Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2007., 00:44   #61
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Upravo takvi- kao grc u listu tako da ne mogu ustati iz kreveta. Neki put prek cijelog trbuha, neki put samo na pol trbuha. Sad osjetim povremeno, vise nelagodu nego bolni grc, u donjem dijelu trbuha di bi trebao biti mjehur poput menstrualnog. Sve si tumacim da su misici i da je zbog kraljesnice jer imam krivu kraljesnicu, no prva mi je beba, do nje sam tesko dosla i malo sam uplasena jer sam vec imala manjih problema.
Hvala ti puuuuuno! Utjesila si me i nemas pojma koliko.
Draga moja nemoj to tako lko uzeti ka o lakše mi je, ali nemoj se ni previše uznemiriti jer možeš si samo pogoršati stanje ili u strahu izazvati nešto čega možda nije ni bilo,govorim iz vlastitog iskustva. Grčevi tipa menstrualnih nisu nimalo bezazleni, ja sam ih prošla u obje trudnoće koje su završile prijevremenim porodom. Sina sam rodila sa 34tjedna, 4tjedna sam provela doslovno ležeći u krevetu na infuziji u bolnici otvorena 3prsta sa ukliještenim vodenjakom i bebom spuštenom i pripremljenom za porod, ni na WC.Nisu uspjeli zaustaviti trudove, ni čepićima ni ketanolom ni preparom. Rodio se dečkić, kritično, imao streptokoka u krvi,sepsu,sumnjali na meningitis a rekli da teško da će preživjeti noć. Sad je hvala Bogu sve ok i malecki ima 2,5god. Sad imamo seku od 7mj. koju smo gotovo izgubili u 21.tjednu. Imala sam "samo" menstrualne grčeve. Kad uhvati ne možeš koraknuti, hvala Bogu na mojoj predivnoj doktorici jer svi su drugi govorili da je sve ok ali nije bilo jer dr mi je u 21.tjnapravila CTG koji je pokazao jake trudove,napravila je to jer sam izrazito mršava pa je smatrala da bi se trudovi trebali pokazati jer se polaganjem ruke na stomak jasno osjete-nema sala kao izolacije kako sam ju shvatila.Tako sam provela do 35.tj u bolnici zaboravih koliko su mi sestre dana sračunale, računale su i ono kad sam boravila sa 18.tj uglavnom bila sam kući svega 3 puta ukupno 17dana ostalo nainfuziji u bolnici jer kad god su me skinuli dobila sam još jače trudove. Uplašena pogoršavala sam si stanje, s 26tj.serklaž u zadnji tren, prijetilo mi je potom prsnuće maternice, zaradila sam trombocistitis vena beba je zbog svega polako zaostajala u razvoju, na kraju dijagnoza IUGR-4tjedna zastoj rasta, 2centilitra plodne vode-jako malo, i beba je ostajala bez kisika i zastoji u radu srca u takvom sam šoku otišla u rađaonu.Ali opet HVALA BOGU evo je s nama živa i zdrava, imamo sitnih tekućih problemčića ali sve rješivo nadam se kako kažu, malo hipertonus ali živahna je jako. Sa 5mj.je već sjedila SAMA nisam ju ja učila znam po sinu jer nedonoššćad se ne smije forsati na ništa.Sa 6. se već počela ustajati u četveronožni a sad ustaje sama na nogice i korača. Ne možemo ju baš svaki put zaustaviti.
makadamia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 00:57   #62
[QUOTE=any5;9677125]Drage moje,
ja s ovom temom muku mučim skoro od početka trudnoće

Evo ako ti mogu pomoći i ja sam prokrvali i u prvoj i u drugoj trudnoći ali samo kao smeđi iscjedak. U prvoj trudnoći tijekom prva tri mjeseca to se ponavljalo 2-3 puta u tjednu. U drugoj 2 puta sa 18tj.kada su me ostavili u bolnici po prvi puta. I u drugoj trudnoći, tada moja doktorica je rekla da to ne mora ništa značiti, bez obzira na bolove i na ishod prve trudnoće da ova može teći savršeno, ali da to nitko zapravo ne zna. kod mene je ispalo da moja građa tijela i preuzak abdomen ne može iznijeti niti jednu trudnoću do termina. Dobijem trudove prerano, bebe se spuste, uz to ne doprinose jer su hiperaktivne- borci i kad se rode- zapravo nitko ne zna što se dogodi nakon 15.tjedna.Jer te Braxton Hicksonove navodno traju od početka trudnoće i one kod mene jednostavno postanu trudovi tako nekako sam shvatila. BDW. uz silne mučnine i povraćanje možda nešto i isprovociram sama barem sam je tako u glavici zamislila Ti samo miruj i opusti se.
makadamia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 01:04   #63
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Keki, hvala ti puno na podrsci. Ja nis ne mogu kaj sam tak kilava. Trudnoca mi je od pocetka rizicna no i kad se sve cini u redu, onda se opet nest pokvari. Valjda ce bit sve ok na kraju, a ako cu opet morati u bolnicu- i to cu opet preziviti. Velika pusa od mene
Drži se draga je te razumijem u potpunosti. Ja sam propustila i rođendan i Božić i Novu Godinu sa svojim anđelom,bojao me se zbog igala u ruci i nije htio blizu, poslije se navikavao na mene ponovo, to je strahota kako sam patila. Boriš se za jedno, a osjećaš gubiš drugo.Srce ti se slama kad ga vidiš kako ne prilazi.I dr mi je rekla da mi se divi jer su mnoge i za manje potpisivale da ih se skine sa infuzije. A ja ko ćuko na 1,5m crijeva u krevetu, ponekad jedva na wc, sa upaljenim venama na rukama od igala i tako 15tjedana ali izdržala sam, istina do 35.tjedna ali nije 20.tj i nje 450gr već 1930gr.Znam nije super ali što je sve prošla ja sam zadovoljna jer sad je 7mj. i ima oko 7,5kg. Miruj što više kod kuće puno će ti značiti Želim ti sve najbolje. javi što je bilo
makadamia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 01:04   #64
[QUOTE=makadamia;9677651]
Quote:
any5 kaže: Pogledaj post
Drage moje,
ja s ovom temom muku mučim skoro od početka trudnoće

Evo ako ti mogu pomoći i ja sam prokrvali i u prvoj i u drugoj trudnoći ali samo kao smeđi iscjedak. U prvoj trudnoći tijekom prva tri mjeseca to se ponavljalo 2-3 puta u tjednu. U drugoj 2 puta sa 18tj.kada su me ostavili u bolnici po prvi puta. I u drugoj trudnoći, tada moja doktorica je rekla da to ne mora ništa značiti, bez obzira na bolove i na ishod prve trudnoće da ova može teći savršeno, ali da to nitko zapravo ne zna. kod mene je ispalo da moja građa tijela i preuzak abdomen ne može iznijeti niti jednu trudnoću do termina. Dobijem trudove prerano, bebe se spuste, uz to ne doprinose jer su hiperaktivne- borci i kad se rode- zapravo nitko ne zna što se dogodi nakon 15.tjedna.Jer te Braxton Hicksonove navodno traju od početka trudnoće i one kod mene jednostavno postanu trudovi tako nekako sam shvatila. BDW. uz silne mučnine i povraćanje možda nešto i isprovociram sama barem sam je tako u glavici zamislila Ti samo miruj i opusti se.
Nema[ pojma koliko mi je drago da je netko u ove sitne sate uz mene i tko razumije o cemu pricam....ja moram priznati da nikada prije nisam cula da zene u trudnoci boli trebuh, ali bome/boli posteno...ja na svu srecu nisam povracala...ma da me ne boli trbuh pojma ne bih imala da sam trudna, niti mi je muka, niti mi nesto smrdi, ma nista...samo me trbuh rastura, piskim ko luda i 2 puta sam imala tu minimalnu sukrvicu....ali sam sad stalno u strahu i panici....

pusa tebi hrabra mamice
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 01:14   #65
[QUOTE=any5;9677672]
Quote:
makadamia kaže: Pogledaj post

Nema[ pojma koliko mi je drago da je netko u ove sitne sate uz mene i tko razumije o cemu pricam....ja moram priznati da nikada prije nisam cula da zene u trudnoci boli trebuh, ali bome/boli posteno...ja na svu srecu nisam povracala...ma da me ne boli trbuh pojma ne bih imala da sam trudna, niti mi je muka, niti mi nesto smrdi, ma nista...samo me trbuh rastura, piskim ko luda i 2 puta sam imala tu minimalnu sukrvicu....ali sam sad stalno u strahu i panici....

pusa tebi hrabra mamice
Nemoj se toliko bojati strah ti je najveći neprijatelj, ja sam potajno znala da nešto nije u redu jer grčevi kao menstrualni, posebno u pravilnim razmacima su navodno ok do 15tj,ali tada su već trebali stati a meni su bili sve jači i češći. Te bezbolne kontrakcije u 18.tj.su me ostavljale bez zraka, to nije normalno. U 1.trudnoći su rekli da je to ok, i ja sam to prihvatila pa su me sa 30.tj. razmišljali poslati u radjaonu. Hvala Bogu pa mi je vodenjak takav da su ga oni jedva probušili a kako se ukliještio mislili su pući će sam. U drugoj sam već znala da to ne valja. Za tebe je najbolje ne prepoznavati se u ničijim situacijama jer vjeruj mi uvijek ćeš naći neku poveznicu i samo ćeš se uznemiriti još više. Znam bojiš se i to je prirodno ali taj strah ti može otežati. Meni su rekli da dok se ne sredim i ne prihvatim situaciju da mi ni oni ne mogu pomoći. Unutarnji mir i mirovanje puno znače. To ti kažem jer sam to prošla. Pouzdaj se u doktora a ako se dogodi baš nešto što će te posebno uznemiriti neka te pregleda. U kojem si tjednu?
makadamia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 10:31   #66
[QUOTE=makadamia;9677725]
Quote:
any5 kaže: Pogledaj post

Nemoj se toliko bojati strah ti je najveći neprijatelj, ja sam potajno znala da nešto nije u redu jer grčevi kao menstrualni, posebno u pravilnim razmacima su navodno ok do 15tj,ali tada su već trebali stati a meni su bili sve jači i češći. Te bezbolne kontrakcije u 18.tj.su me ostavljale bez zraka, to nije normalno. U 1.trudnoći su rekli da je to ok, i ja sam to prihvatila pa su me sa 30.tj. razmišljali poslati u radjaonu. Hvala Bogu pa mi je vodenjak takav da su ga oni jedva probušili a kako se ukliještio mislili su pući će sam. U drugoj sam već znala da to ne valja. Za tebe je najbolje ne prepoznavati se u ničijim situacijama jer vjeruj mi uvijek ćeš naći neku poveznicu i samo ćeš se uznemiriti još više. Znam bojiš se i to je prirodno ali taj strah ti može otežati. Meni su rekli da dok se ne sredim i ne prihvatim situaciju da mi ni oni ne mogu pomoći. Unutarnji mir i mirovanje puno znače. To ti kažem jer sam to prošla. Pouzdaj se u doktora a ako se dogodi baš nešto što će te posebno uznemiriti neka te pregleda. U kojem si tjednu?
Oprpsti draga, sinoć sam zaspala...
Ma znam da sam sama sebi najveći neprijatelj...ali evo, jutros sam se opet probudila sa par kapi smečkastog iscjetka na ulošku-pa upucat ću se više od muke....jučer sam ušla u 14. tjedan
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 10:34   #67
Quote:
makadamia kaže: Pogledaj post
Drži se draga je te razumijem u potpunosti. Ja sam propustila i rođendan i Božić i Novu Godinu sa svojim anđelom,bojao me se zbog igala u ruci i nije htio blizu, poslije se navikavao na mene ponovo, to je strahota kako sam patila.
Hvala ti puno! U srijedu je na pregledu bilo sve ok, zatvorena i bez promjene u duljini cerviksa sto je dobro. Pijem lijekove, lezim i kolko mirujem imam daleko manje bilo kakvih bolova. Obavezno u ponedjeljak zovem mog dr.-a i nadam se da se vratio s godisnjeg. Pokusat cu se jos javiti nakon toga, ali ako ne uspijem- znaci da sam u bolnici.
Svima hvala na podrsci. To mi je vazno tako da ipak ne panicarim bez veze. Tesko mi je jer imam znanja sta sve moze se dogadjati, a nemam nikakvog iskustva.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 10:39   #68
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno! U srijedu je na pregledu bilo sve ok, zatvorena i bez promjene u duljini cerviksa sto je dobro. Pijem lijekove, lezim i kolko mirujem imam daleko manje bilo kakvih bolova. Obavezno u ponedjeljak zovem mog dr.-a i nadam se da se vratio s godisnjeg. Pokusat cu se jos javiti nakon toga, ali ako ne uspijem- znaci da sam u bolnici.
Svima hvala na podrsci. To mi je vazno tako da ipak ne panicarim bez veze. Tesko mi je jer imam znanja sta sve moze se dogadjati, a nemam nikakvog iskustva.
Pričaj mi draga nešto o panici...i ja sam hvala Bogu od 7.-13. tjedna bila ok i sad me opet nešto počeo zezati taj iscjedak...a trbuh ne prestaje...
samo ti lezi i odmaraj
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 13:26   #69
Quote:
any5 kaže: Pogledaj post
Pričaj mi draga nešto o panici...i ja sam hvala Bogu od 7.-13. tjedna bila ok i sad me opet nešto počeo zezati taj iscjedak...a trbuh ne prestaje...
samo ti lezi i odmaraj
I ja sam tako bas u to vrijeme imala problema. Dosla na kontrolu cvrkutava i odlicno sam se osjecala, a 2 dana nakon tog ( to je bilo 13 +3) svjeza krv na wc
papiru. Pol 10 na vecer, petak i pravac- hitna. Na pregledu sve ok, osim 2 polipa na grlicu pa sam otisla doma. Za 2 dana me copili bolovi- krvi nema, pa opet na hitnu pa me dr. poslala doma. Sutradan sam zvala dr-a i ostala odmah u bolnici. Zato zovi svog ginica- nek te gleda, radi uzv i/ili salje na hitnu.
Neki dan mi je doktor rekao da mirovanje vrijedi koliko i uzimanje 6x6 tbl utrogestana, to znaci krevet i ustati do stola ili wc-a i osobna higijena, osobito ako ih stavljas vaginalno. Samo povremeno dignem noge u zrak i vrtim stopalima da ne dobijem trombozu.Drzi se !
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 13:30   #70
I jos nesto. Bez obzira koliko treba izbjegavati lijekove, no uz probleme kao sto su nasi, Normabel je po mom (i u mom slucaju) izasao iz raja. Smiruje i opusta misice. Naravno, ne treba ga uzimati bez preporuke doktora.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 14:11   #71
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno! U srijedu je na pregledu bilo sve ok, zatvorena i bez promjene u duljini cerviksa sto je dobro. Pijem lijekove, lezim i kolko mirujem imam daleko manje bilo kakvih bolova. Obavezno u ponedjeljak zovem mog dr.-a i nadam se da se vratio s godisnjeg. Pokusat cu se jos javiti nakon toga, ali ako ne uspijem- znaci da sam u bolnici.
Svima hvala na podrsci. To mi je vazno tako da ipak ne panicarim bez veze. Tesko mi je jer imam znanja sta sve moze se dogadjati, a nemam nikakvog iskustva.
Samo ti lezi ja znam po sebi, isto hiperreaktivna maternica, do su druge jednom dnevno na ctg-u imale crtu kao ravnalom ja sam imala črčkarije i obavezno povremeno jači trud, dobro je bilo što ih je prepar razbijao pa nisu hvatali ritam ali kako mi smanje broj kapi tako su ovi češći. Sjećam se da se svaki odlazak na WC dobro pokazao na ctg-u, a tuširanje je završilo uz infuziju injekcijom ketanola za opuštanje mišića maternice. Samo miruj kod kuće jer kad te zbuksaju u bolnicu svašta vidiš, još više čuješ i da oprostiš UKENJ..... se. Drži se, i bit će sve ok ja sam sigurna samo misli pozitivno MORAŠ! A očito je i tvoja beba neki brzić, takvi na kraju ispadnu NEUNIŠTIVI kaže naša doktorka. Od niza pridjeva tipa cista, sepse, meningitisa, teško da će preživjeti, cerebralna disfuncija,i inih ja imam dva malena koji mi ne daju spavati stariji bi u skitnju stalno a malena je sa 5,5mj -rođenih ,korigirano doktorka kaže da je 4mj.zbog prijevremenog poroda, već dobro sjedila sa 6 se podizala u četveronožni položaj a sa sedam evo ustaje u krevetiću i zeza me do besvijesti !!!! Sigurna sam da je samo htjela poklon za Božić pa joj se žurilo .Sad se osvećuje jer smo svi rekli ne može!!!!!! E jesam naježila odrađivat ću taj poklon ko crnac . . . .
makadamia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 14:43   #72
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
I ja sam tako bas u to vrijeme imala problema. Dosla na kontrolu cvrkutava i odlicno sam se osjecala, a 2 dana nakon tog ( to je bilo 13 +3) svjeza krv na wc
papiru. Pol 10 na vecer, petak i pravac- hitna. Na pregledu sve ok, osim 2 polipa na grlicu pa sam otisla doma. Za 2 dana me copili bolovi- krvi nema, pa opet na hitnu pa me dr. poslala doma. Sutradan sam zvala dr-a i ostala odmah u bolnici. Zato zovi svog ginica- nek te gleda, radi uzv i/ili salje na hitnu.
Neki dan mi je doktor rekao da mirovanje vrijedi koliko i uzimanje 6x6 tbl utrogestana, to znaci krevet i ustati do stola ili wc-a i osobna higijena, osobito ako ih stavljas vaginalno. Samo povremeno dignem noge u zrak i vrtim stopalima da ne dobijem trombozu.Drzi se !
A držim se, mada ne znam više kako...evo jutros nisam niti kumi htjela raći da opet imam iscjedak, jer mi se sva nasikira, a ima malu princezu od 2,5 mjeseca i doji, ali neda njoj vrag mira i ona odje pročitala za moj problem....
Ma znate šta-nije mi jasno kako na ulošku imam iscjedak, a kad se popiškim na papiru ničega...nisam uopće pamettna da li da se opet spremim na hitnu i odem ili da još čekam i vidim šta će biti
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 16:43   #73
Da sam na tvom mjestu, odmah bih otisla. Subota je, ali bolje sad na hitnu nego po noci. Ako imas privat ginica- zovi ga doma prije hitne, ako ne, za to hitna postoji. Pa sta ima veze kaj si oni misle! Bitno je da vidis kaj je. Ostat u bolnici nije ugodno, ali si ipak sigurnija, a ako te puste doma lakse ces docekat razgovor s ginicem. Znam i da nije dobro puno pregledavanja, a nekad je to nuzno.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 17:02   #74
Quote:
makadamia kaže: Pogledaj post
Samo ti lezi ja znam po sebi, isto hiperreaktivna maternica, do su druge jednom dnevno na ctg-u imale crtu kao ravnalom ja sam imala črčkarije i obavezno povremeno jači trud, dobro je bilo što ih je prepar razbijao pa nisu hvatali ritam ali kako mi smanje broj kapi tako su ovi češći
Treba to izdrzati. Samo Prepara vise nema jer je povucen je s trzista. Od lijekova za opustanje maternice bojim se da bas nije raskosan izbor. I taj dio sam proucila pa kako nam Svevisnji da. Eto.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 18:09   #75
Cattleya ma zadnja 2 puta sam panično otišla na hitnu, a sad sam nekako u fazi da ipak možda pričekam do sutra pa da vidim, jer nije da mi je iscjedak nešto velik...a kad i stavljam Utrogestane na prstu nema ništa....
čak sam na netu našla da su curama ginići govorili da to nije ništa strašno, da se može pojaviti kod nekih žena zbog bubrenja maternice ili je od nekog napora pukla možda neka žilica-a ja san jučer radila lasagne što je u mojoj fazi mirovanja "napor"...tako ti ja sebe tješim do sutra....sad sam već u fazi-šta mi je suđeno suđeno...stvarno se borim za to dijete, od početka pazim šta jedem, pijem sve Prenatele, Hipp sokove za trudnice, sad Utrogestani, Normabeli,..tunu obožavam takla ju nisam od kad sam trudna, suhomesnato isto....stvarno pazim i ne znam šta bih više mogla, a to naše dijete od početka očitzo voli biti u centru pažnje...
samo Bože nedaj ako mi je suđeno da ga izgubim, neka se onda radije desi što prije-znam do ovo sad grozno zvuči, ali užasno sam zabrinuta...imam osjećaj da ne smijem niti disati
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 21:47   #76
Poznat mi je osjecaj jednog straha i u stvari ocaja kad radis sve sto treba i mozes, a ostalo i ishod svega vise ne ovisi o tebi. Jedan osjecaj da si bespomocan- grozno.
Drzi se, trosi Utrogestane, Normabele i nemoj NISTA raditi. To znaci ustati do stola i pojesti, wc i osobna higijena. Tako sam ja cuvala trudnocu do 10. tjedna, a i sad to tako radim. Ako ginekolog kaze 'strogo mirovanje' misli ovo gore kaj sam napisala.
Zelim ti od srca da sve jest i ostane u redu i javi se da znamo sto se dogadja.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 10:22   #77
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Poznat mi je osjecaj jednog straha i u stvari ocaja kad radis sve sto treba i mozes, a ostalo i ishod svega vise ne ovisi o tebi. Jedan osjecaj da si bespomocan- grozno.
Drzi se, trosi Utrogestane, Normabele i nemoj NISTA raditi. To znaci ustati do stola i pojesti, wc i osobna higijena. Tako sam ja cuvala trudnocu do 10. tjedna, a i sad to tako radim. Ako ginekolog kaze 'strogo mirovanje' misli ovo gore kaj sam napisala.
Zelim ti od srca da sve jest i ostane u redu i javi se da znamo sto se dogadja.
Dobro jutro...
hvala ti na lijepom postu...a niš se ne događa, evo i dalje imam iscjedak....moja kuma jučer nije mogla izdržati i nazvala je hitnu na Sv.Duhu i rekla je žena da dok god je smečkasti iscjedak da samo mirujem i trošim terapiju, ukoliko se i mrvicu pokaže sukrvica da onda odmah dođem...i sad ti budi pametan i strpljiv, pa nema šanse-izludit ću
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 11:12   #78
Znam kak ti je. To je za izluditi kad svaki put gledas jel se promijenilo kako se promjenilo ili ipak nije. To i ja svaki dan radim i gledam kakav je iscjedak jel sluzavi i/ili sukrvav da se nacrtam u hitnoj.
Dobro da ste zvale Sv.Duh pa sad znas kad treba odjuriti na hitnu. Pij lijekove, miruj i drz mi se! I javi se svakak.
Ja sutra zovem svog dr.-a ako je dosao s g.o. te ako ne odgovaram na postove iza utorka- znaci da sam u bolnici. Velika pusa i tebi i tvojoj bebici.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 14:46   #79
Quote:
any5 kaže: Pogledaj post
Dobro jutro...
hvala ti na lijepom postu...a niš se ne događa, evo i dalje imam iscjedak....moja kuma jučer nije mogla izdržati i nazvala je hitnu na Sv.Duhu i rekla je žena da dok god je smečkasti iscjedak da samo mirujem i trošim terapiju, ukoliko se i mrvicu pokaže sukrvica da onda odmah dođem...i sad ti budi pametan i strpljiv, pa nema šanse-izludit ću
To su i meni rekli kad sam sa sinom bila trudna, meni se to dešavalo prva 3mjeseca i još nešto malo ali sam ja to isto pripisifvala naporu jer sam neprekidno povračala i po 15 i 20 puta u dan/noć. Kažu da dok je smećkasto da je to zaostala krv a kad je svježe crvena nije dobro jer je to krvarenje. Čula sam to za prepare, taman su ga ukinuli dok sam ja još bila u bolnici ali se i dalje prodavalo u ljekarnama što je zaostalo u skladištu i u bolnici su imali natrij-klorid firme Bayern ako se dobro sječam.
makadamia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 15:05   #80
BDW zaboravila sam ovo napisati moja kolegica je takav iscjedak imala cijelu trudnoću i rodila je na kraju carskim rezom zbog zelena plodne vode 9 dana nakon termina. Bitno je da nema bolova tipa menstrualnih grčeva nakon 15-16tjedna. Ovo ti je samo mali znakić da se pokušaš pribrati i znam da je teško pokušaš se opustiti. Znam i da misliš lako nama koji ovo pišemo jer osjećaje ne možeš kontrolirati, i to je prirodno ali pokušaj razmišljati da sve MORA i HOĆE biti u redu i vidjeti ćeš da ćeš uspjeti . Pokušaj si postaviti male ciljeve i bit ćeš zadovoljnija. Ja sam skroz govorila baremmogu ja to, još 2 pa 2 još 2 i eto 35. Ni konzilij nije vjerovao da je moguće jer nakon vremena postane tijelo imuno na lijekove i traži jaču dozu,mene su bezuspješno stavljali na 3x2kapsule prepara i opet sam završavala na infuziji nakon 2dana uz čepiće u guzi i injekcije, radili mi serklažu pod trudovima u 26.tj jer bez nje kako sam se prekonoć otvorila rodila bih ni za dva tri dana a snjom možda se zadrži duže , tako se slozio konzilij da je rizik opravdan.Prijetilo mi je prsnuće maternice jer je stijenka bila tanka kao da sam u 40.tj. a trudovi neprestano i da se nakon serklaže pritisak na stijenke povećao jer je dolje šav a prirodno te taj pritisak otvara nema naglih pokreta ni sjedenja, ništa, i da dokažem da je snaga volje i želja veća od #njihovog nezaobilaznog spontanog# rodi se princeza na sveta Tri kralja.Sa sinom su rekli da s tim trudovima neću 6sati izdržati d je nemoguće zaustaviti a da infuzija neće djelovati jer sam otvorena 3prsta izdržala sa 3tjedna DOSLOVNO LEŽEĆI U KREVETU i nužda u patku ni mrdac, sva smrdljiva i ina.ali dobih andjela koji mi teše liniju. I sad OSIM podočnjaka mi je super
makadamia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:49.