Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2010., 15:57   #21
La Digue je zaista mali otok, ali ako se želiš odmorit i baš doživit mir, prirodu, plaže na Sejšelima, onda je La Digue najbolje mjesto. Istina da su transferi na druge otoke skupi (karta za katamaran Mahe-Praslin je 40 EUR + 15 EUR (čini mi se) još za La Digue), ali na ove druge otoke odeš možda jednom i to je dovoljno.

Inaće La Digue je normalno u svemu skuplji od ostalih otoka na Sejšelima, kako u smještaju, tako i hrani, jer se tamo uglavnom sve svodi na ono što sam hotel nudi + sve par restorana i dučana.

Mi smo u hotelu imali samo doručak, a večera za dvoje (ništa obilato) sa sokićem je minimalno 50 EUR i to je skoro ista cjena u hotelu ili nekom vani restoranu. Jedino se možda može u Viktoriji naći nešto jeftinije za jesti, tipa neke brze prehrane, ali kako nam je hotel bio zaista izoliran i daleko od bilo kojeg večeg naselja, nama se nije dalo vozit sat vremena do Viktorije za jesti, pa još sat nazad....bilo nam je žao vremena gubiti na cesti.

Cijene su iste za domaćine i za turiste i može se kupovati u svim dućanima gdje i domaće stanovništvo kupuje, a cijene hrane u dućanima su kao kod nas.

Domače stanovništvo je jako ljubazno, spremni za pomoći, pokazati gdje i kako doći, objasniti bilo što šta vas zanima, uglavnom svi su jako prijateljski. Bilo nam je zanimljivo, da iako tamo ima jako jako malo turista, uopće nisu obraćali pažnju na nas strance,...nekako su posve nezainteresirani, sve dok im se ne obratite, a onda su zaista ljubazni.
Što se tiče kriminala, zaista ne znam neke brojke i statistike, ali osjećali smo se maksimalno sigurno, a nismo ni čuli od drugih turista da su imali kakvih problema. Sve je to jako malo, tako da nam se činilo da se tamo skoro svi međusobno poznaju.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 14:54   #22
Smile

Quote:
File kaže: Pogledaj post
Evo da dignem malo ovu temu, je li bio netko u zadnje vrijeme na Sejšelima?

Ja idem krajem 8.mjeseca i bit ću na otoku Mahe, pa me zanima masu toga ; od nekoga tko je stvarno bio dole u zadnje vrijeme, npr.isplati li se ići na jednodnevni izlet brodom na Praslin i gdje ste bukirali taj izlet...itd.
evo pogledaj ovdje: http://www.etours.hr/putovanje/azija...-229----/37736

http://www.egzoticna-vjencanja.com/d...tok-mahe/#foto
marinamina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 11:23   #23
Nadam se da će biti od pomoći, mi bili, videli, napisali kratak vodič...
http://www.dreamland.rs/turisticki-vodic-sejseli
darko1010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 16:55   #24
jel bio tko u zadnje vrijeme
razmisljao sam o tajlandu,ali ako idem samo voden morem i suncanjem,mozda bolje seychelli!

isao bi s curom oko 26.12 na 7-8 nocenja

kako najbolje naci letove prema tamo?
medostc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 17:49   #25
koji si ti kralj,ko suncokret kad se okrece prema suncu,tako i ti s jedne "egzoticne" teme na drugu!5 dana istrazujes tajland,sad sejseli...
cim neko kaze nije za vas ovo,ti na sledecu temu!
__________________
...godine prolaze moje,ja cekam titule tvoje i svakim danom sve vise volim te...

Zadnje uređivanje kongres : 03.09.2014. at 18:05.
kongres is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 19:03   #26
Quote:
medostc kaže: Pogledaj post
jel bio tko u zadnje vrijeme
razmisljao sam o tajlandu,ali ako idem samo voden morem i suncanjem,mozda bolje seychelli!

isao bi s curom oko 26.12 na 7-8 nocenja

kako najbolje naci letove prema tamo?
Zasto ne uzmes aranzman preko agencije? Za ovo sto tebi treba mislim da bi ti to bilo najbolje rjesenje. Evo, npr. Jammark ti ima aranzman 3 dana u Istanbulu i 7 dana na Maldivima za 16.600 kn po osobi u hotelima s 4 zvjezdice, s tim da je sve u cijeni (i aerodromske takse). Kompas nudi Seychelle, Mauricijus i Maldive, koliko vidim po dosta povoljnim cijenama...
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 19:10   #27
nemas nista na kompasu za novu godinu,samo do kraja 10. m.,tako da ovu nisu realne cene!ti aranzmani ce biti puno skuplji!to su ipak sve polasci iz zagreba,a on hoce polazak iz zagreba,a ne iz minhena!
evo vec ovaj hotel najjeftiniji u ponudi preko komapasa,je rasprodan za novu godinu,ako se gleda preko booking-a!preko kompasa mu je prendnost sto moze dog aranzman sta hoce,reci zelje,datume,destinaciju i ako je ne nude,a na ovu svotu novca bi mu dali 5 % na gotovinu,sto je prednost isto!
sve u svemu,sejseli su mu skuplji dosta za novu godinu,a pitanje je i usluge koju dobije,mozda samo dorucak za velike novce!posto hoce lezati i uzivati,najbolja opcija su mu karibi,da za 10,15000 kn po osobi dobije all inclusive i neka uziva pod palmom!
__________________
...godine prolaze moje,ja cekam titule tvoje i svakim danom sve vise volim te...
kongres is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 23:26   #28
Quote:
kongres kaže: Pogledaj post
nemas nista na kompasu za novu godinu,samo do kraja 10. m.,tako da ovu nisu realne cene!ti aranzmani ce biti puno skuplji!to su ipak sve polasci iz zagreba,a on hoce polazak iz zagreba,a ne iz minhena!
evo vec ovaj hotel najjeftiniji u ponudi preko komapasa,je rasprodan za novu godinu,ako se gleda preko booking-a!preko kompasa mu je prendnost sto moze dog aranzman sta hoce,reci zelje,datume,destinaciju i ako je ne nude,a na ovu svotu novca bi mu dali 5 % na gotovinu,sto je prednost isto!
sve u svemu,sejseli su mu skuplji dosta za novu godinu,a pitanje je i usluge koju dobije,mozda samo dorucak za velike novce!posto hoce lezati i uzivati,najbolja opcija su mu karibi,da za 10,15000 kn po osobi dobije all inclusive i neka uziva pod palmom!
Kompas sam navela primjera radi, vidjela sam da su ponude samo do 31.10. Oni su jedni od rijetkih da imaju puno bas takvih destinacija u ponudi, pa zato....

Da, Karibi bi bili super opcija.

Medostc, i kamo ces na kraju?
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 15:00   #29
Quote:
Tempion kaže: Pogledaj post
Kompas sam navela primjera radi, vidjela sam da su ponude samo do 31.10. Oni su jedni od rijetkih da imaju puno bas takvih destinacija u ponudi, pa zato....

Da, Karibi bi bili super opcija.

Medostc, i kamo ces na kraju?
da ti iskreno kazem ne znam i poludit cu,muka mi od planiranja!
jer npr kad zbrojim kolko mi treba za tajland,ispada mi malo ispod sejsela!

a sejseli imaju ljepse more i plaze,daleko ljepse.

a o tim destinacijama razmisljam jer idem bas na odmor i kupanje.

poslao sam upit na par agencija i svi govore da je najskuplje tad putovat.
neznam sta napraviti,ili ici u Tajland na par dana duze,ili ici krace na Seychelle.
cijene avio karata za Seychelle u to vrijeme nema ispod 1200 /po osobi
medostc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 21:33   #30
evo da malo podignemo ovu temu...prije nekih mjesec dana vratih se sa Sejšela, bio tamo tjedan dana na otoku La Digue i napravio jednodnevni izlet na otok Praslin.
za one koji ne znaju, uz ta dva navedena otoka tu je jos i Mahe i ta 3 otoka su najveći otoci.
na Mahe-u se nalazi međunarodni aerodrom, s kojega se može letjeti za Praslin i jos par manjih otoka, do La Digue-a se mora ići brodom.
kako se radilo uglavnom o odmaranju, ležanju i kupanju, neću pisati dugi izvještaj, više par informacija koje mogu poslužiti budućim putnicima.

Izvor informacija:
http://www.seychelles-info.com/
ovdje možete pronaći sve što vas zanima, cijene, kako doći do otoka, kakvo je vrijeme, sve moguće informacije koje su potrebne.

Vrijeme:
kažu da su cijelogodišnja destinacija, ali ima nešto kiša. za biti 100% siguran,
najbolje je izbjeći period od 15.12.-15.02.. ožujak i travanj su najtopliji mjeseci, ljeto je nešto hladnije..ali više o tome na linku gore.

Smještaj:
osim standardnih booking-a, agode, dosta ljudi koristi i ovu stranicu:
http://www.seyvillas.com/

Ljudi uglavnom uzimaju puni pansion, sto kosta u prosjeku 150€ za 2 osobe/dan.
Mi smo ipak uzeli samo smještaj, a jeli smo u restoranima ili bi sami spremili nešto u apartmanu.

Kako doći:
Emirati, Ethiopian, Kenya Airlines i Etihad lete do Mahe-a, a dalje se prebacujete sa Air Seyschelles.
Mi smo išli Emiratima jer su nam vremena dolaska (07h) i odlaska (24h) s Mahe-a najviše odgovarala.
Do La Digue se mora s katamaranom, a ima i neki spori, lokalni brod koji vozi 3h, ali vozi u nezgodno vrijeme.
Taxi od aerodroma do jetty-a košta 20€, uz vrlo kratko cjenkanje.
cijene katamarana:
Mahe – Praslin 50€ (60min)
Praslin – La Digue 15€ (15min)

Hrana:
s obzirom da oni ništa ne proizvode, a i ništa od voća i povrća na otoku ne raste, hrana se uvozi i dosta je skupa.
Jeftino se mogu kupiti jaja, blitva, đumbir, jabuke i neke njihove konzerve.
Evo par cijena koje su mi ostale u glavi:
5l vode – 3€
sladoled 1000 ml – 6-7€
pivo 0,28l – 1,7€
vino 1l – 12-15€
mali uvozni ananas – 8€
100g sir ili salama – min 5€
blitva 1kg – 1€

Zbog ovih cijena i objektivno rečeno, loše hrane, puno ljudi se odluči za puni pansion. Mi smo neke osnovne stvari za doručak nosili,
a kao što sam rekao, jeli smo uglavnom vani.
Postoji dosta tih Take-Away barova gdje se moze dobiti neko jednostavno jelo tipa meso+riža za 3-4€.
U restoranima je samo riba ok i ona košta 12-15€ (ali su stvarno velike ribe), ostala hrana mi se nije nešto svidjela.

Priroda/plaže:
La Digue i Praslin su dosta brdoviti, tako da treba biti u dobroj kondiciji za to sve prošetati ili provozati bicklom, koju iznajmite u vašem hotelu za cca 7€/dan.
La Digue nema automobila, samo par Taxi-a za turiste, na Praslinu se normalno vozi.

Na La Digue su najljepše 3 južne plaže (Grand Anse, Anse Petit i Anse Coco), tako da preporučam smještaj što bliže Grand Anse plaži.
Iako smo samo bili jedan dan na Praslinu, ali smo ga obišli cijeloga sa autom,
plaže mi se uopće nisu svidjele osim možda Anse Lazio i Anse Georgette (privatna plaža, ali može se uz najavu ili malo priče sa čuvarom ući unutra).
Tako da definitivno preporučam La Digue, na Praslin više ne bih ni išao.

Još jedna bitna stvar za napomenuti: na ove 3 južne plaže na La Digue je zabranjeno plivanje zbog jakih struja, tj. ne smije se otići baš daleko.
U to sam se i sam uvjerio, iako sam s mora i cijeli život na moru, u jednom trenutku sam se morao dobro pomučiti da se vratim u plićak.
Osim tih struja, tu su i ogromni valovi, koji kad skupe pijesak sa dna budu tako jaki i teški da ljude doslovno baca kao lutke.
Bilo je ljudi s malom djecom, ali ja to ne bih preporucio, bar ne za ove 3 plaže.
Jedino na Anse Coco postoji mali prirodni bazen, gdje je mirno, ali do te plaže se ima dosta dugo šetati..

Plaže su divlje, s uglavnom nikakvom ugostiteljskom ponudom, a i nema baš previše hlada.
Savjet: ustati se ranije pa zauzeti mjesto, inače izgori se vrlo lako.

Nama je bilo savršeno, baš zbog te divljine, puno šetanja, a i činjenice da nikad nema više od 20 ljudi na plaži...ne može bolje.

Za sada toliko, ako bude pitanja tu sam.

Zadnje uređivanje noldo : 09.04.2015. at 22:14.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 21:50   #31
evo i par slika:

Grand Anse:



na putu do Petit Anse:



Petit Anse:



na putu do Anse Coco:



Anse Coco:



prirodni bazen na kraju Anse Coco:

noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 10:56   #32
koliko dana (od 10) bi sad recimo proveo na svakom mahe/praslin/la digue?
japjapjap is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 11:21   #33
Mahe - ne mogu ti nista reci, samo sam putovao od aerodroma do jetty-a,
ostalo nisam vidio. ali ne bih tamo isao jer me tako "veliki" otok ne zanima

Praslin - meni se nije svidio, ali kao odlucis ici tamo, gledaj da si sto blize
plazama Anse Lazio i Anse Georgette. za neko djiravanje po otoku
ces morati rentati auto ili ici s njihovim busevima (ni redovni ni tocni)

La Digue - preporucam! ;-)
mozda je 10 dana previse, ali ako imas para onda mozes raditi izlete na manje
otoke ili na Praslin i Mahe.

ja bih otisao 10 dana na La Digue, ali znam da kad si prvi put tamo
zelis dosta toga vidjeti...
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 11:31   #34
beh, samo si mi otezao..
u principu, nesto mi se javlja da bi 5+3+4 dana bilo ok. nisam istrazivao destinaciju a akcija etihada traje jos danas i sutra..
mahe - praslin 100eur povratna? praslin - la digue 30eur?
sta mislis o tome da ponesem bukvalno hranu u koferu? (ipak vi u germaniji imate vece place)
i kako to da nema suncobrana na plazi ako nema mnogo hlada kako kazes?
japjapjap is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 11:38   #35
ako ces ipak raditi turu, onda ostavi La Digue za kraj
i ja bih min 6 dana proveo tamo.

sto se tice hrane u koferu:
to uopce nema veze s placama, vecina Nijemaca nosi hranu u koferu,
postoji cak i njem. forum samo o Sejselima i dosta ljudi to radi.
ne samo da bi nesto ustedjeli, nego je ponuda stvarno losa.
a neke uvozne stvari (malo bolje) su bolesno skupe.

ja, da opet idem, bi ponio svu hranu i uzeo apartman da mogu kuhati.
druga opcija ti je uzeti puni pansion...vidi sto ti se vise isplati.

EDIT: cijene katamarana su kako si i napisao.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 12:35   #36
iskreno da ti kazem, gledam na airbnb-u iskljucivo apartmane sa kuhinjom. dobro je sto to ima smisla.
priroda i plaze deluju bas top notch. mozes li porediti sa nekom drugom destinacijom.
trebaju mi argumenti da ubedim zenku da odemo..
japjapjap is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 13:09   #37
ako ti trebaju argumenti da ubedis zenku da ide na Sejsele...

Sejseli su cudo, i plaze i priroda - bas pravi odmor.
na La Digue je jos bolje, jer nema auta, sve moras pjeske ili biciklom.
usporedbe ne mogu povuci, nisam bas neki putnik,
ali evo bio sam u Maleziji na Perhentian Islands i tada sam rekao
da od toga nema bolje, da je isto kao na slikama s Maldiva i sl.
a Sejseli su me jos vise odusevili, tako da... kupuj karte, neces pozaliti.
ako nece ta zenka da ide s tobom, ici ce neka druga, samo mahni kartama
za Sejsele.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 13:17   #38
Quote:
japjapjap kaže: Pogledaj post
i kako to da nema suncobrana na plazi ako nema mnogo hlada kako kazes?
ovo sam zaboravio odgovoriti:

nema tko donijeti te suncobrane, vrlo jednostavno.
na La Digue na Grand Anse plazi imas samo jedan mali kafic, gdje se
moze i pojesti, jedan veci se upravo gradi.
na susjedne 2 plaze ne postoji nista, ne mozes nista kupiti,
moras sve nositi sa sobom.
a uzmi u obzir da od najblizeg smjestaja trebas sigurno 20-ak min
do Grand Anse, a do zadnje, Anse Coco, skoro sat vremena.
a teren je dosta brdovit, pa ako ti se da nositi suncobran, slobodno.
domaci ljudi su dosta lijeni i nece sigurno trcati za turistima, kojih i nema previse.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 10:32   #39
karte u dzepu pa stanambogda... 27/6 - 11/7
sta mislis o 4 dana praslin, 5 dana la digue, 4 dana mahe?
ostavicu mahe zadnji zbog leta nazad..
japjapjap is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 17:53   #40
odlicno! dobra odluka definitivno..
za Mahe ti ne mogu reci jer nisam bio,
ali sigurno bih smanjio broj dana na Praslinu i dodao koji na La Digue-u.

vjeruj mi da ces bar 2 dana provesti na Anse Coco jer je plaza savrsena, divlja, nema ljudi, a valovi nisu tako jaki.
do te plaze imas sigurno setati sat vremena i onda jos nazad...

gdje cete spavati, jesi gledao nesto?
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:17.