Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2006., 22:04   #21
Quote:
No, ona povremeno objavljuje i vijesti s ovog područja, pa je jedna bila i ta da snimanje dojki podjednako ubija usljed zračenja, kao što i spašava usljed ranog otkrivanja.
daj link.

i za ovo ostalo, ako može.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 22:20   #22
Quote:
alexxx kaže:
o mamografiji, cijepljenju..
... epiziotomiji

__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 22:25   #23
Vrlo kvalitetan post Arsen, jos da imas koji link bilo bi idealno, premda citirao si Lancet i British Medical Journal.

BTW: mogu si zamisliti kako ce neki likovati da smo se okomili na medicinu. Nije rijec tu o nasladjivanju nad tudjim greskama, nego o zelji da se razotkrije besmisao i dovede do kvalitetnog shvacanja situacije, kako bi se stvari usmjerile boljim putem. Vjerujem da Arsen pise s takvim, konstruktivnim, pobudama: za razum, protiv dogmi.
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 22:35   #24
Quote:
alexxx kaže:
daj link.

i za ovo ostalo, ako može.
Dobar dio literature osobno posjedujem i nemam namjeru orati po internetu, kako bih ti našao sve linkove.
U tekstu sam iznio dovoljno detaljno izvore, pa sve možeš naći što te zanima. I ako se potrudiš.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 23:11   #25
naveo si ti i NCI koji PREPORUČA mamografiju, što nipošto ne bi da ona prema njegovim saznanjima uzrokuje rak.
dakle, moš malo mačku o rep to što si ti naveo, dok ne staviš nešto što možemo provjerit.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 00:31   #26
Quote:
alexxx kaže:
naveo si ti i NCI koji PREPORUČA mamografiju, što nipošto ne bi da ona prema njegovim saznanjima uzrokuje rak.
dakle, moš malo mačku o rep to što si ti naveo, dok ne staviš nešto što možemo provjerit.



To ti misliš da ne bi. Ja nisam naveo da NCI ne preporuča mamografiju. Uostalom, VEĆINA VLADINIH ORGANIZACIJA preporuča mamografiju. Kao što preporučaju i citostatike, nadomjesnu hormonsku terapiju, TAMIFLU, angioplastiju i štošta drugo. Kada sam nekoliko takvih organizacija pitao da mi argumentiraju koristi od mamografije, ostao sam ili bez odgovora ili su me upućivali na jednu švedsku studiju, u kojoj je za određene dobne skupine utvrđena nekakva korist. Doduše, kasnije je više znanstvenika te rezultate dovelo u pitanje.
Pomuči se malo, Alexxx! Zamisli samo, možda ćeš doći do ključnih podataka za nastavak vrijeđanja! Vrijedno truda, zar ne?
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 01:51   #27
pitanjce ekipa.... dakle, ako je zracenje jednom na, recimo, dvije godine tako stetno, sta je s ljudima koji rade na recimo rtg-u? kako oni prezivljavaju svakodnevnu izlozenost zracenju? ili npr na nuklearnom odjelu,gdje je izlozenost otvorenim izvorima zracenja svakodnevna?
Roleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 18:44   #28
Svako zračenje se trajno akumulira i nije ga više moguće odstraniti. Zaposlenici na radiološkim odjelima imaju veći rizik od obolijevanja, obično od raznih oblika raka.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 19:31   #29
ehomamografija

može li se ultrazvukom otkriti rak i je li štetno? ako moze i ako nije štetno zasto se to ne koristi u dijagnosticiranju?
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 02:10   #30
e, sad... koliko sam ja skuzila, svaka dijagnosticka metoda nosi svoje... npr. magnet je okej za meka tkiva, ct, je super za kosti npr... uvz, je okej, aki njega ometa sve i svasta, pa ako nade na nesto sta interferira, ne da dalje, pa je slika crna, i ne omogucuje dijagnostiku... imajmo na umu da sam laik i da lupetam ono sta znam..... ne mora nuzno bit tocno
Roleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 22:22   #31
zanimljiva rasprava u svakom slucaju
evo ja sam bas prosli mjesec bila na mamografiji prvi puta, pa na punkciji jos me ceka ultrazvuk...
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 21:18   #32
Quote:
Roleta kaže:
pitanjce ekipa.... dakle, ako je zracenje jednom na, recimo, dvije godine tako stetno, sta je s ljudima koji rade na recimo rtg-u? kako oni prezivljavaju svakodnevnu izlozenost zracenju? ili npr na nuklearnom odjelu,gdje je izlozenost otvorenim izvorima zracenja svakodnevna?
Prvo osoblje koje te slika namjesti te, pa izadju iz sobe, sklone se iza oklopljenog zida i onda ukljuce uredjaj. To rade da sebe zastite od izlaganja zracenju.

Svejedno poznata je cinjenica da rendgenolozi i tehnicari imaju bitno povecane sanse da obole od raka.
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 23:19   #33
Quote:
Arslan kaže:
Vrlo kvalitetan post Arsen, jos da imas koji link bilo bi idealno, premda citirao si Lancet i British Medical Journal.

BTW: mogu si zamisliti kako ce neki likovati da smo se okomili na medicinu. Nije rijec tu o nasladjivanju nad tudjim greskama, nego o zelji da se razotkrije besmisao i dovede do kvalitetnog shvacanja situacije, kako bi se stvari usmjerile boljim putem. Vjerujem da Arsen pise s takvim, konstruktivnim, pobudama: za razum, protiv dogmi.
Sise ti dabogda narasle!!!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 22:23   #34
Besmisao Mamografije

Vidio sam da netko posta o majci koja je dobila nalaz "neodredjena promjena" na mamografiji pa bi htio podjeliti par kontroverznih ideja s ostatkom forumasa.
http://www.westonaprice.org/women/mammography.html

Ukratko:
- mamografija izlaze zene radijaciji, doze jako variraju, radijacija nije dobra ni za koga, moze izazvati rak, premda sanse su male (no vece od nule) da netko dobije rak grudi radi radijacije od mamografije
- mamografija daje puno dubioznih nalaza koji vode u daljnje (invazivne) pretrage. Ovo uzrokuje znacajne nepotrebne troskove i neugodnosti / ozljede (biopsije), koje bi bile izbjegnute da se nije radila mamografija.
- cini se da je najgori efekt mamografije pritisak. Medicinsko osoblje obicno ne zna koliki je pritisak izvrsilo na grudi, nego ga pojacava dok god pacijentica moze izdrzati bol. U nekim istrazivanjima izvodilo se prosjecno 22.5kg pritiska po dojci. Ovo je vrlo lose, jer ako postoji maligno tkivo, pritisak ce ga potaknuti na sirenje (metastaze). Isto je slucaj s biopsijama: busenje malignog tkiva iglom dovodi do rapidnog sirenja malignog tkiva po tijelu - inace bi moglo ostati na mjestu bez sirenja godinama.
- smisao same mamografije je vrlo dubiozan. Ako se rak i pronadje ranije postoje 2 varijante: ako je rak vrlo agresivan pacijentica ce umrijeti, ako nije agresivan rano otkrivanje apsolutno ne povecava uspjesnost tretmana prema kasnijem otkrivanju. Reakcija na rak je obicno uklanjanje dojke, kao i limfnih cvorova ispod ruke. Ako se rak vec prosirio na limfne cvorove, tad je prosiren i drugdje, pa uklanjanje limfnih cvorova nece nicem pomoci. Ako se nije prosirio tad opet ne treba uklanjati limfne cvorove (sto slabi imuni sistem).
- mamografski pregledi proizvode puno strepnje i bespotrebno plase ljude

Zasto se onda toliko promovira mamografija?
1. interes proizvodjaca uredjaja za mamografiju
2. interes zdravstvenih organizacija koje zaradjuju na provodjenju pregleda
3. histerija oko "ranog otkrivanja" bez razumijevanja stete uzrokovane pregledima (lijecnik koji rano otkrije se percipira kao da je nesto postigao, a to da je mozda nanio statisticki vise stete nego koristi se ne shvaca)
4. klasicno tendenciozna i netocna statistika, kao sto je to cesto slucaj u medicinskim procedurama kod kojih se mjeri samo dio ucinka (usporedimo s operacijom kao sto se radilo u srednjem vijeku, bez pranja ruku, ali sve koji prezive racunamo pod uspjesne, dok one koji umru od sepse proglasimo beznadeznim slucajevima, pa se moze prikazati neka dobit od nehigjenske operacije, unatoc istini da se radi o opcenito stetnom postupku).
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 22:25   #35
Utjecaj na osiguranje

Najveca sramota od svega, je da je u ovom ludilu za mamografijom (valjda netko u vrhu HZZO-a dobiva provizije od kupnje uredjaja), da se prijete onima koji se ne odazovu na (invazivne) preglede ukidanjem troskova tretmana eventualnog raka grudi.

Zanima me kako ce to pravno postaviti i kako namjeravaju nadoknaditi stetu i traume onima koji su dozivili rak ili ozljede radi mamografije?
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 23:00   #36
Odlična tema, Arslane!
Sve što pišeš apsolutno je točno.
Sve više studija potvrđuje da mamografija NE SPAŠAVA živote. I to zato, što je mamografija zastarjela metoda, GDJE SE EVENTUALNO OTKRIVA RAK, KOJI SE VEĆ ODAVNO PROŠIRIO. Dodatnim zračenjem i kompresijom samo se pogoršava stanje. Pogotovo je teško spriječiti širenje raka tijekom operacijskog zahvata.
Ukoliko se otkrije ductal carcinoma in situ (nulta faza), to je samo naoko uspjeh. Većina ovakvih slučajeva i inače se nikada ne bi razvila u pravi karcinom. O tome su trenutno podijeljena mišljenja i mnogi liječnici odbijaju operirati ovakve slučajeve. Sve se samo pojačano kontrolira, kako se žene ne bi izlagale bespotrebnim agresivnim tretmanima.
Propaganda oko mamografije samo je velika obmana, ogroman biznis i buđenje lažnih nada. Ako je to preventiva, onda je jako jadna. Znam barem desetak žena, koje su bile redovite na pregledima, ali su isto umrle od raka dojke. Kako to?
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 23:09   #37
https://www.forum.hr/showthread.php?t=152586

koja patologija..
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 23:18   #38
Arslane, koje dijagnostičke metode ti predlažeš? I koje metode liječenja? I preventivu?
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 23:30   #39
Stalno traganje za rakom teško da se može nazvati preventivom. Preventiva je ako se stvore uvjeti da RAK NE NASTANE.
Niti jedna bolest ne nastaje bez uzroka. Ona je uvijek posljedica određenih grešaka u životu (pogrešna prehrana, stil života i sl.) Preventivu treba usmjeriti na edukaciju u ovom pravcu, a ne na široke preventivne akcije ozračivanja. Recimo, o utjecaju mlijeka na razvoj raka već se dosta zna, ali interesne grupacije nikada vam neće dozvoliti da saznate pravu istinu.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 13:48   #40
Kako to mlijeko utječe na razvoj raka?
Mislim pozitivno ili negativno?
ajd mi objasni baš me zanima
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.