Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2007., 16:18   #21
mi koristimo isključivo Mustelinu kozmetiku-šampon,za tuširanje,kupku,mlijeko za tijelo...imam i ono za pranje npr kada nemaš vremena za kupanje pa da bebu osvježiš ali bočica puna stoji
jesu skuplji ali je kozmetika
doduše naša ima suhu kožu ali i da nema vjerujem da bi ju koristila!
geronimos winner is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 21:33   #22
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
u istom rangu po cijeni,a puno bolja za osjetljivu kožu je A-derma,pogotovo za bebe sa a. dermatitisom.

Slažem se.
A derma je daleko bolja krema, po cijeni su tu negdje .
Moja prijateljica ima sina s dermatitisom i osim nekakve crne smrdljve kreme najviše hvali upravo A dermu.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 22:31   #23
hm, čak mi se čini da je a-derma jeftinija. Mustelina Stelatria 50ml košta 100-ak kn isto kao i A-dermina za atopičnu kožu od 150 ml...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 22:08   #24
Šampon pjena protiv tjemenjače- jedan od najdjelotvornijih proizvoda koje sam koristila za njegu bebe. stvarno traje da ga nemožeš potrošit (Jer se tjemenjača odmah povuće).
A ovo ostalo je bar za moju djecu bilo bacanje love- isti efekt ima lumpi šampon koji mi je daleko najbolji i bez umjetnih boja a košta 8kn (proizvodi ga lek).
Kupka mi je Johnsons ona kremasta zakon
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 22:28   #25
moj sin je dosta osjetljiv, neurodermitis, al sad sa skoro 9 mjeseci više nije tako. koristim mustelinu kremu za iritirane zone i atopični dermatitis i skroz dobro djeluje. ponekad stavim bepanten, al mustela u odnosu na bepanten je puno bolja. naravno, da nije tako osjetljiv ne bi koristila tu kremu, nego neku iz dma.
mustela stvarno ima svojih pozitivnih učinaka ako se radi o sličnom slučaju, ali ako ne ne treba ništa forsirat, ka baš tu kremu.
uostalom, meni su pedijatri preporučavali svašta, i sve sam isprobala, i metodom pokušaja-pogreške sam došla do te kreme. koristila sam i skuplje, tipa linolafet, koje mu nisu pomagale. sve je to individualno.
__________________
marina_tha
marina_tha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 22:43   #26
Quote:
marina_tha kaže: Pogledaj post
moj sin je dosta osjetljiv, neurodermitis, al sad sa skoro 9 mjeseci više nije tako. koristim mustelinu kremu za iritirane zone i atopični dermatitis i skroz dobro djeluje. ponekad stavim bepanten, al mustela u odnosu na bepanten je puno bolja. naravno, da nije tako osjetljiv ne bi koristila tu kremu, nego neku iz dma.
mustela stvarno ima svojih pozitivnih učinaka ako se radi o sličnom slučaju, ali ako ne ne treba ništa forsirat, ka baš tu kremu.
uostalom, meni su pedijatri preporučavali svašta, i sve sam isprobala, i metodom pokušaja-pogreške sam došla do te kreme. koristila sam i skuplje, tipa linolafet, koje mu nisu pomagale. sve je to individualno.
Kad je moja malena imala neurodermitis dermatologica mi je preporučila Eucerin ulje za kupanje, Mustelino mlijeko za tijelo ujutro koje sam prvih par dana miješala sa Elocomom (ne sjećam se više u kojem omjeru) i Mustelinu Stelatopiu navečer. Tuširanje svaki drugi dan.
Preko ljeta umjesto Eucerin ulja koristila je Mustelin sapun sa cold kremom ili njihov onaj gel za tuširanje.
Riješila se neurodermitisa i nogica izgrebanih do krvi.

Sada koristimo i dalje Mustelu za pranje i njihov šampon, mlijeko za tijelo zamijenili Hippovim.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 23:29   #27
Od rođenja se borimo s osipom po licu, nikako mu stat na kraj, kuma mi dala mustelinu Stelatopiu da probam i riješila ga odmah. Još uvijek se nekad pojavi ujutro i čim ga namažem nestane
Od početka ga kupam u Musteli i zadovoljna sam, a sad ćemo koristit i Stelatopiu i dalje.
Što se mene tiče, Mustela vrijedi para, bar ovo što smo probali
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 23:18   #28
moze mi netko rec tko to proizvodi jer ak ima vani za kupit treba nam sampon za tjemenicu
indy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 23:33   #29
Ja otkad bebaču perem sa A-derma šamponom,tjemenica otišla.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 00:44   #30
Quote:
"kaya" kaže: Pogledaj post
mi koristimo od prvog kupanja Mustelinu kupku (80 kn) i milijeko za tijelo (120 kn).U 4 mjeseca koliko smo stari trošimo drugu flašicu kupke, a mlijeka za tijelo ima još ohoho.
Zadovoljni u potpunosti.
Mi isto imamo Mustelinu kupku i super nam je. Mali u srijedu navršava 4 mjeseca i počeli smo trošiti tek drugu bočicu. Inače, ima normalnu kožu i od kozmetike troši samo tu Mustelinu kupku, maslinovo ulje za kupanje (dodamo 2-3 kapi u vodu) i niveinu wundschutz kremu za guzu i to je sve

Veliš 80 kn!?! Pa ja ju prvi put platila 105 kn, a drugi put 100 kn! Mi imamo onaj gel za novorođenče za kosu i tijelo...pričamo o istim stvarima, ne?
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 00:46   #31
Da, sa Mustelinom kremom za guzu nisam baš zadovoljna...ne znam...nije mi baš Ima boljih, npr. Nivea wundschutz
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 01:22   #32
Quote:
indy kaže: Pogledaj post
moze mi netko rec tko to proizvodi jer ak ima vani za kupit treba nam sampon za tjemenicu
tjemenicu se najucinkovitije unisti tako da bebici namazes citavo tjeme baby uljem i ostavis da stoji, moze i par sati i onda prije pranja iscetkavati onom mekanom cetkicom za bebe. uzems bebicu u krilo i cetkas, u svim smjerovima, lagano, bez zurbe. ne boli ih, lijepo se odvaja.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 09:00   #33
I mi smo skoro 4 mj., koristimo gelić za kupanje i tek smo potrošili pol boce a niš nisam štedila-ali samo 2 put tjedno ga šamponiram, ostale dane u čistoj vodici s par kapi ulja, mislim da nije dobro svaki puta za tu malu kožicu.
Malo gel i kupka nisu ista stvar, kupka je jeftinija, ali cijene jesu ful različite od ljekarne do ljekarne, pa je dobro pitat na više mjesta
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 10:01   #34
Quote:
maja m kaže: Pogledaj post
I mi smo skoro 4 mj., koristimo gelić za kupanje i tek smo potrošili pol boce a niš nisam štedila-ali samo 2 put tjedno ga šamponiram, ostale dane u čistoj vodici s par kapi ulja, mislim da nije dobro svaki puta za tu malu kožicu.

Mislim da nije potrebno ni ta dva puta koristiti ikakvu kemiju za tako malu bebicu. Jedino što sam ja do godine dana "sapunala" bilo je područje guze i ručice, sve drugo, voda.

Inače, nekih mjesec nakon rođenja kupila sam naš prvi i do sad jedini mustelin šampon, naime evo imamo godinu i dva mjeseca, još nam bočica nije došla do pola. Naime doslovno je potrebna 1 (jedna) kapljica za pranje glave, a glavu peremo šamponom jednom do dva puta tjedno, inače je samo prođemo vodom.

Moje pravilo je što manje kemije na kožu
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 10:45   #35
Quote:
Tinkili kaže: Pogledaj post
Mislim da nije potrebno ni ta dva puta koristiti ikakvu kemiju za tako malu bebicu.
Moje pravilo je što manje kemije na kožu
i ja tako mislim
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 18:47   #36
Quote:
maja m kaže: Pogledaj post
Malo gel i kupka nisu ista stvar, kupka je jeftinija, ali cijene jesu ful različite od ljekarne do ljekarne, pa je dobro pitat na više mjesta
Sad sam pogledala..piše Dermo cleansing - cleansing gel for hair and body / newborn, a kakve vi to kupke imate?
Znam da cijene jako variraju od ljekarne do ljekarne, ali toliko?
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 21:21   #37
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Sad sam pogledala..piše Dermo cleansing - cleansing gel for hair and body / newborn, a kakve vi to kupke imate?
Znam da cijene jako variraju od ljekarne do ljekarne, ali toliko?
E to imam i ja, tu kupku od 500 ml sam platila ravnih 100 kn. Ali do sada smo potrošili otprilike jednu trećinu, pa računam da će izdržati do preko prvog rođendana
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 21:56   #38
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Sad sam pogledala..piše Dermo cleansing - cleansing gel for hair and body / newborn, a kakve vi to kupke imate?
Znam da cijene jako variraju od ljekarne do ljekarne, ali toliko?
E pa to ti i ja imam
A razlike jesu velike, bar u Rijeci
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 00:18   #39
a tesko ti je bebu od 4 mj koja ne sjedi imat 10 min u krilu i cetkat ju jer joj smeta i neda, a tjeme joj poslije crveno par sati, mazem joj sa bademovim uljem
a starija kcer je do jedno 4,5 imala stalno tjemenice i sto sam vise skidala ona se vise pojavljivala
al kako su to neke napisale cini se da je puno jednostavnije sa tim samponom pa da mi netko napise tko ga proizvodi, HR il netko drugi?
indy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 00:23   #40
a dobro, izgleda da je strana...sad sam vidjela da pise Dermo cleansing - cleansing gel for hair and body / newborn
indy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.