Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2005., 11:48   #41
dobro, sad bas mjerenjem tudjih grijeha se ne zelim baviti ali svidja mi se sto u skandinavskim zemljama prostitutke nisu zakonski proganjane nego oni koji koriste njihove usluge - odmah su smanjili potraznju... steta sto je kod nas sve obrnuto
cvjetaca is offline  
Old 30.06.2005., 12:08   #42
To sto istices sebe kao pedera koji ima iskljucivo vezu sa pederima starijim,ce se u tvom zivotu promjeniti,kak budes stariji tak ces traziti mladje djecake za svoju sramnu bolesnu rabotu.Poznati primjeri su lani ubijeni peder moshammer u njemackoj,koji je pederirao sa djecacima koji su imali po 14 godina,iliti Versace kojeg su isto ubili ljubomorni pederi mu i ini nepoznati pederi koji se brutalno ubijaju u nastupima ljubomore ...
bozanstvena333 is offline  
Old 30.06.2005., 12:23   #43
Quote:
pa, može se tako reći

tko koristi prostitutke ili bilokoju ženu i radi preljub - velik je grešnik
Čekaj, kaj nemoraš biti oženjen da bi napravio preljub?

Quote:
To sto istices sebe kao pedera koji ima iskljucivo vezu sa pederima starijim,ce se u tvom zivotu promjeniti,kak budes stariji tak ces traziti mladje djecake za svoju sramnu bolesnu rabotu.Poznati primjeri su lani ubijeni peder moshammer u njemackoj,koji je pederirao sa djecacima koji su imali po 14 godina,iliti Versace kojeg su isto ubili ljubomorni pederi mu i ini nepoznati pederi koji se brutalno ubijaju u nastupima ljubomore ...
Naravno da je tako kada veliki vjernik to tako kaže! Inače za tvoju informaciju ubojstva u nastupima ljubomore nisu nikako domena samo pedera. Pa pogle ovaj primjer Njemačkog Hrvata koji je ubio curu i njenu frendicu...
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Old 01.07.2005., 11:00   #44
Quote:
Archangel kaže:
Pa pogle ovaj primjer Njemačkog Hrvata koji je ubio curu i njenu frendicu...
a ne, to gospodji nis ne znaci.. kao ni cinjenica da je najvise ubojstava u lijepoj nasoj unutar pristojnih heteroseksualnih krscanskih obitelji.. to su onak, nebitne cinjenice
cvjetaca is offline  
Old 01.07.2005., 14:07   #45
Quote:
bozanstvena333 kaže:
nepoznati pederi koji se brutalno ubijaju u nastupima ljubomore ...
LMAO! Za razliku od heteroseksualnih parova koji se nikada ne ubijaju iz ljubomore...
__________________
California rest in peace
Simultaneous release
California show your teeth
She's my priestess, I'm your priest
Slartibartfast is offline  
Old 01.07.2005., 15:09   #46
Pardonček, treba bolje čitati!

Quote:
bozanstvena333 kaže:
... i ini nepoznati pederi koji se brutalno ubijaju u nastupima ljubomore ...
Heteroseksualci ubijaju jedni druge, ini nepoznati pederi ubijaju sebe.
Satir I Kusch is offline  
Old 02.07.2005., 10:16   #47
Quote:
Tko tu ima pravo govoriti o nekakvom moralu, pravednosti, poštenju i ljubavi?
ti?
pederi?
i sto ne valja u tim izjavama...

__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;), ja se vise ne potpisujem.
Krkan is offline  
Old 02.07.2005., 12:45   #48
Re: Homoseksualnost, pedofilija, Crkva i lažni moral

Quote:
Arrakeen kaže:Dobro poznajem što Biblija govori o homoseksualnosti (što u Starome, a što u Novome zavjetu), a poznajem i različite teološke poglede na to (od onih krajnje konzervativnih do onih krajnje liberalnih) - dakle nema potrebe da me "lupate po glavi" biblijskim stihovima. S time sam se upoznao jer sam bio vrlo jasno svjestan vlastitih homoseksualnih sklonosti još od 12. godine života (a i prije).

Što se moje vlastite savjesti tiče, nemam se čega sramiti: imao sam spolne odnose isključivo s odraslim osobama istih sklonosti i to u kontekstu veze.

Tko tu ima pravo govoriti o nekakvom moralu, pravednosti, poštenju i ljubavi?
Svi ljudi su pozvani na čistoću. Bili oni heteroseksualni ili homoseksualni. Oženjeni ili neoženjeni. Bog zna da je to stanje najbolje za nas.

"Bježite od bludnosti! Svaki grijeh koji učini čovjek, izvan tijela je, a bludnik griješi protiv svojega tijela. Ili zar ne znate? Tijelo vaše hram je Duha Svetoga koji je u vama, koga imate od Boga, te niste svoji. Jer kupljeni ste otkupninom. Proslavite dakle Boga u tijelu svojem!" (1 Kor 6, 18-20)

Vidiš, nisam te "lupao po glavi" citatom koji govori isključivo protiv homoseksualnih čina, nego onim koji SVE ljude podsjeća na štetnost predavanju "duhu bludnosti".

"Jer što je god svjetovno
- požuda tijela, i požuda očiju,
i oholost života -
nije od Oca, nego od svijeta.
Svijet prolazi i požuda njegova,
a tko čini volju Božju, ostaje dovijeka." (1 Iv 2, 16-17)
__________________
"A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista." (Iv 17, 3)

Retired.
Serenellian is offline  
Old 02.07.2005., 22:55   #49
Quote:
Slartibartfast kaže:
LMAO! Za razliku od heteroseksualnih parova koji se nikada ne ubijaju iz ljubomore...
fali ti obavijestenosti .pederi su poznati po velikoj brutalnosti svojih zlocina,to ti mogu potvrditi sve policijske kronike i slicno.
bozanstvena333 is offline  
Old 02.07.2005., 22:58   #50
Quote:
cvjetaca kaže:
a ne, to gospodji nis ne znaci.. kao ni cinjenica da je najvise ubojstava u lijepoj nasoj unutar pristojnih heteroseksualnih krscanskih obitelji.. to su onak, nebitne cinjenice
jos jedna od tvojih pametnih izjava.Ubojsktva se po statistikama obicno desavaju u obiteljima gdje je prisutan alkohol,dusevne bolesti i perverzije razlicitog tipa..
bozanstvena333 is offline  
Old 03.07.2005., 15:35   #51
Exclamation

Quote:
bozanstvena333 kaže:
fali ti obavijestenosti .pederi su poznati po velikoj brutalnosti svojih zlocina,to ti mogu potvrditi sve policijske kronike i slicno.
netočno.
radi se o latentnim homićima.. koji se skrivaju jer žive okruženi ljudima, masom poput tebe,

u neku ruku, ti si sukrivac za eventualne zločine i suicide. krv je na tvojim rukama.
a to je nešto što te čeka za odgovarati u čistilištu

izgovora nemaš
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Old 04.07.2005., 08:01   #52
Quote:
bozanstvena333 kaže:
To sto istices sebe kao pedera koji ima iskljucivo vezu sa pederima starijim,ce se u tvom zivotu promjeniti,kak budes stariji tak ces traziti mladje djecake za svoju sramnu bolesnu rabotu.Poznati primjeri su lani ubijeni peder moshammer u njemackoj,koji je pederirao sa djecacima koji su imali po 14 godina,iliti Versace kojeg su isto ubili ljubomorni pederi mu i ini nepoznati pederi koji se brutalno ubijaju u nastupima ljubomore ...
To sigurno znaš na temelju vlastitog iskustva...
__________________
Buckle up Dorothy 'cause Cansas is going bye-bye...
Arrakeen is offline  
Old 04.07.2005., 08:05   #53
Quote:
Krkan kaže:
ti?
pederi?
i sto ne valja u tim izjavama...

Ja ne tvrdim za sebe da sam moralni autoritet.

Ne valja to što što očito spadaju pod kategoriju "činite što vam oni govore, ali ne radite što oni rade"... (drugim riječima to što propovijedaju obezvrjeđuju svojim vlastitim postupcima)
__________________
Buckle up Dorothy 'cause Cansas is going bye-bye...
Arrakeen is offline  
Old 04.07.2005., 08:11   #54
Re: Re: Homoseksualnost, pedofilija, Crkva i lažni moral

Quote:
Serenellian kaže:
Svi ljudi su pozvani na čistoću. Bili oni heteroseksualni ili homoseksualni. Oženjeni ili neoženjeni. Bog zna da je to stanje najbolje za nas.

"Bježite od bludnosti! Svaki grijeh koji učini čovjek, izvan tijela je, a bludnik griješi protiv svojega tijela. Ili zar ne znate? Tijelo vaše hram je Duha Svetoga koji je u vama, koga imate od Boga, te niste svoji. Jer kupljeni ste otkupninom. Proslavite dakle Boga u tijelu svojem!" (1 Kor 6, 18-20)

Vidiš, nisam te "lupao po glavi" citatom koji govori isključivo protiv homoseksualnih čina, nego onim koji SVE ljude podsjeća na štetnost predavanju "duhu bludnosti".

"Jer što je god svjetovno
- požuda tijela, i požuda očiju,
i oholost života -
nije od Oca, nego od svijeta.
Svijet prolazi i požuda njegova,
a tko čini volju Božju, ostaje dovijeka." (1 Iv 2, 16-17)
Istina, nisi. I vjeruj mi, te sam štetnosti i sam svjestan.
__________________
Buckle up Dorothy 'cause Cansas is going bye-bye...
Arrakeen is offline  
Old 04.07.2005., 08:28   #55
Quote:
Cro Fag kaže:
1. u neku ruku, ti si sukrivac za eventualne zločine i suicide. krv je na tvojim rukama.
2. a to je nešto što te čeka za odgovarati u čistilištu

3. izgovora nemaš
1. Slažem se da smo svi sukrivci za sve. Osobni grijeh svakog od nas se "projicira" na cijeli svijet. Najbolji način da "popravimo" svijet jest da se borimo protiv grijeha, prvenstveno u nama samima. Prema kršćanskoj vjeri, jedino pravo zlo koje nas može zadesiti jest grijeh, po kojem odbacujemo Boga.

Posebnu odgovornost pred Bogom za druge ljude imamo mi kršćani, jer mnogi nisu povjerovali u Gospodina našeg Isusa Krista upravo zbog mlakosti, lošeg primjera i sablazni nas kršćana.

"Vi ste sol zemlje. Ali ako sol obljutavi, čime će se ona osoliti? Nije više ni za što, nego da se baci van i da ljudi po njoj gaze." (Mt 5, 13)

Znam tvoja djela: nisi ni studen ni vruć. O da si studen ili vruć! Ali jer si mlak, ni vruć ni studen, povratit ću te iz usta. Govoriš: 'Bogat sam, obogatih se, ništa mi ne treba!' A ne znaš da si nevolja i bijeda, i ubog, i slijep, i gol." (Otk 3, 15-17)

2. Tko dospije u čistilište, taj je "na konju".
Preporučam "Izlazak iz tame" Benedicta J. Groeshela, izvrsnu knjigu u izdanju Verbuma podnaslovljenu "Što učiniti kad život nema smisla". Ima zanimljivih razmišljanja i o čistilištu.

3. Ne treba nam izgovor, već oprost i izlječenje.

"A on, čuvši to, reče: "Ne treba zdravima liječnika, nego bolesnima. Hajdete i proučite što znači: Milosrđe mi je milo, a ne žrtva. Ta ne dođoh zvati pravednike, nego grešnike." (Mt 9, 12-13)
__________________
"A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista." (Iv 17, 3)

Retired.
Serenellian is offline  
Old 05.07.2005., 20:24   #56
Exclamation

Quote:
Serenellian kaže:
1. Slažem se da smo svi sukrivci za sve. Osobni grijeh svakog od nas se "projicira" na cijeli svijet. Najbolji način da "popravimo" svijet jest da se borimo protiv grijeha, prvenstveno u nama samima.



Quote:
Serenellian kaže:

Prema kršćanskoj vjeri, jedino pravo zlo koje nas može zadesiti jest grijeh, po kojem odbacujemo Boga.
eh!
tu je problem...
što je grijeh?!

prema bibliji - jedna stvar koja se navodi da je grijeh na jednom mjestu je grijeh - a na drugom mjestu se navodi kao neš ok ili prolazno. primjer je suicid, ubijanje, ne-poštivanje roditelja ili prostitucija

biblija se može tumačiti kako god tko želi,
kritični problem je kada biblija postane utočište i temelj onima koji šire mržnju ili čak izgovore za mržnju, ubijanja i progone na osnovi biblije!

ova "mama" je dobar dokaz pravljenja rugla od svete knjige

ja kažem da biblija reflektira dušu-
onaj koji u bibliji vidi smrt, mržnju i netoleranciju sam to sve ima u sebi..


Quote:
Serenellian kaže:

Posebnu odgovornost pred Bogom za druge ljude imamo mi kršćani, jer mnogi nisu povjerovali u Gospodina našeg Isusa Krista upravo zbog mlakosti, lošeg primjera i sablazni nas kršćana.

"Vi ste sol zemlje. Ali ako sol obljutavi, čime će se ona osoliti? Nije više ni za što, nego da se baci van i da ljudi po njoj gaze." (Mt 5, 13)

Znam tvoja djela: nisi ni studen ni vruć. O da si studen ili vruć! Ali jer si mlak, ni vruć ni studen, povratit ću te iz usta. Govoriš: 'Bogat sam, obogatih se, ništa mi ne treba!' A ne znaš da si nevolja i bijeda, i ubog, i slijep, i gol." (Otk 3, 15-17)

2. Tko dospije u čistilište, taj je "na konju".
Preporučam "Izlazak iz tame" Benedicta J. Groeshela, izvrsnu knjigu u izdanju Verbuma podnaslovljenu "Što učiniti kad život nema smisla". Ima zanimljivih razmišljanja i o čistilištu.

3. Ne treba nam izgovor, već oprost i izlječenje.

"A on, čuvši to, reče: "Ne treba zdravima liječnika, nego bolesnima. Hajdete i proučite što znači: Milosrđe mi je milo, a ne žrtva. Ta ne dođoh zvati pravednike, nego grešnike." (Mt 9, 12-13)


~ ~ ~
7-
(21) "Neće u kraljevstvo nebesko ući svaki koji mi govori: 'Gospodine, Gospodine!', nego onaj koji vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima. (22) Mnogi će me u onaj dan pitati: 'Gospodine, Gospodine! Nismo li mi u tvoje ime prorokovali, u tvoje ime đavle izgonili, u tvoje ime mnoga čudesa činili?' (23) Tada ću im kazati: 'Nikad vas nisam poznavao! Nosite se od mene, vi bezakonici!'"

Evanđelje po Mateju
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Old 06.07.2005., 14:05   #57
Quote:
bozanstvena333 kaže:
To sto istices sebe kao pedera koji ima iskljucivo vezu sa pederima starijim,ce se u tvom zivotu promjeniti,kak budes stariji tak ces traziti mladje djecake za svoju sramnu bolesnu rabotu.Poznati primjeri su lani ubijeni peder moshammer u njemackoj,koji je pederirao sa djecacima koji su imali po 14 godina,iliti Versace kojeg su isto ubili ljubomorni pederi mu i ini nepoznati pederi koji se brutalno ubijaju u nastupima ljubomore ...
Ah u kojem mi divnom svijetu živimo. Samo pederi se ubijaju, samo pederi kad ostare požele mlađeg partnera samo pederi su jedini problem današnjeg svijeta. Blago nama...
caregiver is offline  
Old 06.07.2005., 14:07   #58
Quote:
bozanstvena333 kaže:
jos jedna od tvojih pametnih izjava.Ubojsktva se po statistikama obicno desavaju u obiteljima gdje je prisutan alkohol,dusevne bolesti i perverzije razlicitog tipa..
ček, ček... Zar nisi rekla da se događaju među pederima (nepoznato je što se događa među lezbijkama)?

Uostalom, ova tvoja izjava ne negira niti isključuje ovu izjavu na koju si replicirala:

cvjetaca kaže:
cinjenica da je najvise ubojstava u lijepoj nasoj unutar pristojnih heteroseksualnih krscanskih obitelji
caregiver is offline  
Old 06.07.2005., 14:12   #59
Quote:
bozanstvena333 kaže:
jos jedna od tvojih pametnih izjava.Ubojsktva se po statistikama obicno desavaju u obiteljima gdje je prisutan alkohol,dusevne bolesti i perverzije razlicitog tipa..
Što ne isključuje ovu izjavu:

cvjetaca kaže:
kao ni cinjenica da je najvise ubojstava u lijepoj nasoj unutar pristojnih heteroseksualnih krscanskih obitelji.. to su onak, nebitne cinjenice
caregiver is offline  
Old 29.03.2007., 14:50   #60
Crkva poručuje da pedofilija nije zlo

Quote:
Američki kardinal Bernard Law, jedan je od devet kardinala koji će vodit pogrebnu misu za Ivana Pavla II. Radi se o kardinalu koji je prije dvije godine bio prisiljen povući se nakon što je bilo otkriveno da je štitio svećenike pedofile. Taj isti kardinal, smatra se jednim od najjačih u Vatikanu.

Kako je katolička crkva izričito centralizirana, sve odluke koje se donesu u Vatikanu, moraju se provodit diljem svijeta. Isto tako, Vatikan ovim svojim postupkom, poručuje cijelom svijetu da pedofilija u crkvenim redovima ne samo da nije problem, već se tolerira i dopušta.
Link na članak

Mislite li i vi da je u redu da crkva zanemaruje ovakve slučajeve? Kako se to odražava na čitavu religiju kao takvu, te kako to izgleda sa perspektive drugih religija?
Annalostanna is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:44.