Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2007., 08:12   #21
Quote:
Tihhana kaže:
Mozda je glupo pitanje..ali nadam se da to ne znaci, da ne smijes biti u istoj sobi sa deckom Nemaju valjda kamere u sobama

A jel se smijes drzati na ulici za ruke?
to su zakoni,ali uae su dost flexibilni zato jer su 75%(otprilike) stanovnika stranci
ali ako zele,mogu upotrijebiti zakon ako im se svidi...ovo gore su navedeni slucajevi za koje sam cuo/citao

na ulici se za ruke uglanom drze decki kaj je znak prijateljstva
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 00:40   #22
ja bio u Dubai-u, ali u najgore vrijeme moguće- kraj 7. početak 8. mjeseca :{ inače grad je super sam kad se čovijek tamo nemre snač ono vozikaš se po Dubaiu vidiš znak "dubai 50km" ili ideš OD Dubaia pa vidiš "Welcome to Dubai" i onda par metri poslije "goodbye"...a ceste im sve isto zgledaju (osim Sheik Zayed)....al najlegendarnije je skijalište


i ovo za zakone: ima jako puno Europljana i Amerikanaca, pa još uvijek imaju fore negdje odjeljivanja spolova, no negdje i u korist žena, a negdje samo radi odjeljivanja (posebna prostorije za moljenje u džamijama)...no tog ima jako malo u UAE... sve super funkcionira i nema problema
__________________
n'importe quoi. totalement.
burt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 00:46   #23
Quote:
Ipanema kaže:
Samo opaska za one koji ne znaju... tko ima u putovnici stambilj da je bio u Izraelu, ne moze u Dubai.
ne seri liberalni su...to vrijedi za druge arapske zemlje možda boli ih k***c gdje si bio dođeš naljepe ti vizu udare žig....kaj ih briga di si bio...kaj da imaš npr novu putovnicu....ili let Tel Aviv - Dubai (toga ima!)

Quote:
Tihhana kaže:
A kako zene moraju biti odjevene koje idu tamo? Jel postoje neka pravila ponasanja, kao i u Iranu itd. ??
ne. moš bit kak očeš
__________________
n'importe quoi. totalement.
burt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 00:57   #24
Quote:
burt kaže:
ne seri liberalni su...to vrijedi za druge arapske zemlje možda boli ih k***c gdje si bio dođeš naljepe ti vizu udare žig....kaj ih briga di si bio...kaj da imaš npr novu putovnicu....ili let Tel Aviv - Dubai (toga ima!)
Ja cu srat, ali ti bi recimo mogao ici crknuti.

OK, zanemarite da sam napisala da u Dubai ne mozes ako imas u putovnici zig Izraela.
Uzmite program za Dubai u nekoj turistickoj agenciji i samo procitajte tu informaciju na letku.
I onda se lijepo cudite pred tetom prodavacicom, a ona ce vam potvrditi to sto pise, mada sam sigurna da ona nema pojma zasto to pise i to su inace totalne gluposti
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 01:17   #25
ajme, ovo za Izrael-Dubai prvi put čujem..
svašta.. nije fer davide!
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 11:12   #26
Quote:
burt kaže:
....ili let Tel Aviv - Dubai (toga ima)
Direktni? Gdje?
Linijski svi idu preko Ammana, Istanbula i Caira gdje se mijenja avion.

Ovo za izraelski žig po onome šta se nađe na netu izgleda da ne vrijedi za UAE, tj. može se ući sa izraelskim žigom.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 21:26   #27
mislim da je letio El Al prije... al, dobro, to je možda prije bilo tak... al dobro...
i ne stvaraju toliku frku Židovima koliko Pakistancima ili Indijcima...oni su im ko radna snaga i tak...dost je sve europeizirano..i dirhami su zakon!!
__________________
n'importe quoi. totalement.
burt is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 01:40   #28
Jedan od dobrih poznanika dolje radi, i naravno, izađe tu i tamo, sad sve rjeđe, i kaže da nikad ne bi došao na odmor u Dubai, da mu je sve previše umjetno i zapravo malo toga za vidjeti, ma zapravo mrzi taj grad. A što se tiče noćnih izlazaka, skupo je (piva 20E), a s druge strane da barovi nalikuju momačkim zabavama (muškarci i prostitutke) , ali pojmovi zabave i odmora za svakog od nas su drugačiji, nadam se da će tebi biti odlično.
lunali is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 21:00   #29
lunali prijatelj ti je papak na kvadrat, nista osobno, al da nema sta vidjet u gradu koji je nikao iz pustinje u nekih par godina i vinuo se ko orao u nebeski svod, moras bit il dobro tele da ne znas sam nac izvore dobre (!) zabave il seik himself pa mu dosadno jer je sve sam sagradio!

nego nek fino kaze ja sam gastabajter i osim pive, kurvi i kafana za drugu zabavu ni ne znam. a onda je pogrijesio grad, sta grad drzavu!

p.s. piva nije 20eura, koktel u fancy restoranu je oko 10.

i slazem se s tobom - pojam zabave i odmora je za svakog drugaciji. ja sam upravo dosla od tamo i imam samo jednu rijec - nevjerojatno!
TiNa. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 07:55   #30
druga je stvar negdje zivjeti a druga nesto posjetiti
ja razumijem covjeka koji prezire dubai jer tamo zivi i zna svaku poru
naravno da on nece biti oduzevljen sitnicama koje odusevljavaju turista na par dana....
turist:vauuuuuu koji neboder(brod/luka/park/skijaliste/...)!!! kog briga za neboder(...)kad tam zivis 3 godine?!
inace uglavnom se slazem sa izrazom "umjetno"
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 18:10   #31
jos i zivis negdje i ne znas sebi ugodit. pa takve ljude treba zalit jer je u njima problem. samo zato sto gledas plazu tri godine ne znaci da je trebas manje cijenit.
TiNa. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 05:09   #32
plaze u dubaiu se namaju kaj mjerit za bilo kojom plazom u HR...splitska riva je atraktivnija za kupanje nego plaze dubaia
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 23:28   #33
Quote:
conan kaže:
Od 15.01 do 15.02 u Dubaju održava se Dubai šoping festival i to je pravastvar za pogledati. Puno raznih manifestacija lutrije zabave i neznač čega još.
na webu pise da je do 2.2.
http://www.mydsf.com/

Quote:
conan kaže:
ako niste prikladno obučeni , hotel čete vidjeti samo izvana.
to znaci zena uglavnom moze doci bilo kako odjevena, ne mora imati haljinu, sandale i sl., opet ne bas u sportskim japankama
dok muskarac mora imati cipele, koje nisu na vezanje, i kosulju ili majcu sa kragnom

Quote:
conan kaže:
Izlet sa đipovima po dunama....to bi ti isto svakako preporučio
takodjer, i ja preporucam
doduse - plesacica nije bas autenticna al kaj sada
avril is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 23:32   #34
Quote:
macka kaže:
znaci da razmotrimo i Oman i Abu Dhabi, je dovoljan jedan dan i za ovo drugo?
Ne znam za Oman, a mi smo isli na jednodnevni (ne bas cijeli dan) izlet u Abu Dhabi, i nije nam zao, prekrasan grad. Mozda i ljepsi od Dubaija.

Quote:
macka kaže:
i kazes da nam treba viza za Dubai - se to moze dobiti na granici ili ide neka druga procedura?
nama je agencija preko koje smo kupili avionske karte pripremila sve za vizu, tako da smo na ulasku u zemlju, na aerodromu dobili vizu u putovnice (carinik/ca lupi pecat)
avril is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 23:33   #35
Quote:
macka kaže:
pa to mi je nekako i bio plan ic njihovim airlinesom... ahh, sad se osjecam vidovito
Putovala Austrian Airlinesom, agencija pripremila sve za vizu.
Znaci nije uvjet putovati Emiratesom
avril is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 23:36   #36
Quote:
Tihhana kaže:
A kako zene moraju biti odjevene koje idu tamo? Jel postoje neka pravila ponasanja, kao i u Iranu itd. ??
Iako je kao "pravilo" da se ne odjeva "izazovno", kratke hlacice, majce na bretelice, i tak... tamo ces vidjeti puno puno upravo tako odjevenih turista. A moguce i domacih koji se ne pridrzavaju tih pravila odjevanja.
avril is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 00:00   #37
Quote:
useless kaže:
plaze u dubaiu se namaju kaj mjerit za bilo kojom plazom u HR...splitska riva je atraktivnija za kupanje nego plaze dubaia
da si sacekao minut prije nego skocio da odbranis nesto sto niko nije napao, skuzio bi da nisam usporedjivala nista.

al vec kad si kod ljepote plaza, nije valjda da stvarno mislis da hrvatska obala nema ruznih plaza? probaj odgovorit na ovo objektivno, da si veliki domoljub smo vec skontali.
TiNa. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 00:06   #38
Za prijevoz koristiti taxi - jako je jeftin.

Prvi dan otici na big bus city tour (hop on, hop off), postoji plava i crvena ruta, najbolje prvi dan, da ostale dane otprilike znate gdje je sto, i sto vam je zanimljivo za ici bolje pogledati.

Postoji i wonder bus, to je bus koji vozi kopnom pa onda uplovljava u creek sto je posebno zanimljivo

U nekom parku, mislim da se zove "Creek nesto"... je prilicno zanimljivo navecer, oko 7-8 kada pada mrak. Imaju kao zicaru koja vozi uz i iznad creeka, i prekrasan je pogled.

Posjetiti muzej. Otici na dune bashing, jahanje deva, voznju quadovima. Otici u hotel Burj Al Arab. U Abu Dhabi - prijestolnicu Emirata. Ustvari sve ovisi o broju dana koje cete tamo biti.
Vidjeti shopping mallove, kojih je puno. Meni najzanimljiviji su Mall of Emirates, u sklopu kojeg je i skijaliste, onda Bur Juman, i IBN Battuta Mall.

Sta jos?
avril is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 08:58   #39
Quote:
TiNa. kaže:
da si sacekao minut prije nego skocio da odbranis nesto sto niko nije napao, skuzio bi da nisam usporedjivala nista.

al vec kad si kod ljepote plaza, nije valjda da stvarno mislis da hrvatska obala nema ruznih plaza? probaj odgovorit na ovo objektivno, da si veliki domoljub smo vec skontali.
ok,usporedba je bila nepotrebna,zakljucujemo o nekom mjestu samom po sebi
domoljublje nema veza se ovime...zivio sam na srednjem istoku i na tome baziram svoje izjave
meni je Dubai i dalje "umjetan" i nisam impresioniran njihovim umjetnim tvorevinama...a other than that,ne znam sta bi me moglo impresionirati tamo?pustinjske dine,+45C,strogi i limitirajuci zakoni?
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 19:59   #40
U subotu sam se vratio iz Dubaia i dojmovi nisu loši. Čudi me da nitko ne spominje soukove u Deiri (golden, spice i parfum souk), koji su zapravo autentični Dubai.

Slažem se da je Desert safari nešto što treba vidjeti. Trbušna plesačica je inače Ruskinja. Provjereno.

Zapravo me se najviše dojmio Burj Al Arab hotel, kako luksuzom tako i kičem. Priuštio sam si ručak u tome hotelu (rezervirao tri mjeseca prije puta) i mogu reći da sam fasciniran. Jeo sam u Al-Mahara restoranu do kojeg se dolazi podmornicom. Zapravo je to simulacija vožnje podmornicom. Ambijent ogromnog akvarija je neponovljiv, klopa nešto manje dojmljiva, a cijena ručka najdojmljivija.

Svakako bih spomenuo da vrijedi vidjeti i Madinat Jumeriah kompleks koji je odmah do Burja.

Za ovisnike o shopingu treba reći da se slijedeće godine otvara Mall of Arabia, najveći Mall na svijetu.
One & only is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:50.