Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2006., 12:02   #21
Quote:
koalica kaže:
Ma i dalje mi nema logike - ako ta temperatura ubija sve bakterije, onda teoretski mogu prati mm-ove čarape s nogometa zajedno s njenim benkicama. I omekšivač nam ne treba.....
baš sam zakomplicirala, ali znam da uvijek svi naglašavaju "moraš prati odvojeno od svoje robe" a kad ih pitaš zašto onda nemaju pojma. Pa me zanimalo ima li neki znanstveno dokazani uzrok/posljedica, ili je to još jedna od babskih priča.
Iskreno, užasno mi ide na živce kad mi ljudi oko mene mudruju i govore što moram i kako moram
Ja nikad nisam prala bez omekšivča.
Imam sušilicu,ali koristim ju preko zime.Kad mogu,stvari sušim na zraku.
Ali izbacit ću ga kod pranja bebinih stvari i to je jedini razlog zašto ću prati odvojeno.
Koalice,slažem se s tobom.
Mislim da nema zdravstvenih razloga za pranje odvojeno od svoga.

Zadnje uređivanje putnica : 10.05.2007. at 13:17. Reason: off
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 12:18   #22
Pa kad kupiš više stvari vidjet ćeš da se to skupi, njenu robicu ćeš najviše i prati. Ja nemam problema s muževim čarapama jer MM pati na crno pa mu je većina veša crna i napunim mašinu samo s njegovim stvarima. Onih par njegovih stvari kaj nisu crne, operu se s mojim stvarima.
Nemreš sve prat na 90. Benkice, pelene i te neke sitnice koje su 100%pamuk idu, ali ostalo nemreš. Gegice su od pliša (Nicky) i to ide na 40, a šareno ak je pamučno ide na 60, ak nije na 40, nekad i na 30.
Ja sve peglam, bogmipomogao . Ali ne radi bakterija. Čak ni ovih 90-95 stupnjeva, naime, ne ubija gljive (Candida), pa radi njih preporučuju sve peglati. Bebe su osjetljivije pa mogu dobiti generaliziranu infekciju, a onda se toga riješiti je malo teže.

Znam da za bebe ne smiješ koristit omekšivač, ovaj Persil sensitiv se prije proizvodio bez parfema i bio je OK, onda su počeli stavljati parfem u njega i sada neurodermitičari masovno pizde jer na taj parfem koji je "kao" bez alergena dobivaju reakciju. Ovdje ima u DM-u za kupit deterđent bez parfema, konzervansa, njihova marka (Denk mit).... Možda ima i u HR. Taj je kao dobar. Ja sam svejedno sve još jednom nakon pranja profurala kroz mašinu bez deterđenta.
MM je paranoidan po tom pitanju (kak se mi skladno nadopunjujemo, svaki fura svoje paranoju u točno određenom području, jadno to naše dijete s nama ) pa je kupio nekaj prek neta baš za dječje stvari (to nema čak ni optičkih izbjeljivača) tak da sada peremo s tim. Zadivljujuće, to čudo pere bolje od svih Ariela ovog svijeta. Još uvijek se nemram prestat čudit.

Alzo, nisam nikad čula da nemreš bebinu robu s drugom robom prat
Ja bih oprala i s našom robom. Pa ionak ćemo ju dirat, gnjavit, mazit, ljubit.... Tak da ne kužim u čemu je štos.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 12:22   #23
Quote:
koalica kaže:
Pa me zanimalo ima li neki znanstveno dokazani uzrok/posljedica, ili je to još jedna od babskih priča.
Iskreno, užasno mi ide na živce kad mi ljudi oko mene mudruju i govore što moram i kako moram
znam, štošta mi je išlo i ide još uvijek na živce kad je moja mišica u pitanju, poslije je još gore, svi bi je odgajali... no to je druga tema.
priznala sam ti da nemam znanstveno, ni racionalno objašnjenje al sam svejedno prala odvojeno jer su mi neki vražićci u glavi govorili da je to tako dobro - da se njene malene, milene stvari ne dotiču ničega što je sjedilo po tramvaju, vuklo se po uredu.... čak ni na sveubijajućih 90º
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 13:25   #24
Quote:
Dora K kaže:
Ja sve peglam, bogmipomogao . Ali ne radi bakterija. Čak ni ovih 90-95 stupnjeva, naime, ne ubija gljive (Candida), pa radi njih preporučuju sve peglati. Bebe su osjetljivije pa mogu dobiti generaliziranu infekciju, a onda se toga riješiti je malo teže.
Eto, recimo to je to. To nisam znala, ali sad kužim zašto sve treba peglati.
Curke svima hvala na trudu
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 17:52   #25
Vis, ovo za peglanje je korisna info, tko bi rekao
Fala, dora
Pelene i donji ves odsad peglam.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 13:54   #26
pranje robe

ja sam sa prvim djetetom prala robu odvojeno ali samo kratko....kada sam prala ves ukoliko mi je falilo za prati stavljala sam plahte skoro pa ciste rucnike...,a li to je bilo iz razloga da ne perem robu sa robom od MM staraca, jel mi se to .

Isto sam u pocetku ispirala po dva puta, ali sam stavljala omeksivac...

Sa drugim djeteom od prvog dana svu njenu robu sam prala sa nasom i stavljala omeksivac i nakon toga peglala. I sa peglanjem sam prestala nakon par mjeseci...

Mislim da ljudi govore prati odovejno zbog eventualnih mogucih reakcija ako se roba ne opere dobor, ako bi sto ostalo i na robici od bebe.

ZA moj pojam nakon sto imam 2 djece mislim da je to bezveze i samo maltretiranje. Iskreno sa prvim djetetom sam i sama bila puno...puno opreznija , sve maltene po knjizi..dok sa drugim je islo sve laganije bez panike i eto da kucenm zdrava.. ko dren

Zato zene moje ne panicarite ne otezavajte si zivot
dancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 00:13   #27
kaže mm da u americi ima i deterdženata especially za bebinu robicu..e, sad ja sve dosad oprala s normalnim deterdžentom i omekšivačem, popeglala i spremila - nadam se da neće bit problema...
a kako onda prati? samo bebine stvari i omekšivača bez?
je l zna netko neki deterdžent - samo za bebine stvari...mislim kad već ima i voda za novorođenčad...
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 22:38   #28
ja perem robu od male bez omekšivača...

zadnjih dana mi je mala dobila prištiće po licu pa sam pitala pedijatricu od čeg... Veli da je vjerojatno od omekšivača (između ostalog) sa moje ili muževe garderobe (zato valjda nema niti jednog po tijelu)
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 23:59   #29
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
ja perem robu od male bez omekšivača...

zadnjih dana mi je mala dobila prištiće po licu pa sam pitala pedijatricu od čeg... Veli da je vjerojatno od omekšivača (između ostalog) sa moje ili muževe garderobe (zato valjda nema niti jednog po tijelu)

Ja mom od prvog dana stavljam omekšivač,ali jako malo...
I nikad nikakvih osipa..
A je to gadno kad beba ima osjetljiviju kožu.
Moj je valjda tvrdokožac....
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 00:01   #30
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
kaže mm da u americi ima i deterdženata especially za bebinu robicu..e, sad ja sve dosad oprala s normalnim deterdžentom i omekšivačem, popeglala i spremila - nadam se da neće bit problema...
a kako onda prati? samo bebine stvari i omekšivača bez?
je l zna netko neki deterdžent - samo za bebine stvari...mislim kad već ima i voda za novorođenčad...
Ja koristim Persil Sensitive tekući.Stavim ga u dozer manje nego treba i sve se super opere i nikad nikakvih reakcija.Ali opet,ovisi kaku kožu beba ima..
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 00:21   #31
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
Ja koristim Persil Sensitive tekući.Stavim ga u dozer manje nego treba i sve se super opere i nikad nikakvih reakcija.
isto
samo bez ikakvih omeksivaca, nije mi to navika ni za nasu robu, pa onda ni nasem kici (kićo mu je najnoviji nadimak )

tekuci detrgenti su bolji od krutih jer se bolje isperu i manja sansa je da ista ostane. pogotovo ak stavis duplo ispiranje (stavljam )
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 00:51   #32
Ja sam sad zadnji put uzela deterdžent u prašku za naš veš. Hrpu stvari moram nanovo prati jer su ostali tragovi deterdženta.

Počet ću i za naš veš koristiti tekući.Nemjerljivo je bolji.

Kićo,ha?

Moj je Miško,Tulipan,Jorgovan.....Šta`š-dijete cvijeća!
Tako su i bake dobile nadimke koje su njemu dali-baka Tulipanka i baka Jorgovanka.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 13:54   #33
e da, i koristim tekući deterđent jer od praška znaju ostati tragovi ...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 13:49   #34
Da pitam i ja-kakva su vam iskustva s pranjem tamne odjeće (crne, smeđe)? Ja koristim Woolite black tekući (nasjedam na reklame) i svejedno mi na muževim tamnim hlačama nastale bijele mrlje koje više nikako ne idu dolje. Tak da on mora sada u jedan ozbiljni šoping jerbo si nema kaj obući.
Mama Ružica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 14:14   #35
Quote:
Mama Ružica kaže: Pogledaj post
Da pitam i ja-kakva su vam iskustva s pranjem tamne odjeće (crne, smeđe)? Ja koristim Woolite black tekući (nasjedam na reklame) i svejedno mi na muževim tamnim hlačama nastale bijele mrlje koje više nikako ne idu dolje. Tak da on mora sada u jedan ozbiljni šoping jerbo si nema kaj obući.
Ovaj sam problem i ja imala, a onda sam kupila novu mašinu i sve se lijepo spere. Problem je u mašini, ne u detergentu, a ne valja ni pretrpavati već se držati preporučene kilaže odjeće, jer što više ima unutra to se lošije ispere.
__________________
I'm struggling with the limits of this ordinary life.
Ribitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 14:18   #36
Quote:
Mama Ružica kaže: Pogledaj post
Da pitam i ja-kakva su vam iskustva s pranjem tamne odjeće (crne, smeđe)? Ja koristim Woolite black tekući (nasjedam na reklame) i svejedno mi na muževim tamnim hlačama nastale bijele mrlje koje više nikako ne idu dolje. Tak da on mora sada u jedan ozbiljni šoping jerbo si nema kaj obući.
provjeri i pritisak vode...zbok kamenca i tak...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 14:25   #37
E, sad si mislim mašina relativno nova, instalacije nove, da, voda mi je prilično tvrda (stavljam Calgon). Mislim si da možda ipak previše natovarim u mašinu. Budem probala ubuduće njegove hlače prati odvojeno, onak na malo -pa da vidim. Thx na savjetima, vidim da sama ne bi ništ pametno smislila.
Inače s dječjom oblekom nisam imal nikakvih problema.
Mama Ružica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 18:25   #38
Ružice,
zaboravila sam ti reći, dok sam imala tu staru mašinu koja mi je tako ukenjala masu crnog veša sam koristila trik, dozu tekućeg detergenta koja ide u mašinu bih prije stavljanja na pranje razmutila u litri vode, upalila mašinu pa potom lijevala taj detergent skupa s mlazom koji odlazi u bubanj. Na taj način spriječiš da se prašak zalijepi za taj komad robe koji je tik do dovoda vode.
Probaj i ti tako, možda i tebi pomogne.
__________________
I'm struggling with the limits of this ordinary life.
Ribitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 12:16   #39
Quote:
Ribitza kaže: Pogledaj post
Ružice,
zaboravila sam ti reći, dok sam imala tu staru mašinu koja mi je tako ukenjala masu crnog veša sam koristila trik, dozu tekućeg detergenta koja ide u mašinu bih prije stavljanja na pranje razmutila u litri vode, upalila mašinu pa potom lijevala taj detergent skupa s mlazom koji odlazi u bubanj. Na taj način spriječiš da se prašak zalijepi za taj komad robe koji je tik do dovoda vode.
Probaj i ti tako, možda i tebi pomogne.
Vidim R da se kužiš u prenje veša i da te izluđivao isti problem ko mene! Probat ću iskombinirati ovo i onaj savjet da ne natrpavam mašinu pa javim rezultate za koji mjesec, zahvaljujem.
Mama Ružica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 08:07   #40
Quote:
koalica kaže: Pogledaj post
zašto se dječja roba mora prati odvojeno od ostale robe???? Nema mi smisla...... i mora li se baš sve prati na 90 - što je sa obojanom robom, s komadima robe koji imaju naljepnice........
Npr. imam 2 crvene majice i hlačice i ne mogu samo to prati u mašini....
samo sam prvi put sve bebino oprala samo (čekala da toliko nakupujem pa pred porod oprala sve i speglala)....nakon toga najnormalnije sa našime,osim našeg rublja-to sam još cca mj dana prala zasebno...sve bebine majce,hlače,štramplive normalno na 40stup,sa istim takvim našim stvarima...

Zadnje uređivanje putnica : 30.04.2007. at 03:38.
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.