Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2008., 18:39   #41
Radiestezija - šarlatanstvo, mistika, znanost?

Na sve strane su gdje se okreneš ovi astrolozi, čitaći tarota, radiestezisti, upalim txt ono 50 reklama za astrologiju, tarot... Na Z1 skoro svaki drugi dan budu ovi sa viskom ili kartama i emisije idu uživo. Astrologija jest šarlatanstvo, to je u biti psihologija, prvo sve kažeš ovome iz tebe izvlaći podatke i skuži kakav si tip i kako bi mogao reagirati na neki događaj i uz to tu ima i auto sugestije i na taj naćin možemo sami sebe "uvući" u neke situacije. Za tarot neznam, možda je to isto nešto slićno neka manipulacija ali mi se čini da ova radiestezija na neki naćin funkcionira. Gledam u emisiji na Z1 tamo neki stariji tip s viskom, jave s e slušatelji i kažu mu samo ime i on za 10-ak sekundi poćne ljudima govoriti o njima i njihovom zdravlju i to izgleda da pogađa. Kaže npr, "lijevi bubreg ili imate ispod pazuha neku kvržicu ili limfne čvorove" i ljudi to potvrde ili vidio sam da je jednu žensku upitao "netko u vašoj pbitelji ima dijabetes" i kaže žena "Da ima moj otac" i slićne stvari. Ljudi mu samo kažu ime a on za par sekundi počne ljudima govoriti kao da ih poznaje o njihovom psihofizičkom stanju. Izgleda kao da je namješteno, ali javi se nekoliko desetaka ljudi.

Meni izgleda da to na neki naćin "radi" ali neznam kako. Zbunjuje me to jer znanost kaže da je to šarlatanstvo i navodno neki čak nude 1 mil. $ ako netko pokaže i dokaže da radiestezija "radi". Navodno je bilo i znanstvenih istraživanja gdje je utvrđeno da radiestezija ne funkcionira. S druge strane neki govore da se prije kada se išlo kopati bunar zvao čovjek sa rašljama da bi utvrdio gdje ima vode. Neki govore da je to glupost jer bilo gdje zabodeš lopatu ima vode. Sada što je tu istina. Jel itko od vas imao nekakvo iskustvo ili upoznao nekog radiestezistu i što mislite o svemu ovome? Kakva su vaša zapažanja?

Ta radiestezije izgleda da funkcionira ali na koji naćin?
-ili je tip koji vrti visak svemirac
-ili znaju na neki naćin obmanut ljude
-ili to funkcionira i to je znanost ali je neobjašnjivo ili neistraženo barem za sada.
HR123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 21:43   #42
Quote:
HR123 kaže: Pogledaj post
...
Ne funkcionira nikako. Nažalost, naivčina ima jako puno i to prolazi. Daj meni rašlje i naći ću ti vodu, i savijati će se na pravom mjestu. A još ako mi platiš, bude voda, fina voda, gazda tu kopaj tu ima voda
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 09:51   #43
Nemojte miješati šarlatanstvo i nedovoljno istražene stvari. U stvarnom životu pa tako i sa ovim temama dominira prevara, no neke stvari oko radiestezije nisu ispitane ili nisu ispitane na pravi način. Čovjek definitivno može osjetiti male varijacije ili promjene elektromagnetskih zračenje, dakle "osjetiti nešto".
Naravno u igri su i prevaranti i to je to.
Osobno nisam imao kontakta niti sam sreo ljude koji su pokazali da mogu pronaći vodu, no priča profesora sa PMF (doktor fizike) kako je došla ekipa hidroelektre i bušila i bušila ... danima, no nisu ništa našli, a onda je preko nekog poznanika došao rašljar i našao vodu iz prve.
Naravno upitna je razina znanja "trusta mozgova" kojim je Hrvatska preplavljena, pa nije niti čudno da se znanost ne cijeni. Blizu mog prijatelja stanovao je glasoviti Jurdana i čovjek je bio po pričama, zaista vrlo osjetljiv na zračenja.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 11:46   #44
Bilo je istraživanja, pa nisu zaključili zapravo ništa. Ostali su na nekoj nuli po pitanju zaključaka. Nešto smo raspravljali po PZ-u o tome, ne sjećam se više gdje.

Uglavnom, da su ti ljudi stvarno osjetljivi na radiovalove koje ispušta voda, bili bi jako osjetljivi na bilo kakav električni uređaj. Čak bi im smetala i zagrijana tijela, jer zrače puno energičnije od hladne vode. Popizdili bi u blizini dalekovoda i antena. Jadnici ne bi mogli živjeti od silnog uznemiravanja i podražaja.
A tu je još i položaj te vode - nalazi se metrima i metrima pod zemljom, gdje se puževim korakom protače kroz šupljine. Te strašno slabe radiovalove (šum) će teško i nikako uhvatiti i najosjetljiviji uređaji, zato se voda i traži na druge načine - odjekom radiovalova koje ispušta uređaj.

Sve u svemu jedan bullshit. Podzemne vode su svugdje, samo trebaš dovoljno duboko kopati.
Rašljarenje je u načelu prevara, a radieestezija (viskovi i ostale gluposti) je šarlatanstvo. Meni je poznata po onome "kako će se visak vrtjeti, ovisi o tome hoćeš li dobiti muško ili žensko dijete". Hrpa teških sranja za praznovjerne babe.



Ukoliko netko tvrdi da to sve može, ima lijepo onog Randija pa neka dokazuje. Čovjek se već desetljećima nudi za provjeru. Nitko nije prošao ni inicijalni test.
Naravno, neki će reći (kookovi) da je posrijedi zavjera, da Randi ne dopušta da se ta "vještina" dokaže. Hrpa gluposti. Neš ti meni teškoće u dokazivanju.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 12:07   #45
Quote:
ARTETUREN kaže: Pogledaj post
Blizu mog prijatelja stanovao je glasoviti Jurdana i čovjek je bio po pričama, zaista vrlo osjetljiv na zračenja.
Ja tu nemam znanja kojim bih mogla procjenjivati vjerodostojnost pojave, ali imam osobno iskustvo:
- kad su moji roditelji gradili kuću, pozvali su Jurdanu da im nađe mjesto za bunar, pa su ga i iskopali na mjestu koje im je predložio. Na dubini od 8 m pojavilo se toliko vode da više nisu mogli kopati. Takav je i ostao i uvjek su imali vode.
- susjedi su kopali po nekom drugom sistemu, ne znam točno kakvom. Iskopali su 25 m, i u ljetnim mjesecima su uglavnom bili bez vode.
Ja to ne znam objasniti, samo kažem kako je to izgledalo.
ramscrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 16:09   #46
Radiestezija je znanje koje nam pruža mogućnost da iskoristimo jednu od mnogih svojih sposobnosti koje leže u nama, ali većina ljudi nisu osvjestila i razvila te sposobnosti pa onda to i negiraju jer naravno to i neznaju.
Jedan od takvih je naš već poznati pljuvač endi.... koji pljuje sve kaj nije po njegovoj šabloni.
Poruka: Ak nešto neznaš bolje je reči neznam neg pravit se pametan i širit neznanje.
Visak, rašlje, antene samo je alat koji u ruci stručnjaka dijagnosticira sve što se od njega traži, dok u ruci prevaranta služi samo za prevaru.
Govoriti da je radiestezija prevara isto je kao reči da je cjela znanost prijevara (makar u nekim segmentima ima prijevare) što može samo neznalica.
Večinu rudnika dijamanata, dragog kamenja i drugih minerala te nalazišta nafte otkrili su radiestezisti, vidovnjaci ili slični mediji.
Mnogo puta dijagnosticrao sam bolesti ili poremečaje koje su doktori kasnije potvrdili.
Otkrivanje podzemnih voda ili štetnog zračenja samo je jedan mali dio onog kolača koji nudi radiestezija.
Što se tiče randija ili kako se več zove, pa nisam vidio doktore da su išli kod njega dokazivati kako njihovi načini liječenja i lijekovi koje prodaju su djelotvorni a ne samo prodavanje magle.
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 16:56   #47
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Ne funkcionira nikako. Nažalost, naivčina ima jako puno i to prolazi. Daj meni rašlje i naći ću ti vodu, i savijati će se na pravom mjestu. A još ako mi platiš, bude voda, fina voda, gazda tu kopaj tu ima voda
Znaći svugdje ima vode? Čitao sam na nekoj stranici od katoličke crkve i kaže jedan svečenik u vezi rašljrenja otprilike ovako. Kaže da je na nekom otoku crkva dobila neko područje za ljetnik kamp za mlade i da su trebali iskopati bunar, i kaže ovaj svečenik da je on pozvao nekog rašljara da traži di ima vode, kaže krenuo on sa rašljama a ja u sebi molim Boga za ovog čovjeka i zaista kada su išli kopati našli su vodu, kaže svečenik da ne shvača kako to radi ali da se s tim stvarima nebi trebalo igrati.
HR123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 17:02   #48
Da Vam malo pomognem.
Stvar je elementarne fizike i rezonancije koja uzrokuje ekstremno pojačanje određenih podražaja. Dobro je poznato da su antene pasivna pojačala, dakle pojačavaju signal bez dodatne autonomne energije (stvaraju se stojni valovi na anteni od samog signala i tako se sami pojačavaju) pa tako određeni ljudi mogu biti osjetljivi samo na neke stvari odnosno opseg elektromagnetskog spektra. Gdje god postoji odstupanje od prirodnog Zemljinog magnetskog polja nalazi se nešto. Mjerenja o kojima sam čuo i čitao nisu pokazali uzorak kako bi se otkrila voda ( cijevi ispod zemlje, plastične i metalne, a voda se mogla puštati u raznim smjerovima). No samo postavljanje pokusa je diskutabilno, jer se samo djelomično podražava prirodni fenomen.
Dakle, ima se što za istraživati, no trebamo pametne ljude jer ima puno prevaranata a i razne knjige koje pišu glasoviti ekstra senzibilni su bedastoće i niš koristi (ispričavam se ako se nešto u zadnjih dvadesetak godina promijenilo).
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 17:13   #49
Evo vam jedna dobra knjiga, u većini se slažem i isto tako ja razmišljam ali u vezi radiestezije neznam, čini mi se da tu nećega ima, jer ako se netko javi u tv emisiju i kaže samo svoje ima a tip s viskom za par sekundi kaže kakve bolesti netko ima i to vrlo precizno ili ko iz topa kaže netko vam u obitelji ima dijabetes ili nedavno ste posudili novac i takve stvari i ljudi potvrđuju. Primjetio sam da većin radiestezista donekle pogađa ali nekoliko puta sam gledao i slušao radiestezista Ivana Medvešeka, tim ima oko 70 godina i tim stvarima se bavi 50 godina, čini mi se da taj tip to najbolje radi, pogađa neke stvari nevjerojatno. U vezi radiestezije kaže da je visak samo kazaljka i da se većina ljudi može baviti radiestezijom da visak ništa nezna jer kada bi znao mogli bi ga objesiti na drvo i postavljati mu pitanja, nego da ga mi pokrećemo i da to dolazi iz malog mozga.


Na Tv-u je prije koju godinu bio Osman Hasanpašić i kaže da je to fizika a ne bajanje, da nema nikakvih čudesa nego da je to fizika.


Ako tko želi imam broj telefona od Ivana Medvešeka pa neka ga neki nevjerni Toma nazove i pita da mu kaže nešto o zdravlju, ili emocionalniom stanju, ili u vezi ljubavi ili posla.
HR123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 17:20   #50
Gle HR123 u odgovoru na Tvoj post se u potpunosti slažem sa Endimonom totalne gluposti.
Malo bolje slušaj i vidjeti ćeš da bi to i tvoja baba mogla reći.
Gospodina O. Hasanpašića se sjećam iz jedne emisije, gdje sam se koturao od smijeha kada je radio viskom na kamermanu i apsolutno ništa nije pogodio, štoviše sve suprotno.
Micanje viska i inih stvari (čaša na stolu) dolazi od mikrotitraja ruke, naravno može se pripisati i uzrok. Radiestezija je stvarnost, no puno je prevaranata, a oni pravi se sa razlogom boje ismijavanja.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 17:30   #51
Quote:
HR123 kaže: Pogledaj post
Evo vam jedna dobra knjiga, u većini se slažem i isto tako ja razmišljam ali u vezi radiestezije neznam, čini mi se da tu nećega ima, jer ako se netko javi u tv emisiju i kaže samo svoje ima a tip s viskom za par sekundi kaže kakve bolesti netko ima i to vrlo precizno ili ko iz topa kaže netko vam u obitelji ima dijabetes ili nedavno ste posudili novac i takve stvari i ljudi potvrđuju. Primjetio sam da većin radiestezista donekle pogađa ali nekoliko puta sam gledao i slušao radiestezista Ivana Medvešeka, tim ima oko 70 godina i tim stvarima se bavi 50 godina, čini mi se da taj tip to najbolje radi, pogađa neke stvari nevjerojatno. U vezi radiestezije kaže da je visak samo kazaljka i da se većina ljudi može baviti radiestezijom da visak ništa nezna jer kada bi znao mogli bi ga objesiti na drvo i postavljati mu pitanja, nego da ga mi pokrećemo i da to dolazi iz malog mozga.


Na Tv-u je prije koju godinu bio Osman Hasanpašić i kaže da je to fizika a ne bajanje, da nema nikakvih čudesa nego da je to fizika.


Ako tko želi imam broj telefona od Ivana Medvešeka pa neka ga neki nevjerni Toma nazove i pita da mu kaže nešto o zdravlju, ili emocionalniom stanju, ili u vezi ljubavi ili posla.
Nemoj vjerovati svemu što čuješ. Sve se to da izvesti i mađioničarskim trikovima.
Što se tiče visaka i "odgovaranja", imaš jedan fenomen koji se pojavljuje kad njihalo drži ljudska osoba. Ona ga pomiče nesvjesno, svojim pomicanjem.
Radi se o rezonanciji. Kada su dva njihala povezana i uštimana, maleno stalno njihanje jednog će izazivati povećanje amplitude njihanja kod drugog. Njihanje je titranje. Tako ti recimo radi Teslin zračni transformator (nagomilava ogromnu količinu energije i onda kad se skupi dovoljno, stvori se električna korona i iskre koje se održavaju samo malenim uplivom energije), tako dolazi do rezonancija u dvoranama, kada mali intenziteti zvuka zatitravaju prozore.
Efekt je i kod visokih i dugih građevina, kada mali intenziteti periodičnih udara vjetra dovode do strašnih svijanja građevina.

Dakle, čak i vrlo malim, naoko neprimjetnim njihanjima ruku, možemo dobiti visak koji će se početi dosta mahnito njihati. Ono što je najbolje kod svega je to što naše tijelo registrira te njihaje (osjeća kako se njiše) i može se postaviti u rezonanciju, tako da mozak krene periodički naređivati ruci da se lagano pomiče.

Naravno, naše raspoloženje jako utječe na takve ishode, pa ako se stvarno uživimo u to, možemo dobiti dojam da "razgovaramo" s viskom. Često se zna dogoditi da i pulsevi srca (koji zapravo zatitravaju čitavo tijelo, ali se teško primijeti) mogu pobuditi rezonanciju, kada se ritam srca pogodi s proporcionalnom duljinom njihala.

(T - period u sekundama, l - duljina njihala u metrima, g - gravitacijsko ubrzanje u metrima po kvadratnoj sekundi)
To ti je jednadžba za matematičko njihalo, ali sasvim dobro radi i za ovakve situacije.
Zapravo se radi o prividu - "zajebavamo" se s manje svjesnim dijelovima mozga, kucanjem srca, itd.

Nema nikakvih "energija" ni magije oko toga. No da, ima krivo interpretiranih malih efekata. Možda bi se mogli upotrijebiti za nešto, ali s malom iskoristivošću i točnošću, jer na efekt djeluje previše drastično promjenjivih varijabli.



Quote:
ARTETUREN kaže: Pogledaj post
Gle HR123 u odgovoru na Tvoj post se u potpunosti slažem sa Endimonom totalne gluposti.
Malo bolje slušaj i vidjeti ćeš da bi to i tvoja baba mogla reći.
Gospodina O. Hasanpašića se sjećam iz jedne emisije, gdje sam se koturao od smijeha kada je radio viskom na kamermanu i apsolutno ništa nije pogodio, štoviše sve suprotno.
Micanje viska i inih stvari (čaša na stolu) dolazi od mikrotitraja ruke, naravno može se pripisati i uzrok. Radiestezija je stvarnost, no puno je prevaranata, a oni pravi se sa razlogom boje ismijavanja.
Je li to bilo u Globalnom sijelu/Živoj istini?
Mislim da sam to gledao - ništa nije bilo onako kako je rekao, kasnije se izvlačio.
Naravno da neće raditi... "smeta mu enerđija kamere", i "enerđija ne-naivaca koji emisiju gledaju"...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 17:38   #52
Vjerojatno ste u pravu ali to izgleda toliko uvjerljivo, nisma neka totalna naivčina i znam kritički misliti, izgleda da su onda emisije namještene.
HR123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 18:49   #53
A gle, i njima se ponekad zalomi. Statistički, i oni ponekad moraju pogoditi.

Vezano za srce, jednom sam radio pokus. Legneš, i staviš laganu letvu na prsni koš, tako da stoji uspravno, kao da te probada. Donju stranicu namjestiš tako da je pola na prsnoj kosti, pola u međurebrenom prostoru iznad srca. I onda se umiriš i gledaš vrh letve. Srce stalno pritišće i vrši lagane promjene volumena prsnog koša, što se prenosi na letvu, a što je letva dulja, vrh će joj se više pomicati. Metar i pol, tu negdje - to je duljina kod koje se najbolje vidi, kad je dulja od toga, preteška je.
I onda gledaš kako ti radi srce. Pošto titranje letve i srca nije u fazi, dolazi do interferencija i rezonancija. Letva se miče sve brže, pa sve sporije, onda stane, pa ispočetka.

Te interferencije (konstruktivne i destruktivne) su odgovorne za promjene načina titranja viska. Mislim na ono kad se zaustavi, pa krene opet, i slično.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 20:13   #54
Quote:
HR123 kaže: Pogledaj post
Znaći svugdje ima vode? Čitao sam na nekoj stranici od katoličke crkve i kaže jedan svečenik u vezi rašljrenja otprilike ovako. Kaže da je na nekom otoku crkva dobila neko područje za ljetnik kamp za mlade i da su trebali iskopati bunar, i kaže ovaj svečenik da je on pozvao nekog rašljara da traži di ima vode, kaže krenuo on sa rašljama a ja u sebi molim Boga za ovog čovjeka i zaista kada su išli kopati našli su vodu, kaže svečenik da ne shvača kako to radi ali da se s tim stvarima nebi trebalo igrati.
U pravilu da, osobito kod nas u ravničarskim područjima. Radi se o tome da slojevi tla uglavnom nisu paralelni sa površinom tako da treba kopati različite dubine da bi bunar mogao imati dovoljnu količinu vode. Na nekom mjestu vodonosni (vodopropusni) sloj je bliže površini a na nekom je dalje. Kod tebe može vodonosnik biti na 15 metara a kod susjeda 150 m dalje na toj dubini glina...
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 22:17   #55
Vidim da se pokušava shvatiti kako to radiestezija funkcionira i stvaraju se svakakve teorije superosjetljivosti, rezoniranja i sličnih teorija.
Stvar je vrlo jednostavna tražimo odgovor na pitanje koje smo postavili a odgovor dolazi iz našeg nesvjesnog koje je povezano s izvorom sveg znanja s kojim smo svi povezani a mogli bi smo taj izvor nazvati raznim imenima.
Informaciju dobivamo na jedan od načina koji smo odabrali: prema pokretima viska, rašlji antena, biotenzora, osječaja u rukama ili tjelu, impulsu koji se pretvara u slike, ili neki drugi nama poznat način.
Uopće nije bitan način na koji smo dobili informaciju već dali je informacija točna.
Ako je informacija koju smo dobili točna u postotku više od 90% onda možemo kazati da da imamo preciznost koju znanstvenici a pogotovo medicina treba tek dostići te da su još miljama daleko od toga.
Ali naravno da naš mali znanstvenik endi... nema pojima o tome jer nema iskustva u radiesteziji već samo prića ono što je negdje čuo ili pročitao.
To bi bilo ko da ja pričam kako su jabuke slane a da ih nikad nisam probao.
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 09:48   #56
Slažem se s tim da (pre)često sam radiestezist utječe na kretanje viska, ili rašlji, iličega već. Ali uvijek je bilo kvalitetnih stručnjaka koji su uspijevali eliminirati taj utjecaj i dobiti točan odgovor. Da nije tako, odavno bi sa zaboravilo rašljarenje i traženje vode tim putem, ili rad s viskom. To što danas hrpa šarlatana ima visak ne isključuje činjenicu da "ima nešto" u tome. Osim toga, danas više nije ni potrebno zvati nekoga s viskom da ti nađe npr. zračenja u stanu - postoje uređaji kojima nađeš Hartmannove, Curyjeve i ostale linije i čvorove, podzemne vode, rasjede i rude, i detektiraš i tehničko zračenje. I čak i totalni laik vidi na displeju uređaja šta piše.
palidrvce is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 11:43   #57
Znaći ti čvorovi i ta podzemna zračenja postoje ili je i to izmišljotina?
HR123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 13:15   #58
Quote:
palidrvce kaže: Pogledaj post
Slažem se s tim da (pre)često sam radiestezist utječe na kretanje viska, ili rašlji, iličega već. Ali uvijek je bilo kvalitetnih stručnjaka koji su uspijevali eliminirati taj utjecaj i dobiti točan odgovor. Da nije tako, odavno bi sa zaboravilo rašljarenje i traženje vode tim putem, ili rad s viskom. To što danas hrpa šarlatana ima visak ne isključuje činjenicu da "ima nešto" u tome. Osim toga, danas više nije ni potrebno zvati nekoga s viskom da ti nađe npr. zračenja u stanu - postoje uređaji kojima nađeš Hartmannove, Curyjeve i ostale linije i čvorove, podzemne vode, rasjede i rude, i detektiraš i tehničko zračenje. I čak i totalni laik vidi na displeju uređaja šta piše.
Ne, te mreže ne postoje. To su totalne gluposti koje znanost ne priznaje. Dokazi za njihovo postojanje postoje kao i dokazi da je Isus hodao po vodi. Nema ih.
A što se tiče tih debila koji "otkrivaju zračenje" po stanovima, dovoljno ti je da ih pitaš da "senzor" okrenu pod kutem od 90° pa da "zle enerđije nestanu". Radi se o polarizaciji.

Takvi lihvari kombiniraju zračenje koje postoji i onda njime opravdavaju izmišljeno, fiktivno zračenje ("zla i dobra enerđija"). Uzmu elektrometar i onda hodaju oko televizije ili blizu kreveta, pa ga zakrenu da uhvati polarizirani dignal televizora onda kada je uređaj ravno iznad jastuka i kažu: "AUUUU PA VI STE OD OVE SILNE ZLE ENERGIJE VEĆ TREBALI RAK DOBITI! "

Lihvari, šarlatani, prevaranti, gadovi, moroni, imbecili. A zakon nas ne štiti od takvih. Štiti nas samo vlastito znanje, a 99.999% ljudi ne zna što je EM val i koja su mu svojstva, ne znaju što je ionizirajuće, a što neionizirajuće zračenje.
Ljude treba educirati o tim prevarantima, jer ne biraju. Idu po domovima za umirovljenike, bolnicama... prodaju "magnetske pokrivače", a magneti komercijalnih jakosti na čovjeka nemaju ama baš nikakav utjecaj, a štite od ničeg.


Quote:
HR123 kaže: Pogledaj post
Znaći ti čvorovi i ta podzemna zračenja postoje ili je i to izmišljotina?
Ne, čvorova nema. Nema ni tih mreža. Sve je izmišljeno.
Podzemna zračenja postoje u smislu kao što postoje i zračenja svakog tijela koje ima temperaturu. Sve što nije na apsolutnoj nuli, zrači nekakve radiovalove. Što je zagrijanije, zrači energičnije valove. Tako će nebula bliještiti u radiovalnom spektru, čaša vruće vode u toplinskom spektru, usijano željezo u vidljivom, tvar koja pada u crnu rupu u rentgenskom.

Zračenje hladne vode koju od nas odjeljuje 10-15 metara zemlje stravično je slabo u usporedbi sa zračenjem naše vlastite sline koja je na gotovo 37°C.

Jako se teško boriti protiv tih šarlatana, zato jer u svoje misionarenje uklope i neke fizikalne činjenice, pa njima pokrivaju i gluposti koje usput podvale.

To s duhovnošću nema veze. To je šarlatanstvo i pseudoznanost.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 18:40   #59
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ne, te mreže ne postoje. To su totalne gluposti koje znanost ne priznaje. Dokazi za njihovo postojanje postoje kao i dokazi da je Isus hodao po vodi. Nema ih.
A što se tiče tih debila koji "otkrivaju zračenje" po stanovima, dovoljno ti je da ih pitaš da "senzor" okrenu pod kutem od 90° pa da "zle enerđije nestanu". Radi se o polarizaciji.

Takvi lihvari kombiniraju zračenje koje postoji i onda njime opravdavaju izmišljeno, fiktivno zračenje ("zla i dobra enerđija"). Uzmu elektrometar i onda hodaju oko televizije ili blizu kreveta, pa ga zakrenu da uhvati polarizirani dignal televizora onda kada je uređaj ravno iznad jastuka i kažu: "AUUUU PA VI STE OD OVE SILNE ZLE ENERGIJE VEĆ TREBALI RAK DOBITI! "

Lihvari, šarlatani, prevaranti, gadovi, moroni, imbecili. A zakon nas ne štiti od takvih. Štiti nas samo vlastito znanje, a 99.999% ljudi ne zna što je EM val i koja su mu svojstva, ne znaju što je ionizirajuće, a što neionizirajuće zračenje.
Ljude treba educirati o tim prevarantima, jer ne biraju. Idu po domovima za umirovljenike, bolnicama... prodaju "magnetske pokrivače", a magneti komercijalnih jakosti na čovjeka nemaju ama baš nikakav utjecaj, a štite od ničeg.



Ne, čvorova nema. Nema ni tih mreža. Sve je izmišljeno.
Podzemna zračenja postoje u smislu kao što postoje i zračenja svakog tijela koje ima temperaturu. Sve što nije na apsolutnoj nuli, zrači nekakve radiovalove. Što je zagrijanije, zrači energičnije valove. Tako će nebula bliještiti u radiovalnom spektru, čaša vruće vode u toplinskom spektru, usijano željezo u vidljivom, tvar koja pada u crnu rupu u rentgenskom.

Zračenje hladne vode koju od nas odjeljuje 10-15 metara zemlje stravično je slabo u usporedbi sa zračenjem naše vlastite sline koja je na gotovo 37°C.

Jako se teško boriti protiv tih šarlatana, zato jer u svoje misionarenje uklope i neke fizikalne činjenice, pa njima pokrivaju i gluposti koje usput podvale.

To s duhovnošću nema veze. To je šarlatanstvo i pseudoznanost.
Zanimljivo je kako jedan mali isfrustrirani kvazi znanstvenik može pljuvat i vrijeđat sve okolo da ga se ne briše a ostalima se to uredno radi.
Valjda radi ta moderatorsko-uvlačiguzilačka veza.

Kako neko ko kaže bez ikakvih dokaza oni su:
Lihvari, šarlatani, prevaranti, gadovi, moroni, imbecili a drugima se zbog toga postovi brišu ili su banirani?
Jel si mami i tati tak doma kažeš da su lihvari, šarlatani, prevaranti, gadovi, moroni, imbecili jer su te tako odgojili?
Ak već nemaš pojima o čemu pišeš bar se suzdrži vrijeđanja i pljuvanja onog što ne razumiješ i nemožeš pojmiti svojim mozgićem
Ako već imaš nešto smisleno za reći onda probaj dati i konkretan argument za to, a ne bajke i basne.
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 19:12   #60
Quote:
Endimion17 kaže:
99.999% ljudi ne zna što je EM val i koja su mu svojstva, ne znaju što je ionizirajuće, a što neionizirajuće zračenje.
Ajde pliz onda ti objasni nama neznalicama.

Quote:
Endimion17; kaže:
Takvi lihvari kombiniraju zračenje koje postoji i onda njime opravdavaju izmišljeno, fiktivno zračenje ("zla i dobra enerđija"). Uzmu elektrometar i onda hodaju oko televizije ili blizu kreveta, pa ga zakrenu da uhvati polarizirani dignal televizora onda kada je uređaj ravno iznad jastuka i kažu: "AUUUU PA VI STE OD OVE SILNE ZLE ENERGIJE VEĆ TREBALI RAK DOBITI!
Dobro, priznaješ da nekakvo zračenje ipak postoji. A šta kad u sobi nema televizije, a instrument pokazuje prisutnost zračenja?
Što se tiče tih lihvara, znam da ih ima i znam i da su u većini, ali evo, imam dva iskustva s radiestezijom koje dovode u pitanje tvoje apsolutno odbacivanje postojanja zračenja:

Prvo: Dok sam još bio dijete, moji roditelji su pozvali radiestezista (klasičnog, s viskom) da pregleda stan. Čovjek je pogodio kakve tko tegobe ima, bez poznavanja gdje tko spava. Npr. rekao je da izvjesno zračenje prolazi u koso, od dolje prema gore, te da dijete koje spava na gornjem krevetu (imali smo krevet na kat) ima probleme s vidom, jer mu zračenje prolazi tačno preko glave. Moja sestra tad nije ni bila kući, i čovjek nije ni mogao znati da ima stvarno ozbiljnih problenma s vidom, te da baš ona spava na gornjam krevetu. Mami je također pogodio (tj. osobi koja je spavala na tom mjestu, ne znajući tko je to) njene zdravstvene probleme. Otac i ja smo spavali na dobrim pozicijama i nismo imali nikakvih zdravstvenih problema. Kako objašnjavaš takvu točnost od strane čovjeka koji je prvi put ušao u našu kuću i ne poznaje nas?

Drugo: U stan u kojem trenutno živim došao je čovjek koji nije radiestezist već mjeri zračenja putem instrumenata. Umjesto priče u stilu "pravo je čudo što ste uopće živi" čovjek je ustanovio da nam je stan sasvim u redu, predložio da malo premjestimo neke stvari i nije nam niti pokušao uvaljivati nekakve magnetske prekrivače, itd. Uređaj kojim je tražio Hartmannove linije imao je antenu koja se mogla rotirati 360°. Kad bi naletio na liniju zračenja, antena bi se sama zaokrenula i postavila u tom smjeru. Potom bi krenuo u smjeru pod pravim kutom na već pronađenu liniju i na isti način našao drugu liniju, okomitu na prethodnu. Tako je otkrio nekoliko linija u stanu, zamisli - tačno u onolikim razmacima kako je to rečeno za Hartmannove linije - 2m odosno 2,5m, zavisno od toga protežu li se u pravcu sjever-jug, ili u pravcu istok-zapad. Zanimljivo je i da su se linije poklapale, bez obzira je li liniju detektirao u sobi s TV-om ili nekoj drugoj. A i one linije koje su prolazile kroz sobu s TV-om nisu prolazile kroz televizor. Točnije, televizor se baš nalazio između linija. Dakle ta tvoja priča sa polariziranim TV signalom ne drži vodu. Barem ne u mom slučaju. A što se tiče samog televizora, njegovo zračenje detektirao je drugim aparatom. I to se pokazalo da televizor, koji je stariji i nema zaštitu, zrači do oko 1m udaljenosti, dok ekran kompjutera (koji ma zaštitu od zračenja) zrači tek do pola centimetra od ekrana. Da stvar bude zanimljivija, dao nam je uređaj da sami ispitujemo električne uređaje i njihov radijus zračenja, i svaki je imao neki svoj radijus. Dakle, jedan normalan i ljudski pristup u kojem nam je normalno i ljudski pregledao stan i nakon oko sat vremena otišao. Nije baš neki lihvar, jelda.
Mislim da nije problem u postojanju ili nepostojanju zračenja, već u kompetentnom i nekompetentnom načinu mjerenja. Radiestezija u širem smislu znači "osjećanje na daljinu" nekog fenomena. Znam za tipa koje se izdaje za doktora, i koji viskom radi dijagnozu. Takvog "doktora" ne preporučam nikome. Ljudi mi dođu u dućan pa viskom biraju "pravi" predmet za njih (ne znam samo zašto u indian shopove dolazi toliko pacijenata...), i slično. To su gluposti. Ali da zračenja ne postoje, iskreno - ne vjerujem.
palidrvce is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:51.