Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2003., 07:58   #1
Hvala vam, roditelji moji...

Gledam svog oca.... plave oči, smeđa kosa, prošarana sjedima... mišićavo, vitko tijelo koje ne odaje godine. Tuga urezana u borama čela, zbog mnogih briga života. Odrastao je u siromašnoj ribarskoj obitelji, kao mali krao ugljen sa željezničkih pruga i trešnje sa susjedovog stabla, imao je jedne bermude koje bi po zimi produžio parom vunenih dokoljenki, a u duši srce osjetljivo i nježno. Odrastao je na moru pa je ono bilo i njegov put. Prekinuo je fakultet zbog izgladnjelosti i otišao na navigaciju. Tada je izgubio majku, ali pronašao svoju ljubav života... moju mamu.

Moja majka odrasla je u dobrostojećoj obitelji trgovaca. Moji nonići nisu nikada bili, što se kaže, velikodušnog srca. Za svoju kćer htjeli su odvjetnika ili liječnika. I svijet se na njih srušio kada je moja majka izabrala čovjeka s mora, koji je kasnije dogurao do funkcije upravitelja stroja, ali nije to bilo dovoljno. Ruke su mu i dalje bile zamazane od posla, ured mu je i dalje bio bučna strojarnica neke krstarice.

I tako se moja majka udala protiv mišljenja Opatijske elite, pa je morala iseliti iz roditeljske kuće. Uskoro je i trbuh počeo rasti, a u njemu novi život: moja sestra.
11 mjeseci na godinu plovio je moj stari punih 11 godina. Kupili su mali stančić u blizini Opatije, nabrzaka da moja mama ne rodi na ulici. Nakon punih 10 godina od rođenja moje sestre, došla sam i na svijet, toliko zahvalna što sam se rodila kao njihova kćer...

Imali smo mi kao obitelj puno teških trenutaka. Financijski nam nikada nije bilo lako. Moj tata je godinama ploveći izgubio sluh, a postepeno i posao. Nije se znao snaći.... Bog zna koliko sam bila ljuta i ogorčena. Pa ipak, danas, vidim da mi je dao puno više. Jer u svakom trenutku postojao je za mene. Jer ne znam što znači kada se roditelji ne vole, kada se svađaju (ozbiljno svađaju), maltretiraju sebe samih i djecu. Dao mi je ljubav.

I danas ga gledam dok priča o mojoj mami. Kako je još uvijek lijepa... kako je zadovoljan jer je napokon izliječila zub, pa ju više ne boli. I slušam ga i ne vjerujem da se oni nakon 35 godina braka još uvijek tako vole.

Hvala vam, moji najdraži, što ste mi pokazali da ljubav nije nemoguća. Ona postoji uvijek kada vas pogledam. Volim vas...

Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 14:32   #2
Jako lijepo.

Ajde ti to njima lijepo isprintaj, pa podmetni negdje da procitaju. Steta bi bila da ne znaju...

Ja znam o cemu pricas. I moj je muz zapovjednik stroja. Ni moji nisu bili bas odusevljeni njime. No, vremena su modernija pa me zbog toga nisu iz kuce izbacili...

More se vise ne "tuce" 11 mjeseci godisnje kao nekada, pa je lakse. Moj muz ima tek 35 godina, i takodjer je vec dosta oglusio (interesantno, samo mene ne cuje kada pricam , ostalo cuje).

Pozdrav, Scully (u lokaciji pise Minken, ali do pred malo bila je to Rijeka, grad pomoraca).

Brzo, isprintaj to i podmetni nekamo...
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 15:04   #3
Vjerujem da oni to znaju....

Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 17:39   #4
Anastasia,evo dosla sam na posao,procitala ovo i sad smrcam.



Zaista si sretna osoba,ali i tvoji roditelji su sretni sto imaju takvu cerku,koja zna cijeniti sve to sto su joj pruzili.

Brak mojih roditelja je ono sto ne zelim da se meni desi.
To je moja nocna mora.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 17:53   #5
ooooo,ovo je bas srceparajuce lijepo.evo i tebi jedan sto si tako slatka.
a sto je jos smjesnije,neko u mojoj porodici ima vrlo slicnu(i takode iz Dalmacije) pricu.ljubavnu pricu o siromasnom covjeku(u 20tim ovog vijeka) i bogatoj mladoj dami koju je ozenio uprkos njenoj porodici,dugi brak(takode bez mnogo novca) ispunjen ljubavlju do zadnjeg dana.je li to pomorcima u krvi?ma znam, ima svasta svugdje.ovdje u US prica je drukcija,ti se brakovi prvi raspadaju zbog nevjerstava i odvjenosti.svejedno ovo stavljam u listu najsladih primorskih prica.
a tebi
IlBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 18:17   #6
Moj tata je bio pomorac (još uvijek je u duši) i nagluh je isto. Kao mlad dečko otišao je od roditelja (koji su bili sve samo ne roditelji, toliko su ga tukli i maltretirali kao klinca da je do neke godine života mislio da su ga posvojili ) Svojim radom puno je stvorio. Upoznao je moju mamu, rodila se ja, pa sestra. Kada je izgubio posao nije nam bila lako, ali smo preživjeli, valjda zato što se puno volimo.
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 18:54   #7
Ovo je tako lijepo - prelijepo.Evo ti od mene jedan veliki
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2003., 10:22   #8
Puno vam hvala na lijepim riječima...
Sve vas volim!!!
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2003., 10:57   #9
Bas je lijepa prica, odlicno.
Nemam rijeci srece za ono sto si napisala za svoje roditelje. To je najvrednija ljubav, cista prava materinjska ljubav.
Samo steta je sto ja necu biti kao tvoj otac naspram tvojoj majci..
Ja se trudim biti kao najbolji otac na svijetu prema mojojdjeci, ali ne vjerujem da cu biti dobar muz, partner, zarucnik za majku mojih sinova.
Svijet se dalje okrece mimo nas.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2003., 11:14   #10
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Bas je lijepa prica, odlicno.
Nemam rijeci srece za ono sto si napisala za svoje roditelje. To je najvrednija ljubav, cista prava materinjska ljubav.
Samo steta je sto ja necu biti kao tvoj otac naspram tvojoj majci..
Ja se trudim biti kao najbolji otac na svijetu prema mojoj djeci, ali ne vjerujem da cu biti dobar muz, partner, zarucnik za majku mojih sinova.
Svijet se dalje okrece mimo nas.

Tužno mi ovo zvuči.... ove tvoje riječi djelovale su mi kao riječi jako nesretne osobe... Smijem pitati, zašto tako osjećaš?
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2003., 11:23   #11
Thumbs up

Ann! To je izljev lirstine posve neocekivan za tako britku chatericu!
Toliko epiteta ne vidjeh u svim tvojim postovima zajedno!
Kako li sam samo znao da si ipak u stanju napisati nesto takvo...

__________________
***ddaddov blog***
ddadd is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2003., 11:59   #12
Quote:
Anastasia kaže:
Tužno mi ovo zvuči.... ove tvoje riječi djelovale su mi kao riječi jako nesretne osobe... Smijem pitati, zašto tako osjećaš?
Zato sto majka moje djece me ne ispunjava u psiholoskom smislu. jedino u fizickom smislu.
A za potpunu ljubavi trebam obje, psihicke i fizicke strane. Zato dalje trazim srodnu dusu. S kojom cu samo provesti ostatak vremena BEZ djece.
Za djecu dajem cijeli svijet, toliko o mojoj roditeljskoj ljubavi prema mojoj djeci.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2003., 12:11   #13
Anastasia kaže:
Jer ne znam što znači kada se roditelji ne vole, kada se svađaju (ozbiljno svađaju), maltretiraju sebe samih i djecu. Dao mi je ljubav.

I danas ga gledam dok priča o mojoj mami. Kako je još uvijek lijepa... kako je zadovoljan jer je napokon izliječila zub, pa ju više ne boli. I slušam ga i ne vjerujem da se oni nakon 35 godina braka još uvijek tako vole.

Hvala vam, moji najdraži, što ste mi pokazali da ljubav nije nemoguća. Ona postoji uvijek kada vas pogledam. Volim vas...

A ja odgovaram:
Blago tebi, što bih ja dala da je i u mom domu takva slika !!!
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2003., 12:39   #14
?

Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Zato sto majka moje djece me ne ispunjava u psiholoskom smislu. jedino u fizickom smislu.
A za potpunu ljubavi trebam obje, psihicke i fizicke strane. Zato dalje trazim srodnu dusu. S kojom cu samo provesti ostatak vremena BEZ djece.
Za djecu dajem cijeli svijet, toliko o mojoj roditeljskoj ljubavi prema mojoj djeci.
zamisli kako će se osjećati tvoja djeca kad shvate da si snjihovom majkom tek toliko, ali da ti uopće ništa ne znači!
ili sam krivo shvatila - rastao si se i djeca to već znaju?
 
Odgovori s citatom
Old 24.07.2003., 14:54   #15
Ne, djeca su jos premalena da to shvate, inace sam OK s njihovom mamom, lijepo se zabavljamo, valjamo se i hrvamo se u krevetu i stalno se diramo kako dolikuje pubertetlijama, djeca stalno prekidaju nasu akciju i zele se ukljuciti u nase hrvanje. Mi se stalno smijamo. Prvi sin ima 3,5 godine, a drugi ima svega 1,5 god.

Ali pored toliko nasmijanih usta i blistavih ociju ipak se krije zalosna sudbina a to jest da to nece trajati vjecno a i ne znam kada cu poceti spakirati kofere za odlazak iz toplog i nasmijanog doma....
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2003., 15:13   #16
Gold ,

od kada to traje između tebe i žene? Jeste probali otići kod bračnog savjetnika? Ono, drugo djete je zaista malo, zar je za samo 1,5 god. ljubav između tebe i žene nestala ili to taje već dugo?

Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2003., 15:22   #17
Ah, zaboravio sam vam reci da nismo vjencani, zapravo zivimo u izvanbracnoj vezi vec od rodjenja prvog djeteta. Prije toga smo dvije godine hodali uz mnogo prepirki i svadjica te mnogo prekida te kadli sam namjeravao ostaviti nju, rekla mi je da je trudna i da je dijete moje. Eto ostao sam uz nju i nisam zelio da prvi sin bude sam, pa je eto tu je mladji brat i sve je dobro dokle dobro idemo skupa. Ali cisto ne vjerujem da to moze potrajati bas kao u braku, sve do kraja, sve do smrti. Ne vjerujem u to....
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2003., 15:49   #18
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Ali cisto ne vjerujem da to moze potrajati bas kao u braku, sve do kraja, sve do smrti. Ne vjerujem u to....
Nadam se da vjerujes da klinci ostaju, sve do smrti, i da su sada u godinama kada im se uklesuje buduci karakter...

Kao sto bezbroj puta napisem, ne mogu ti suditi, ali stvarno si za*ebo situaciju do kraja...
Ant is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2003., 17:01   #19
Gold, kao što kaže Antarius: zahebo si, ali i mala te smotala.
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2003., 07:55   #20
Anastasia!!

Znaju oni. Svejedno, nek procitaju, bit ce im drago. Nedavno sam svojima ispricala nesto slicno. Bilo im je jako drago. Onda su se i onih ohrabrili i ispricali meni svoju pricu. Stvarno su me raznjezili!!

Lijepo je znati da si im rekla sve sada, dok je vrijeme.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:30.