Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2006., 23:06   #21
Što se hrane tiče, ja sam kao mali imao problema s jedenjem. Ćaća mi ima snimljeno na 8mm kameri kako jedem krišku paštete po dva sata. Imao sam neke svoje inate, nisam htio jesti. Bio sam mršavo dijete.

Sad sam, Bogu fala, ko da sam osmi mjesec trudnoće.

A jednom mojem prijatelju kćer boluje od anoreksije. Mislio sam da je to neka fensi šmensi bolest, ali sad sam saznao da netko mora potpisati da je preko vikenda puste iz ludare.

E sad, jel bolje da dijete cucla tu bočicu po noći ili ga treba odvikavati od toga, to neka roditelji odluče.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 23:07   #22
Quote:
Tija kaže:
Moj muž od skoro 40 se još uvijek diže noću i jede, oko 3 je njegova ura
Željko Vukmirica: Ja sam svaki dan na dijeti... Do pola tri ujutro.
A onda si narežem malo špeka.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 23:07   #23
Quote:
walter kaže:
Što se hrane tiče, ja sam kao mali imao problema s jedenjem. Ćaća mi ima snimljeno na 8mm kameri kako jedem krišku paštete po dva sata.
pa jesi li zavolio tu pastetu?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 23:16   #24
Quote:
Natch kaže:
pa jesi li zavolio tu pastetu?
Ne budi perverzna.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 23:26   #25
Quote:
qwerta kaže:
Predpostavljm da je teško kada se na možeš sjetiti kada si prospavao noć bez dizanja pa će zvučati grozno kada kažem da ti pomalo zavidim. Moja curica je počela spavati cjelu noć s mjesec dana a ni po danu nije bas jela previse. Sada ima 13 mjeseci a teška je 8700. Svaki obrok je bio borba do ima mjesec dana, sada je malo bolje. Ako te to toliko muči pokušaj s bočicom kro san kada ti ideš na spavanje, a ako ne upali tokom par dana smanjivaj količinu noćnog obroka. Puno sreće!

Evo i mene...
mojoj je 21 mjesec i ima nesto oko 10,5-11 kg. Isto je spavala cjelu noc od 6 tjedna. Vec mjesecima nemamo probleme sa hranom, ali ipak se ne deblja, samo raste, raste i raste..

Frendica je maloga odviknula da jede po noci tako sto mu je davala vodu umjesto boce/cice.
Zadnji obrok mu je napravila nesto gusci, pa se budio nesto kasnije oko 4-5 ujutro. Kaze da je nakon tjedan dana presto traziti.
No, njega je i trebalo odviknut, maleni je prava bomba.
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 23:49   #26
Quote:
walter kaže:
Sad sam, Bogu fala, ko da sam osmi mjesec trudnoće.
a nije da me briga ali ti ovo baš i nije za hvalit se
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 08:03   #27
ide ka boljem...
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 12:56   #28
Frendica je maloga odviknula da jede po noci tako sto mu je davala vodu umjesto boce/cice.
Neznam koliko je to pametno jer je to pokušala moja prijateljica pa je poslje imala isti problem samo sto nije davala jest malom po noći nego je morala držati boćicu s vodom kraj kreveta, no svako je djete za sebe, možda i upali
qwerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 14:00   #29
tak nešto slično pokušavam
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 09:17   #30
evo prosao je prvi tjedan odvikavanja...i to sa promjenjivim rezultatima, naime moj je malisa dva dana spavao citavu noc bez budjenja, no sada se vec drugu noc za redom ponovno budi.
Sto se tice vode....ma on trazi specijalni tip mlijeka, hoce papicu, bocu baca ako mu stavim obicno

Nocas pocinjemo od pocetka....
Maxima is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 11:15   #31
Ja sam svoju curu odvikla s 8-9 mjeseci, ne sjecam se bas tocno. Isto sam joj dala vodu umjesto mlijeka. Sad, da je ona bila stvarno gladna vristala bi i mislim bacila mi tu bocu s vodom direkt u glavu. Ali je to ocito bila samo neka navika, povukla bi dva tri gutljaja i nastavila spavati. Nakon par noci je zakljucila da joj se zbog vode ne isplati buditi

Tu i tamo bi se znala probudit zbog mazenja ali od kad sam je prestala uspavljivati niti to.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 12:11   #32
Quote:
penelop@ kaže:
Ja sam svoju curu odvikla s 8-9 mjeseci, ne sjecam se bas tocno. Isto sam joj dala vodu umjesto mlijeka. Sad, da je ona bila stvarno gladna vristala bi i mislim bacila mi tu bocu s vodom direkt u glavu. Ali je to ocito bila samo neka navika, povukla bi dva tri gutljaja i nastavila spavati. Nakon par noci je zakljucila da joj se zbog vode ne isplati buditi

Tu i tamo bi se znala probudit zbog mazenja ali od kad sam je prestala uspavljivati niti to.
Blago tebi, moj ima vec 14 mjeseci....ako ovako nastavi mogu li ocekivat da za jedno 2-3 godine trazi da mu narucm cevape oko 3 ujutro ?
Maxima is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 14:39   #33
Cure su rekle sve,voda umjesto mlijeka je odlicno rjesenje,mada mislim da je rano da mu ukidas bocicu ukoliko ju bebac zbilja treba.Nahrani ga,i ti ces mirnije spavati kad znas da je sit.
(I ja sam svom trogodisnjaku prije par noci u 4 ure ujutru pravila omlet od 2 jaja.Na moje zaprepastenje,pojeo do zadnje mrve. .Naravno,to je bila nadoknadjena propustena vecera..)
manama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 19:19   #34
Pokusavam polako sa tim odvikavanjem, doduse sa starijim sinom uopce nije bilo problema, a sada kad sam mislila da imam iskustva nekako ide teze. No naravno, svako dijete je svoja prica. Moj mladji sin je u fazi kada ne voli da ga hranimo, kada sve zeli sam, a ja ponekad mislim da ne jede dovoljno.
Maxima is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 19:22   #35
Quote:
manama kaže:
Cure su rekle sve,voda umjesto mlijeka je odlicno rjesenje,mada mislim da je rano da mu ukidas bocicu ukoliko ju bebac zbilja treba.Nahrani ga,i ti ces mirnije spavati kad znas da je sit.
Pa nek proba, nista ne kosta. Ako je samo navika ili zedj u pitanju nastavit ce spavati, a ako je stvarno gladan.. Vjerujem da ce joj dati do znanja
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 12:26   #36
i nama je 2 dana ko krenulo i sad smo se pomiriki sa jednom boćicom ali cendra svako malo!
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 09:14   #37
Moj malisa je opet dvije noci odspavao u komadu....pokusala sam mu smanjiti dnevnu kolicinu mlijeka pa izgleda da vise jede po danu pa se onda manje budi po noci...
Maxima is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 20:50   #38
evo kad vas slušam, pomislim da sam ja totalno nemoćna i luda.
dete ima 10,5 mj. i cica cijelu noć.cice su mi isaugane do kraja. neće nikakvu bocu,dudu ili nešto slično. za 3 tj. idem na op. i moram bit 3 dana u bolnici. kako da ju naučim da pije mlijeko iz boce da ju tata nekako nahrani po noći, toliko sam jadna da ću izluditi.čini mi se da imam sve manje i manje mlijeka jel ona neprestano cica.btw,još je sad i prehlađena pa valjda i zato neće niš jesti nego samo cica.
na izdajalicu izdojim par kapi, a htjela bih skupiti da tatica ima kad me ne bude.
pomagajte........
cesma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 23:08   #39
Jooj bas mi je zao...probaj uzeti bocicu i onda dudu nekako namazati sa tvojim mlijekom mozda ju prihvati. Imala sam isti problem sa prvim sinom, nikako nije htio prihvatiti bocicu, nekako smo to rijesili tako da mu je tata davao bocicu a ja sam bila u drugoj prostoriji....
Iskreno...da je bilo lako...nije
Ako imas mogucnosti pokusaj da mu netko drugi daje bocicu, i ne samo one nocne nego i dnevne
Maxima is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 14:09   #40
dnevne bočice isto 0 bodova,solo smo dok tata ne dođe, navečer.Jede na žličicu uglavnom sve, osim mlijekica, to nikako neće.Noćas sam joj na žličicu u pol noći dala kašicu i cicku i zaspala je do pol 5, a onda opet cica do jutra. večeras ću tatu angažirati za tu noćnu kašicu.nedavno smo probali to da joj on da bočicu dok me nema u sobi, ali usta je stisnula i nebi ih otvorila ni za živu glavu. kaj mislite da skroz odem spavati u drugu sobu jel bi pomoglo?
još kad tata nebi ujutro radio......
cesma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:22.