Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2007., 14:19   #41
mi smo bili na malti prije par godina, u St. julians. Autobusni prijevoz je jako jeftin, tako da možeš obići cijeli otok. Kafići su na svakih par metara, a blizu hotela je bio i neki disco, kojeg svi hvale, iako mi nažalost nismo otišli jer je ulaz bio prilično skup. Išli smo na izlet u plavu lagunu koja je kao sa kariba, pijesak, tirkizno more....
Ima se dosta toga za vidjeti....jedino mi se plaže nisu svidjele , pa smo najviše vremena provodili u hotelskom bazenu.
aorwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 19:23   #42
Ovako...

Načelno sva tri su mjesta vrlo slična...po meni loše, jer to nalikuje na Vodice...brdo kafića, restorana, diskoteka...

Ako još nisi bila na Malti, mjesto gdje ćeš odsjest je zapravo nebitno...

St Julians i Sliema su ti toliko blizu i povezani krasnom šetnicom uz more da odpješaćiš od jednog do drugog kraja za pola sata...

Čar Malte ti nije u tim mjestima jer su ona bezveze...al zato je meni sve drugo mrak...ja sam uzeo najjeftiniji aranžman i spavao u hotelu Alfonso u St Juliansu, al sam iznajmio i auto pa s njim brijao po cijele dane...cijena je bila 170 EUR za Fiat Pandu (tjedan dana), al ne žalim ni centa...možeš ti i busom brijat jer je stvarno dobro organizirano, al auto mi je dao više slobode i komocije...vozi se po lijevoj strani pa razmisli...
mcquinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 11:02   #43
meni je bilo savrseno. totalno vas ne kuzim. bio sam krajem 9 mjeseca i bilo full ugodno. jedino su plaze malo koma al zato ima se sto za vidjeti (od katakomba, njihove verzije "stonehendga", templarskih stvari i tako...
6isperadun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 13:24   #44
Ja sam odsjeo u hotelu u Sliemi (Waterfront ili tak nekak) i prošao sam Valetu Sliemu i St. Julians, nešto otoka. OK je, al' da me baš oduševilo i nije. Prašina, vruće, plaža baš i nema - uglavnom kamena obala. Mislim da je tjedan dana do 10 dana Malte, dovoljno da se sve vidi. Ono što mi se sviđa je što ima dobrih restorana s finom i obilnom morskom klopom - utjecaj Italije, Španjolske, a i arapskih zemalja (što oni sami ne vole čuti). Bio sam s arapima iz Jordana na Malti i tip mi je rekao da gotovo sve razumije što Maltežani govore. Moje mišljenje, lijepo, ali očekivao sam više.
Lesh is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 14:12   #45
vidis, malteska hrana mi i nije odusevila....
6isperadun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 15:40   #46
Quote:
Disperadun kaže: Pogledaj post
vidis, malteska hrana mi i nije odusevila....
Ma ok. Meni se dopalo obilje friške, fine ribe. Istina da ono ostalo, nijihovo i nije baš bog zna kaj. Posebno su mi koma ona masna peciva, kaj prodaju na ulici.
Lesh is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 13:01   #47
Malta

Za nesto manje od tjedan dana idem na Maltu pa bi me zanimalo jel tko vec bio na Malti i kako mu je bilo???????? Kakve su plaze????? Kakav je nocni zivot??? I kakve su cijene??????
lorena195 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 14:19   #48
bio nekidan, al na jedan dan.. prijatelj je tamo tjedan dana, evo otprilike;
najatraktivniji grad ti je st juliens, tamo je najjaci nocni zivot, ima miljardu barova i klubova... turisti su u golemoj vecini nad domicilnim stanovnistvom. cijene su nesto vise nego kod nas, ali i dalje nize nego po zap. europi. plaze i more su totalno sranje (kad se usporedi sa nasim morem i plazama), bazeni su dosta popularni. velik dio obale se naplacuje (i pripada raznim hotelima, itd). arhitektura ti je poluarapska, imat ces osjecaj kao da si u palestini ili stajaznam alziru.. ne znam sta jos da ti napisem...
T1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 11:37   #49
Malta???

Planiramo ići na Maltu početkom 10 mjeseca, max tjedan dana.
Išli bi Ryanom iz Trevisa i tamo bookirali neki hotel. Ima li neko kakvih iskustava ili prijedloga i je li neko išao takvim solo aranžmanom.

By the way dijete nam ima 3 godine.
Svaki savjet je dobrodošao.

Tnx
Lych is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 15:08   #50
Quote:
Lych kaže: Pogledaj post
Planiramo ići na Maltu početkom 10 mjeseca, max tjedan dana.
Išli bi Ryanom iz Trevisa i tamo bookirali neki hotel. Ima li neko kakvih iskustava ili prijedloga i je li neko išao takvim solo aranžmanom.

By the way dijete nam ima 3 godine.
Svaki savjet je dobrodošao.

Tnx
bio prošli tjedan, ali kratko, tako da mogu i pogriješiti. letjeti možete i iz venecije lowcostom. rezervirajte rent a car prije na netu nije slupo. mi nismo pa su svi bili iznajmljeni kad smo došli tamo. javni prijevoz je koma, busom smo od vallete do paradise baya išli skoro dva sata (autom pola sata). valeta ok, taj paradise bay je ok plaža. loše: gužva, sparno. sve u svemu, ocjena dobar
miccek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 19:06   #51
bili smo na malti prije par godina, dijete nam je imalo 2 god, bilo je dobro kao što kaže ovaj ispred mene
zanimljiv otok, nisam bila nešto posebno oduševljena, sjećam se prekrasne katedrale, čuđenja što niti jedna kuća nema krov, sve je u arapskom stilu, jako su pobožni kaže se da svaki dan slave jednog sveca u procesijama po otoku
nismo se kupali, jer je bila nova godina
noćni život intezivan na bogatom dijelu otoka, sve blješti, drugi dio tih
falila su mi stabla i zelenilo, jer je sve žuto i pješčano
pokraj je otok, mislim gonzo ili tako nekako, on je prekrasan i sav u zelenilu
uglavnom, sve mi je bilo ok, osim hrane
fani f is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 13:17   #52
Quote:
miccek kaže: Pogledaj post
bio prošli tjedan, ali kratko, tako da mogu i pogriješiti. letjeti možete i iz venecije lowcostom. rezervirajte rent a car prije na netu nije slupo. mi nismo pa su svi bili iznajmljeni kad smo došli tamo. javni prijevoz je koma, busom smo od vallete do paradise baya išli skoro dva sata (autom pola sata). valeta ok, taj paradise bay je ok plaža. loše: gužva, sparno. sve u svemu, ocjena dobar

Mi bi išli u prvoj polovici 10 mjeseca, tako da nebi trebao biti tako vruće i sparno. Isto low costom (RyanAir) iz Venecije. Htjeli bi se malo iskupati i malo vidjet otok. Našli smo i neki povoljan hotel u Silemi. 260€ za 7 dana za nas 3. Plus avio karte 260€ čini mi se dosta povoljno za 7 dana. Jedino nisam pametan to za rent-a-car.

Kakva je klopa tamo?
Jer u hotelu imamo samo doručak.
Lych is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 13:21   #53
Quote:
fani f kaže: Pogledaj post
bili smo na malti prije par godina, dijete nam je imalo 2 god, bilo je dobro kao što kaže ovaj ispred mene
zanimljiv otok, nisam bila nešto posebno oduševljena, sjećam se prekrasne katedrale, čuđenja što niti jedna kuća nema krov, sve je u arapskom stilu, jako su pobožni kaže se da svaki dan slave jednog sveca u procesijama po otoku
nismo se kupali, jer je bila nova godina
noćni život intezivan na bogatom dijelu otoka, sve blješti, drugi dio tih
falila su mi stabla i zelenilo, jer je sve žuto i pješčano
pokraj je otok, mislim gonzo ili tako nekako, on je prekrasan i sav u zelenilu
uglavnom, sve mi je bilo ok, osim hrane
Gonzo je otok blizu Malte i to bi rado išli pogledat.
A valjda hrana neće biti tako loša, izdržat ćemo valjda tih par dana
Lych is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 19:11   #54
e ja sam tek danas sletila na maltu i meni je zakon, ja sam tu kod sestricne ima velik stan i 3 klime tak da ti se da zivit, plaza mi je odmah preko puta al je dosta kamenita i odmah ti je jako duboko ak ne znas plivat bolje ti je da ne dodjes u Sliemu (grad kraj Valette), klopa ti je cisto ok a i cijene nisu lose, u mangu ti imaju velik popust a i u drugim trgovinama sve . (Navali na shooping)!!!!!
lorena195 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 10:33   #55
bok,mislis valjda na Paceville a ne St.Julians,tamo je nocni zivot a cijene su cak i nize nego kod nas na moru.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 11:12   #56
Neces se razocarati posjetite li gradove i mjesta u unutrasnjosti.mene je npr. odusevila Mdina. Na obali su ti u nizu St Julians, Buggibba i St Paul's Bay. Ta mjesta ti slice na nas Vir.Hoteli tj neboderi jedan na drugome na samoj obali mora. Druga strana obale gdje su Dingli Cliffs, Golden Bay, Paradise Bay je puno ljepsa i pitomija. Oko ovih Bay-eva odite na kupanje i bit ce vam lijepo. Cijene su nize nego kod nas. U Pacvilu ima gomila barova i klubova. Dijele stalno besplatne cuge, a npr. tequila kosta 1 euro. Mi smo sve dane jeli u restoranu Avenue i klopa je bas odlicna /to je u St Juliansu/, cijene pristupacne, porcije obilne.
Svakako posjetite Gozo i Plavu lagunu. Predivno. Nije istina da se nema sto raditi na otoku. Meni je i 7 dana bilo malo za sve vidjeti. Ljudi su jako ljubazni i meni se cijelo putovanje jako dopalo. Kruzili smo iskljucivo po TOP 10 prirucniku /imas ga u Profilu/.
Rent-a-car ne preporucam. Ceste i promet su prestrasni. Mi smo rentali auto, a ja sam se molila cijelo vrijeme. Znakova nema, svakih 50 metara je kruzni tok za nigdje, nema iscrtanih linija na cesti. Ludo! Cijena bus karte je 40 centi i vozi svugdje. I to je prava avantura, ako se dobro snadjete mozete sve obici sa tim nevjerojatno jeftinim busom. Shopingirajte u Sliemi i Valeti, ja sam kupila super stvari za male novcice.
U uzivajte, pa javi kako je bilo!
suncana75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 19:19   #57
evo ja sam u cetvratak sletila na maltu i do sad mi je super, dobro plaze tu u Sliemi nisu bas nesto al nema veze, slazem se s tobom da su ceste grozne a i vozaci, voze kao da su ukrali auto. Valletta mi je prekrasna po noci i sinoc sam bila na nekom vinskom festivalu iako nist od alkohola nisam pila bilo je zakon!!! Obavezno cu otici na Gozo i Plavu lagunu! I jos da kazem drugima ak netko hoce vidjeti nesta novo i upoznati neku drugu kulturu nek dode tu na Maltu, al nek ne ocekuju os kupanja i plaza nesta super jer nase more i nase plaze su odlicne prema ovima!!!! Papa, kiss!!!!!!
lorena195 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 19:21   #58
ajde draga,vodim te jedan dan na pjescanu plazu onda pa ce ti bit ljepse

pusa iz dnevnog boravka
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 21:31   #59
ja bih na Maltu za doček Nove godina... Našla sam jeftini prijevoz i smještaj u Sliemi pa me zanima ako je itko bio tamo u to doba godine da ispiše svoje komentare
Larica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 10:53   #60
Cool

Vodi je u Plavu lagunu! I ne zaboravite fotich!
suncana75 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:31.