Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2017., 20:43   #9001
Quote:
vikend kaže: Pogledaj post
Nazalost tada nismo znali da cemo kupovati stan ove godine.
Ah
Uvijek mozete otici u vrtic i pitati, ili nazvat. Ako je neki kvart gdje ima manje djece, mozda ima mjesta.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 08:36   #9002
Imam pitanje...
Gdje mogu saznati u kojim vrtićima je ostalo mjesta?
Na stranici od Zagreba imaju podatke o slobodnim mjestima iz travnja.
Nažalost dijete nije primljeno u željeni vrtić.
I da li možemo dobiti papire koje smo predali nazad iz vrtića ili opet sve ispočetka moram vaditi?
Nemam iskustva,pa ak se nekom da odgovoriti bila bi zahvalna.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 09:03   #9003
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Imam pitanje...
Gdje mogu saznati u kojim vrtićima je ostalo mjesta?
Na stranici od Zagreba imaju podatke o slobodnim mjestima iz travnja.
Nažalost dijete nije primljeno u željeni vrtić.
I da li možemo dobiti papire koje smo predali nazad iz vrtića ili opet sve ispočetka moram vaditi?
Nemam iskustva,pa ak se nekom da odgovoriti bila bi zahvalna.
Vezano uz slobodna mjesta to je to gdje gledas ali nece ti jos biti azurirano za novu generaciju. Prvo sto sada trebas napraviti je pisati zalbu. Pise ti na vrticu do kada se zaprimaju i tek kada svi roditelji potpisu ugovore (to je obicno tek u kolovozu) ce se vidjeti pravo stanje slobodnih mjesta u vrticima. Tada ides okolo i trazis. Ali npr. ako pise da u nekom vrticu ima 5 slobodnih mjesta u jaslickoj grupi to moze znaciti da su sva mjesta u starijoj jaslickoj, a nijedno u mladjoj, tako da se trebas dodatno informirati.
Vezano uz papire, trebala si odmah napraviti par kopija sve dokumentacije, jer se u pravilu oni ne vracaju. Ali uvijek mozes u vrticu zamoliti da ti posude da kopiras ako negdje drugdje ides predavati. Ne moraju biti originali.

Niste dobili u niti jednoj alternativi? Prvo sve provjeri. Dijete je rodjeno do 31.8.?

I da dodam. Naknadno ces moci traziti mjesto u nekom drugom vrticu vjerojatno tek u rujnu kada se potpisu svi ugovori za djecu koja su dobila mjesto u redovnom natjecaju.

Zadnje uređivanje Cepin40 : 04.06.2017. at 09:29.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 09:45   #9004
Nemam uopće iskustva s vrtićem,jer starije dijete nije išlo.
Muž i ja smo radili u smjenama,tak da je nju trebalo čuvati samo 3h na dan i to smo tak bili organizirali.
Nažalost nemam nikog da sad ovu mlađu čuva 10h na dan.
Ne znam da li trebam pisati žalbu.
Mislim da nije primljena jer sam ja trenutno nezaposlena.
Ali sam im na razgovoru napomenula da počinjem raditi od jeseni i da dijete nema ko čuvati.
Kako se piše žalba?
Predali smo samo papire u taj željeni vrtić u kvartu.
Drugi nisam navela.
Dijete je rođeno do 31.8.
Već je napunila 3. Ide normalno na wc.Ne koristi pelenu.
Samostalna je. Sama pere ruke,zube,jede itd.
Pohvalili su je da super razgovara...
Sve ok u razvoju.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 10:03   #9005
Možda da uz žalbu priložiš neku potvrdu poslodavca da od jeseni radiš? Vjerojatno si automatski imala manje bodova zbog toga, to što si ti njima rekla mislim da im nije puno značilo
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 10:10   #9006
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Možda da uz žalbu priložiš neku potvrdu poslodavca da od jeseni radiš? Vjerojatno si automatski imala manje bodova zbog toga, to što si ti njima rekla mislim da im nije puno značilo
I ja to mislim...
Bilo je preko 20 slobodnih mjesta kad sam gledala.
Mislila sam da neće bit problema.I na razgovoru je dobila same pohvale.
Vidjet ću da li mogu dobiti kakvu potvrdu da počinjem raditi pa da to priložim.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 10:11   #9007
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Možda da uz žalbu priložiš neku potvrdu poslodavca da od jeseni radiš? Vjerojatno si automatski imala manje bodova zbog toga, to što si ti njima rekla mislim da im nije puno značilo
automatski je sigurno imala manje, i to je vec duze problem.
u jednu ruku ja razumijem vrtice, jer oni moraju imat rangirano po ovim vidljivim kriterijima, pogtovo ako im se netko zali (pa da mogu pobrojati sve upisane sa svim bodovima)
ne moze dobiti bodove na nesto cega nema

obzirom da je diejte iznat tri, treba razmisliti da se upise u neki program obogacen nekim sadrzajem (koji se nazalost dodatno placa), to povecava sanse za upis.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 10:36   #9008
Starakrpa, definitivno nisi dobila mjesto zbog nezaposlenosti. Zalbu napises u par recenica u word-u. Ako mozes prilozi potvrdu od buduceg poslodavca.
Ako ni to ne prodje, tek kada pocnes raditi opet idi u vrtic. Prije nema smisla jer djeca s oba zaposlena roditelja imaju prednost.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 11:07   #9009
Problem je u tom da ja nemam kom dijete ostavit.
Ako počnem radit,kud ću s njom.
Muž nema šanse da dobije 2 tj.godišnjeg da ju on vodi na adaptaciju.
Možda 2-3 dana uvrh glave.
Bake i dede rade ili su nezainteresirani.Ja ne mogu nikog natjerat da ju čuva ako ne želi.Dadilja preskupa.
Vidjet ću kaj se može napravit,a pogledat ću i za privatne.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 11:52   #9010
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Problem je u tom da ja nemam kom dijete ostavit.
Ako počnem radit,kud ću s njom.
Muž nema šanse da dobije 2 tj.godišnjeg da ju on vodi na adaptaciju.
Možda 2-3 dana uvrh glave.
Bake i dede rade ili su nezainteresirani.Ja ne mogu nikog natjerat da ju čuva ako ne želi.Dadilja preskupa.
Vidjet ću kaj se može napravit,a pogledat ću i za privatne.
Skoro svi smo imali takve probleme. I meni je bilo stresno, ali nazalost to ti vrtice ne zanima. Za privatne isto pozuri jer se i oni napune u ovom razdoblju. Ja sam par mjeseci placala cuvanje u privatnom prije nego sam uspjela dobiti gradski.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 13:31   #9011
Meni su u vrticu rekli da cu se snaci... ali mi stvarno nemamo nikoga, suprugovi su pokojni, moji 350 km daleko. Tako da ti to ne znaci nista, i ja sam se zalila prosle godine, i odbili nas. Ove godine sam ciljano se zaposlila od 01.05. na mjesec dana, da dobijemo vrtic. Nazalost stanje u zg vrticima je takvo. Jedino da privatne pogledate, znam sa su skupi, mi si to ne mozemo priustiti... I ja pocinjem raditi za stalno u 10. mjesecu, tako sa smo ove godine morali dobiti vrtic, jer bi inace dijete morala voditi sa sobom na posao...
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 14:07   #9012
Nisu privatni vrtici vise toliko skupi jer se i oni subvencioniraju od grada zagreba tako da te moze ispasti i manje od 1000 kn. To se lako da izracunati. Naravno, neki vrtici su skuplji pa je i visa cijena.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 17:42   #9013
starakrpa koji dio grada?

mm je lani bio na roditeljskom i zbog toga, kažu, nismo dobili jaslice.
godinu prije nismo predavali, ali ne bismo ni dobili jer je mala rođena početkom listopada.
ne pomaže tu žalba, sustav bodovanja je takav...
no mi smo zapravo ionako htjeli privatni pa se nisam živcirala, ali sam svjesna da je to veliki problem... vrtićem smo zadovoljni i nisam ju ni pokušavala prebacivati ove godine.

a nisu to više tako velike razlike u cijenama. k tome, kod nas se, primjerice, engleski ne plaća dodatno, a "pohađaju" ga sva djeca, pa i to smanjuje razliku u cijeni (neću sad o tome treba li engleski ili ne, to je druga tema, ali, eto, imaju ga i ne plaćamo ga)... iako, jasno da je svaka kuna u obiteljskom proračunu važna... ironija je što su nezaposleni ti koji su često prisiljeni upisivati djecu u skuplje privatne vrtiće.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 18:31   #9014
Mislim da i ja onda krećem u potragu za privatnim vrtićem.
Samo meni bi isto bilo žao prebacivat ju ak bi se uklopila.
Zapadni dio grada.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 21:54   #9015
da, i mi smo na zapadu. i nećemo prebacivati jer se uklopila i vrtićem smo zadovoljni.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 22:53   #9016
Mame imam pitanje.. jel u vrticima postoje nepisana pravila koja moram znat? Uputite me u iznenadjenja.
Obavijest o roditeljskom sastanku koji je obavezan, na kojem se potpisuju ugovori za novoupisane se izvjesi na vrata vrtica. I to je sve. Kako ja to mogu znati!?

Jeboteled, u danasnje vrijeme mailova, telefona, mobitela..oni izvjese na vrata par dana prije.
Ajd da vec jedno imam u vrticu, vjerojatno bi pogledala, al nemam. Od kud bi mi ideja da buljim svaki dan pred vrtic hoce li mi prikeljit obavijest. Cemu sluze svi oni podaci koje prikupljaju ak te ne mogu kontaktirat?

Muz slucajno vidio danas a sast bio prije 10 dana Jel to pravilo da se tak obavjestava?
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 22:54   #9017
duplic
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 23:25   #9018
Pa mislim da je nesto tak za sastanak pisalo kad su bili rezultati (mi smo prosle godine upisivali). Nije nas nitko obavijestio drugacije.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 23:30   #9019
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
Mame imam pitanje.. jel u vrticima postoje nepisana pravila koja moram znat? Uputite me u iznenadjenja.
Obavijest o roditeljskom sastanku koji je obavezan, na kojem se potpisuju ugovori za novoupisane se izvjesi na vrata vrtica. I to je sve. Kako ja to mogu znati!?

Jeboteled, u danasnje vrijeme mailova, telefona, mobitela..oni izvjese na vrata par dana prije.
Ajd da vec jedno imam u vrticu, vjerojatno bi pogledala, al nemam. Od kud bi mi ideja da buljim svaki dan pred vrtic hoce li mi prikeljit obavijest. Cemu sluze svi oni podaci koje prikupljaju ak te ne mogu kontaktirat?

Muz slucajno vidio danas a sast bio prije 10 dana Jel to pravilo da se tak obavjestava?
i za nasu upisnu godinu, i godinama kasnije, ta obavijest je isla skupa s rezultatima.
i stavljali su na web.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 00:06   #9020
o prvome sastanku obaviješteni mejlom i mobitelom, kasnije oglasna ploča.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:47.