Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2004., 21:55   #1
Question China????

Bio tko.....pričajte...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 00:06   #2
bio jedino u kineskom restoranu .
Inače, velika želja mi je otić tamo
__________________
Once a boy becomes a man, he's a man all his life, but a woman is only sexy until she becomes your wife.
Al Bundy
flamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 11:59   #3
ja nisam bio ali bi jako volio otići kad skupim novce ali nemam s kim niko nije tako ambiciozan i lud da ide svi su ljeni koje znam i nisu za ništa a ja lud za putovanjima,ako neko od vas planira u narednih godinu dana ići u pustolovinu kina ili južna amerika,indija i tako te udaljene krajeve mogli bi se skupiti ali recimo 2,3 najviše 4 nas,sve više od toga je gnjavaža.A da sam idem tako daleko to mi se stvarno ne da,ali za silu bi čak i išo.A jel išo netko preko moskve transibirskom željeznicom do vladivostoka ili kine?To bih volio jako,samo ne znam koliko je sigurno ići sam u vlaku po sibiru,jel ima bandi i to...
delfin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 15:01   #4
Re: China????

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Bio tko.....pričajte...
Bio, živio i radio tamo, preporučam. Zemlja velikih različitosti, ima se što za raditi, za nas zapadnjake tamo je sve poseban doživljaj. Posjeti i gradove u unutrašnjosti, tamo je prava Kina, Peking i Šangaj polako postaju Zapad. Uči jezik, trebat će ti!
Neznadar is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 19:07   #5
Re: Re: China????

Quote:
Neznadar kaže:
Uči jezik, trebat će ti!
Ima li koja kinesko-engleska stranica na netu za to, barem ono osnovno???
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 07:28   #6
eh, kina...
bio bi ja otišao ili bar ozbiljno planirao ali jebu kinezi za vizu. treba ti netko iz kine poslati pozivno pismo. a gdje da nađem kineza? kompliciraju, stoke.

ja bi otišao i sam, bolje i to(mada nije uvijek zabavno) nego s krivom osobom. zamisli, nadješ nekoga za put a taj ti zagorčava svaki trenutak. nema smisla. svojedobno sam umalo krenuo na put s osobom koju sam slučajno upoznao. imao sam više sreće nego pameti vidjeti na vrijeme s kakvom nezrelom i nepouzdanom osobom imam posla. a na takvom putu netko takav je ono zadnje što ti treba.
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 14:04   #7
Quote:
aaston kaže:
eh, kina...
bio bi ja otišao ili bar ozbiljno planirao ali jebu kinezi za vizu. treba ti netko iz kine poslati pozivno pismo. a gdje da nađem kineza? kompliciraju, stoke.

A zašto su stoke?

Za Canadu ti isto treba pozivno pismo (najčešče). Bit će da su sad i Kanađani stoke.
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 18:23   #8
Bio tjedan dana u Beijing-u i razgledao tragove kineskih imperija. Bilo je zaista impresivno, a klopa super (kakvi kineski restorani, to pravoj kineskoj kuhinji nije ni do koljena). Gledali smo budističke hramove, zabranjeni grad, grobove, sve je to bilo super i zanimljivo, ali ja sam se razbolio od zraka u gradu. To je toliko zagađeno, puno prašine (kada ispušeš nos, bude tamna flekna u maramici) i smrada, ma neopisivo. Najlijepše putovanje koje radije ne bih ponovio.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 20:03   #9
Quote:
Cro-cutie kaže:
A zašto su stoke?

Za Canadu ti isto treba pozivno pismo (najčešče). Bit će da su sad i Kanađani stoke.
e sada ti pametnjakovićko ideš svašta uspoređivati...

ona lupi, pa ostane živa... nažalost
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 21:52   #10
Quote:
aaston kaže:
eh, kina...
bio bi ja otišao ili bar ozbiljno planirao ali jebu kinezi za vizu. treba ti netko iz kine poslati pozivno pismo. a gdje da nađem kineza? kompliciraju, stoke.

.
Lijepo kaže aaston da je lakše naći kanađanina koji će mu poslati pozivno pismo, nego Kineza. A isto tako vrijedi i za Amere i za ostale narode. koje traže pozivno pismo.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 22:04   #11
Quote:
aaston kaže:

ona lupi, pa ostane živa... nažalost
Fakat intelegentan odgovor.


Nego, aaston - ako baš želiš otići u Kinu na odmor, imam ja frendicu kineskinju koja će ti poslati pozivno pismo. Nije to problem.
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2004., 07:57   #12
Quote:
Cro-cutie kaže:
Fakat intelegentan odgovor.


Nego, aaston - ako baš želiš otići u Kinu na odmor, imam ja frendicu kineskinju koja će ti poslati pozivno pismo. Nije to problem.
Tko o čemu: kurva o poštenju, vojnik o skraćenju, pa tako i mala cro-cutie o inteligenciji.

Možda si ti slijepa ili imaš problema s razumijevanjem pročitanog: nisam ja tražio informacije o Kini, ja sam pokušao odgovoriti. Svoje imaginarne prijateljice zadrži slobodno za sebe, molim te

Već kada me opet potežeš za jezik tj. za prste...

Ti si ovdje išla uspoređivati Kinu i Kanadu, zamisli tragedije!?
Kada bi Kanada ukinula ili olakšala dobivanje vize, to bi dovelo do velike navale novopečenih gastarbajtera tj. do nekontroliranog useljavanja i to naravno na crno, jer je Kanada još uvijek obećana zemlja.
Kada bi Kina to olakšala do toga ne bi došlo. Zašto? A baš me zanima tko bi se želio tamo nastaniti... a ako i ima takvoga sa željom da tamo radi na crnjaka, sigurno ga nitko ne bi primjetio. Ali bi zato dobili (kinezi) više od turizma, jer kako je vizni režim strog za nas tako je i za većinu zapadnog svijeta. No, kineski turizam i nije baš moja briga...
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 15:24   #13
sangaj?
jel ko bio, vidio, zivio?
koliko ljudi tamo prica engleski?
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2004., 13:07   #14
Budući da većina forumovaca živi u Zagrebu,
a svi kao vrhunski vladaju engleskim jezikom,
i budući da mnogi zagrebački tramvaji voze na Trg bana Jelačića,

slijedi zaključak:

Odite u knjižaru Algoritam na početku Gajeve i kupite knjigu
"China" od izdavača "Lonely Planet".

Obrazloženje:

Taj izdavač izdaje perfektne knjige na engleskom o svakom iole značajnijem kutku svijeta. A u njima ćete naći sve, od onog klasičnog (povijest, umjetnost, znamenitosti), do onog krajnje praktičnog (koliko koštaju hoteli, restorani, ulaznice, radna vremena, iskustva drugih putnika i njihove preporuke itd.
Knjige govore o svakom gradu i kutku zemlje, a toliko su pune podataka, da ćete ih moći čitati tjednima i mjesecima.

Knjiga o Kini košta nekih 210 kn.
Zimske Radosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 21:18   #15
Quote:
Zimske Radosti kaže:
Budući da većina forumovaca živi u Zagrebu,
a svi kao vrhunski vladaju engleskim jezikom,
i budući da mnogi zagrebački tramvaji voze na Trg bana Jelačića,

slijedi zaključak:

Odite u knjižaru Algoritam na početku Gajeve i kupite knjigu
"China" od izdavača "Lonely Planet".

Obrazloženje:

Taj izdavač izdaje perfektne knjige na engleskom o svakom iole značajnijem kutku svijeta. A u njima ćete naći sve, od onog klasičnog (povijest, umjetnost, znamenitosti), do onog krajnje praktičnog (koliko koštaju hoteli, restorani, ulaznice, radna vremena, iskustva drugih putnika i njihove preporuke itd.
Knjige govore o svakom gradu i kutku zemlje, a toliko su pune podataka, da ćete ih moći čitati tjednima i mjesecima.

Knjiga o Kini košta nekih 210 kn.

ma sve je to super, hvala na informaciji, al ima stvari koje se ne mogu u knjigama procitati...
ja trazim imformacije iz prve, druge ruke.
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2004., 13:21   #16
Ali knjiga zaista daje podatke iz prve ruke!
Takvih knjiga stvarno nema, kao što je ova.

Vjeruj meni, ja sam je koristio, a i bio sam u Kini.
Samo mi se trenutno baš puno ne priča.
Zimske Radosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2004., 17:04   #17
LP je najbolji vodic.Ja sam proputovao puno uz LP i uvijek su dobri tj najbolji. Uzdaj se samo u njih i nema frke.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2004., 19:07   #18
Ljepo rekle Zimske Radosti, uzdaj se use i u svoje kljuse, ahem, Lonely Planet.

Iako i oni znaju imat tam krivih podataka, pogotovo mape im nisu bas jaca strana al kaj se tice vodica, definitivno je najbolji.
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2004., 10:59   #19
Quote:
Indi kaže:
Ljepo rekle Zimske Radosti, uzdaj se use i u svoje kljuse, ahem, Lonely Planet.

Iako i oni znaju imat tam krivih podataka, pogotovo mape im nisu bas jaca strana al kaj se tice vodica, definitivno je najbolji.
Mape iz LP-a
Da su one točnije LP bi bio daleko daleko bolji.
Dva put mi se desilo da sam sa svim ruksakom na leđima bjesomučno lunjao po "kvartu" tražeći pravu ulicu ili pravo mjesto.
Za inat to se prvi put desilo na 3800m nadmorske visine - skoro sam krepao od napora.
Drugi put je bilo u Ammanu (Jordan). Grad je sav uzbrdo-nizbrdo. Ponovo sam dušu ispustio jureći uokolo sa netočnom kartom i tko bi rekao - baš sam morao ići stravičnom i duugom uzbrdicom, naravno uzalud.
Taxi nisam koristio jer je to trebalo biti na 300-400m udaljenosti.

Izvještaj o Jordanu slijedi uskoro...
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2004., 11:10   #20
Quote:
aaston kaže:
Mape iz LP-a
Da su one točnije LP bi bio daleko daleko bolji.
Dva put mi se desilo da sam sa svim ruksakom na leđima bjesomučno lunjao po "kvartu" tražeći pravu ulicu ili pravo mjesto.
Aha, ne sam da mi se dva put desilo, neg SVAKI put, al nikako da naucim lekciju pa da kupim drugu mapu. Cesto mi se desi da se sjetim too late kupit neku detalju mapu grada ili regije gdje idem i onda se sjebem sa totalno krivim mapama LP-a... Mape su im tolko krive da ne sam da te posalje u krivom smjeru neg i na krivi kraj grada
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:41.