Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2011., 15:29   #61
Da sam sebi odgovorim, budući da su mi nestale upute/postovi drugih forumaša pod nazivom: putevima mede,akcija deka ograda,run Forrest run, peticija o preseljenju aerodroma, krugovi u žitu itd.

Našao sam nekakvu taxi službu koja ima kombije i prebacuje ljude od Omišlja do zračne luke i obratno po navodno dobroj cijeni (nisam još zvao, ali vjerujem da će ispasti jeftinije nego da ga ostavimo na parkingu luke za 40 kn po danu) milsim ostaviti auto u naselju Pušća u nečijem dvorištu/kolniku/nečem i tih par kilometara onda dalje taxijem.

http://www.croatien-airportstaxi.com...?articleID=503
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 15:46   #62
vratila izbrisane postove..nek se ljudi malo nasmiju

p.s. Buda, nadam se da neces koristiti gps, zamisli da te odvede u zagorsku Puscu
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 06.05.2011. at 15:54.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 15:52   #63
Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
Da sam sebi odgovorim, budući da su mi nestale upute/postovi drugih forumaša pod nazivom: putevima mede,akcija deka ograda,run Forrest run, peticija o preseljenju aerodroma, krugovi u žitu itd.
Ne znam da li su me više zabavili opisi ovih akcija, ili ovi Budini nazivi
__________________
It's a beautiful day, The sun is shining, I feel good, And no one's gonna stop me now, oh yeah.
Made in heaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 16:22   #64
www.a2btransfers.com

Ovo je nešto između taxija i javnog prijevoza, shuttle kombiji koji prime više putnika pa razvoze od vrata do vrata. Cijenom je također napola između taxija i javnog prijevoza, jako dobar izbor za kasne/rane letove kad javni prijevoz ne vozi. Ili tamo gdje je javni prijevoz loš. Rezervira se internetom, prate let pa vas i kod kašnjenja čekaju, na izlazu vas obično pričeka striček (vozač) s isprintanim vašim imenom. Imam dobro iskustvo.
Metallic Crnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 16:26   #65
Charles De Gaulle - Pariz za 3.60€

Nije najbrža opcija ali najjeftinija jest. Postoje 2 busne linije (350 i 351) koje voze do grada, cijena karte je 5.40€ ili 3 T+ karte. Karnet T+ karata se kupi na samoposlužnom automatu i košta 12€, što znači 3 x 1.20€ = 3.60€
Metallic Crnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 17:06   #66
Quote:
Metallic Crnac kaže: Pogledaj post
www.a2btransfers.com

Ovo je nešto između taxija i javnog prijevoza, shuttle kombiji koji prime više putnika pa razvoze od vrata do vrata. Cijenom je također napola između taxija i javnog prijevoza, jako dobar izbor za kasne/rane letove kad javni prijevoz ne vozi. Ili tamo gdje je javni prijevoz loš. Rezervira se internetom, prate let pa vas i kod kašnjenja čekaju, na izlazu vas obično pričeka striček (vozač) s isprintanim vašim imenom. Imam dobro iskustvo.

267EUR između grada Rijeke i aerodroma????
Doduše povratna ali ....
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 17:33   #67
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
267EUR između grada Rijeke i aerodroma????
Doduše povratna ali ....
OK nije povoljno za sve gradove. A2B Transfers sklapa ugovore s lokalnim prijevoznicima i sad kakvi su takvi su... I u drugim hrvatskim gradovima je prilično skupo nažalost.
Metallic Crnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 18:34   #68
Quote:
Metallic Crnac kaže: Pogledaj post
OK nije povoljno za sve gradove. A2B Transfers sklapa ugovore s lokalnim prijevoznicima i sad kakvi su takvi su... I u drugim hrvatskim gradovima je prilično skupo nažalost.

Sve je to široj populaciji jasno ali zahvaljujući ovakvim principima liberalnog kapitalizma moramo razvijati taktike u Pat&Mat stilu - Snađi se druže.
Sa parkiranjem u obližnjim selima i sl.

Čini ih alternativom samo za obijesne strance - ove cijene neće progutati prosječan stranac koji trošak plača iz svog džepa.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 20:51   #69
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
vratila izbrisane postove..nek se ljudi malo nasmiju

p.s. Buda, nadam se da neces koristiti gps, zamisli da te odvede u zagorsku Puscu
Ček, ček pa kaj se to ne ide preko zagorja

Pih, dobro da si me upozorila, možda bi ja čekao na Brniku

P.S. Fala kaj si vratila upute, nekima možda pomognu.

Quote:
Made in heaven kaže: Pogledaj post
Ne znam da li su me više zabavili opisi ovih akcija, ili ovi Budini nazivi
To su sve realno izvedive akcije
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 22:00   #70
dajte mi pliz odgovorite da li sam dobro izračunala, ako nas troje ide kombijem cro airlinesa ri-zg tamo i nazad to mi je 900 kn, a ako pustim auto na parkingu ispred aerodroma to mi je 324 kn plus benza i autoput tamo i nazad manje od 400 kn osim ako nema mjesta na P2 parkingu ( to je taj jeftiniji ) zna li ko je li tamo gužva
supergirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 00:12   #71
zaboravila napisati računam 6 dana i 6 sati
supergirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 12:01   #72
Na P2 uvijek ima mjesta koliko se sjećam...
Francek09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 12:04   #73
Budimpešta

Nešto kombiniram što mi je povoljnije.
Da li netko može opisati kako vlastitim autom do aerodroma u Budimpešti?
Do ulaza u Budimpeštu nije problem ali od tamo gdje skrenuti kuda poći?
Da li netko zna da li ima dobrih putokaza? Po karti vidim da se prelazi sa jedne autoceste na drugu pa onda neko skretanje kao nazad prema gradu...
Do Pešte mi je 300 km a do Beča 400 pa sad kontam što mi je povoljnije i brže
Francek09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 12:08   #74
The Airport is well accessible by car from any point of Budapest. Ferihegy can be reached in 20 minutes from the City by the „Ferihegy High-Speed Road”. By that high-speed road, separated by string barrier from public traffic, the Airport can be accessed practically unhindered and any obstacle might be expected under extraordinary circumstances only. For those who arrive by car, we offer several parking facilities.

http://www.bud.hu/english/passengers...parking/by_car

A nekak mi se čini da na autoputu po kojem ćeš ionako ići ziher imaš oznaku za aerodrom tak da mislim da ne bi trebalo biti komplicirano doći do tamo, kao i u svakom drugom gradu, pratiš smjer prema gradu i onda sljede putokazi centar,zapad,istok...zračna luka...
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA

Zadnje uređivanje Buda83 : 11.05.2011. at 12:15.
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 12:23   #75
Quote:
Francek09 kaže: Pogledaj post
Nešto kombiniram što mi je povoljnije.
Da li netko može opisati kako vlastitim autom do aerodroma u Budimpešti?
Do ulaza u Budimpeštu nije problem ali od tamo gdje skrenuti kuda poći?
Da li netko zna da li ima dobrih putokaza? Po karti vidim da se prelazi sa jedne autoceste na drugu pa onda neko skretanje kao nazad prema gradu...
Do Pešte mi je 300 km a do Beča 400 pa sad kontam što mi je povoljnije i brže
Skroz se vozis po autocesti do Budimpešte i onda več imaš putokaze za aerodrom. ili ak ti se neda pratiti znakove uzmi navigaciju i rješen problem

Meni treba iz Čakovca do Budimpešte 2 i pol sata
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 10:19   #76
Evo budući da sam postavio pitanje što i kako sa Riječkim aerodromom pa su svi bili pomalo neisgurni red je da dam konkretno moguće kombinacije.

Do same luke se može busom iz Rijeke (40 kn po smjeru), Opatije (50 kn po smjeru) i Kraljevice (20 kn po smjeru), autobus kreće cca 30 min po sljetanju aviona, a polazak se može pogledatiu na stranicama : http://convention.tz-rijeka.hr/Home.aspx?PageID=189

Dakle auto se može ostaviti na te tri lokacije (jasno ako se dolazi autom,a ne busom ili vlakom) ili na samom aerodromu, s iznimkom da se na aerodromu plaća a na ova tri mjesta se može vjerovatno naći đabe, u Kraljevici ziher i onda se tamo ukrcati na bus i ta igranka ispada 40 kn po osobi, još jedna, vjerovatno najbolja opcija je auto parkirati u Omišlju i taxijem do zračne luke, pitao sam curu koja radi na info pultu na aerodromu i veli da se parking u Omišlju ne naplaćuje i da ima taxi, Omišalj je udaljen 2 km od zračne luke i zapravo je potrebno ostaviti stvari u zračnoj luci i tamno reći šoferu da dođe do Omišlja i pokupi vozača auta i vrati ga na aerodrom.

Mi smo izabrali opciju koja nam je bila najeftinija budući da nismo bili ziher ima li ili nema taxija/parkinga/plaćanja...pa smo jednostavno auto ostavili na parkingu i platili 158 kn 3 dana, na nas 5 to i nije bilo toliko tragično, ali velim moglo se negdje na mesinu u povratku.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 12:47   #77
Quote:
Francek09 kaže: Pogledaj post
Nešto kombiniram što mi je povoljnije.
Da li netko može opisati kako vlastitim autom do aerodroma u Budimpešti?
Do ulaza u Budimpeštu nije problem ali od tamo gdje skrenuti kuda poći?
Da li netko zna da li ima dobrih putokaza? Po karti vidim da se prelazi sa jedne autoceste na drugu pa onda neko skretanje kao nazad prema gradu...
Do Pešte mi je 300 km a do Beča 400 pa sad kontam što mi je povoljnije i brže

Ako putuješ iz Zg-a otprilike je jednako udaljen i Schwechat i Ferihegy, dakle nije razlika 100 km...
Prije ulaza u Budimpeštu, prije velikog raskršća u Budaors (gdje se spajaju autocesta iz Gyora (Beča) i s Balatona (Zagreba)), a nakon izlaza za Erd silaziš sa autoceste M7 na izlaz za M0 i voziš po M0 dalje po znakovima i nemreš se izgubit jer te strelice navode.
Ako slučajno fulaš taj izlaz kod Torokbalinta, što se lako dogodi i završiš u gradu hvataj Petofi Hid i nakon toga voziš ravno do prvog velikog križanja na kojem skrećeš desno u Ulloi ut kojom voziš do kraja- vodi te na Ferihegy.
Ako ne uspiješ uhvatiti Petofi Hid, hvataj bilo koji drugi most što južnije po mogućnosti i traži Ulloi ut.
Btw, tabli za aerodrom imaš, tako da se nečeš izgubiti, jedino ak se baš ne želiš izgubiti..
Za Schwechat je još lakše obzirom da je uz autocestu Beč-Budimpešta. Bitno je prije ulaska u Beč na autocesti skrenuti na autocestu za Budimpeštu (radi se obilaznici s južne strane koja je dijelom u tunelu (podvožnjaku) i kojom se zaobilazi Beč napravljenom prije par godina i dolazi se ravno na aerodrom. Naravno postoji ogromna tabla Flughafen, Schwechat, uz to piše i Budapest tako da nema šanse da promašiš izlaz s autoceste Graz-Beč.
Ako ipak uspiješ fulati i odeš dalje ravno prema gradu ne brini nego traži izlaz di piše autocesta za Budapest, Bratislava i ak nigdje prije kad pređeš kanal iznad Dunava na Erdbergu siđi s autoceste i zapiči niz Dunav kanal u smjeru Budapest. To je ujedno početak autoceste Beč-Budimpešta koji uz industrijsku zonu vodi za Schwechat i aerodrom.
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 16:39   #78
Zna netko koliko je parking dnevno na Brniku?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 17:31   #79
Airport Rijeka!!!

Za sada meni osobno je ovo definitivno "NAJDRAZI"aerodrom(mislim koliko aerodrom moze bit drag i lijep..)
Aerodrom je totalno OldSchool..i u njega (sve dok nisu stavili rampe za naplatu parkinga)vjerovatno nije nista ulozeno od otvaranja valjda..hehe

Takav mir,tisina spokoj..covjek nikad nebi rekao da je na "medunarodnom aerodromu"...onako prava intimna atmosfera..
nikakvih stresnih situacija,guzvi,trcanja...ono sto je odlika prometnih aerodroma..
Jos na katu imas "kafic" s terasom...cista uzivancija..

Jedina mu je mana sto su klosari iz ZL Rijeka..odlucili naplacivat parking i to nit vis nit manje nego 8kn za prva tri sata,a svaki sljedeci 2kn..
Al ima nekakvih 100tinjak m prije sljuncani parking s desne strane i ja sam tamo sa strane parkirao auto(a vidio sam i drugih parkiranih auta..rentacar i drugi)...mada su cigani prije parkinga stavili znak zabrane parkinga samo da bi ljude "sterali"(jer drugog logicnog objasnjenja jednostavno nema..) na aerodromski parking

Aerodrom je spica,pogotovo jer mozes free parkirat i lagano usetat skoro na pistu..
Jos da(plate) uvedu vise linija....
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 18:27   #80
10 EUR prva tri dana, a onda 5. To se odnosi na vanjsko parkiralište. U garaži je 30% skuplje. S tim da se plaća po danu, tako da ako uđeš 1 minutu u novi dan, plaćaš cijeli dan. http://www.lju-airport.si/potniki-in...as-/parkirisca
Ja sam jednom prilikom bio 3 dana i 5 minuta, naravno naplatili mi 4 dana... Kleo sam do Zagreba.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:28.