Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2003., 09:50   #41
Quote:
croft kaže:
Ja sa 9.mjeseci prohodala.Jos nikog ne znam tko je ranije.Jeli necije prije?
i moja je sa 9 mjeseci
a jos je imala prva dva mjeseca onaj aparatic za kukove, kad sam je tad gledala jadnu tak utegnutu i raskrecenu, onu mrvu malu, mislila sam da nece do druge godine stat na noge

a ona je sa 6 probala kod prijatelja hodalicu i poludila za njom, pa smo nabavili, koturala se na njoj 2 mjeseca i prohodala

ja imam osjecaj da je tako ojacala noge i razradila kukove

(ps chat sa ovog topica bacen kokama )
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 11:38   #42
Quote:
croft kaže:
Ja sa 9.mjeseci prohodala.Jos nikog ne znam tko je ranije.Jeli necije prije?
Bez hodalice,stajala sam drzeci se za stolicu,mama bacila loptu i ja prema lopti.I tako prohodala.
ja sam isto s 9 mjeseci. tata je zakljucio da cu biti nogometas jer sam imala cvrste noge i interes za sutiranje lopte. ali nista od toga...
nikad se nisam vozila u kolicima (urlala bih uzasno), ili sam sama hodala ili me tata morao nositi za vratom ili na ledjima u kosari. kolica-ni u ludilu
i pricala sam s 9 mjeseci. ali nisam jela kotlete dapace, nisam nista jela (ali to je druga prica....).
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 13:58   #43
Luce,kao da si mene opisala.
Pogotovo ovo u vezi s hranom.
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 20:33   #44
Quote:
croft kaže:
Luce,kao da si mene opisala.
Pogotovo ovo u vezi s hranom.
meni je to na mamu, ona do 25 godine nije nista jela mrsavica sa sisama ja sam pocela jesti ranije jer sam malo razumnija od nje, ali hrana mi je dugo vremena bila izvor muke, patnje, dosade itd... na srecu nitko me nije previse mucio; tata je inace miroljubiv, a mama zna kako je to kad mrzis jesti.
sto je najzanimljivije, uopce nisam bila mrsava beba
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 19:02   #45
Hodalica - da ili ne?

Hej žene !!!

Kada je najpogodnije da moju bebačicu stavim u hodalicu ?
Dal je prerano 7 i pol mjeseci.... ?
Dosta dobro se održava na nogicama.
Ak znate kaj recite...
malosrce is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 19:37   #46
gle, ne nastupa. opasna je, loša, u hrpi zemalja EU zabranjena.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 19:40   #47
Najbolje nikad.

Prostri joj tepih i pusti ju da puza. Kad bude spremna ustati na noge, sama će se dići uz namještaj i još prije prohodati nego kad visi u hodalici i savija kralježnicu bezveze.

Ako ju baš silno želiš utrpati u to čudo, onda barem pričekaj da se sama ustane na noge. Tek to će ti značiti da su joj mišići zaista dovoljno jaki da se drži na nogama.
malahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 19:44   #48
nikad, pedijatri ne preporucuju
ako si je vec kupila, a cini mi se da je to slucaj, onda jedino da dijete stoji iza i gura je, znaci kao guralica
evo ovdje mozes procitat vise:http://www.mama-mami.com/content/view/154/156/ i http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=168&Show=1093
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 19:50   #49
Apsolutno nikada. Pitanje je dana kada će je zakonom zabraniti. I definitivno ti nije potrebna. To ti potvrđuje majka troje djece.
Ozana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 20:15   #50
nikad ne nastupa..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 20:52   #51
Nemoj, ja sam se cak i uvjerila.
Ovo ljeto kad je princeza slomila nogu na odjelu ortopedije smo vidjeli djecu od godine na dalje koji su tamo na vjezbama. Jedna mama mi je bas pricala da je malena iskrivila kukove na hodalici (ili tako nesto uglavnom kukovi + hodalica). Rekla mije da ima jako puno takvih slucajeva.
Nama su vec u bolnici kad sam rodila rekli da hodalicu ne upotebljavamo, a pedijatrica nas je uvijek podsjecala na to. Inace preporucavaju se one "hodalice" za koje se bebaci drze rukama i hodaju, odnosno guraju naprijed. Moja je imala takvo nesto sa pretincom napred pa je po cjeli dan vozila igracke u tome,a i dan danas se igra s time.
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 00:44   #52
Moja djeca uopće nisu bili u hodalici. Curka mi prohodala sa 10 mj. a sin sa 11mj.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 10:58   #53
bolje ne stavljat dijete u hodalicu....gore je već sve argumentirano
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 11:50   #54
Meni su obadvoje bili u hodalici,prvo prohodalo sa 10 mj.,drugo sa 11,bez ikakvih problema,a pedijatri ionako stalno mjenjaju pravila.Nešto što je prije 7 god. bilo dobro sad nije i najbolje je ići po vlastitom instinktu.
mole- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 12:27   #55
Savjetuju da se ne koristi hodalica zbog brojnih nesretnih slučajeva.

Moj mali je jednostavno ustao i počeo hodati, nikakva hodalica nije bila potrebna.
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 12:31   #56
okani se hodalice!!! pusti dijete da prirodnim putem napreduje, pusti ga da puze, da se sam dize, i zaboravi hodalicu!!!sve su ti gore vec jako pametno napisali.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 12:32   #57
Quote:
mole30 kaže: Pogledaj post
Meni su obadvoje bili u hodalici,prvo prohodalo sa 10 mj.,drugo sa 11,bez ikakvih problema,a pedijatri ionako stalno mjenjaju pravila.Nešto što je prije 7 god. bilo dobro sad nije i najbolje je ići po vlastitom instinktu.
pa to ako su tvoji hodali ne zanci da je ispravno i da trebaju i drugi hodati u hodalici.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 13:11   #58
Najlakše je kad se djete nauči puzati i najzdravije.
Hodalice samo onak izgledaju praktične ali od njih više štete nego koristi.
Prvo ti djete uopće ne uči koračati u hodalici, ne daj Bože da ispadne iz nje, krivi kukove,kičmu.
Jedino pozitivno, ako je uopće to pozitivno, što se klinci obraduju vozanju i nekom novom položaju.
__________________
Nitko nije savršen.
Potpunonepotpuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 08:16   #59
Nemoj hodalicu! Sve su ti dobro rekli protiv hodalice. Ona je uopće uletila u praksu jer je tako kao lako s djetetom, samo se kreće i zabavlja. Ali koje posljedice?!
Moj rođak kad je bio mali pao je sa hodalicom. Hvala BOgu nije ništa bilo, ali to mu se nikad ne bi dogodilo bez nje.
Moja mala je bez hodalice prohodala sa nepunih 11 mjeseci. Sama se dizala u ogradici i sa poda uz stolicu, a onda smo joj i mi počeli pomagati.
Kad ustane na noge probaj guralicu. Moja je mala to volila.
Marelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 10:24   #60
U Kanadi su hodalice zabranjene, ne smiju biti na policama dućana. To ti dovoljno govori o hodalici, a isto vrijedi i za jumpere.
firanga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:48.