljam da bi prvo trebalo riješiti - BAKU...ali kako, od kuda krenuti? Na njenoj ostavinskoj, vjerovatno bi dio njezinog dobio i moj pok.otac (pa bi se to djelilo opet na nas tri).

I ono najbitnije : možemo li mi uopće prodati dio te svoje šume, kada zapravo u njoj imamo samo trećinu?

Hvala
Anita1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 16:28   #2
Pa vi dobivate očev dio na babinoj ostavinskoj a možete prodati svoj dio kad ga dobijete
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 18:55   #3
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Pa vi dobivate očev dio na babinoj ostavinskoj a možete prodati svoj dio kad ga dobijete
Da...ali to iza babe opet se dijeli na sinove..znači na strica, strica i mog oca..mi dobijemo tatino, ali opet tu česticu dijelimo sa stricem. Opet nije naša 1/1

Znači mi trenutno imamo na 6 čestica, 3/12
3/12 ima jedan stric
3/12 ima drugi stric (pok.)
3/12 ima baba (pok.)
Anita1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 21:47   #4
najveći problem će vam tu biti stric koji ne plaća alimentaciju jer nitko se neće s njegovog htjet maknut.
za ovo drugo se dogovorite.
a ništa, imate rješenje iza dede iza bake iza oca i onda temeljem svega toga zatražte upis vlasništva. vjerojatno su vam u očevoj ostavinskom navedene čestice kao vanknjižno vlasništvo. a i ako nisu, nema veze, nije on morao ni znati da ih ima.

dodatak: nije mi jasno ako se 2 djece odreklo i korist jednog kako su vam onda dva strica suvlasnici? trebao bi bit onda jedan stric i baka.
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:05.