Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2007., 15:57   #21
Quote:
al1972 kaže: Pogledaj post
je ta mama odlucila svom djetetu reci da ne postoji onda bi joj isto tako mogla reci da ne govori drugoj djeci da ne postoji, jer druga djeca jos vjeruju u to. a ne mala dodje, i moja pocne sa ushicenjem govoriti sta ce joj donijeti deda mraz, a ova onako dosta bezobrazno, (inace jako mudro dijete), hahah nema deda mraza, nece ti nista donijeti. moja u plac i to kakav plac. mama od te ne reaguje...
cista zloba. ja ne znam sta bih ucinila nekome tko mi ovako rasplace dijete i vjerujem da bih se isto postavila u obranu.

Quote:
i normalno da kad su otisli rekla sam joj da prijateljici nece doci iz nekog razloga. i nisam rekla da je prijateljica zlocesta, vec da je uradila nesto zlocesto, a to je VELIKA razlika. a zar mi svi ne govorimo djeci, ako budes dobra (dobar) deda mraz ce ti donijeti poklon.a kad ona meni namigne, to samo pokazuje na dogovor izmedju nas dvije, kao nas dvije znamo, a prijateljica kako hoce.to nije nikakva laz. to je nesto izmedju mame i kcerke.i rekla sam joj da ne govori prijateljici da je nesto dobila da ne bude prijateljica tuzna, a u sustini sam samo htjela da izbjegnem slijedeci sukob i razocarenje mog djeteta jer bi ova SIGURNO opet pocela, hahaha deda mraza nema, to ti nije on donio.
mene samo zanima da li ta mama uistinu ne poklanja svom djetetu nista u "te dane", jer je onda njezina zloba objasnjiva time sto ima pregolem osjecaj griznje savjesti sto ne uveseljava svoje dijete.

rospija
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 16:03   #22
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
cista zloba. ja ne znam sta bih ucinila nekome tko mi ovako rasplace dijete i vjerujem da bih se isto postavila u obranu.



mene samo zanima da li ta mama uistinu ne poklanja svom djetetu nista u "te dane", jer je onda njezina zloba objasnjiva time sto ima pregolem osjecaj griznje savjesti sto ne uveseljava svoje dijete.

rospija

putnice ma tacno si srz pogodila. ja sam tu osjetila zlobu sa njihove strane, i mame i djeteta. ma super sam i ovako reagovala, kako sam htjela i kako sam trebala.

da li joj poklanja, ne znam. ja mislim za Novu godinu da, ali kao to je od nje i tate, a Deda mraz ne postoji..
mozda hoce da je dijete zahvalno da dobija nesto od mame i tate, a ne od nekih imaginarnih likova. ne znam.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 16:05   #23
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ajde, molim te, tko je ikad sve napavio po propisima odgajajući dijete i tko nikad nije napravio nijednu grešku? e, taj nek baci prvi kamen na tebe!
ja sam samo rekla da mislim da si postupila nepedagoški i obrazložila zašto.

kako bih ja? hmmmm...možda bih krenula objašnjavati da su ljudi drugačiji i da imaju drugačije običaje..pa kao što kod prijateljice u kući ne vrijede pravila kao kod nas u kući, tako njoj dolazi djed mraz, a prijateljici ne

koliko smo greski napravili, i koliko cemo jos....
drugo je reci da sam postupila nepedagoski, a drugo je reci da upucujem svoje dijete da laze i da mu lazem na osnovu ove jedne situacije.

malo vrijedja i boli.


a jos moram dodati. kad se malo prisjetim, ipak je mama na kraju nesto rekla, kad je moja postala skoro histericna, ma kao docice on tebi, ne placi...moram priznati da je ipak pokusala malo utjesiti.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 16:31   #24
Mislim da djecu ne bi trebalo uvjeravati u postojanje Djeda Mraza, i to baš zbog šoka koji će uslijediti nakon što mu kažete istinu.
 
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 16:37   #25
koju istinu?

oni polako pocnu sumnjati, ali im je tako lijepo vjerovati da se ne zele odreci te ugode. onda dolazi potvrda, pa potvrda, ali okice im i dalje sjaje kad se ispod bora koji smo zajedno okitili nadju pokloni

doba je darivanja. simbolika koju im treba usadjivati, da s vremenom to darivanje pretvorimo u cjelogodisnje, te prosirimo i izvan obitelji, da postanu i socijalno osjetljivi ljudi. tko nije darivan, tesko ce darivati i sam
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 09:25   #26
Ma ajte molim vas, tko josh ima traume od saznanja istine da djed mraz ne postoji!......Josh chete i to ufurati u djechja prava i nazvati Djedobuling

Meni je to chak bilo i fora, kao da otkrivam neku veliku tajnu.......igra tipa - ja znam, mama nezna da ja znam, ja se pravim da neznam, pokushvam ostati budna da otkrijem tajnu, al uvijek zaspim....itd.

Ja chu dijetetu josh uza sve nashe tradicije predochit i druge koje druge zemlje imaju, jer su neke tako lijepe da ih je shteta ne iskorostit , npr. dan Sv. Lucije u Shvedskoj.....nesh predivno! Kod nas se jedino sije pshenica i totalo je neuochljiv taj dan.....u nashoj obitelji che biti malko furanje na Shvedsku

I na kraju kaj je onda sa Zubich vilom.....uskrshnjim zekom......najbolje da djecu odgajamo u surovoj istini, bez trunke mashte....bezveze....onda ubijte i sve snove, ciljeve, nerealne crtiche, vile, patuljke, pinky naochalice...i kaj vam ostaje??????
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 09:29   #27
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 21:58   #28
ne sjećam se vjerovanja ni u jednog od tih izmišljenih likova (mislim, nama je došao susjed i rekao da je on sveti nikola a žena mu je krampus toliko o tome ), pa ne mislim da mi je djetinjstvo bilo surovo i bez mašte.

još smo i pisali pisma djedu mrazu jedne godine, znam da su nas mama i tata suptilno navodili da "naručimo" ono što su oni već kupili u trstu
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 12:23   #29
Quote:
anonima kaže: Pogledaj post
Mislim da djecu ne bi trebalo uvjeravati u postojanje Djeda Mraza, i to baš zbog šoka koji će uslijediti nakon što mu kažete istinu.
Kao što kaže i Pia - da im onda ukinemo i bajke i maštu?????????????????

Šok bi mogao uslijediti samo ako jednom ne nađu ništa ispod bora, a klincima je ionako svejedno tko je donio poklone, sve dok su oni tamo.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 13:41   #30
Quote:
Rosa kaže: Pogledaj post
Kao što kaže i Pia - da im onda ukinemo i bajke i maštu?????????????????

Šok bi mogao uslijediti samo ako jednom ne nađu ništa ispod bora, a klincima je ionako svejedno tko je donio poklone, sve dok su oni tamo.
to sam i ja htjela napisati. kad dodje period da ne budu vise vjerovali, ionako ce im biti svejedno ko im donosi poklone, bitno je da su tu..
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 14:54   #31
slijedeci put onda recite prijateljici ili mami da ih nova haljina od xxxx kuna ne cini ni mladima ni mrsavijima
da ih ne strefi sok kad jednom shvate da su stare i debele
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 21:23   #32
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
mislim, nama je došao susjed i rekao da je on sveti nikola a žena mu je krampus
predobro

ZgSash, al mnogi se vole zavaravati! Vidiš, krene od Djeda a završi na haljini s potpisom nekog wow kreatora (a može završit i na ferrariju, jahtici...skromniji ostanu na tupeu i tako to )

Inače i ja sam za to da se pusti da djeca odmaštaju svoje...bit će vremena za zakopavanje bajki...
A kod mene je bio slučaj da sam znala da Djedica ne postoji, no svejedno...lijepo je bilo maštati, uživjeti se u cijelu priču
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 12:15   #33
Santa Claus

Moj sin ima 7 god i te kako vjeruje u Djeda Mraza i meni je to totalno ok. Cak smo na internetu pronasli info selu Djeda Mraza u Finskoj i planiramo ga posjetiti nekad iduce god. To ce biti super iskustvo za sviju nas, ne samo za njega Evo vam link pa pogledajte:

http://www.santaclauslive.com/main.php?kieli=eng

Sve je pretvoreno u super business, jer cak mozes naruciti da Djeda Mraz posalje pismo djetetu: You can order the letter anywhere in the world for the same price. Santa Claus' letter costs only 6.95 € including postage.

I naravno i Santa se je modernizovao i ima e-mail: [email protected]. Moj klinac je bio glavni u skoli kad je dobio pismo od Sante:

Warmest thanks for your letter. I was really pleased to hear from you.

I’ll be going through your letter with my elves and making a precise note of everything in the big Korvatunturi books. My scribe elves are very careful and hard-working, and they write down every single request. It may not always be possible to meet every request at once, but the main thing is for everything to be recorded.

The scribe elves then issue instructions to the workshop elves, telling them what presents to make for you and other children. Then when the presents are ready, the quick dispatch elves do them up in beautiful fancy parcels. They are then ready and waiting for the big, exciting feast of Christmas.

As you can well imagine, we’re almost rushed off our feet here at Korvatunturi with Christmas only just round the corner. The elves have 101 things to see to. Sometimes they’re so busy that they have to be reminded to come and eat the Missis’ steaming porridge. But she makes sure they take their porridge breaks. Which is just as well, because no one can work well on an empty tummy. The elves may tire at a crucial moment.

Thank you for your letter. I’ll pass it on to the scribes straight away so that the workshop can start on your presents.

My warmest greetings to you, your family and friends. I do hope you enjoy the run-up to Christmas. And since Christmas will be upon us before we even realise, I join with all of us here at Korvatunturi in wishing you

A very merry Christmas

Santa Claus
__________________
JODER, HEMBRA, HABLA BIEN QUE NO CUESTA UN HUEVO Y QUEDAS DE PUTÍSIMA MADRE!!!!
GreenEyezz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 12:13   #34
hehe idemo mu napisat pismo
__________________
a šta da vam kažem
afro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 15:27   #35
moji klinci (11 i 8god) znaju da ne postoji.. mene je mala prosle godine pitala.."mama kaj ti stvarno vjerujes da postoji deda mraz?"
ja sam joj rekla... "ja svake godine dobijem poklon.. pa zasto onda ne bi vjerovala da ga ima"
mala je komentirala da je to ok.. bez obzira kaj ona zna da ne postoji, lijepo je dobiti poklon...

vole tu pricu.. taj car bozica i dolaska deda mraza doma ( imamo kostim pa se netko od muskih iz obitelji obuce )

i ziher se nebuju propili radi toga...
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 03:08   #36
vjerovanje je ok, samo je pitanje do kad...


sjecam se kad smo bili 8. razred, dosli na sat hrvatskog, a profesorica nam veli kak je imala veliki obracun na satu prije... bio peti razred i zavadio se oko djeda mraza ... naime, neki su jos uvijek vjerovali da postoji i uvjeravali druge u to a bar smo se nasmijali .. e sad.. kaj se dogadja kad nakon 11, 12 godina shvatis da si vjerovao u laz i da si ispao budala pred prijateljima i sire, eh...
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 08:55   #37
nis se ne dogodi
sve je to normalni period odrastanja , kad klinci imaju stalno nove spoznaje i poneka razocaranjca

medutim ,masta je za djecu jako vazna i vjerojatno im je najbolji prijatelj i najveca pomoc , a sigurno je da im je najbolja igracka
steta bi bilo oduzeti im te trenutke
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 09:38   #38
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
nis se ne dogodi
sve je to normalni period odrastanja , kad klinci imaju stalno nove spoznaje i poneka razocaranjca

medutim ,masta je za djecu jako vazna i vjerojatno im je najbolji prijatelj i najveca pomoc , a sigurno je da im je najbolja igracka
steta bi bilo oduzeti im te trenutke
pitaj to klince mislim, scena u kojoj klinac cmizdri kako su mu roditelji mogli tako dugo o tome lagati i sad mu se djeca u skoli smiju, a mama/tata govori: ma sve ti je to sine, dio odrastanja ..... bome, ja bih im to zapamtila
a katkad se roditelj treba sjetiti da to dijete odgaja da bi ga pripremilo na samostalan zivot, a ne da bi ga zauvijek vezao za sebe kao igracku ili neku radinost, ljubimca... vidi ga kak je slatki

a mastat mogu lijepo i tako sto ce bit svjesni maste svi znaju da je pepeljuga prica
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 09:48   #39
da , a zamisli tek one koji se ozene i onda ostavljaju hranu i vodu na balkonu - za rodu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 09:56   #40
ne poznam takve, ali sam cula za slican slucaj to se dogadja kad je seksualnost tabu tema u obitelji i okolini
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.