Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2008., 13:14   #21
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
svašta iz izmiješala u postu, i svoje doživljaje i doživljaje prijateljica...

ajmo prvo prijateljice:

vrlo vjerojatno su nogirale momke, a oni poslije piju moćan koktel osjećaja sastavljen od srdžbe i ljubavi, pa kad su srditi vrijeđaju, a kad nisu pišu ljubavne poruke...

Okej, ostavljeni jesu, tehnički, i normalno da su povrijeđeni jer im je stalo do sebe i jer im ego radi, ali zbilja, hoćeš li nakon prekida osjećati bijes i agresiju, ili ipak tugu, dobro, ne znam, ali hoćeš li zbilja svoju agresiju sipati i ispoljavati na tako ružan način, vrijeđanjam, prijetnjama, pljuvanjem, praviti se kasnije da ne vidiš tu istu osobu koja ti stoji metar od tebe a do jučer si se zaklinjao na vječnu ljubav...

što je najgore, ja samo sebi pokušavam razjasniti neka ljudska ponašanja, jer moram znati da sve nešto znači; okej, odnosi se sklapaju i rasklapaju, takve stvari se svakodnevno događaju, šta se o tome ima raspravljati, a ne znam, ali eto imala sam tu potrebu...






tvoji susreti s bivšim:

nešto mi govori da si uljepšala svoju stranu susreta s njim... čini mi se da je tu u pitanju tvoje napadno ponašanje prema njemu spojeno s reakcijom njegove cure koja je to vidjela i sigurno mu prigovorila...
Nisam uljepšala svoju stranu susreta s njim; kod prvog susreta nabasali smo slučajno jedno na drugo, lijepo popričali, kurtoazno, tipa 'sta ima s tobom, sta ima sa mnom', rekla sam mu da mi je baš drago šta smo se sreli nakon tako dugo vremena i ostalo je na tome da se možemo ćuti za kavu, s tim da mu se ja za kavu nisam mogla ni javiti jer nisam imala njegov broj (mjenjala sam par mobitela, a njegov broj mi je bio upisan u telefon, a ne na karticu, uvijek se tako zeznem i izgubim neke brojeve).

2,3 mjeseca nakon uslijedila je jedna uvredljiva poruka 'kravo,kozo..blabla', na koju sam odgovorila da mi se osoba koja to piše lijepo i predstavi, nije se predstavila, kasnije sam tu poruku naprosto zaboravila, nisam se time htjela bezveze opterečivati jer nije ni bitno, znala sam da to nisam zaslužila, pa mi je čak palo kasnije napamet da nije neka cura to napisala, jer mi nekako nije bila 'muški stil' više 'ženski kokošji'...

Nakon toga, opet slučajan susret u prolazu prema vratima pizzerije, ja sam bila sa svojim društvom, bilo je još ljudi oko njega, nisam uočila ni jednu djevojku, sve je bilo u brzini, javila mu se, potapšala ga po ramenu, on nekako čudno rekao 'žurim, moram ići'

Pitam nakon toga prijateljicu iza, koja je jedina to u gužvi i registrirala, je li primjetila kako mi se jedva javio, ona 'jesam, ali ko zna šta, možda se nije snašao, možda je bio u žurbi, možda je bio s nekim pa mu je bilo neugodno'...
ja 'pa šta se tu ima snalaziti, samo bog,bog,kako si, žurim, čujemo se i vidimo, uživaj'...curu nijedna nije primjetila, bila je gužva, možda je zaostala, nisu se držali za ruke, možda ju je zaklonio jer je ogroman i visok...šta ja znam?....

Nakon toga poznati sadržaj i poruke...
Dakle, ja nisam bila niti malo napadna, i ona je mene tada vidjela prvi puta u životu i iz nekog me razloga doživljava kao prijetnju? Sad ja ne znam što je on pričao njoj o meni, ali mislim, to naše je bila vezica od prije 4 godine, bila sam mu pratilja na maturalnoj, eto to jedino.

Možda bi bilo malo jasnije da napomenem, kako sam ja njega ostavila, i kako nismo spavali zajedno, a onda kasnije saznam da je on trubio svima da jesmo i to redovito, i da kad se vratim s faksa doma na praznike on tu mene tu i tamo 'kresne'... to sam tek kasnije saznala, preko prijateljice cija je cimerica bila djevojka njegovom najboljem prijatelju; inače, to je bila ekipa sirovina kojima su najdraže teme bile seks i ko je koliko gdje koga, njega sam smatrala izuzetno pristojnim, pažljivim i dragim, a to što se družio s takvima, a eto, malo je i sam đikan, to su mu prijatelji iz kvarta još od djetinjstva itd..

uf, dug post, u principu, nije bitno ni ovo, samo me ipak malo povrijedilo s obzirom da mi je to bio prvi dečko, srednjoškolska ljubav, blabla...
maskirana_osvetnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 13:16   #22
Ispala sam nepismena gore, u quotu je i odgovor na prvi dio posta
maskirana_osvetnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 14:32   #23
Jednom sam curu morao dva puta zovnuti na razgovor i kazati joj da se makne od mene, mislim da za takve stvari sms nije dobar, ili kažeš u lice ako je srećeš često ili je zovneš na mobitel i kulturno objasniš da se makne od tebe.

Tako i ovaj tvoj da te prvi put nazvao i rekao ti u lice da ga zaobiđeš kad ga vidiš ne bi bilo više problema. Ovako ti prvu poruku nisi služila a on je ovo tvoje drugo ponašanje shvatio kao provokaciju. U cijeloj prići on je bezobrazan i nekulturan, a ti si ili spora što nisi skužila da je prva poruka od njega ili bezobrazna što si ga drugi put provocirala.
lovator is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 15:40   #24
Quote:
lovator kaže: Pogledaj post
Jednom sam curu morao dva puta zovnuti na razgovor i kazati joj da se makne od mene, mislim da za takve stvari sms nije dobar, ili kažeš u lice ako je srećeš često ili je zovneš na mobitel i kulturno objasniš da se makne od tebe.

Tako i ovaj tvoj da te prvi put nazvao i rekao ti u lice da ga zaobiđeš kad ga vidiš ne bi bilo više problema. Ovako ti prvu poruku nisi služila a on je ovo tvoje drugo ponašanje shvatio kao provokaciju. U cijeloj prići on je bezobrazan i nekulturan, a ti si ili spora što nisi skužila da je prva poruka od njega ili bezobrazna što si ga drugi put provocirala.
Okej, ne znam u kakvoj si ti konkretno situaciji bio; ali ako si smatrao da te ona iz nekog razloga opsjeda, da se prečesto nađe na istom mjestu gdje si i ti i ako ti je kod susreta iz nekog razloga neugodno, jer se ona ponaša napadno, neukusno, šta ja znam šta, pristojno se nađeš s njom i porazgovaraš o tome, ne započinješ s vrijeđanjem, prijetnjama i slično, što si, ako sam dobro shvatila i napravio.


Ovdje kod mene, govorimo o potpuno drugačijoj situaciji;
dakle, meni je on predstavljao ništa drugo nego uspomenu iz srednjoškolskih dana, ostao u lijepom sjećanju i to je to...

Kratko vrijeme nakon prekida ostali smo u pristojnim odnosima, ali kako sam ja došla na studij u zagreb, a i tako to biva uostalom s vezama koje završe, iako je ovo napominjem 'srednjoškolska zaljubljenost', još smo se par puta čuli čisto putem poruke i više ništa...u međuvremenu mi se izbrisao i broj.

Dakle, ja sad na 4. toj godini studija, dakle, nakon, sto godina, gdje ga se nisam sjetila osim ako bih eventualno prolistala neki stari album ili tako nešto, nabasam na njega prošle godine, tu u zagrebu, on poslom, porazgovaramo uljudno, dakle, i on je bio vrlo pristojan, uljudan, ničim nije pokazao da mu iz nekog razloga smetam, dapače, bilo mu je 'drago što me vidi'...

Nakon 2,3 mjeseca slijedi anonimna poruka puna vrijeđanja, normalno da mi ni na kraj pameti nije bilo da je to on niti sam o njemu razmišljala, kako kažem, kasnije sam čak pomislila da je neka kokoš ili pogrešan broj, u svakom slučaju ta poruka je bila sastavljena na način da se zapitaš da li je sve u redu s osobom koja je sposobna tako nešto napisati...ne bih rekla da sam spora

Daljnji scenarij, susret u pizzeriji par dana prije nove godine i poznati scenarij...

Dakle, govorimo o dva susreta u vremenskim razmacima od 8,9 mjeseci, i to u zadnje 4 godine ili koliko...

Hm...i još k tome, poziv upućen zajedničkoj tadašnjoj prijateljici s kojom je također izgubio sve kontakte, dakle, on je prijateljicu, nakon godina nekomunikacije nazvao na mobitel oko 1h ujutro da počne s nekim agresivnim i blesavim komentarima; na šta mu je ona rekla, da je ne zove usred noći nakon sto godina s nekim idiotskim pričama bez da je pita i kako je te mu rekla da rješava šta ima sam sa sobom i sa mnom, sutradan se nas dvije čujemo, nasmijemo cijeloj priči i složimo se da nije normalan, jer stvarno i nije...

A očito nisam ni ja, s obzirom da uopće pričam o ovome, i prepričavam priču već 10 puta, pa mi se neda više, naravno da me čovjek ne zanima, samo je povrijedio onu sličicu i uspomenu o prvoj srednjoškolskoj ljubavi i to je to...
maskirana_osvetnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 18:37   #25
pita boga kako je on dozivio taj vas prekid tada, pretpostavljam da nemas pojma jer niste ostali nesto bliski.
moguce je da mu je netko nesto napricao o tebi ili generalno o kujama koje slamaju srca, pa je on to projicirao na tebe. ne znam, moze bit bilo sta, al je njegova reakcija opet nenormalno kretenska.

i ne znam kako se to moze predvidjeti, osim ako se ne radi o sirovini niskih drustvenih vjestina koja to ni ne zna sakrit.
ja nisam vidjela prije prekida. bio je manje vise normalan decko koji je bio pristojan prema konobarima (), islo mu na faksu, imao sirok krug prijatelja, opcenito bio smatran pozeljnim drustvom. jedino sto mi pada na pamet je da je bio sponzorusa, al to nije univerzalno za takve manijake.
dobila sam sranja od prijetnji, pracenja, suza, moljakanja, playing along i tako to. danas me mrzi i tu i tamo se javi sa "saznao sam ja napokon kakva si ti droljo, i bolje da si otisla" i sa potpunom amnezijom na period od 6 mjeseci kad mi je spavao od prozorom i zabijao si noz u srce na kisi jer ne moze zivjet bez mene.

meni se time ne da zamarat nesto previse, bilo pa proslo, vidjela nisam. dal zbog godina, iskustva, vlastitog kretenizma, neam pojma.
dal cu vidjet sljedeci put? nadam se.
ima nesto i do kriterija odabira "ljubavi"
__________________
igram sah sa Smrti... kak se ono pomice konjic?
Nioba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 18:52   #26
kad ste vi poceli o tome tko je normalan ili ne, sta bi vi rekli na sljedecu pricu?
decko i cura su skupa 4 i pol godine, planirali brak i djecu, velika ljubav, bla bla...
ona ostane trudna, ona sva sretna i kad mu kaze, on joj kaze da laze ??? nakon par dana se pribere i kaze joj mi cemo se zeniti jer moramo ostati nas troje zajedno. sve to stima, a onda nestane i tada joj zajednicki prijatelj kaze da se zarucio s drugom ??? kada je saznala, otisla je kod njega trazeci objasnjenje, a on joj kaze da mu je unistila zivot ???
sta reci na sve to? zao mi je cure, ona ga jos voli unatoc svemu...
izgubljena dusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 20:15   #27
Quote:
maskirana_osvetnica kaže: Pogledaj post
Zanimljivo mi je osvrnuti se na ljubavne odnose koji su završili na jedan ogavan način, svašta bude izgovoreno i napravljeno, da budem konkretnija...


Voljela bih čisto čuti par stajališta i komentara na temu zašto dolazi do ovakvih ponašanja, ružnih, grubih i toliko agresivnih?
Jer im (niski) osjećaji popiju pamet?

Ne znam... Ja niti sa jednim svojim bivšim nisam u lošem odnosu, dapače, znamo se čuti, otići na pivu

Imam bivšeg, kojeg sam ostavila radi budućeg (i naravno - to mu nije najbolje sjelo ), durio se neko vrijeme i znao mi slati polubezobrazne mejlove, nakon kojih bi onda uslijedili patetični , ali kasnije se pribrao i sada smo si skroz dobri

Iskreno, bilo bi mi porazno takvo vrijeđanje nekog kog sam voljela... to je pljuvanje po samom sebi

A da mi je nešto toooliko strašno napravio, onda bih jednostavno prekinula svaku komunikaciju. To je daleko jača poruka, od bilo koje uvredljive
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 22:46   #28
Quote:
maskirana_osvetnica kaže: Pogledaj post
Okej, ne znam u kakvoj si ti konkretno situaciji bio; ali ako si smatrao da te ona iz nekog razloga opsjeda, da se prečesto nađe na istom mjestu gdje si i ti i ako ti je kod susreta iz nekog razloga neugodno, jer se ona ponaša napadno, neukusno, šta ja znam šta, pristojno se nađeš s njom i porazgovaraš o tome, ne započinješ s vrijeđanjem, prijetnjama i slično, što si, ako sam dobro shvatila i napravio.


Ovdje kod mene, govorimo o potpuno drugačijoj situaciji;
dakle, meni je on predstavljao ništa drugo nego uspomenu iz srednjoškolskih dana, ostao u lijepom sjećanju i to je to...

Kratko vrijeme nakon prekida ostali smo u pristojnim odnosima, ali kako sam ja došla na studij u zagreb, a i tako to biva uostalom s vezama koje završe, iako je ovo napominjem 'srednjoškolska zaljubljenost', još smo se par puta čuli čisto putem poruke i više ništa...u međuvremenu mi se izbrisao i broj.

Dakle, ja sad na 4. toj godini studija, dakle, nakon, sto godina, gdje ga se nisam sjetila osim ako bih eventualno prolistala neki stari album ili tako nešto, nabasam na njega prošle godine, tu u zagrebu, on poslom, porazgovaramo uljudno, dakle, i on je bio vrlo pristojan, uljudan, ničim nije pokazao da mu iz nekog razloga smetam, dapače, bilo mu je 'drago što me vidi'...

Nakon 2,3 mjeseca slijedi anonimna poruka puna vrijeđanja, normalno da mi ni na kraj pameti nije bilo da je to on niti sam o njemu razmišljala, kako kažem, kasnije sam čak pomislila da je neka kokoš ili pogrešan broj, u svakom slučaju ta poruka je bila sastavljena na način da se zapitaš da li je sve u redu s osobom koja je sposobna tako nešto napisati...ne bih rekla da sam spora

Daljnji scenarij, susret u pizzeriji par dana prije nove godine i poznati scenarij...

Dakle, govorimo o dva susreta u vremenskim razmacima od 8,9 mjeseci, i to u zadnje 4 godine ili koliko...

Hm...i još k tome, poziv upućen zajedničkoj tadašnjoj prijateljici s kojom je također izgubio sve kontakte, dakle, on je prijateljicu, nakon godina nekomunikacije nazvao na mobitel oko 1h ujutro da počne s nekim agresivnim i blesavim komentarima; na šta mu je ona rekla, da je ne zove usred noći nakon sto godina s nekim idiotskim pričama bez da je pita i kako je te mu rekla da rješava šta ima sam sa sobom i sa mnom, sutradan se nas dvije čujemo, nasmijemo cijeloj priči i složimo se da nije normalan, jer stvarno i nije...

A očito nisam ni ja, s obzirom da uopće pričam o ovome, i prepričavam priču već 10 puta, pa mi se neda više, naravno da me čovjek ne zanima, samo je povrijedio onu sličicu i uspomenu o prvoj srednjoškolskoj ljubavi i to je to...
prema ovom sto si ti napisala tip nije bas svoj, jedini moguci zakljucak
lovator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.