Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2007., 08:14   #21
Quote:
up99 kaže: Pogledaj post
Po toj tezi, moze se zakljuciti da su autisticna deca, mozda usled karme, preskocila taj osnovni nagon prezivljavanja. Rodila se bez njega u onoj prici koja dolazi posle, a koju vecina i ne poznaje.
Sa druge strane, ljudi koji se razumeju u duhovnost, razumeju da smo mi "obicni smrtnici" podeljeni na hiljade delova, tako da je jedan od tih delova kod nas sigurno i autizam. Sigurno je svako od nas bar na cas bio autist, ali se nije srodio sa tim osecajem. Postavlja se pitanje a sto nije, i odgovor se verovatno krije u cinjenici da je covek drustveno bice i da zeli crtu objektivnog misljenja, a ako bi se i za to upitali zasto, mozda bismo dosli do odgovora, radi lakseg prezivljavanja.
Oni su, po meni, potpuni u svom svetu, i osim toga, njima ne fali nista. Naravno, sve je to ipak hipoteticki.
Upravo tako. Tu se zapravo i iskazuje licemjerje duhovnjaka. Kada ih pitate za te stvari kao što su ljubav, druga osoba, vezanje, onda vam nadugočko i naširoko objašnjavaju kako čovjek treba biti zadovoljan sam sa sobom, kako se rađamo sami, živimo sami, umiremo sami. Kako smo pustinjaci (a uopće ne kuže da karta pustinjaka ne označava samoću) i slično.
No onda tom istom duhovnjaku dovedeš autističnu osobu. I što se dogodi? Taj isti duhovnjak ju prodlasi bolesnom.
Dakle, čovjek koji je sve to što oni tvrde da bi trebao biti, za njih je bolestan.
Zašto? Zato što ja kod duhovnjaka nisam zapazio odmak od životinjskog.
Pogledajte recimo žene duhovnjakinje: one propagiraju nekakvu svojeglavost, neovisnost...to je ego. Propagiraju ženske energije, ali im u ilustracijama uvijek pored njih leži nekakvo mišićavo tijelo oko kojeg se privijaju. Crtaju tarot karte na isti način. Ukratko, i dalje imaju ono animalno.
Pogledajte muškarce: crtaju dijagrame u kojem sve putanje energija povežu sa spolovilom. Svoju duhovnu snagu mjere mogućnošću manipulacije ženama.

A što je autist? Njega baš briga. Kako znam? Zato što sam jedan blagi stupanj proživio i sam. Ašpergerov sindrom, kako jednom reče jedna moja inteligentna poznanica (ne za mene). Mogu shvatiti kako oni funkcioniraju. Njih čak i kada vuku biološki porivi, to im je od sekundarnog značenja. Ono najvažnije je njihov svijet, koji čak uključuje i druge osobe, ali prema tim osobama imaju komunikaciju prema svojim pravilima.
To funkcionira ako te druge osobe razumiju. Ako ne, i ako prema njima pokušaju uspostavljati pogrešnu komunikaciju, autist se povlači.
Eto, prije neki dan baš sam pričao sa jednom ženom o njezinom susretu sa jednim poluautistom i dogodilo se upravo to. Sukob kodova.
Da stvar bude gora, poslije su iskre skočile i među nama. Zbog istog razloga.
Autist drugačije doživljava ljudsku toplinu. On neće prihvatiti hinjenost a sve norme i društveno propisani način izražavanja emocija, za njih nemaju nikakvog značenja. U I Chingu postoji jedan heksagram koji se ponekad prevodi kao Ljupkost, a označava površni sjaj. U tarotu bi tome odgovarala karta ljubavnika. Možda će "normalnoj" osobi ta ljupkost laskati, ona će znati da je to lažni sjaj, ali će to prihvatiti kao modalitet koji je društveno normiran i uhodan. Autist neće, njega baš briga za norme. Njemu će to biti upravo to što i jest: laž. No ta laž neće kod njega izazvati zgražanje, jer će on ubrzo naučiti da to svi ljudi rade. Jednostavno, izazvat će ravnodušnost.

Eto, to je moje mišljenje.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 08:35   #22
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
On neće prihvatiti hinjenost a sve norme i društveno propisani način izražavanja emocija, za njih nemaju nikakvog značenja.
Naravno kad ti i slični modaliteti kod njega nemaju nikakav prolaz.
On je izvorno prirodan, nepatvoren društvenošću ali sa velikim kapacitetom za ljubav. To što je u njega društvenost posve izlišna stvar, ne čini ga gorim od nas već drugačijim, ali isto tako sposobnim primiti i dati ljubav.

No. što misliš o namjernom "autizmu" kao načinu života...?
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 09:30   #23
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
No. što misliš o namjernom "autizmu" kao načinu života...?
Namjernom autizmu?
Nemam volje čekati da mi odgovoriš na pitanje, jer sam danas raspoložen za pisanje (nakon fermentacije svega što mi se dogodilo prošli vikend) pa ću si dozvoliti shvatiti tvoj pojam na moj način, a ti me slobodno poslije ispravi.
Namjerni autizam je farsa osim ako čovjek nije proživio nešto što ga je otjeralo tamo. Nekakav teški gubitak (pobijena mu je cijela obitelj, ostao je bez žene koju je cijeli život volio i tako dalje), socijalna izolacija i slično te predanost u smislu visokog duhovnjaštva, dakle ljudi koji su odlučili zarediti se, otići u samostan, otići visoko u planine u neku pećinu. Imao sam strica koji je tako živio. Bio je upravo to. Usamljeni genije. Bio je on i oženjen (više puta) ali ga nije osobito zanimao svijet.

Sve drugo, osobito u duhovnjačkim sferama možemo svesti na ono smiješno duhovnjaštvo urbanih ljudi koji se počnu furati na meditacije, koji svoje komplekse skrivaju iza floskula tipa: "rađamo se sami, živimo sami, umiremo sami" a zapravo, iz vlastite sebičnosti separiraju ljude, i uzmu si nekakvog prikladnog (izgled, status) mužjaka/ženku, a ostalima prodaju prazne priče.

Ja govorim iz vlastitog sjećanja, jer sam ja odlučio participirati u realnom životu. I dok je vama svima ovdje duhovni domet otići iz svijeta, meni je upravo suprotno, uključiti se. Koliko je to problematično, i na kakve sve farse i gluposti nalijećem (jer sam senzitivan i stvari uzimam k srcu) vidite i sami.
Naravno, naučio sam da ljude koji me "šalju na liječenje", "proglašavaju ludim", "suočuju sa nekakvim problemima koje ja imam a ne vide svoje"...ignoriram. U smislu da ignoriram njihovo blebetanje.

Jer, da su zaista duhovni mogli bi me razumjeti jednako kao što ja razumijem njih. Mogli bi razumjeti sebe, što vidim da ne razumiju. I dok ja u njima vidim sebičnost, robovanje biološkom, ali i zatomljenu duhovnost, oni ne vide kod mene ozbiljnost, ljubav, emocije, a vide stvari koje nisu bitne kao inteligencija, talenti, um i slično. Fascinirani su onime što mogu i što znam. Ali me tretiraju kao lijepu vazu koju ostave u hodniku, a žive turobno i jadno sa nekim običnim pripadnikom ljudskog roda, kojega još k tome i ismijavaju, žale se na njega, nisu zadovoljni. Ja talente ne dajem onima koji hoće samo dio mene a ne mene kao osobu. Tu je izvor svih nesporazuma. Nisam besplatan, nisam izvor nafte kojega će netko doći iskorištavati, i radim isključivo na emocije. Tko ih prema meni nema, taj može kupiti povratnu kartu prije nego što mi je i pristupio.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 09:40   #24
interesting...
borut, da li su ti se tijekom zivota desile neke bolesti, traume ili sl?

nemam odgovor u glavi prije nego li mi ga daš, nego me zanima...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 09:45   #25
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
interesting...
borut, da li su ti se tijekom zivota desile neke bolesti, traume ili sl?
Nisu. Nikada. Nemam uopće trauma koje klasična psihologija voli dovoditi u vezu sa nečim tipa zlostavljanje, i druge gluposti. Nitko me nije nikada zlostavljao ni u djetinjstvu niti u školi. Bolesti nemam, zdrav sam kao dren, a kao mali su me testirali na mnoge stvari i pri tome mi je izmjerena inteligencija koju neću ovdje navoditi jer mislim da običnim ljudima stupanj obrazovanja, inteligencija, sposobnosti...samo zamagljuju um. Zato ih ne predočavam. Zato mi je draže da me netko tretira kao tupana koji nema ni osnovnu, da sam neemotivni retard i što sve ne, nego da mi poslije povlađuje i da me ganja zbog toga što sam magistrirao i imam inteligenciju 180. Boli me kita za takve ljude.

Quote:
nemam odgovor u glavi prije nego li mi ga daš, nego me zanima...
Mislio sam na to što je to "namjerni autizam". Ja ne znam. Objasni mi.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 09:48   #26
a no, nisam mislio nista vezano za to...
nego me zanimao tvoj slucaj...

naime, neki se rode nekakvi, a nekima je (bar tak mislim) potreban neki okidač u zivotu pa da se "otvore neke spoznaje", odnosno da pocnes drugacije razmisljati...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 09:54   #27
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
a no, nisam mislio nista vezano za to...
nego me zanimao tvoj slucaj...

naime, neki se rode nekakvi, a nekima je (bar tak mislim) potreban neki okidač u zivotu pa da se "otvore neke spoznaje", odnosno da pocnes drugacije razmisljati...

Okidač je trauma. Ja sam ovakav rođen, a okidači mi rade jedino u suprotnom smjeru, prema realnom svijetu. Naravno, udaram glavom u licemjerne ljude, ali što ću. To mi je sudbina.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 09:56   #28
xebiga... mora se nauciti ne obracati paznju na takve, koliko god to nekad izgledalo nemoguce...
treba raditi na svoj samopostovanju, samopotvrdjivanju, pa su onda takvi slucajevi manji, manje vazni...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 09:56   #29
...zanimljivi stavovi...pozitivni,lijepo...
...a jeste li razmisljali u ubacivanju na autizam na roditeljima i djeci...ili na psihologiji....iako bi ja sve to spojila...mozda bi napokon izvukli istinu...

...ajdre daj te prilagodite tu svoju ezoteriju...malo materijalnim stavovima drustva...pa da vidimo...moglo bi biti vrlo zanimljivo...
osim toga...da bi bili sigurni...potrebne su vam info. ...a to vam se nudi na gore navedenim podforumima..
Nadam se da se vidimo...
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:05   #30
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
xebiga... mora se nauciti ne obracati paznju na takve, koliko god to nekad izgledalo nemoguce...
treba raditi na svoj samopostovanju, samopotvrdjivanju, pa su onda takvi slucajevi manji, manje vazni...
U realnom svijetu, ja funkcioniram odlično na mnogim nivoima. I imam vjeru u sebe, znam raditi mnoge stvari vrhunski, imam dobar posao, i nije mi problem naći drugi posao jer sam stručnjak u svom poslu.
Ali emocije...tu nisam sam sebi dovoljan, i sebe vidim kroz druge. Na žalost, ti drugi me ne tretiraju kao ljudsko biće nego kao stroj. Auto koji će parkirati pred ulazom, ući u spavaću sobu i zaboraviti na njega, iako im je on statusni simbol.
A osobe koje mi najviše govore kako sam poseban, i kako zaslužujem više, su osobe koje najmanje daju, i koje bi me najradije nekome uvalile ali same ne bi htjele biti bliske. To ja zovem licemjerjem.

Zadnje uređivanje Borut011 : 16.03.2007. at 10:47.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:05   #31
pa ovaj... ja ne bi
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:05   #32
[QUOTE=Borut011;7753635]
Quote:
Namjerni autizam je farsa osim ako čovjek nije proživio nešto što ga je otjeralo tamo. Nekakav teški gubitak (pobijena mu je cijela obitelj, ostao je bez žene koju je cijeli život volio i tako dalje), socijalna izolacija i slično te predanost u smislu visokog duhovnjaštva, dakle ljudi koji su odlučili zarediti se, otići u samostan, otići visoko u planine u neku pećinu.
Eto, mislim da to nije farsa već pomak od svijeta i otvaranje mogućnosti novog svijeta u tebi. Nema tu teškog gubitka jer nisi ništa izgubio samo ti je dosta svijeta koji te okružuje, više ga ne možeš podnjeti njegov pritisak i ne možeš ga prerađivati u sebi, pa se okrećeš svojem unutrašnjem svijetu u kojem se osjećaš dobro posve te ispunjava i sam biraš svoje kontakte sa vanjskim svijstom u onoj mjeri koliko ti je potrebno da još na neki način funkcioniraš u druš.stvarnosti.

Quote:
Sve drugo, osobito u duhovnjačkim sferama možemo svesti na ono smiješno duhovnjaštvo urbanih ljudi koji se počnu furati na meditacije, koji svoje komplekse skrivaju iza floskula tipa: "rađamo se sami, živimo sami, umiremo sami" a zapravo, iz vlastite sebičnosti separiraju ljude, i uzmu si nekakvog prikladnog (izgled, status) mužjaka/ženku, a ostalima prodaju prazne priče.
Duhovnost ima jednu posljedicu ako je mogu tako nazvati a to je da mir ne tražimo izvan sebe već u sebi a da bi ga pronašli treba odmaka od buke svijeta.

Quote:
Ja govorim iz vlastitog sjećanja, jer sam ja odlučio participirati u realnom životu. I dok je vama svima ovdje duhovni domet otići iz svijeta, meni je upravo suprotno, uključiti se.

Opisujem svoj slučaj, i dok mi je svijet vanjski zamoran, pretrpan informacijama i senzacijama, mir pronalazim u sebi. kad ga se zaželi, uključim se u njega i vidim da zapravo ništa nije propušteno kad me nije bilo.

Quote:
Jer, da su zaista duhovni mogli bi me razumjeti jednako kao što ja razumijem njih. Mogli bi razumjeti sebe, što vidim da ne razumiju.
Uopće nije bitno da li te netko razumije, kao i da ti njih razumiješ. Morate
se poštovati, važno je poštivati i tuđu volju ili za šarenim lampicama svijeta ili za odmakom od njega.


Quote:
I dok ja u njima vidim sebičnost, robovanje biološkom, ali i zatomljenu duhovnost, oni ne vide kod mene ozbiljnost, ljubav, emocije, a vide stvari koje nisu bitne kao inteligencija, talenti i slično. Vide oni talente, ali ne žele mene. A ja talente ne dajem onima koji hoće samo dio mene a ne mene kao osobu. I to je cijela priča.
To je to, pokušaj razumijevanja koji dovodi do nasporazuma.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:06   #33
Quote:
lilaamrit kaže: Pogledaj post
...zanimljivi stavovi...pozitivni,lijepo...
...a jeste li razmisljali u ubacivanju na autizam na roditeljima i djeci...ili na psihologiji....iako bi ja sve to spojila...mozda bi napokon izvukli istinu...

...ajdre daj te prilagodite tu svoju ezoteriju...malo materijalnim stavovima drustva...pa da vidimo...moglo bi biti vrlo zanimljivo...
osim toga...da bi bili sigurni...potrebne su vam info. ...a to vam se nudi na gore navedenim podforumima..
Nadam se da se vidimo...
Pa, možda skoknem i tamo, ako se rasprava bude i vodila. Ne volim da ja pišem a drugi samo lurkaju i slušaju. Nisam ovdje zbog ega, nego zato što želim stvari shvatiti. A shvatiti ih neću ako budem stalno ja govorio a drugi stalno slušali.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:07   #34
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
U realnom svijetu, ja funkcioniram odlično na mnogim nivoima. I imam vjeru u sebe, znam raditi mnoge stvari vrhunski, imam dobar posao, i nije mi problem naći drugi posao jer sam stručnjak u svom poslu.
Ali emocije...tu nisam sam sebi dovoljan, i sebe vidim kroz druge. Na žalost, ti drugi me tretiraju kao ljudsko biće nego kao stroj. Auto koji će parkirati pred ulazom, ući u spavaću sobu i zaboraviti na njega, iako im je on statusni simbol.
A osobe koje mi najviše govore kako sam poseban, i kako zaslužujem više, su osobe koje najmanje daju, i koje bi me najradije nekome uvalile ali same ne bi htjele biti bliske. To ja zovem licemjerjem.
ne, to nije licemjerje...
oni (one) jednostavno ne znaju što bi s tim...
npr. ja već mrzim kad mi netko kaze da sam pametan, jer to znaci kako je zadivljen i kako nema nist vise pametnog za reci...

s druge strane, cesce se o tome (u nekim slucajevima) da cure takve tipove otkantavaju jer im djeluju preozbiljni. One zive materijalne zivote i mozes biti zanimljiv nekom social climberu, ali "plićima" mozes djelovati prepametno, a samim time i nezabavno... jednostavno uz preveliku pamet vezu i preveliku ozbiljnost...

karmicki gledajuci, cure su vise svjetovna bica....
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:09   #35
:klap: :klap: :klap: :klap:
bravo!!! napokon nešto normalno u ovom nenormalnom svijetu.
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:13   #36
[QUOTE=Nemruth Dagi;7754021]
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Eto, mislim da to nije farsa već pomak od svijeta i otvaranje mogućnosti novog svijeta u tebi.
Ne slažem se. Mislim da je to sve farsa.

Quote:
Nema tu teškog gubitka jer nisi ništa izgubio samo ti je dosta svijeta koji te okružuje, više ga ne možeš podnjeti njegov pritisak i ne možeš ga prerađivati u sebi, pa se okrećeš svojem unutrašnjem svijetu u kojem se osjećaš dobro posve te ispunjava i sam biraš svoje kontakte sa vanjskim svijstom u onoj mjeri koliko ti je potrebno da još na neki način funkcioniraš u druš.stvarnosti.
To reci čovjeku kojemu su ubili sve voljene. Ja ti tu ne znam ništa reći, jer ja nisam nikoga voljenog izgubio.
Quote:
Duhovnost ima jednu posljedicu ako je mogu tako nazvati a to je da mir ne tražimo izvan sebe već u sebi a da bi ga pronašli treba odmaka od buke svijeta.
Ja ne tražim mir u sebi, jer u sebi mir imam, i našao sam ga. Ja tražim svijet. Rekao sam da je moj put obrnut od vašeg.

Quote:
Opisujem svoj slučaj, i dok mi je svijet vanjski zamoran, pretrpan informacijama i senzacijama, mir pronalazim u sebi. kad ga se zaželi, uključim se u njega i vidim da zapravo ništa nije propušteno kad me nije bilo.
Mene vanjski svijet fascinira. Imam procesorske snage i optimizaciju da isprocesiram sve informacije koje iz njega dolaze. I to mi treba. Samoće mi je dosta, i ne želim je. Vi koji niste bili sami sa sobom, koji niste imali samo unutrašnji svijet to ne možete shvatiti, baš kao što ja vaše povlačenje iz svijeta vidim kao prenemaganje.

Quote:
Uopće nije bitno da li te netko razumije, kao i da ti njih razumiješ. Morate
se poštovati, važno je poštivati i tuđu volju ili za šarenim lampicama svijeta ili za odmakom od njega.
Poštivam ljude koji poštuju mene i nisu podli i licemjerni prema meni. To je sva istina. Prihvaćam im sve moguće šarene lampice, sve moguće zablude, i sve gluposti, ali ako nisu rezervirani prema meni. A ako jesu, onda i da su Dalaj Lama, ne bi im bilo dovoljno.


Quote:
To je to, pokušaj razumijevanja koji dovodi do nasporazuma.
Nesporazumi nastaju iz sebičnosti.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:18   #37
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
ne, to nije licemjerje...
oni (one) jednostavno ne znaju što bi s tim...
Pa što onda rade samnom? Ja neću sjesti u Ferrari ako ga ne znam voziti. I ako se razbijem u njemu, neću auto kriviti zato što je jak i eksplozivan nego bih valjda trebao sebe što ne znam voziti.

Quote:
npr. ja već mrzim kad mi netko kaze da sam pametan, jer to znaci kako je zadivljen i kako nema nist vise pametnog za reci...
I ja. A još gore, kada me takvog pametnog strpaju na policu i gledaju kao skuplturu ili neku knjigu punu mudrosti. Fak 'em ol.



Quote:
s druge strane, cesce se o tome (u nekim slucajevima) da cure takve tipove otkantavaju jer im djeluju preozbiljni. One zive materijalne zivote i mozes biti zanimljiv nekom social climberu, ali "plićima" mozes djelovati prepametno, a samim time i nezabavno... jednostavno uz preveliku pamet vezu i preveliku ozbiljnost...
Rekao bih vam koga da to pitate, tu je na forumu, ali neću. Poštujem ju i njezino ime niti nick neću navoditi. Ali da me pogodila, jest. I sad opet prolazim traumu i pitam se zašto...

Quote:
karmicki gledajuci, cure su vise svjetovna bica....
Definitivno. Radije će biti u lošoj vezi, nego samnom. Zanimljivo.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:23   #38
sto rade s tobom? vide nesto sto mozda ti ne vidis...

zamisli da si cura... da imas mengu 4-5 dana (od njih 28) koji ti je bioloski sat koji lagano radi tik-tak...
itd itd...

poceo bi traziti odredjeni tip osobe... jednostavno imas dovoljnu mogucnost psiholoske introspekcije, pa ju upotrijebi... promatraj ih...

ti prolazis kroz lekciju samopotvrdjivanja sebe unutar drustva... tu lekciju trebas prihvatiti sa svojom cijenom (i lizanjem rana nakon toga), ali i to tvoje mjesto u drustvu jest dio tebe, to ne mozes izbjeci (a niti ne zelis)...
nauci uzivati u materijalnim stvarima shvacajuci ih ne kao nizu pojavnost, nego kao dodatne boje u tvom svijetu...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:24   #39
hmm.. malo mi se čini da ste zastranili
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:27   #40
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
sto rade s tobom? vide nesto sto mozda ti ne vidis...
Ja samo vidim što one ne vide. A što one vide, to ne znam.

Quote:
zamisli da si cura... da imas mengu 4-5 dana (od njih 28) koji ti je bioloski sat koji lagano radi tik-tak...
itd itd...
Ne razumijem.

Quote:
poceo bi traziti odredjeni tip osobe... jednostavno imas dovoljnu mogucnost psiholoske introspekcije, pa ju upotrijebi... promatraj ih...
Ova je bila odlična. Baš moj tip. Ali ja nisam njezin. Ne bi to bilo porazno kada ne bi bilo istina da ja nisam ničiji tip.

Quote:
ti prolazis kroz lekciju samopotvrdjivanja sebe unutar drustva... tu lekciju trebas prihvatiti sa svojom cijenom (i lizanjem rana nakon toga), ali i to tvoje mjesto u drustvu jest dio tebe, to ne mozes izbjeci (a niti ne zelis)...
Jasno. I ovaj forum shvaćam kao školu. Tu i na news grupama sam naučio o ljudima više nego ikada. Tu su iskreni. Tu napišu što misle. Na žalost, ono što oni trebaju ja nemam, niti to ikada mogu razviti.

Quote:
nauci uzivati u materijalnim stvarima shvacajuci ih ne kao nizu pojavnost, nego kao dodatne boje u tvom svijetu...
Uživam. Ali tražim konkretnu stvar a zapljuskuje me licemjerje. Svi mi nude ambalažu. Unutra nema ništa.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.